Обърната матка

  • 2 181
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 669
Здравейте. Миналата седмица ходих на профилактичен преглед при гинеколог и ми каза че имам обърната матка - каза че това нищо не значи, но просто да си го знам. Аз съм раждала жена и съм ходила десетки пъти на прегледи по какви ли не поводи, но досега не са ми го казвали, и затова се учудих. А миналата година си правих операция от киста на яйчника. И си помислих дали е възможно от операцията да е станало това, или ако е обърната просто си е такава по начало. Лекаря ми го каза само информативно едва ли не, и аз повече не го и питах, ще ходя при моята гинеколожка за по-обстоен преглед, но като чели съм чувала за по-трудно забременяване в следствие на обърната матка. Чували ли сте нещо за това.

# 1
  • Мнения: 417
Имам няколко познати с обърнати матки и действително забременяха малко по трудно в смисъл,че отне повече време, но в крайна сметка си имат живи и здрави дечица даже едната има три.Не знам дали от операцията е станало така , след като си раждала пък никой да не ти каже, че ти е обърната матката малко не ми се вярва.

# 2
  • Мнения: 243
Аз съм с обърната матка. Гинеколог ми го каза и каза, че не е никакъв проблем това. Забременях на 2 месец, след като решихме да имаме бебе. Родих нормално и се възстанових бързо  Peace Така че - спокойно  Hug

# 3
  • Мнения: 166
И аз съм с обърната матка. Вярно, забременях може би малко по-трудно. Преди първото раждане цикълът ми беше много болезнен (казаха ми, че е от това). Но пък си имам две прекрасни деца и този въпрос никога не ме е притеснявал.

# 4
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
И аз съм от обърнатите  Wink Малко дълго почаках за моето съкровище  Simple Smile .... но не при всички и така

# 5
  • Мнения: 66
И аз съм с обърната матка. И двата пъти забременях трудно, макар че лекарите ме убеждават, че не е от това. Когато отида на гинекологичен преглед не винаги ми казват за този проблем, може би не го смятат за важно. Така и никой не ми каза какви са причините за това матката да е обърната и съответно има ли някакви последствия.

# 6
  • Мнения: 182
Аз също съм с обърната матка,но си ми го казаха още от първия ми гинекологичен преглед!Е не забременях веднага с първото,но пък стана.Сега втория път се забави с някои друг месец повече но пак стана.Не мисля че е някакъв проблем това поне сперед докторите  newsm10

# 7
  • Мнения: 250
Аз също съм с обърната матка и много бързо забременях. Един гинеколог ми беше казал, че 40% от жените са с обърнати матки и не е вярно , че така се забременява трудно.Просто когато ти идва цикъла е придружен с повече болки, а също така, ако стоиш повече права кръста те заболява.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
И аз съм с обърната матка. Забременях от раз. Менструацията ми е изключително НЕболезнена, въобще нямам никакви болки или дискомфорт през тези дни.

# 9
  • Мнения: 3 034
да, и моят гинеколог в БГ ми беше казал за трудното забременяване, но аз прихващам от раз  Grinning виж за цикъла, моят винаги е бил болезнен, но не мисля че това има връзка с положението на матката. лигавицата се изчиства без мускулен спазъм, а менструалната болка е по-скоро мускулна, така че няма логика да има връзка.

# 10
  • Мнения: 488
Това,че е обърната,не я прави дефектна   Naughty
Наистина голям процент от жените са с така разположени матки около 30-40 %
Моят гинеколог почти на шега ми каза(когато коментирахме моята обърната матка),че когато започнем да си правим децата,да наблягаме на кучешката поза  Rolling Eyes
Забременях доста бързо(май без препоръчаната поза),така че няма зависимост...поне според мен!!!
 Hug  Hug  Hug

# 11
  • Мнения: 2 270
аз също съм с обърната матка и болезнена менструация, но между двете няма връзка Peace

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 239
аз също съм с обърната матка и болезнена менструация, но между двете няма връзка Peace
И аз. И аз съм оперирана от киста на яйчника. Няма никаква връзка със по-трудното забременяване.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 820
Аз също съм с обърната матка, менструацията ми преди да родя беше много болезнена, но след като родих две деца по естествен път като ми идва не усещам болки Peace.

# 14
  • Мнения: 826
Имам обърната матка. При предишни прегледи АГито ми каза, че единствения минус е, че по-трудно ще забременея. Не е вярно обаче. Преди три месеца с мъжо решихме да не се пазим. На първия месец "непазене" разбрах, че съм бременна Grinning Grinning Grinning Така, че не се притеснявай за дреболии Hug

Общи условия

Активация на акаунт