Кредитна карта?

  • 7 620
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 818
Трябва ми кредитна карта, обаче изобщо не мога да се ориентирам каква, на коя банка и тн. Моля за помощ!  Praynig Трябва ми международна (ако се казва така  newsm78 ). Т.е. искам да я ползвам да ми пращат пари от чужбина и аз да мога да пазарувам онлайн в небългарски сайтове.... Трябва ли да имам доходи, за да имам кредитна карта?

# 1
  • Мнения: 9 814
Повечето банки издават международни кредитни карти- Виза или Мастъркард.
Разбира се, че трябва да имаш някакви доходи, за да може да получиш такава карта.

http://www.google.bg/url?q=http://www.fibank.bg/inside.php%3Flan … w1wIWUDmj4j0ZtA7A

http://www.raiffeisen.bg/

# 2
  • София
  • Мнения: 1 833
Ето тук можеш горе долу да се ориентираш. А за по - голяма точност влизаш в сайтовете на банките и проверяваш условията на картите, които издават.
По принцип Visa и MasterCard са по- широко разпространени. Americam Express са с по- висок такси.
Иначе на последния ти въпрос - Да, трябва да имаш доходи.

Банките

# 3
  • Мнения: 2 818
Благодаря ви  Hug

А има ли начин с дебитна карта да се пазарува в чужбина? Предполагам, че детските няма да ми ги счетат за доход за кредитна карта ...

# 4
  • София
  • Мнения: 1 833
Може, стига да е международна.

# 5
  • Мнения: 491
Благодаря ви  Hug

А има ли начин с дебитна карта да се пазарува в чужбина? Предполагам, че детските няма да ми ги счетат за доход за кредитна карта ...

В някои сайтове не приемат дебитни. Особено Maestro. Вариант е да си изкараш "дебитна тип кредитна"- това ще рече, че самата карта е с бранда на кредитна карта (Visa, Master), но по своята същност е дебитна. Това ще рече, че колкото си внесеш, толкова ще харчиш. Би трябвало всяка банка да ги предлага. При тях не се изисква доказване на доход. Peace

# 6
  • Мнения: X
Имам дебитна на ОББ- Маестро, не мога да пазарувам в чужбина. Питах в ОББ, не издават Дт м/ународни карти. За тази цел е Кт карта, таксата е 4.80лв. на месец за управление.
А в ПИБ по една сметка ми предложиха Кт карта с лимит. Тя е м/ународна, Мастъркард, пазарувам си спокойно. Имам някакъв срок без такса управление, а после еднократно се плаща 39лв. Това е прясна информация от съвсем скоро.
Иначе се сетих за рекламата на ЦКБ за Кт карта.
Ако се сетя още нещо, ще пиша!

# 7
  • Мнения: 2 000
Аз имам дебитна Visa Electron от ЦКБ и с нея си пазарувам онлайн от чужди сайтове.
Може да си поръчаш такава карта от сайта им http://www.ccbank.bg/display.php?page=order#electron и след седмица да отидеш да си я получиш в най-близкия ти клон на банката.

# 8
  • Розовата долина
  • Мнения: 187
Аз също ползвам Visa Electron на ПроКредит банк,може да се ползва за получаване на доходи от чужбина по нея,няма проблем.Също можеш да пазаруваш по интернет.Ако нямаш 25г.,картата ти е напълно безплатна, ако имаш 2.5евро-годишно.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 575
За да ти извадят кредитна, трябва да имаш доходи. Някои банки признават и допълнителни доходи. Стойността на отпуснатия кредитен лимит е % от годишния доход ~ 18%. Не за всички чужди сайтове ти е  нужна кредитна карта, аз пазарувам с дебитна Виза Електрон.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 681
И аз пазарувам с дебитна международна Виза Електрон на Уникредит.
За 1 седмица беше готова, никакви такси не дължа, само трябва да си поддържам наличност.
С кредитната все пак може да си надхвърлиш наличните пари, но ще си платиш и не малко за това.




# 11
  • Мнения: 2 818
Много ви благодаря!!!  Hug Наистина много ми помагате, много съм боса в тези неща Embarassed

Това според вас какво ще значи? You can use a debit card if it has a credit card logo on it (i.e., the card was issued by or is backed by a credit card company) Каква е разликата между виза електрон и мастеркард? Едно от тези две лога ли трябва да има? Има ли значение в каква валута е?

# 12
  • Мнения: X
Това ми звучи като тази, която беше упоменала vok" "дебитна тип кредитна"- това ще рече, че самата карта е с бранда на кредитна карта (Visa, Master), но по своята същност е дебитна. Това ще рече, че колкото си внесеш, толкова ще харчиш. Би трябвало всяка банка да ги предлага. При тях не се изисква доказване на доход." Иначе това са разновидности на банковите карти, не съм запозната в подробности. Мисля, че няма значение в каква валута е.

# 13
  • Мнения: 7 947
Напиши дебитна карта онлайн в Гуглето - излизат доста. Избери както ти казаха вече - Виза или Мастер. /например на ОББ https://ebb.ubb.bg/reg/new_cards.asp/ Попълни и изпрати. Ще ти се обадят да попитат в кой клон ти е удобно да си я вземеш след седмица. Отиваш, взимаш я, слагаш си сумичка, пазаруваш си онлайн. Това е!!!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 456
Мактуб, Райфайзен имат промоция за издаване на кредитни карти с одобрен първоначален лимит - без такси при теглене в брой и без годишни такси. Относно доходите - без тях не става.

Ако обаче не ти признаят майчинството или някакъв допълнителен доход, ако съпруга ти има доказан такъв може да му издадат на него кредитната карта, а на теб да издадат допълнителна към неговата.  Допълнителната карта разполага с лимита на титуляра.
Ето повечко инфо.
rbb.bg

Общи условия

Активация на акаунт