Смучене на палчето

  • 1 795
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Здравейте момичета  bouquet

Вече сме на година и 3 месеца почти, а още си смучем палчето. Без него не заспива, понякога и по време на сън го смуче и когато е изморена или изнервена.

Пробвах с ръкавички, както и да ги връзвам тя ги сваля. Пробвах с чесън, тя го облиза и продължи да си смуче  Rolling Eyes
Педито ми каза, че има разни мазила по аптеките, но от тях някои деца повръщат и не ми ги препоръчва. Някои ми казаха да пробвам с хинин, но той е забранен и е доста вреден до колкото знам.

Дайте някаква идея, че вече в чудо се видях newsm78. Вие как се справихте с този проблем?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Май справяне няма Rolling EyesЧакаш да го израсте или като стане по-голяма плашиш с нещо/моля без укори/.Като бях малка си смучех долната устна и в резултат но което приличах на негър.Майка /Бог да я прости/ просто вдигаше телефона уж,че звъни в болницата и казваше "Може ли един неопределен час за да отрежете устната на дъщеря ми Силвия" Crazyами подейства.Спрях!
Дъщерята на моя приятелка е на 5 години  и продължава да смуче палеца -захапката е вече изкривена.

# 2
  • Мнения: 130
Ай .. това звучи отчайващо.

Притеснявам се, че докато почне да разбира вече ще е изкривила захапката. Все трябва да има някакъв начин Rolling Eyes

# 3
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Съвет не мога да ти дам, но живо се интересувам кой как е преборил това, защото синът ми също си смуче палеца. Не успях да го науча с биберон /казват, че по-лесно се отучва/.

# 4
  • Мнения: 4 784
Единственото, което съм чувала до сега е, че докато сами не го израснат, справяне с проблема няма. Братовчед ми беше голям ученик, дъщерята на моя приятелка ученичка - чак тогава се отказаха. На вас ви желая по - бърз успех!

# 5
  • Мнения: 544
Оф и аз незнам какъв съвет да дам. Само ще кажа наистина направи всичко възможно да я отучиш, защото на моя позната брат й си го е смукал до 9-ти клас и е било голям кошмар.
Желая ти успех и бързо да се справите с проблема!

# 6
  • Мнения: 575
И при нас го има тоя проблем, ще видя как ще я отучвам нататък, засега всичките ми опити само я изнервиха. Оставила съм я да прави каквото иска. Ще изчакам да стане малко по-голяма и тогава ще видя как ще действам.
Пробвай с тези горчиви гелчета от аптеката, на доста майки са помогнали, не съм чувала да се повръща от тях, но и да има такива случаи сигурно са единици.

# 7
  • Мнения: 2 567
Голямата ми дъщеря още си смуче палеца. В началото я оставих, не настоявах да го заместя с биберон и сега го отчитам като грешка. Преди около година пробвах и гела за нокти, абсолютно никакъв ефект. Вече уж разбира и се опитвам да я подкупвам, но не помага, така че съм се попремирила и ще чакам.....

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
На племенницата ми й бяха намазали пръста с нещо, но въобще не си спомням с какво и ръкавите й на всички нощници са зашити.Сега е момента да пробваш, защото лятото няма как да й сложиш дълъг ръкав, а те само така успяха да се справят с проблема.
Успех!

# 9
  • Мнения: 4 292
И аз не мога да дам съвет, но ужасно ме е страх, че дъщеря ми може да почне да си смучи палеца и ще следя темата. Тя изобщо не приема залъгалка и само да махна ръкавичките пъха буквално целите си длани в устата.  Rolling Eyes Надявам се да го прави от глад и нетърпение, не по навик.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 588
И моят син си смуче все още палеца - главно като му се спи или за успокоение.
Не съм предприела никакви мерки засега, но няма никакви изгледи да спре сам. Confused

# 11
  • Мнения: 378
И аз се включвам само,че ние смучем 2 пръстапоказалец и среден #Crazy,това е от както се е родила .Имам чувството,че в корема ми ги е смучела,няма да ви кажа,че като се роди и видях колко научено си ги смучеше #Crazyи биба не поиска направо кошмар.чакам да ни излязат горните зъби(това ми е надеждата)и да и пречат,че да ги махне.Една баба ми каза,че на нейното внуче всичко пробвали и само едно помогнало:увиваш пръста с черен парцал и то така спряло,не съм пробвала,но чакам да излязат горните зъби и ако продължава ще пробвам.Успех на всички  bouquet

# 12
  • Мнения: 540
оф незнам как ще се отучва ме аз се радвам че моя син който е на 1.2г. никга бе бил с биберона не си е смукал палеца
но пък винаги заспива с шише с мляко

# 13
  • Мнения: 2 960
съвет и аз не мога да дам -относно пръстчето.Ама то и пръста и бибата -е трудно да се откаже детето /някоибебешоци  са много упорити/.Имаме едно познато детенце ,съученичка на щерката ,което беше със страшно изкривени зъбки,поради това че до трета група в детската градина си смучеше палчето.После  разбира се се оправи с едни шинички ,но защо да се стига и до това.
При нас е същата работа-но с биберона.И аз все още се кумя ,кога да предприема мерки и какви да са те. ooooh!

# 14
  • Казанлък
  • Мнения: 106
Сестра ми също си е смучела така пръста, майка ми разправяше,че й сложила лепенка на палеца и пъро седяла два-три дни, махнала я, сестра ми пак засмукала, после оставила лепенката за повече време и така сестра ми спряла.. и тя се мъчела да я отлепи, ама не можела.. иначе и аз кат омалка съм си смучела ссердния пръст и показалеца.. и дъщеря ми в трет имесец и тя.. но това май беше единственото нещо, което още тогава не позволих да чакам да израсте, от малка  са ми разказвали гадни истории не само за проблеми със захапката и съм се наплашила.. и при нас нямаше изгледи да се отучи, но спря слава богу, аз й слагах чорапи по ръцете Stuck Out Tongue Сега й позволява да си дъвче показалеца, никнат й зъби, а нещо не признава гумените играчки и чесалки, но не давам да смуче.. успех със справянето на проблема!

Общи условия

Активация на акаунт