За башиното име на детето

  • 4 163
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222


Германия признава бг. закона за имената. Подобен е случая и с имената при сключване на граждански брак между двама бг. граждани в Германия, може да се приеме името на съпруга, може обаче да се е  изпусне окончанието а. Пример Петър Петров и Мария Петров или  Мария Петрова.
интересно,  тук българите сключват брак в посолството....и е по на6ите оби4аи...
тъй като испамните  след брак не приемат фамилията на съпруга.....

# 31
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
[интересно,  тук българите сключват брак в посолството....и е по на6ите оби4аи...
тъй като испамните  след брак не приемат фамилията на съпруга.....

Не е задължително да е в посолството.Ние с мъжа ми сключихме брак в съда в градчето,в което живеем.Само дето никой не ми каза,че ако искам да взема неговата фамилия(както е по бг обичай) предварително трябва да  попълня някакъв документ.И така аз си останах с мойта фамилия. Peace

В родилното ни казаха,че имаме 2 дни да решим и да им кажем
с документа от боницата детенце се записва в едномесе4ен срок  в рехистро сивил,  либро де фамилия и акт за раждане се   вземат от там а не от родилното. ...

това го знам,но още в болницата ни питаха как ще се казва детето и как точно се пише името. Peace

# 32
  • Мнения: 221
Синът ми е роден 2007г. в Гърция при издаването на гръцкия акт за раждане му записаха само неговото име и фамилия без бащино.Когато отидох в посолството да попитам за българския акт за раждане дали ще остане така без бащино име,ми отговориха че в БГ ще добавят бащиното име.Така и стана ние дадохме тукашния акт за раждане без бащино има,а в БГ ни го прибавиха към акта.
Е добре де защо на мен ми отказаха аз държах на това , за кой град говориш?Ако наистина е така ще ходя да се разправям  Crossing Arms
Нали уж правилата са еднакви за всички , бащата българин ли е ?
                                                                                                            Да бащата е българин,а става въпрос за София.

# 33
  • Мнения: 230
Здравейте!
Преди няколко дни ви разказах за нашия случай. Включвам се да ви кажа, че след като внесохме искането си в съда, спечелихме и сега дъщеря ни също ще има презиме. Ако някой има проблеми с регистрирането на бащино име в Германия , мога да сканирам решението на Amtsgericht-a или да ми пише на лични.

# 34
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
синът ми е роден в Испания, в болницата ми го бяха записали някак супер странно, но още съшия след обед дойде социален работник да ме попита как ще го запиша, за да може да изготви необходимите документи, след това в рехистро сивил си го записах с две първи имена (едното от който е собственото име на баща му) и две фамилии, моята и на баща у, никой не ме е питал защо, как и какво, в бг преписаха акта дословно и не са слагали нито бащино име нито нищо, нямат право да го правят служебно, длъжни са да препишат акта за раждане на детето без никаква промяна
та аз съм доволна от това винаги съм искала детето ми да носи и моето име, все пак съм му майка и тук успях да го постигна има си вече бг паспорт и е в процес на придобиване и на испански такъв

# 35
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Анет  вие дпкъде сте с процедурата за  испански парспорт на детенце?

# 36
  • Мнения: 805
Моя мъж е германец и за 4,5 г. още не мога да му обясня защо дъщеря му има мъжко име. Той се казва Хуберт и съответно детето е Изабела Хуберт ... понеже се роди в БГ.
Сега второто е без бащино име...

Общи условия

Активация на акаунт