как гледате болното си дете и работите?!?!?

  • 1 325
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Разведена съм и живея със сина си, който е през седмица болен. Само че аз не работя на заплата и не мога да си позволя да седя непрекъснато в къщи - просто всеки месец има кредит за изплащане и куп сметки. Баба и дядо са на 300 км от нас... помощ няма отникъде. Вече се чудя дали се предлага услуга "гледане на болно дете"? Казвайте как се справяте в подобна ситуация.

# 1
  • Мнения: 54
да добавя, че става въпрос за кашлици на алергична основа и просто се пият лекарства през няколко часа, няма лежане, температури и т.н. Но не може да се ходи на градина...

# 2
  • Мнения: 2 175
Незнам, аз съм "късметлийка"..Имам родители на близо и те го гледат в повечето време, защото пък аз съм постоянно "на път"..
Защо не опиташ с почасово гледане? Или да се уговориш срещу заплащане с някоя съседка?
Има и детски клубове/занимални - където също биха правили това..

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз не съм разведена, но мъжа е вечно на работа
и сега ако тръгна на работа - щото не мога и да търся от болни деца - и прд мен стои твоя въпрос....
порсто исках да ти кажа, че и разведена и с мъж, че и двама - ако няма кой да ти гледа детето си  трудно!
- детгледачка без твърд ангажимент - трудно да намериш, но предполагам срещу пари - не е невъзможно
- както писа магаренцето - някоя съседка
- клуб - но там си е скъпо - поне 10лв на ден най-малкото - ако въобще има такива цени някъде...
за мен като идея която обмислям е моя позната възрастна - да гледа децата срещу да речем 150 и нагоре лв - поне толкова, щото иначе няма да се нави - н за друго, но тя може 1 седмица в месеца да е на работа...ама като ще я викам по спешност като линейка - ще иска "ден година храни"...така го мисля ама нямам и идея дали някой би се навил...още повеч моите са две на куп...
успех

# 4
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила, погледни в обявите за почасови детегледачки във форума - доста често виждам такива. Ако няма подходящо - просто си пусни обява, кандидати не липсват както гледам. Уговорката за плащане предполагам е на час. Аз миналата година имах жена само за прибиране от градината на малката и за мен беше добро решение.

# 5
  • Мнения: 351
Здравейте,
Ния е ходила на една ясла и две детски градини. Питала съм и на трите места- Ако искам могат да и дават лекарства по схема. Изрично са ми пояснили, че това ги задължават да го правят, ако детето не е заразно болно и може да ходи на детска градина. До сега ми се е налагало само веднъж да се възползвам и съм доволна от резултата. Хората постъпиха отговорно и не пропуснаха нито един прием. Дано съм разбрала правилно въпроса ти.

# 6
  • Мнения: 385
Ще следя темичката, защото и пред мен стои този въпрос. За момента освен да си взема болничен не виждам друго решение, дай Боже децата ни да боледуват по-рядко.

# 7
  • Мнения: X
Еми и аз колкото повече работя, толкова повече ми плащат. Но рядко има месец, през който да съм всички дни на работа, та губя пари на поразия. Еми това е риска на самотното родителство. Защото, както някой писа, тоя проблем стои и пред 'несамотни' майки, само че там разликата е, че ако не отиде 1 или 2 седмици на работа, няма да останат гладни. А при мен го е имало този момент с финансовите трудности след болничен. Още повече, миналата години болничния го плащаха с 1-2 месеца закъснение, имала съм цели месеци... не искам да се връщам честно казано в онези дни. Но - така - детето винаги ми е било приоритетно. Научих се да не се тръшкам за пари. Мисля, че ме разбираш. В даден момент започнах и без скрупули да бъркам в кредитната ми карта. Сега дойдоха по-добри времена и вкарвам в нея. Такъв е живота.  Hug

# 8
  • Мнения: 9 990
Ахам, там има и друго-нон-стоп реплики-еее, няма ли па кой да ги гледа тия деца, ми все ти-ми-болно дете обичайно майка му го гледа,дам... Tired

# 9
  • Мнения: 145
Моето ходеше на градина, а аз на работа редовна смяна със заплата 350лв. Като се разболее плащах на гледачка по 5 лв на ден да го гледа и пак ходех на работа. След като напуснах редовната работа за повече пари, като се разболееше идваше с мен в офиса. Добре че работодателката ми беше добър човек и ми влизаше в положение, дори се е налагало като съм на работа и ме се налижи да изляза извън офиса, съм я оставяла на колегите ми и така докато не създадох моя фирма. Сега като се разболее си я взимам при мен в офиса. Е доста е трудничко да изкарва детето по 8 часа на едно работно място, ама това е положението.
Какви капки/лекарства даваш на детето. Моята имаше алергия към мед , и ми изписаха Ксезал, пи ги редовно около година, година и половина и сега е добре, вече не ми се разболява толкова често.

Общи условия

Активация на акаунт