при 28 дневен редовен цикъл , кога настъпва овулацията???

  • 28 505
  • 37
  •   1
Отговори
здравейте момичета много съм объркана, надявам се да ми кажете ако знаете!
в интернет прочетох дост инфо, получих мн. съвети уроци от други форуми и съвсем се обърках с въпроса за ОВУЛАЦИЯТА!!!!!!
От прочетеното в интернет разбирам, че овулацита при редовен цикъл -28-дена настъпва на 14-и ден.от други в форуми разбирам че всеки цикъл е индивидуален и овулацита може да настъпи и много по късно (като при моя 28 денвен цикъл)няма значение на колко дена е цикъла.....прим. по график е настъяила на 20 ден
много се обърках, моля ви ако знаете по въпроса нещо пишете, и нй вече ако ви се е случвало.
благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 143
Това за което си чела е идеалният вариант на цикъла, който се среща рядко. Моят цикъл е 28-29 дена и овулацията ми е обикновено на 17-и ден. Овулацията може и да се измества, като разликата е до 2-3 дена най-много, но обикновено само 1 ден. При всеки е различно. Ако искаш да знаеш точно кога е, сигурно си чела за БТ, ЦС и фоликуметрията.
Успех!

# 2
благодаря ти за бързия отговор.чела съм за БТ........ имам и графика в zachatie, профила ми е zoya4
Точно това че закъснявало ми е с 1 ден прим. т.е на 29 ми идва.Но ми казаха  че по графика ми О е била на 19, 20 ден, което ще рече че трябва да чакам на 34- ден менструален цикъл
Пък аз толкова късно никога не съм имала. Shocked, нензм вече какво да си мисля

# 3
  • София
  • Мнения: 4 884
Дори и при изключително редовен 28дневен цикъл,не може да се знае със сигурност кога е овуто.Моят цикъл е точно на 28 дни,а овуто ми 6 поредни месеца беше на 14 ден(като по учебник),докато последния месец най-изненадващо си я засякох на 10 ден Shockedс тестовете за ову,които по принцип всеки месец си ползвам.Така че сама виждаш,нищо не се знае.Ако не използвате никакви методи за определяне на ову,а разчиташ само на календарен,ти препоръчвам да правите секс от 8мия ден през ден,а след 12тия-всеки ден в продължение на 5-6 дни!Успех  bouquet

# 4
днес ми е 32 ден а лелка нямам, т.е това за мен е закъснение, защото цикала ми е редовен 28,29 дена.направих тест отрицателен.По други мненияа е че О ми е била на 18,19 -я ден  според което няма закъснение, т. к. МЦ трябва да настъпи 14 дена след О.
Възможно ли е според вас?

# 5
  • София
  • Мнения: 4 884
днес ми е 32 ден а лелка нямам, т.е това за мен е закъснение, защото цикала ми е редовен 28,29 дена.направих тест отрицателен.По други мненияа е че О ми е била на 18,19 -я ден  според което няма закъснение, т. к. МЦ трябва да настъпи 14 дена след О.
Възможно ли е според вас?
NaughtyНе е въобще задължително М да настъпи точно 14 дни след ову,дължината на ЛФ може да варира.Ако за теб това закъснение е необичайно,направи кръвен тест,който категорично ще покаже наличие или не на бременност.Съветът ми е да избереш метод,с който да си следиш овуто,за да знаеш кога наистина е то!Дано не ти се наложи,разбира се,пожелавам ти да си бременна  bouquet

# 6
tuzni4kata благодаря ти за отг. но като казваш да намеря метод да следя Овуто, какво имаш предвид???За целта до сега съм следяла ЦС, БТ ако имаш предвид тест за овулация.Не живея в Бг и съм обиколила що аптеки има тук и не се предлага, само с поръчка внос от вън-дълга и широка работа........
така че нензма как по друг начин мога да следя О.
и да пипитам тзо онлайн магазин който е в сайта дали не мога да си поръчам Тест за определяне на Овуто или  е само за българия  Sad

# 7
  • Мнения: 953
Не се мъчи да мериш температурата, тя само показва кога вече овулацията е минала. Аз не виждам много полза от това.
Купи си тестове за овулация и започни да ги ползваш от 11 тия ден на цикъла докато не ти даде положителен резултат / две равни наситени черти прочети инструкцията им/.
Ползвай саитове като ebay.com от там трябва да може да ти ги доставят.  Или направи поръчка в аптеката, фармацевтите би трябвало да могат да ти ги вземат от дистрибутора.
На мен при 28 дневен цикъл овулацията ми е на 17-18 ден.

На много малко жени при 3 дни закъснение теста за бременност отчита положителен резултат, изчакай поне 7 дни.

Ето ти линк към тестовете, които сигурно има в чужбина и които се продажат чрез сайта

http://shop.ebay.com/items/?_nkw=ovulation+test&_sacat=0& … est&_osacat=0


Трябват ти поне 10-15 тест ленти като за начало за да не пропуснеш дните.

Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 12:01 от Candy girl

# 8
  • Мнения: 975
Според мен ако овуто е било наистина на 18-19 ден най вероятно и цикъла ще е по -дълъг.Направи си кръвен тест .А след като не можеш да си набавиш тестове за ову,по добре ходи на фоликулометрия,а и е по точен метод за следене.Успех и дано ни зарадваш .

# 9
  • Мнения: 1 775
Боже, толкова различни мнения, човек наистина може да се обърка.
Лутеалната фаза (дните след овулация) почти винаги е с еднаква дължина, ако варира често - не е добре, това е признак за дефект в лутеалната фаза. Затова не съм съгласна със съветите да зарежеш меренето на БТ, защото показвало само отминала овулация. БТ ти помага да се ориентираш много добре, каква е дължината на лутеалната ти фаза и по този начин да знаеш, от кой ден при теб може да се счита за закъснение.

# 10
  • BG
  • Мнения: 1 900
14 ден. Peace

# 11
Боже, толкова различни мнения, човек наистина може да се обърка.
Лутеалната фаза (дните след овулация) почти винаги е с еднаква дължина, ако варира често - не е добре, това е признак за дефект в лутеалната фаза. Затова не съм съгласна със съветите да зарежеш меренето на БТ, защото показвало само отминала овулация. БТ ти помага да се ориентираш много добре, каква е дължината на лутеалната ти фаза и по този начин да знаеш, от кой ден при теб може да се счита за закъснение.
Т.е ??? каква трябва да е БТ за да се ориентирам каква е дължината на лутеалната фаза и следователно колко дена ми закъснява.

# 12
  • Мнения: 1 775
Например на мен много ми помогна www.babyplan.ru. Нанесох температурите си за последните 3 цикъла и календара ми изчисли овулацията, като и за 3те цикъла лутеалната фаза излезе с една и съща дължина. Можеш да се регистрираш и ти, за да видиш кога ще ти изчисли овулацията. За базалната температура и разчитането на графиките има хиляди статии - провери в гугъл и в библиотеката.

# 13
  • Мнения: 2 926
Абе момиче  ooooh! Всеки организъм е различен.
Овулация на 14-ти ден е по учебник, това обаче не означава,че и твоята ще е тогава!
Вземи си тестове, мери си температурата....това горе-долу ще те ориентира кога ти е О-вуто.

# 14
Абе момиче  ooooh! Всеки организъм е различен.
Овулация на 14-ти ден е по учебник, това обаче не означава,че и твоята ще е тогава!
Вземи си тестове, мери си температурата....това горе-долу ще те ориентира кога ти е О-вуто.
"момиче"-какъв е този тон?!?
а ти защо не вземеш  да прочетеш малко по горе и да видиш че съм писала за това че меря БТ, следя ЦС, а че тестове нямам, защото не живея в БГ.Или трябваше да те уведомя с лично съобщение МОЖЕ БИ!  newsm78
Понякога се чудя на такива хора как може да отговарят на въпрос  на който дори и не си направили труда да го прочетат!!!!!!!  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт