проблемно захранване :(

  • 1 302
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравейте мами, аз отново пак се допитвам до вас. От една седмица правя опит за захранване вече сме на 5 месеца и половина , но нещо не иска вкисва мръщи се извърта глава на страни и така и се чудя да не би все още моето мъниче да не е готово за това дали да не и дам почивка или направо да изчакам да станем на шест и пак отново да пробвам колебая се и затова събирам съвети от вас.
Хиляди благодарности предварително!!!!

# 1
  • Мнения: 441
Според мен трябва да изчакаш,бебчо явно не е готов за захранване  Peace

# 2
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не се притеснявай  Wink бъди "по-смела" в захранването , води се по детенце и постепенно ще свикне  Hug

...незнам защо  аз изпитвах някакъв "страх" от захранването  Crazy (т.е. бях мн.винимателна та чак прекалено) Иначе си е нормално да захраниш  все пак бебо е на 5 м  Simple Smile Постепенно и всичко ще е ОК  Hug

# 3
  • Мнения: 8 223
Пробвай да го нахрани някой друг. При нас така се получи. Няколко дена се опитвах на обед да му вкарам няколко лъжички с пюре в устата, а той не ще. Съответно аз само се оплаквах. Един ден баща му си беше наобед вкъщи и аз му връчих Виктор, че да се помъчи и той. Ей това ми ти хлапе като отвори една уста - като че ли цял живот само пюре беше яло. Всичко омете. След това нямахме проблем с лъжичката повече.

# 4
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Изчакай още малко или пробвай с друг вид пюре  Rolling Eyes

# 5
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Изкачай няколко дни. След това пак пробвай..

Бих могла да ти препоръчам т.н. " педагогическо захранване ". http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=198968.0

# 6
  • Мнения: 493
Изчакай Peace
Детето само ще ти покаже,когато е готово да приеме нов вид храна Peace

# 7
  • Мнения: 2 334
Изчакай Peace
Детето само ще ти покаже,когато е готово да приеме нов вид храна Peace

И аз така мисля.Изчакай до 6-и месец  Peace

# 8
  • Мнения: 45
Забравих да кажа че сме изцяло на кърма и има предостатъчно Simple Smileи си наддава добре

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
Просто изчакай седмица - две и пак опитай.

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Значи просто детенцето не е готово Thinking

# 11
  • Мнения: 2 100
И моят син се въпротиви на захранването в 5ти месец. Мъчих го около седмица, след което спрях. После пробвах на 6 месеца, пак отказа и на 7мия бях твърдо решила да го захраня  Laughing Аз давам-той плюе, аз давам-той плюе и така около месец беше някакъв ад. И сега си е кусльо-трябва да му е много вкусно, за да го яде. Може и затова да му е било трудно захранването  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 6 713
Ами и ние бяхме с такива проблеми - извръщаше си главата настрани, стискаше устни. Е, тя още ги прави тези неща, особено на плодовите пюрета. Laughing Аз лично в началото се мъчех на шезлонга, но вече я храним само в скута ни. Баба й да видиш как добре се справя, изяжда по цяло бурканче. Докато при мен и татито явно минават номерата и усеща, че не сме достатъчно настойчиви?! newsm78 Thinking
Спокойно, ще се справиш! Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 44 030
Аз бих го оставила седмица-две-три и после пак да пробвам...може би с нещо друго - те какво опитваш да  даваш????

# 14
  • София
  • Мнения: 242
И аз мисля, че трябва да изчакаш малко. Пробвай пак след няколко седмици. Също така ще те посъветвам да започнеш с домашно приготвено пюре, разредено с повече кърма, щом още кърмиш.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт