Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 55

  • 30 251
  • 286
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 373
Елспет оригиналната рецепта е точно в кексова форма ето и линк към оригиналната рецепта

# 61
  • Мнения: 498
Ей, мерси ви много!
Пепи, мерси ще потърся както си го написала.
dimitrina73, мерси че не си ме забравила  Hug
Ще потърся идейки и после ще показвам.
Благодаря ви още веднъж момичета!

# 62
  • Мнения: 1 965
ina.gg - Честито ти малко мъжле! Нека мноооооого да те радва. И нека порасне голям и силен мъж и достоен човек!!!
Искам да ви покажа с какво си играх снощи, докато Арманд Асанте обикаляше света. Хопаляяяя. Една кутия от бира се размотава в къщи от известно време и ми дразни погледа. Изрязва се на лентички с макетно ножче. И после се огъва както ви душа иска. Подлепвах ги с двустранно тиксо. Много са крехки формичките, няма да изкарат дълго, но пак е нещо..... Изрязвах шоколадово тесто с ЖБФ. Идеално става. След като приключих, оставих остатъците по формичките да изсъхнат и с една четчица ги почистих.

# 63
  • Мнения: 373
ina.gg Честита радост!!! Да ви е иво и здраво и ти да си ива и здрава и мноооого торти да му правиш!!!!
Ванче - не е ли време да патентоваш вече нещо а ...?!

# 64
  • Мнения: 1 965
Ванче - не е ли време да патентоваш вече нещо а ...?!
Не, щото тогава няма да ми е интересно. А и вие няма да можете да ги ползвате, защото ще ви взимам скъпо... Wink Wink Wink

# 65
  • Мнения: 1 069
ina.gg - Честито ти малко юначе, много радост да ти носи!

Момичета, аз имам вече 4 малки ходещи крачета и ще правя прощъпулник. Дайте ми идея за торта?!? Мисля да е двойна, но нещо за украса не ми идва на ум... Обувчиците ще ги спретна, ама с какво се връзват? Май с нищо, а?

# 66
  • Мнения: 419
тортата е шоколадов пандишпанов блат и съм добавила черна боя вътре,крема е ванилов(наподобява му са на танита,но просто количествата са различни)и съм словила зелена боя.а отгоре е покрита с буттеркреам айсинг.

# 67
  • Мнения: 555
ina.gg Честита ти рожба!!!!! Да ти е живо и здраво детенце и много радост да носи в къщи  Simple Smile

Честит Рожден Ден, Елспет !!!!! Здраве и късмет!   bouquet

# 68
  • Мнения: 1 491
НелиДи аз наскоро гледах някъде торта само с ходилца отгоре. Множество мънички стъпълца и пръстета разпръснати по двойки из цялата повърхност на тортата ... Иначе и аз не мога да измисля какво си подхожда на обувчици за твоя случай ...  newsm78

# 69
  • София
  • Мнения: 1 817
Много благодаря за милото посрещане. Обещавам да се старая много, за да не ви разочаровам, а и за да мога да съм достойно попълнение на компанията ви. Надявам се, че ще ми простите и всички тъпи въпроси, които ще последват. Hug

# 70
  • София
  • Мнения: 830
Честит Рожден Ден, Елспет !!!!! Здраве и късмет!   bouquet
Много благодаря, но моят е на 19 юни. Еее, оправи ми деня. Two Hearts

# 71
  • Мнения: 668
ina.gg - Честито слънчице! Много да те радва синчето, и много щастливи грижи покрай него.   bouquet
Ванчето - този път съм те преварила, май  Wink Преди 1-2 месеца, точно за предизвикателството ако не беше, си правих такива форми от кутия на Пепси обаче.  smile3534 Но действително са крехки. Другия минус е, че лесно можеш да се порежеш от формичката. Иначе е забавно.  Laughing
НелиДи - браво на юнаците. Май с ходилца ще е по-ефектно, едните в един цвят, другите в друг и да се кръстосват пътечките?
Поздравления на всички за тортите.

# 72
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ау, момичета благодаря много!   bouquet Не очаквах, че някой ще разбере.  Embarassed Да ви призная торта не съм правила понеже имахме да дояждаме 2 торти та реших, че ще ни се съберат доста.  ooooh!

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Ванче, и моя опит с тези кутии беше неуспешен, разкапаха се още при огъването - ти си наша гордост, че успя да ги задържиш Simple Smile
Най-хубаво се огъват кошничките на чаените свещи  Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 2 113
Най-сетне успявам да намеря време и спокойствие да кача и пусна тук малко снимки по направата на димитровчетата от тортата в неделя
Докато се качват снимките ще обясня - правих си топче от жълто тесто (пак пиша за тестото, че да са на едно място нещата - бяло шоколадово, смесено от преден път с руска мастика и ММФ от онези малки пакетчета по 26гр, бели бонбонки с розово желе вътре), при някой цветенца го забучвах на спагет, при други не. Оформям малко като като връхче на клечка за уши и удебелената горна част я накръцквам по периферията и 2-3 пъти в центъра с малка канцеларска ножичка. После с клечка за зъби и една остра пръчица от тези за моделиране, ги пооформих накръцканите неща, за да са по-обли, а не като трохи. Съхнаха, до следобеда или до другия ден, оцветих си синьо и червеникаво, разточих и изразях с кръгчетата на Wilton такива, поизтъних ги по периферията и всяка жълта топчица, оформена и изсъхнала вече, я положих в средата на кръгче (едно по едно ги правих, не всички накуп, само по няколко кръгчета режех и ги завивах с фолио), пак с ножичката нарязвах докъм по радиусите, гледах да е тънко, но нали е кръг и ставаха малко по-широки в горната част ресните, след като нарежех един сектор, го подхващах отдолу с една плоска пръчица като скалпел и ги прибирах към тичинките - трудно се лепяха, с вода се размекваха, затова бързичко ги слагах да съхнат натясно, за да си заебат прибрана форма. Последните ги режех направо с пластмасовото скалпелче и беше много по-лесно. По 2 кръга такива на цвете, но втория, след изсъхване на първия, и после големите имат и по 2 формички маргаритки, които прикрепях заедно, защото нямаше време за съхнене...

тичинка
ресни
ресни2
съхнене
борд отблизо
разрез

Общи условия

Активация на акаунт