Бременност и лупус

  • 118 103
  • 222
  •   1
Отговори
# 45
  • Благоевград
  • Мнения: 20
Благодаря ти. Ами преди да забременея определено не бях в ремисия, имунологията ми беше много завишена, но пък сега се чувствам добре. По принцип мен ме водят с кожно-ставна форма на лупус, но ми казаха да внимавам и с бъбреците. Надявам се в МД да попадна на подходящ лекар и всичко да е ок. На теб успех!

# 46
  • Мнения: 81
  Здравейте! Болеят ме ставите от доста време, какво изследване трябва да направя, за да отхвърля или да потвърдя ставен лупус, ако мога така да го нарека?

# 47
  • Мнения: 172
  Здравейте! Болеят ме ставите от доста време, какво изследване трябва да направя, за да отхвърля или да потвърдя ставен лупус, ако мога така да го нарека?
Защо реши,че е точно лупус?Може да е някакъв артрит или просто да е свързано с времето?Не си внушавай глупости.Иначе най добре се разбира по имунологията, но и това не е съвсем сигурно-трябва да отговаряш на 3 от незнам си колко критерия.Най добре отиди на ревматолог

# 48
  • Мнения: 81
[Защо реши,че е точно лупус?Може да е някакъв артрит или просто да е свързано с времето?Не си внушавай глупости.Иначе най добре се разбира по имунологията, но и това не е съвсем сигурно-трябва да отговаряш на 3 от незнам си колко критерия.Най добре отиди на ревматолог


           Не знам защо така реших, но си мисля, че болките в ставите може да са не само артрит, но най-добре да отида на ревматолог. Благодаря ви!

# 49
  • Мнения: 14
Благодаря ти. Ами преди да забременея определено не бях в ремисия, имунологията ми беше много завишена, но пък сега се чувствам добре. По принцип мен ме водят с кожно-ставна форма на лупус, но ми казаха да внимавам и с бъбреците. Надявам се в МД да попадна на подходящ лекар и всичко да е ок. На теб успех!
Моята имунология също не беше изчистена,но по принцип болестта не се активизира по време на бременност,а след това.Затова преди да родя ще ми вливат метилпреднизолон.Надявам се след като родя и дай Боже да е всичко нормално да имам с какво да те посъветвам.Успех и на теб!!!

# 50
  • Благоевград
  • Мнения: 20
Успех Танита, дано всичко да е наред!

# 51
  • Мнения: 14
A ако искаш мога да говоря с моята гинеколожка за твоя случай.Може да се заеме с твоя случай.Все пак нали това им е работата.Естествено ако не си наерила вече друг,който да те води.

# 52
  • Мнения: 14
Благодаря ти. Ами преди да забременея определено не бях в ремисия, имунологията ми беше много завишена, но пък сега се чувствам добре. По принцип мен ме водят с кожно-ставна форма на лупус, но ми казаха да внимавам и с бъбреците. Надявам се в МД да попадна на подходящ лекар и всичко да е ок. На теб успех!
А относно бъбреците отиди на преглед в Александровска болница при доц.Джераси в нефрологията.Също така трябва да отидеш и в Трета Градска при доц.Павлова за да прегледат сърчицето на бебето,защото ако имаш положителни Ro-антитела,може да му увредят сърчицето.Моите са положителни,но слава Богу сърчицето е добре.Така че действай,защото всичко е важно да се хване в началото и за твое спокойствие.

# 53
  • Мнения: 90
Дали някой може да ми каже - болезнена ли е кожната биопсия, при установяване на диагнозата?

# 54
  • Мнения: 172
Дали някой може да ми каже - болезнена ли е кожната биопсия, при установяване на диагнозата?
Не,не е болезнена-имай предвид,че на мен ми вземаха от лицето/имах петънце/....по скоро е неприятно усещането.Нямам операции и като ме сложиха на една такава маса с огледало отгоре на тавана-както само по филмите съм виждала...и като ми текнаха сълзите-още преди да е почнала да ме прави нещо.

# 55
  • Мнения: 90
Kiki, много ти благодаря! Успокои ме, че това не боли! То и при мен май ще се взима от лицето. Извинявай ако ти досаждам, но белези остават ли?!

# 56
  • Мнения: 172
Не се притеснявай,ако това е единственото,което ще ти правят.Това не е страшно.На мен са ми правили и бъбречна биопсия,която като манипулация е много по-гадна.Всъщност при биопсията не те режат-вземат съвсем малко от тъканта.Да кажа,че изобщо не се забелязва-ще те излъжа.Но белегчето е в рамките на милиметри.От самолет е невъзножно да се забележи. Joy
Извинявай за шегата-след всяко сериозно нещо,което казвам непременно следва щуротия,но това е за да се постарая да не го вземам навътре...всичко,което ми се случва.
Не ми досаждаш-можеш да питаш,каквото те интересува.За жалост темата е боллести,а не нещо приятно

# 57
  • Мнения: 90
Kiki, колко време след като ти вземат пробите става ясно дали имаш лупус или не? И ако е лупус веднага ли почват да ти дават силни лекарства или ти правят още изследвания?

# 58
  • Мнения: 172
Kiki, колко време след като ти вземат пробите става ясно дали имаш лупус или не? И ако е лупус веднага ли почват да ти дават силни лекарства или ти правят още изследвания?
Не мога да кажа със сигурност,но е в рамките на 10на дни.Още бях в болницаат като си взех резултатите.Общо казано в момента в който някой доктор ти постави диагназата ще започне да те лекува.Но диагнозата мисля,че не се поставя само с една кожна биопсия.Аз преди това имах много други изследвания,но не ми стигаше един от критериите за да ми е доказана болестта.С кожна биопсия вече ми я поставиха-1998г.

# 59
  • Мнения: 90
Kiki, и при мен е така - не ми достига един критерии, за да поставят такава диагноза. Затова решиха да проверят един обрив на лицето, а някои от другите симптоми са много типични за лупуса. Ти как се чустваш с тази диагноза, след като болестта ти е открита преди толкова години? Имаш ли типичните симптоми или успяваш да си в ремисия през повечето време? Имала ли си успешна бременност до сега?

Общи условия

Активация на акаунт