Бременност и лупус

  • 117 902
  • 222
  •   1
Отговори
Здравейте,
Има ли  настояща или бъдеща мама , която е болна от това автоимунно заболяване и е бременна или иска да забременее
Аз съм на 36г и искам да имам второ дете и бих се радвала , ако има мами , които да споделят  как са случили нещата при тях , кой ги наблюдава и др Предполагам, че темата е безинтересна за повечето и ако иска някой да ми пише на e-mail

# 1
  • Мнения: 31
Здравей,   bouquet !Подкрепям темата, отдавна мисля, че трябва да има такава. Поздравления. И аз съм като теб, желая второ дете, на 33 години съм, но още не съм се решила, защото имам няколко здравословни проблеми, които трябва да изчистя. Това, което знам засега е , че трябва да си в ремисия поне от 6 месеца, да се правят често изследвания.Иначе знам за много успели мами. Ще се радвам ако обменяме опит и се надявам и други мами с лупус да се престрашата и да се включат с повече практически съвети.
Ти отдавна ли си в ремисия? Приемаш ли някакви медикаменти?

# 2
  • Мнения: 20
Здравейте! Аз съм само на 20 но това не ми пречи да ми се иска да имам детенце.От 5 години имам лупус и до сега не съм обсъждала този проблем с докторите, защото още не е дошъл момента.И все пак ми се иска да знам повече за опсностите и мерките преди да се случи бременността.И понеже пишете нещо за ремисия по какво се познава, че човек е в ремисия?

# 3
  • Мнения: 7 263
Само да ви вдъхна мъничко надежда - има светлина в тунела. Моята кумичка роди на 35 втори син, при констатиран лупус. Бременноста и протече в Италия и малкия се роди там - наложи се да бъде роден в 7-мия месец \ поради влошаващи се показатели на плода лекарите предприели секцио\, но детето е вече на 2 години и половина и се развива прекрасно.
Не мога да съм полезна с много подробности, но няма невъзможни неща   bouquet
Късмет на всички ви Peace

# 4
  • Мнения: 31
Благодаря ти,Lennyh! А тя как е, влоши ли се след бременността? Защото там е големия риск, защото казват, че бременността активира болестта. А тъй като вече съм майка  се притеснявам основно за това дали ще мога да се грижа за детето си.
Здравей, eleni4ka  Hug. Да си в ремисия, доколкото знам  означава всички антитела да са ти отрицателни и да нямаш никакви оплаквания, т.е. болестта да" спи". Но още не съм наясно счита ли се за ремисия, когато горните изисквания са изпълнени, но човек взима някакви подържащи лекарства/ метилпреднизолон 1 табл./ или трябва съвсем да си без лекарства.

# 5
  • Мнения: 7 263
златокоска , да влоши се временно след раждането, но слава богу временно. След раждането няколко месеца беше неузнаваема външно - от лекарствата, с които я поддържаха цялата бременност и предполагам от напрежението поне 4-6 месеца беше много отпаднала физически.
След около 6-8 месеца започна да се възстановява и сега е доста добре, не се спира - изобщо, ако не знаеш за заболяването и не би предположил човек.
Явно е обаче, че бременност при такова заболяване трябва да протича под сериозно и непрекъснато квалифицирано лекарски наблюдение, особено от втория триместър нататък.
Стискам ви палци Peace

# 6
  • Мнения: 694
Извинете момичета ,но аз съм с лупусен антикоагулант и антифосфолипидни антитела ,това означава ли че съм с лупус Shocked имам 4 спонтанни аборта и 2 генетични мутации свързани с тромбофилия може ли някой да ми даде яснота по въпроса защото много се притеснявам?Как ви откриха това заболяване и какви са симптомите благодаря предварително  bouquet

# 7
  • Мнения: 194
Мила Веси, потърси повече инфо в Гугъл, за симптомите които аз занам, са Подържане на продължителна висока Т, отпданалост, обриви, по цялото тяло, посивяване на зъбите, незнам от къде си, но и да си посочила не съм обърнала внимание, обърни се към имунолог или към Александровска болница, кажи какви са ти показателите и настоявай да ти обърнат повече внимание, това е болест със симптоми като повечето неразположения при грип и настинки и много лекари не се и сещтат,че може да е лупус. Стискам ти палци да не е това,успех ти желая  bouquet

# 8
  • Мнения: 20
vesi2 симптомите са в 4 групи по няколко (май са общо 14) и ти трябжат 4 сигурни за да ти сложат диагнозата лупус.Групите са клинични(кръвна картина и т.н.),имънологични(различни антитела),психични(отклонения...) и другите все ги забравям.В wikipedia има хубаво и не толкова депресиращо обяснение за лупуса но най-добре е да се свържеш с ревматолог.Клиниката по ревматология в София е на улица Урвич -   http://bgmaps.com/map.asp?sid=2a6505f2fbe2fb481426caa17c2ea16a&Map37_38.x=133&Map37_38.y=197

За там май само наравление трябва.Моята докторка беше Маринчева но сега е по майчиство,обаче мъжа и е също ревматолог там.Има и други естествено.

# 9
  • Мнения: 31
Само да допълня за Веси, че по принцип се доказва с изследване на кръвта- АNA скрининг, може и анти ДНК. Това ти го пиша ако някой не желае да ти обърне внимание да ги изследваш, защото аз съм била в положение да не мога да ставам сама, с ужасна треска и една ревматоложка ме изпрати по- живо , по- здраво, че нищо ми няма. Но най- добре ако имаш симптоми отиди на Урвич, там са най-добрите. Късмет, дано всичко е наред.

# 10
  • Мнения: 694
благодаря ви момичета ,но тези симптоми могат да бъдат и от други автоимунни заболявания ,а наличието на този лупусен антикоагулат може ли да бъде индикация за лупус вие имате ли го ?Аз имах температура около 37.1,2 но ендокриноложката ми каза че е от щитовидната жлеза и ми изписа преднизолон сега се чувствам по добре!Ами незнам само разбрах че този лупус се открива много трудно ходих при Конова в Плевен тя ви е пуснала някакви антитела антифосфолипидни  и тромбоцитно -левкоцитни агрегати ,но не е коментирала за лупос само ме попита дали имам болко в ставите а аз нямам.благодаря ако имате още информация моля пишете! Tired

# 11
  • Мнения: 43
Момичета, можете ли да ми кажете къде в София се прави изследване за лупусен антикоагулант? Търсих по сайтовете на лабораториите, но никъде не го видях...

# 12
  • Мнения: 20
http://kidshealth.org/parent/medical/arthritis/lupus.html    Това е един хубав сайт за запознаване с болестта като за начало.За съжаление е на английски но предполагам че това не е голям проблем...

# 13
  • Мнения: 43
Благодаря, eleni4ka! Но аз доста изчетох, а и такива снимки в нета разгледах - да ти настръхне косата.
Мога да приложа и този линк: http://www.printo.it/pediatric-rheumatology/information/Bulgaria/2.htm

Ще помоля за информация къде може да се изследва лупусен антикоагулант в София!

# 14
  • Мнения: 17
Здравейте,
аз също съм с лупос, за щастие от 12 год. е в ремисия. Пия 1 таб. метилпреднизолон дневно. Имам два опита за бебе, но за съжаление и двата завършиха с спонтаннен аборт в края на четвърти месец. Сега слд като мине малко време ще отида до клиниката на ул. Урвич, за да видим дали лупуса не е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт