Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

anywhere

Днес случайно попаднах на любопитна информация относно кърменето в книгата за отглеждане на деца "Какво да очакваме през първата година". Та там се твърди, че на бременните, употребявали магнезиев сулфат през бременността, особено в последните месеци, поради преждевременни контракции и токсикоза на бременността, много често им идва късно кърмата след раждане - дори след около две седмици било нормално. Помислих, че може да е интересно за някои майчета, които искат да кърмят, а мислят, че нямат кърма... Може пък това да е причината.  Wink 
Цитирай

София

Може при някои жени така да действа. Аз обаче изпих толкоз магнезиеви соли заради проклетите контракции, но кърмата си слезе рано и мнооого. Според мен кърмене му е майката: Кърмиш - слиза кърма, не кърмиш - тя защо ли да слиза?  Very Happy Very Happy
Цитирай

И аз приемах много магнезий - "Магнерич" - а млякото ми слезе на 4-я ден.
Цитирай

София

Интересно, и аз пих много Магнерич, а на мен ми текна на 2-рия ден.
Цитирай

гр.Пловдив

Дано да не е вярно, че аз колкото магнезий изпих..... Но пък съм чувала че с инжекция са стимулира да слезе по бързо.
Цитирай
Дано да не е вярно, че аз колкото магнезий изпих..... Но пък съм чувала че с инжекция са стимулира да слезе по бързо.

Ако става въпрос за едно лекарство,на което за съжаление му забравих името Smile Smile Smile - то се бие с инжекция за да се разреди кърмата,ако има запушени канали и по този начин да слезе по-лесно, а не по-бързо. Казвам го от личен опит Smile, понеже в родилния дом ми слагаха
Цитирай

За да сме съвсем точни, става въпрос за хормона окситоцин, който се бие не за разреждане на кърмата, а за стимулиране рефлекса на потичане на млякото Smile
Цитирай
Точно така Андреа Smile и аз се сетих,че беше Окситоцин преди малко докато кърмих беба. Но в родилното/ВМИ-Пловдив/,лекарят ми обясняваше, че ще ми го бият, за да ми разредят кърмата. Но може и ти да си права,важен е ефектът в крайна сметка - кърмиш без проблем Smile)
Цитирай

София

И аз пиех страшни дози Магнерич, а кърмата ми дойде на 3-тия ден.
Цитирай

Айтос

Аз пиех магнерич от 4-я месец до раждането, но гърдите ми станаха буци няколко часа след раждането, едва смогвах да изцеждам за да се облекча поне малко Thinking
Цитирай

Точно така Андреа Smile и аз се сетих,че беше Окситоцин преди малко докато кърмих беба. Но в родилното/ВМИ-Пловдив/,лекарят ми обясняваше, че ще ми го бият, за да ми разредят кърмата. Но може и ти да си права,важен е ефектът в крайна сметка - кърмиш без проблем Smile)
естествено, че е окситоцин.
и на мен ми го биха, ама все тая...
а лекарите така говорят, защото си мислят, че сме тъпи като мангалките, дето раждат при тях.

Зъхи, сори че ти разводнявам темата, ама много се дразня, когато  някой лекар ми говори като на полуидиот, а май повечето обичат да го правят. Mr. Green
Цитирай
естествено, че е окситоцин.
и на мен ми го биха, ама все тая...
Защо да е все тая-помага си лекарството.Поне ан мен де-аз бях много зле,но само така се оправих,знам ли може и от самосебе си Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.