Влияе ли?

  • 9 273
  • 202
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 013
Искам да попитам влияе ли присъствието на бащата на раждането на по-натътъ4ния сексуален живот.Четох че за някой мъже е изключително травмиращо и потресаващо и изгубват желание за секс с жена си след видяната гледка.Мен лично ми се иска мъжо да е с мен и да го стискам за ръката,но ако припадне,за кой по напред да се притеснявам?Е има и мъже които стоически издържат,но са рядкост.
Четох за мъж който в момента на изгонването излязъл от избягал от родилната зала,не му понесло и непосредствено след раждането се върнал за да види бебето си,а това което видял-жена му на магарето,с разтворени крака,от нея висяла щипка,цялата окървавена,на земята форцепс и той в кръв-потресъл се милия и повече не посмял да докосне жена си камо ли да копнее за див секс с нея.Е аз искам мъжо да види идването на дъщеря ни на бял свят,но ако това провали брака ни? luvbed

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Едва ли присъствието му ще провали брака ви и едва ли ще взема да припада, но е хубаво да присъства защото той сам изявява желание и иска да е до теб, а не ти да го притискаш да дойде, за да си по-спокойна.

# 2
  • Мнения: 2 270
при нас не повлия, но случая е много различен

# 3
  • Мнения: 1 187
Родих секцио, мъжът ми беше до мен. В секса това изобщо не повлия.

# 4
  • Мнения: 85
Според мен зависи от човекът до теб,ти го познаваш най-добре и знаеш как ще реагира.Аз лично
не пожелах мъжът ми да присъства,въпреки че той много искаше.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 524
Едва ли присъствието му ще провали брака ви и едва ли ще взема да припада, но е хубаво да присъства защото той сам изявява желание и иска да е до теб, а не ти да го притискаш да дойде, за да си по-спокойна.
и аз така мисля Peace
мъжът ми не беше до мен в буквалния смисъл, но не мръдна от кафето пред болницата докато не се роди сина ни и се чувахме постоянно. той сам прецени че е по-добре да не бъде горе с мен.

# 6
  • Сливен
  • Мнения: 894
много зависи от човека до теб-нека той сам прецени Peace

# 7
  • Мнения: 566
мисля че някои неща трябват да си останат за жената .Колкото и да се обичате няма да му бъде приятно това което ще види и нищо чудно да му повлияе след това.Моят мъж не е държал да присъства .но чакаше отвън и се видяхме веднага след раждането.НО всеки има право на избор.

# 8
  • Мнения: 1 062
Не мисля, че влияе. Освен това, не е задължително мъжът да стои от долната страна на жената и да гледа. Напълно достатъчно е да бъде до главата ти и да ти държи ръката. А може и само в предродилна зала да бъде.

# 9
  • Мнения: 666
Това е решение, което се взима и от двамата, но ако той е съгласен и готов да присъства те съветвам горещо да му позволиш да го направи. Моят мъж беше до мен и двамата се чусвахме страхотно. Той може да реши до каква степен да навлиза в подробности, може да гледа всичко, може само да ти разтрива гърба и да погледне вече роденото бебе. Аз мисля, че ролята на мъжа при раждането е не по-маловажна от ролята му при създаване на бебето  Grinning

# 10
  • Мнения: 4 111
Аз мисля, че сам таткото трябва да избере дали иска да присъства, но без да бъде манипулиран. Дали ще му повлияе - може би да, дали ще си признае - може би не. И все пак, според мен, мястото му не е в родилната зала.

# 11
  • Мнения: 9 814
много зависи от човека до теб-нека той сам прецени Peace

# 12
  • Мнения: 512
Аз мисля, че сам таткото трябва да избере дали иска да присъства, но без да бъде манипулиран. Дали ще му повлияе - може би да, дали ще си признае - може би не. И все пак, според мен, мястото му не е в родилната зала.

Напълно съм съгласна! Peace

# 13
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз мисля, че сам таткото трябва да избере дали иска да присъства, но без да бъде манипулиран. Дали ще му повлияе - може би да, дали ще си признае - може би не. И все пак, според мен, мястото му не е в родилната зала.

Напълно съм съгласна! Peace
.... и аз така  Peace


..но и да бе изявил желание аз нямаше да искам ...... Нямаше да се чуствам конфортно в това състояние с негово присъствие пък и съм суетна  Whistling

# 14
  • Мнения: 961
Аз мисля, че сам таткото трябва да избере дали иска да присъства, но без да бъде манипулиран. Дали ще му повлияе - може би да, дали ще си признае - може би не. И все пак, според мен, мястото му не е в родилната зала.
Подкрепям с 2 ръце.  Peace

# 15
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Таткото присъства от самото начало до края на събитието. Това не ни е повлияло никак на сексуалния живот. Дори гордо казвахме "родихме си"  Laughing

# 16
  • Мнения: 264
Нито аз, нито мъжът ми искаше да присъства на раждането. Просто чакаше в коридора докато  родя и след това влезе при мен.

# 17
  • Мнения: 46 508
Според лекарите - не.
А оправдания за проваляне на брака - всеки може да си изсмуче от пръсте, когато се чуди какво да измисли Laughing


Нито аз, нито мъжът ми искаше да присъства на раждането ...

Аз пък не исках и аз да присъствам, но човек като е решил, че иска да бъде родител, трябва да се стегне малко.

# 18
  • Мнения: 2 478
Никога не съм искала мъжа ми да види как ми отварят корема или как се напъвам и крещя. Sick
А и той не би го понесъл.Не бих му причинила това.
15 мин след като влязох в операционна зала,той вече е бил с бебето.А след още 20 мин беше при мен.
Защо да му причнявам травми за цял живот?
А и да мисля за себе си ли,за бебето или за припаднали си мъж?

# 19
  • Мнения: 46 508
...
Защо да му причнявам травми за цял живот? ...

А за какво им е на жените да минават през всичко това и да се травмират? Целта е една и съща - създаване на дете.
Те мъжете щото са от желе  Laughing може да ги прави, но не може да види как идват на бял свят, че за какво ми е тоя мъж? Ако детето падне и си счупи главата, пак ли няма да бъде до него, сакън, да не се травмира Crazy

# 20
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
Дали влияе не знам. Моят мъж категорично отказа да присъсъва. Аз също не бих се чувствала много удобно.

# 21
  • Мнения: 2 478
Никол много си крайна.
Нищо в този живот не е само бяло и само черно!

# 22
  • Мнения: 1 488
Ако и двамата го искате, не виждам проблем. Съпругът ми присъстваше на раждането и съм доволна. Доста се двоумях преди това дали да присъства. Накрая се разбрахме да присъства,но да излезе когато вече бебето тръгва да излиза. Така искахме и двамата, но не стана така, той остана до края с мен. За което не съжалявам въобще.Имах продължително раждане и той ми беше опора и подкрепа. Това е един незабравим,невероятен спомен и нещо,което може никога повече да не ти се случи, защо да не го споделиш с него! След като лекарите се увериха,че всичко е наред с нея и с мен,излязоха от стаята и бяхме там само тримата, толкова щастливи!  Heart Eyes
Сега ми се вижда повече от естествено съпругът да присъства на раждането!
Някой каза по-горе,че е по-важно да присъства на правенето на бебето. Не! Не само. Не смятам,че трябва да се ограничават само до толкова, а да вземат активно участие не само в правенето, но и в раждането и отглеждането на детето, защото то е на двамата!  Peace

За "провалянето на брака" не мисля, че това че е присъствал на раждането може да бъде причина, особено ако е бил там доброволно. Все пак трябва да бъде подготвен за това през какви фази преминава процеса раждане и какво може да види.

На теб ти желая леко раждане и едно прекрасно бебче!  Hug

# 23
  • Мнения: 209
Нито аз, нито мъжът ми искаше да присъства на раждането. Просто чакаше в коридора....

за травмиране не знам, но според мен мъжът няма място в родилна зала (независимо от това дали раждаш секцио или нормално). има си неща за които мъжът не бива да узнава еле пък да вижда ...

# 24
  • Мнения: 46 508
Никол много си крайна.
Нищо в този живот не е само бяло и само черно!

Сигурно съм травмирана  Sunglasses

# 25
  • Мнения: 666
за травмиране не знам, но според мен мъжът няма място в родилна зала (независимо от това дали раждаш секцио или нормално). има си неща за които мъжът не бива да узнава еле пък да вижда ...[/color]

Е чак пък толкова, и защо какво ще му стане на негово величество мъжа? Или винаги трябва да ни виждат напудрени и красиви да не ни изоставят сакън. Ако не дай си боже се разболеем и са необходими по-специфични грижи да ни заточат далеч от очите тогава, че може нещо да им стане и да се разстрои брака.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 824
Там където раждах е хубаво таткото да присъства на раждането. Мъжът ми беше и на двете, държеше ми ръката в най - трудните моменти, а накрая преряза и пъпната връв на децата ни Grinning.
Винаги, когато става въпрос за раждане той с гордост казва, че е присъствал на появата на бебетата Grinning.
Сексуалния ни живот не се промени след раждането. Раждах по естествен път.

# 27
  • Мнения: 3 268
Мястото на мъжа не е до жената,когато ражда.Жената трябва да е винаги хубава,желана,малко загадъчна и разбира се сексапилна за своя мъж.Как ще стане това,когато той присъства на този чисто животински процес-раждането.Хич не ми пука за неговото емоционално здраве и дали щяло да му е лошо.За мен е важно да остана за него жена,такава каквато съм,когато лягам до него, а не разкрачена и кървяща.

# 28
  • Мнения: 209
за травмиране не знам, но според мен мъжът няма място в родилна зала (независимо от това дали раждаш секцио или нормално). има си неща за които мъжът не бива да узнава еле пък да вижда ...[/color]

Е чак пък толкова, и защо какво ще му стане на негово величество мъжа? Или винаги трябва да ни виждат напудрени и красиви да не ни изоставят сакън. Ако не дай си боже се разболеем и са необходими по-специфични грижи да ни заточат далеч от очите тогава, че може нещо да им стане и да се разстрои брака.

аз затова казах - СПОРЕД МЕН - а и отново според мен не става въпрос за това да ни виждат вечно напудрени и красиви, а на лично усещане. аз радко съм напудрена, била съм в такава ситуация, че мъжът ми се е налагало да се грижи за мен (имам предвид болест) и пак си оставам на мнението че няма място в родилна зала - не че ще се травмира или нещо подобно - просто въпрос на лично усещане и виждане...

# 29
  • Мнения: 2 013
...
Защо да му причнявам травми за цял живот? ...

А за какво им е на жените да минават през всичко това и да се травмират? Целта е една и съща - създаване на дете.
Те мъжете щото са от желе  Laughing може да ги прави, но не може да види как идват на бял свят, че за какво ми е тоя мъж? Ако детето падне и си счупи главата, пак ли няма да бъде до него, сакън, да не се травмира Crazy

Никол евала  е това си е баш точно изказване!Съгласна съм и с 2  ръце.Ами нали мъжете са силния пол в крайна сметка (всички жени са на ясно че не е така!) Е баси нашите з----ци се цепят,нас ни боли,ние не мигваме а те не били в състояние даже ръката ни да държат в момента на раждането.Е да,то да гледаш жена си как се гърчи от болка не е като 5 секундния оргазаъм след секс.Щом са направили бебе трябва да помагат то да се роди!!!!!И те също има 9 месеца да четът и да се готвят

# 30
  • Мнения: 166
Всъщност защо трябва да присъства?

Представете си, че родите лесно и бързо (пожелавам го на всички бременни).

Трябва ли той да го знае?

# 31
  • София
  • Мнения: 98
мисля че това едва ли ще промени отношенията ни  а и мъжът ми толкова се притеснява за всичко че по добре беше за мен да не присъства

# 32
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Стига си се шашкало момиче, по-смело Peace
Докато бях бременна с мъжа ми смятахме той да присъства на раждането, но когато дойде големия ден аз се разобедих. Дори когато моята позната \д-рка\ ме попита дали искам да присъства и казах, че ми е все едно. Чесно казано в такъв момент няма да ти е до него.

# 33
  • Мнения: 235
Влияе - да!  hahaha Либидото му се повиши! Шегувам се! Но наистина при нас присъствието му ни повлия само положително! Бях много по-спокойна!
Успех и леко раждане!


# 34
  • Мнения: 1 554
Съпругът ти ,ако има желание да присъства ОК,но ако не иска не го карай Peace

# 35
  • Мнения: 194
...
Защо да му причнявам травми за цял живот? ...

А за какво им е на жените да минават през всичко това и да се травмират? Целта е една и съща - създаване на дете.
Те мъжете щото са от желе  Laughing може да ги прави, но не може да види как идват на бял свят, че за какво ми е тоя мъж? Ако детето падне и си счупи главата, пак ли няма да бъде до него, сакън, да не се травмира Crazy


абсолютно съм съгласна smile3501

# 36
  • Мнения: 263
мисля че някои неща трябват да си останат за жената .Колкото и да се обичате няма да му бъде приятно това което ще види и нищо чудно да му повлияе след това.Моят мъж не е държал да присъства .но чакаше отвън и се видяхме веднага след раждането.НО всеки има право на избор.
newsm10

# 37
  • Мнения: 183
мен не ме е срам от мъжа ми и знам че всякак ме харесва, но самата мисъл да ме види така ми е доста гадничка  Sick
отделен въпрос е че само при споменаване на предстоящото раждане на него му става лошо да не говорим за друго Laughing Laughing Laughing

# 38
  • Мнения: 182
Много бих искала моя мъж да присъства но уви той не иска,направо ме отряза.Мисля си че ако е с мен ще се чувствам по спокоина,но пък ако стане обратното и взема че се притесня  newsm12!?Както и да е -не вярвам че това би се отразило на сексуалния ви живот! newsm10

# 39
  • София
  • Мнения: 44 089
Аз мисля, че сам таткото трябва да избере дали иска да присъства, но без да бъде манипулиран. Дали ще му повлияе - може би да, дали ще си признае - може би не. И все пак, според мен, мястото му не е в родилната зала.

Подкрепям напълно...
Аз в началото много исках, а той не щеше и се дърпаше....така и не дойде....да ти кажа изобщо не съжалявах - радвах се, че не е с мен...изобщо не ми трябваше там...ббеше ми по-добре без него.

# 40
  • Мнения: 518
По принцип аз не виждам смисъл той да присъства в родилна зала. Няма да помогне кой знае с какво толкова! Аз докато раждах хич и нямах време да мисля за него! Е, липсваше ми докато траеха болките, тогава исках да е до мен за да може някак си да ми мине по-бързо времето, докато дойде истинския момент! Дори и да беше изявил желание да присъства на самото раждане, нямаше да се съглася. Но много приятно ми стана, че го пуснаха в родилната зала след като бях вече родила - да ме види. Аз все още бях на магарето, бях покрита, но не знам как му се е отразило да ме види така. До сега нищо не ми е споделил, а и аз никога не съм се запитвала какво е изживял.  newsm78 Колкото до твоя мъж - ако иска да присъства  welcome, но ако не е много вдъхновен от тази идея, не го притискай!

# 41
  • Мнения: 6 713
Бях изключително щастлива и спокойна, че мъжът ми присъства на раждането! Нямаме абсолютно никаква промяна в сексуалния н иживот, освен че нямаме сега много време за това! Laughing Laughing

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз бях по-спокойна сама Peace

# 43
  • Мнения: 4 335
Незнам дали влияе,но мьжьт,ако иска защо пьк да не присьства?Но в никькьв случей не мисля,че трябва да бьде каран за това,ако той не иска Wink

# 44
  • Мнения: 386
Ако и той иска да присъства-това е чудесно! Ако мислиш, че е с по-слаба психика го накарай да стои само до главата ти, не е задължително да стане свидетел точно  на изгонването и на такива кървави гледки.
Успех!  bouquet

# 45
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
мисля че някои неща трябват да си останат за жената .Колкото и да се обичате няма да му бъде приятно това което ще види и нищо чудно да му повлияе след това.Моят мъж не е държал да присъства .но чакаше отвън и се видяхме веднага след раждането.НО всеки има право на избор.


 Peace PeaceТочно така.Каква е тази мания.....  newsm78и какво като ми държи ръката да не би да спре кървенето или  болката,той после да е до мен,че раждането минава и заминава ама след това ако постоянно е зает или уморен ...... #Crazy #CrazyИ все пак всичко е въпрос на нагласа,очакване и избор.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 139
Трябва да го решите заедно,зависи от психиката на мъжа и от желанието му разбира се.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Поогледах темата.. нямам време да я чета цялата.Но да си кажа и аз  Simple Smile... не съм раждала още.Но като дойде време да раждам, няма да накарам мъжа си да дойде с мен в родилна зала Crossing Arms НИКОГА!Ако иска той да дойде и да гледа-някак ще го преглътна.Но според мен един мъж няма работа на такова място.Не искам моя мъж да ме гледа така.И не се притеснявам изобщо от това , че ще повлияе на съжителството ни и на секса. Laughing

# 48
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Едва ли присъствието на съпруга ти в родилна зала ще провали брака ви. Самата гледка от раждането не е особенно приятна, впредвид и че любимата е на магарето... разчекната ,като "пиле на грил" , изпитваща болка и пр. екстри. Няма да е странно в началото да има лек отлив в секса  Sunglasses

# 49
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Със сигурност влияе по някакъв начин присъствието на таткото по време на раждането. Ако той е сигурен, че го иска ОК. Обаче ако не е сигурен, ти не настоявай. Моят съпруг не искаше. Аз също.

# 50
  • Мнения: 8 999
Ако бях мъж и бях присъствала на раждането на жена ми, бих се отвратил и погнусил изцяло и тотално от всички жени на този свят.
Като жена, която бе принудена да престои 24 часа в предродилна зала /чиято врата зееше отворен срещу магарето в родилна зала/ бих споделила, че това е доста гадна гледка и толкова години след изживяването още не мога да преодолея чувството.
Бях забранила на мъжа си дори да се навърта в района на  болницата, докато не се обадя, че съм родила! Никога не бих му позволила да ме зяпа.

# 51
Смятам, че тъй като познаваш мъжа си можеш да прецениш реакцията му в такъв момент. Simple Smile Обсъди го с него и ако той го желае , нека присъства, в противен случай не настоявай.  Wink

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 12:15 от fozilla79

# 52
  • Мнения: 3 268
Не мога да разбера,какъв е тоя зор мъжът да присъства в родилната зала!Добре,че моят мъж не е изявявал такива желания,но и да беше,щях да го разубедя.Това да не е концерт-представление!

# 53
  • Мнения: 1 674
И аз бях по-спокойна сама Peace
Същото важи и за мен Peace

# 54
  • Мнения: 540
на едни им влияе на други не
всичко е индивидуално и си зависи от човека

# 55
  • Мнения: 666
Много странно обаче как се изказват много вещо жени, чиито мъже не са присъствали, как щели мъжете им да се отвратят, а не чух нито едно от жените, чиито мъже са били на раждането, да има подобни оплаквания  Laughing

# 56
  • Мнения: 224
Моят мъж присъстваше. По негово собствено желание. Не съм го карала, но не му и забраних. На мен ми беше добре, че е там. Не ми е държал ръката, но хвърляше майтапи, което за мен беше добре дошло. Накрая взе, че се лепна да гледа как ме шият. Сексуалният ни живот не се е влошил, а напротив. Всичко си е до човек. Но присъствието не трябва да е насилствено. Мога да кажа, че всичките ни познати мъже го гледаха леко странно след това  Laughing

# 57
  • София
  • Мнения: 2 249
Не задължително нито да си на магарето, нито "разчекната като пиле на грил" Laughing. За много двойки това е много интимен и силно емоционален момент. Самото появяване на бебето е с особен заряд и повечето от познатите ми мъже, които са присъствали (включително и моят), се разчустват Simple Smile.
Така или иначе е много индивидуално за всяка двойка - първо ти трябва да се чувстваш комфортно с идеята (а не да се притесняваш и мислиш как той го приема в онзи момент), а и той самият трябва да го иска.

# 58
  • Мнения: 3 268
Много странно обаче как се изказват много вещо жени, чиито мъже не са присъствали, как щели мъжете им да се отвратят, а не чух нито едно от жените, чиито мъже са били на раждането, да има подобни оплаквания  Laughing
Моят мъж ми е казвал,че такива неща го отвращават.Той дори като се пореже му става зле от кръвта като я гледа.Не е от охкащите и ахкащи мъже,просто не е такъв тип и не може едно новородено бебе да го умили чак толкава.Това не му пречи да обожава децата си и да е готов на всичко за тях.

# 59
  • BG
  • Мнения: 1 900
много зависи от човека до теб-нека той сам прецени Peace
Peace

# 60
  • Мнения: 666
Много странно обаче как се изказват много вещо жени, чиито мъже не са присъствали, как щели мъжете им да се отвратят, а не чух нито едно от жените, чиито мъже са били на раждането, да има подобни оплаквания  Laughing
Моят мъж ми е казвал,че такива неща го отвращават.Той дори като се пореже му става зле от кръвта като я гледа.Не е от охкащите и ахкащи мъже,просто не е такъв тип и не може едно новородено бебе да го умили чак толкава.Това не му пречи да обожава децата си и да е готов на всичко за тях.

Аз въобще не оспорвам, че мъжете които не са присъствали на раждането не обичат децата си. Просто не искам тези, които не са го изпитвали толкова категорично да го отричат, защото не знаят какво всъщност са пропуснали, тъй  като няма с какво да сравнят. За правото на избор безспорно е така, на някои им харесва, на други не, никой не ги кара на сила мъжете да присъстват. Но не си мислете, че е толкова ужасно, още повече виждате колко жени, които са го изпитали вече пишат в този форум и никоя не се е оплакала. Hug

# 61
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
А чувала ли си за истории, в които бащи се просълзяват от щастие, споделящи че това са едни от най-прекрасните мигове в живота им?

Живея в страна, в която "правилото" е бащата да присъства на раждането. Майки, раждащи без съпруга си са изключение. Не познавам травмирани мъже. Моят също не е. Иначе принципно мястото на бащата е до главата, а не между краката на жената. Не че няма бащи, които имат желание да поемат бебето, де, и са си съвсем ок.

# 62
  • София
  • Мнения: 5 079
Не е присъствал, той не е и държал де  Laughing, но определено не държах да ме вижда в това състояние и да кърши ръце, като не може да ми помогне.
Има мъже, които могат да изразяват съчувствие и да внушават спокойствие, но моят определено не е от тях и би се шашнал или навикал докторите, че ме боли, примерно. Mr. Green
Достатъчно ми беше шок и шаш на мен, нямах нужда да го мисля и него как се чувства... Друго си е да се покажеш гордо после с дългоочаквания "резултат"...  Blush

# 63
  • Мнения: 3 268
Хората са различни и всеки изживява тези моменти по свой си начин.Аз например никога няма да забравя как мъжът ми пое дъщеря ни в ръцете си на изписването.Трепереше,вълнуваше се толкова много,че лицето му променяше чертите си непрекъснато.Хем му се плачеше,хем беше във възторг.Тя беше толкова хубава в розовите си дрешки,с пухкава шапчица и нацупени устнички.Исках да я види точно такава,защото този спомен остава за цял живот.

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 14:54 от stefani6

# 64
  • Мнения: 494
А чувала ли си за истории, в които бащи се просълзяват от щастие, споделящи че това са едни от най-прекрасните мигове в живота им?

Живея в страна, в която "правилото" е бащата да присъства на раждането. Майки, раждащи без съпруга си са изключение. Не познавам травмирани мъже. Моят също не е. Иначе принципно мястото на бащата е до главата, а не между краката на жената. Не че няма бащи, които имат желание да поемат бебето, де, и са си съвсем ок.
Аз също не познавам травмирани мъже,напротив Peace

Ние дори и не сме го обсъждали надълго и нашироко. Още преди да бъде заченато,беше ясно,че той ще е с мене. Разбира се всеки си решава сам. Ако наистина една жена не се чувства комфортно,присъствието на мъжа хич с нищо няма да и помогне.

Аз такива притеснения нямам. Изобщо не се срамувам от партньора ми. Той винаги ме е подкрепял,окуражавал и разсмивал в тежки моменти. Не мисля,че ролята му ще бъде само да ми държи ръката. Определено ще бъда щастлива да споделим заедно момента на раждането  на така желаното и чакано от нас дете.
Досега не съм чула,за нито един негативен момент от хора,които вече са го преживяли. Така,че съм убедена,че  нашето решение е правилно.


А също така съм убедена,че и в България ще дойде момента,когато присъствието на бащата по време на раждане ще се приема за абсолютно естественото  Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 23 083
Това зависи от психиката на мъжа. На моя не би му повлияло, но пък и не пожела да присъства!
Един наш приятел каза, че не е искал да присъства на раждането на сина си именно поради тази причина - че нямало да прави секс до края на живота си  Shocked
Така че по-добре мъжът сам да решава иска или не иска  Peace

# 66
  • Мнения: 114
Приятелят ми беше от началото до края с мен.Тъй като ми предизвикаха раждането с вагинални таблетки ,той стоеше до мен и ми държеше ръката,когато започнаха контракциите той ми правеше масаж на кръста и много ми помогна, когато започна раждането той не се отдели от мен.Беше там и преряза пъпната връв на бебка,поехме я заедно и тя изплака в нашите ръце  по-голямо щастие няма  а той беше на седмото небе.Сега като говори за това е толкова  щастлив ,че е бил там и се хвали на всички.А относно дали нещо се е променило между нас в сексуално отношение не е даже мога да кажа,че е по-добре  Laughing

# 67
  • Мнения: 805

Всеки човек е различен! Моя мъж не би издържал. За него раждането е най-великото тайнство и не желае да присъства на него. Аз също не! Вярно е, че живеем заедно и ме е виждал и в не толкова блестящи ситуации, но това е повече отколкото може да понесе суетата ми.
За мен са странни думите на една моя приятелка: О, не само че ще присъства Shocked, но и у дома той ще ме обръсне Shocked и той ще ми направи клизмата Shocked! Е, браво! И с това ще си замине и последната и капка женственост!

# 68
  • Мнения: 3 268
Някои жени,като твоята приятелка например,може и до тоалетна да ходят с мъжете си.Това е прекалено!Аз съм жена и искам да си остана такава,а не да се превърна в крава.Защото не виждам какво ще ме отличава от кравите ако постъпя като приятелката ти. Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 494
Е,това за клизмата,съжалявам,ама хич не мога да го възприема #Crazy

# 70
  • Мнения: 2 013
Снощи отново говорих с мъжо за това че искам да ме придружи в родилното,защото на света няма по-голяма пъзла от мен и туко виж съм избягала  tiptoe
А той ми вика за какво съм ти - ти ще се мъчиш,ще те боли,а аз само ще те гледам без да мога нищо да направя,ами ако откача?! Confounded АЗ ; няма да откачиш просто ще ми държиш ръката,какво толкова?! no
Не стига че мен ще ме боли а той дори усилието да присъства не ще да направи.Каза че нямал да изтрае да слуша най спокойно да ми крещят докторите и щял  fight  argue и така!
Опитах да го затапя- и друг път ме е боляло и съм страдала ама не си се психясвал от това,а той "да ама друг път не си раждала!!!" smile3511 smile3515 newsm61

# 71
  • Мнения: 172
толкова много бащи са присъствали на раждането.Наистина всеки човек е различен.При някой влияе,при други не.Не знам какво е видял мъжа ми,не е разказвал за ужаси.И пак ако стои само до главата ти,едва ли ще види нещо ужасяващо.Според мен не е за изпускане такъв момент.Успех!

# 72
  • София
  • Мнения: 98
май сте малко наплашена това с крещенето повече го има във филмите аз не издадох нито един звук само стиснах стойката на системата до мен newsm78

# 73
  • Мнения: 3 034
 Laughing ами то това ако беше вярно в западните държави един читав брак да не е останал  Laughing аз и преди съм писала, че българският мъж се прави на "дръж ми шапката". мноог изнежени тея мъже! тука няма такъв филм изобщо. просто не стои въпроса на обсъждане. даже ако някой мъж го е страх, от срам ще се замъкне до родилното, защото около него мъжете ще са там с жените си. да не говорим, че по време на училището за бременни се ходи по двама, защото за мъжете има много техники за помагане на жената и трябва да ги научат. изключение е да се види жена сама на лекциите. самите сестри илекари в болницата очакват бащата да е там. така че, щом другите могат, не виждам защо и българина да не може, освен от лиготия.

# 74
  • Мнения: 3 453
  Въпрос на избор на бащата.Някой издържат на това преживяване, други не.Нашият татко искаше да присъства, но аз не пожелах.Освен това се наложи да съм и секцио..и съвсем не бих искала..

# 75
  • Мнения: 257
много зависи от човека до теб-нека той сам прецени Peace
[/quote
 Peace

# 76
  • Мнения: 4 621
Всичко зависи от нагласата и на двама ви.
Лично моето мнение е, че не бих искала мъжът ми да ме вижда в подобно състояние Peace

# 77
  • Мнения: 4 447
Ако мъжа ти сам не пожелае да е там,
няма смисъл да го насилваш, защото
ефекта просто ще е обратен. От една
страна е хубави да видят за какво иде
реч, щото си мислят, че с два напъна и
бебето вече е родено, но от друга - сама
си го казала.

С две думи - не насилвай таткото, ако
сам не изяви желание за това.  Peace

# 78
  • Мнения: 2 013
Да ама той в началото беше навит да е с мен,но после се отказа!Не знам дали понеже чу няколко страховити истории  #Shocked,или защото заедно гледахме клипчета на нормално раждащи жени  Scream Сега си е измислил стратегия -"нямаме излишни пари,с тези 150лв ще купим нещо за бебчо!!! smile3521 А аз  smile3511

# 79
  • Мнения: 3 268
Умен мъж имаш,слушай го!Успешно раждане!

# 80
  • Мнения: 46 508
... Е, браво! И с това ще си замине и последната и капка женственост!

Явно жената не се стреми да бъде само любовница, която е наконтена 24 часа пред него, а имат нормални човешки отношения, все пак обвързвайки се с този човек, разчитам да е до мен и в трудно и лесно.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
 newsm10 добре се е измъкнал  Wink браво

# 82
  • Мнения: 805
... Е, браво! И с това ще си замине и последната и капка женственост!

Явно жената не се стреми да бъде само любовница, която е наконтена 24 часа пред него, а имат нормални човешки отношения, все пак обвързвайки се с този човек, разчитам да е до мен и в трудно и лесно.
Не мисля, че тези неща влизат в нормалните човешки отношения.
И също така не мисля, че ако една жена държи на самочувствието и запазване на определен образ, мъжа ще я възприеме по описания от теб начин. Моя мъж оценява, че му се спестяват някои неща.
На повечето мъже им е горе-долу ясно какво се случва вътре. И ако той по принцип не оценява какво изживява жената в името на това да роди тяхното дете, едва ли нещо се промени като го види наживо.
Ако искат и двамата не виждам проблем, но насила да се кара мъж...

# 83
  • Мнения: 4 555
Ако бях мъж и бях присъствала на раждането на жена ми, бих се отвратил и погнусил изцяло и тотално от всички жени на този свят.
Смятай докторите гинеколози какъв монашески живот му удрят  Laughing Едни отвратени, отвратени... жена не поглеждат цял живот.

Laughing ами то това ако беше вярно в западните държави един читав брак да не е останал  Laughing
Peace

# 84
  • Мнения: 3 268
Някои жени явно очакват,че след като мъжът им види колко се мъчат при раждането,да ги обикнат още повече.Мен мъжът ми обича и без да се изкарвам мъченица пред него.На фризьорката ми мъжът й например и слага тампоните при неразположение.Хора разни.

# 85
  • Мнения: 4 784
Не влияе. Поне на моя не му повлия отрицателно нито в сексуално, нито в каквото и да е друго отношение. Повлия му положително и то много. Но си е до човек. При желание от страна на бащата, супер - страхотна упора е. Но при нежелание, няма смисъл да се насилва човека.

# 86
  • Мнения: 46 508
Не мисля, че тези неща влизат в нормалните човешки отношения.
И също така не мисля, че ако една жена държи на самочувствието и запазване на определен образ, мъжа ще я възприеме по описания от теб начин ...


Кое не е човешко? Космите или ходенето до тоалетна newsm78
Съжалявам мъжете, които биха променили отношението си към жената, когато в определена ситуация видят, че тя е не друго, а човек.

Някои жени явно очакват,че след като мъжът им види колко се мъчат при раждането,да ги обикнат още повече ...

Някои жени очакват психологическа подкрепа, когато не може друга, от този, с който са започнали да вършат работа (да правят дете в случая).
Други са по-силни и не им пречи да са сред непознати хора в труден момент.
Трети са възпитани да се срамуват от естетвените неща.
Хора разни Peace

# 87
  • Мнения: 3 268
Аз съм от втория тип жени.Трудно не трудно,има моменти,които трябва да преживея сама.

# 88
  • Мнения: 805
Не мисля, че тези неща влизат в нормалните човешки отношения.
И също така не мисля, че ако една жена държи на самочувствието и запазване на определен образ, мъжа ще я възприеме по описания от теб начин ...


Кое не е човешко? Космите или ходенето до тоалетна newsm78
Съжалявам мъжете, които биха променили отношението си към жената, когато в определена ситуация видят, че тя е не друго, а човек.

Дали ги съжаляваш или не няма значение. Но има много такива.
От друга страна мъжа ми едва ли ще ме уважава и обича повече ако ми направи една клизма, или ме обръсне. Не мисля че семейството се гради на това да си доказваме един на друг, че нищо човешко не ни е чуждо. Естествено, че мъжа ми знае че ходя до тоалетната и едва ли мисли, че съм се родила обезкосмена, но някои неща не е необходимо да се развяват като знаме.
Така или иначе и двете сме убедени в това което пишем и по-нататъшния спор е губене на време.

# 89
  • Мнения: 1 336
Не мисля, че мястото на мъжа е до раждащата му жена, аз поне не бих искала да присъства и не мога да ги разбера тези жени, които искат да ги държат за ръката. Това е нещо през което жената трябва сама да премине, някои неща не са за мъжете и те не могат да ги понесат (дори и само като наблюдатели).

# 90
  • Мнения: 4 784
Това е нещо през което жената трябва сама да премине, някои неща не са за мъжете и те не могат да ги понесат (дори и само като наблюдатели).
Някои неща може да не са за някои мъже.
Аз пък не мога да разбера жените, които са против присъствието на мъжете си по време на раждането, при положение, че самите мъже имат желание. Все пак се ражда общото ни дете, защо да не го преживеем заедно?

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Еми дааа точно за това няма формула по която да се изчисли дали мъжът да присъства или не.Всеки си е с различни разбирания  Wink  Hug  Peace

# 92
  • Мнения: 4 784
Всеки си е с различни разбирания  Wink  Hug  Peace
Напълно съм съгласна!

# 93
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
От друга страна мъжа ми едва ли ще ме уважава и обича повече ако ми направи една клизма, или ме обръсне.

Едва ли. Ако обаче една жена я е страх, че мъжът и ще я обича или уважава  по-малко ако направи тези неща, за мен тук нещо куца...

# 94
  • Мнения: 1 949
Според лекарите - не.
А оправдания за проваляне на брака - всеки може да си изсмуче от пръсте, когато се чуди какво да измисли Laughing


Нито аз, нито мъжът ми искаше да присъства на раждането ...

Аз пък не исках и аз да присъствам, но човек като е решил, че иска да бъде родител, трябва да се стегне малко.

 Joy  Joy  Joy Кефиш ме!  Mr. Green

Моят лекар пък ми обясни, че той лично не е ЗА присъствието на бащата в родилна зала. Каза, че знаел доста случаи, в които на мъжете повлиява гледката и това,което се случва там  Thinking

# 95
  • Мнения: 1 949
Някои жени явно очакват,че след като мъжът им види колко се мъчат при раждането,да ги обикнат още повече.Мен мъжът ми обича и без да се изкарвам мъченица пред него. На фризьорката ми мъжът й например и слага тампоните при неразположение.Хора разни.

Е то бива, то може, ама това пък е ... нямам думи просто  ooooh!

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
 newsm09 Никога не съм се сещала за такова нещо...  #Shocked

# 97
  • Мнения: 3 268
Някои жени явно очакват,че след като мъжът им види колко се мъчат при раждането,да ги обикнат още повече.Мен мъжът ми обича и без да се изкарвам мъченица пред него. На фризьорката ми мъжът й например и слага тампоните при неразположение.Хора разни.

Е то бива, то може, ама това пък е ... нямам думи просто  ooooh!
И аз се изцъклих като ми го каза,но и такива ги има.

# 98
  • Мнения: 4 447
Някои жени явно очакват,че след като мъжът им види колко се мъчат при раждането,да ги обикнат още повече.Мен мъжът ми обича и без да се изкарвам мъченица пред него. На фризьорката ми мъжът й например и слага тампоните при неразположение.Хора разни.

Е то бива, то може, ама това пък е ... нямам думи просто  ooooh!

Това определено трявба да се види. Интересно е как точно й
го нацелва  Whistling Joy Joy Joy Joy Joy Joy Ужас.

# 99
  • Мнения: 28
Не е за мъже тая гледка  Laughing Както се роди първото - омотано в пъпната връв и посиняло, оставаше в залата да беше и паникьосан и крещящ баща ...ааа, не. Достатъчно, че дойде веднага след раждането и се разплака. И това си е подкрепа.
Жените сме по-силни и издръжливи. Всеки месец се тренираме при гледката на кръв  Joy, а те горките като видят раждането и  #Crazy

# 100
  • Мнения: 1 336
Това е нещо през което жената трябва сама да премине, някои неща не са за мъжете и те не могат да ги понесат (дори и само като наблюдатели).
Някои неща може да не са за някои мъже.
Аз пък не мога да разбера жените, които са против присъствието на мъжете си по време на раждането, при положение, че самите мъже имат желание. Все пак се ражда общото ни дете, защо да не го преживеем заедно?
Не може да смятате, че на "някои" или по точно на вашите мъже не им влияе. Може и да искат да присъстват, но те не знаят на какво точно ще присъстват. И съм сигурна, че всичко което ще видят ще се запечата до най-малката подробност и ще се помни до края на живота им. Според мен не е за всеки ...... Раждането не е цветя и рози и не бих искала моят мъж да ме помни така.
Но мъже и жени всякакви. Peace

# 101
  • Мнения: 2 013
 а те горките като видят раждането и  #Crazy
"горките" ли,нима забравяме че все пак тях ги водят Силният Пол  newsm62
Абе що за мислене?!

# 102
  • Мнения: 349
Някои жени явно очакват,че след като мъжът им види колко се мъчат при раждането,да ги обикнат още повече.Мен мъжът ми обича и без да се изкарвам мъченица пред него. На фризьорката ми мъжът й например и слага тампоните при неразположение.Хора разни.

Е то бива, то може, ама това пък е ... нямам думи просто  ooooh!

Това определено трявба да се види. Интересно е как точно й
го нацелва  Whistling Joy Joy Joy Joy Joy Joy Ужас.

 hahaha Joy hahaha
Моят мъж никога не би се съгласил да види как се ражда. Аз докато му обяснявах как ми спукаха вената, докато ми взимаха кръв, той каза "стига, стига, че взе да ми се гади"  hahaha А какво остава да го види или да влезе в родилна зала ????  Mr. Green

# 103
  • Мнения: 4 784
Мъжът ми като бивш криминален полицай е виждал какво ли не. Раждането на детето ни си беше за него приказка Simple Smile

# 104
  • Мнения: 2 013
Мъжът ми като бивш криминален полицай е виждал какво ли не. Раждането на детето ни си беше за него приказка Simple Smile


Ехааа де голям късмет е мъжът да е така претръпнал и да не се вцепенява от малко кръвчица и да припада  Confounded smile3517

# 105
  • Мнения: 4 784
Мъжът ми като бивш криминален полицай е виждал какво ли не. Раждането на детето ни си беше за него приказка Simple Smile


Ехааа де голям късмет е мъжът да е така претръпнал и да не се вцепенява от малко кръвчица и да припада  Confounded smile3517
Peace Мдааа  Laughing. Много ми беше забавно, когато след раждането чух доктора и анестезиолога да си говорят, обсъждайки съпруга ми "абе, тоя кво работи, не е доктор, а такова хладнокръвие рядко се среща!?"

# 106
  • Мнения: 2 013
Мъжът ми като бивш криминален полицай е виждал какво ли не. Раждането на детето ни си беше за него приказка Simple Smile


Ехааа де голям късмет е мъжът да е така претръпнал и да не се вцепенява от малко кръвчица и да припада  Confounded smile3517
Peace Мдааа  Laughing. Много ми беше забавно, когато след раждането чух доктора и анестезиолога да си говорят, обсъждайки съпруга ми "абе, тоя кво работи, не е доктор, а такова хладнокръвие рядко се среща!?"

Сигурно си се изпълнила с гордост?  smile3501 newsm44

# 107
  • Мнения: 4 784
Стана ми забавно, защото преди да влезнем в родилна, го попитаха сигурен ли е, че иска да присъства. Той беше категоричен, въпреки че му разказаха как предната седмица някаква "мутра" влезнал наперен в родилна зала с жена си и на петата минута едва смогвал да си отваря вратите бягайки с всички сили навън.

# 108
  • Мнения: 2 567
Категорично не е повлияло нито на съпруга ми, нито на брачния ни живот в отрицателна насока. Дори смея да твърдя, че това още повече ни сплоти като семейство, а и той всеки път много трогателно разказва двете раждания Grinning Вторият път дори сряза пъпната връв Heart Eyes

# 109
  • Мнения: 6 274
Много пъти съм го казвала и пак ще го кажа - мястото на мъжа не е в родилната зала.
Това е моето мнение и точка.

# 110
  • Мнения: 3 034
докато българката дава възможност на българина да си намира оправдания, дотогава ще се разисква абсурдния въпрос "ще повлияе ли на секса/брака ни". целят свят крив, само българинът - прав  Laughing тая теза винаги ми е звучала точно толкова смехотворна, колкото и "жената домакиня" и "таткото, който изкарва пари и се прибира много изморен"  Crazy

а за виждането - няма какво да види. толкова, колкото и вив виждате. мъжът стои до главата на жената, освен ако изрично не е изявил желание да поеме лично бебето. вие какво видяхте от собствените си отверстия? с още по-голяма сила важи за секциото, когато таткото седи до главата на жената, а от кръста надолу тя е скрита с параван. трябва да има рентгенов поглед тоя татко, та да види нещо  hahaha

# 111
  • София
  • Мнения: 1 524
Моят е от шубетата  Mr. Green аз го плаших с това цели 9 месеца. Но мястото му определено не е при мен по време на изгонването на бебето. Иначе по време на контракциите би било хубаво да му чупя пръстчетата  Wink

# 112
  • Мнения: 62
И аз бях от тези майки, които не искаха мъжете им да присъстват на раждането защото не исках да ме вижда такава. Така се стекоха обстоятелствата, че бебето ни изненада и той влезе по някое време без да разбера и аз как/ в Испания само да уточня е прието мъжът да влиза заедно със майката/ и така бяхме заедно. Честно казано не ме беше и срам вече защото не мислех затова изобщо.
Мога само да кажа, че това не повлия по никакъв начин/ напротив/ съпруга ми определено беше невероятно щастлив, че бяхме тримата заедно. Аз не мисля, че мъжете се обременяват или  от самото раждане а от това, че са безпомощни да помогнат, когато виждат любимият човек да се мъчи/ в края на краищата това е раждане / повода е щастлив нали/ не е като да си на война и да гледаш кръв/ едно време мъжете и това са правели де...
Нека не ги лишаваме от този момент ако искат да бъдат с нас! Ако не искат няма лошо/ аз не бих се разсърдила / както казах и аз бях против да влиза с мен, ама...

# 113
  • Мнения: 805
докато българката дава възможност на българина да си намира оправдания, дотогава ще се разисква абсурдния въпрос "ще повлияе ли на секса/брака ни". целят свят крив, само българинът - прав  Laughing тая теза винаги ми е звучала точно толкова смехотворна, колкото и "жената домакиня" и "таткото, който изкарва пари и се прибира много изморен"  Crazy
Никъде по света мъжа не е задължен.
За сведение мъжа ми е германец, смея да твърдя че е достатъчно съвременен и разкрепостен, но да присъства на раждането не желае. Да влезе след това - да.
Отделен е въпроса, че в бълг. действителност това е трудно приложимо.
В много от болниците имат по една родилна зала, в която раждат едновременно 2 - 3 жени. Ако на всички мъжете са вътре ще стане малко пренаселено.

# 114
  • Мнения: 1 949
v.pluemper, в общите родилни зали не пускат татковци. Ако таткото иска да присъства се заплаща някаква сума и се ползва т.нар. ВИП родилна зала, където е само една родилка.
Не знам в другите държави как е, но тук жената е разголена до кръста и е видно всичко от позицията до главата на майката. На запад, поне от това, което съм виждала по  филмите, покриват жената и най-важното се вижда само от лекаря и/или акушерката.

# 115
  • Мнения: 805
v.pluemper, в общите родилни зали не пускат татковци. Ако таткото иска да присъства се заплаща някаква сума и се ползва т.нар. ВИП родилна зала, където е само една родилка.
Не знам в другите държави как е, но тук жената е разголена до кръста и е видно всичко от позицията до главата на майката. На запад, поне от това, което съм виждала по  филмите, покриват жената и най-важното се вижда само от лекаря и/или акушерката.

Точно това казвам - там където аз раждах (в Плевен), нямаше ВИП родилна зала.
И най-вероятно и на други места няма.

# 116
  • Мнения: 2 950
Е има и мъже които стоически издържат,но са рядкост.

Незнам каква е тази статистика, но всички мъже, които познавам и са били на раждането на децата си, не са припадали, нито бягали от родилната зала, а напротив... много се радват, че са раждали "семейно"!  Laughing

# 117
  • Мнения: 46 508
Точно това казвам - там където аз раждах (в Плевен), нямаше ВИП родилна зала.
И най-вероятно и на други места няма.

Мда, в Правителствена също нямаше (то там епидурална не слагат, та бащата ще пуснат  Crazy).
За секцио пък съвсем не пускат, във всички болници - само в частните, в държавните по изключение нейде си зад стъкло, то дали ще е в съседната стая или зад стъкло, пак не е до мен, така че не ми върши никаква работа.
Това е една от причините да не мога да се навия на второ дете, по-голям кошмар от това да остана сама в такъв момент, не съм изпитвала. От друга страна мъжът ми вече видя, че получава бебе без никакво усилие, просто ей така отива и си го прибира, така че не знам дали въобще ще му се занимава да си усложнява живота.

За докторите, които НЕ препоръчват присъствието, да, има и такива, те не искат да има близък, който би застанал в нейна защита, ако се наложи. Все още има места, на които се крещи, овиква и унижава родилката, ако допуснат таткото, ще трябва да променят и начина си на работа, а те не искат.

# 118
  • Мнения: 211
Аз не мога да споделя личен опит, защото още нямам такъв. (Дано скоро имам!!) Но си мисля, че присъствието на бащата е задължително. Знам, че не това е темата, но според мен както правенето и отглеждането, така раждането, дори износването на бебе е общата кауза, за която са се събрали двама души, направили са семейство и грижещи се за него. Всичко трябва да се поделя  на две Grinning Дори гледката. Виж, усещането от раждането няма как да го поделим с мъжа си, но защо трябва да му спестяваме общото преживяване?
 Peace

# 119
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
 newsm10

# 120
  • Мнения: 3 034
Никъде по света мъжа не е задължен.
За сведение мъжа ми е германец, смея да твърдя че е достатъчно съвременен и разкрепостен, но да присъства на раждането не желае. Да влезе след това - да.
Отделен е въпроса, че в бълг. действителност това е трудно приложимо.
В много от болниците имат по една родилна зала, в която раждат едновременно 2 - 3 жени. Ако на всички мъжете са вътре ще стане малко пренаселено.


някъде да пише, че е задължен? и има различни видове задължения - наложени или морални. а твоят мъж нищо не променя от общата статистика. германците масово присъстват на раждането на децата си, ако съдя по форума и мамите, които са в Германия.

# 121
  • София
  • Мнения: 44 089
Е, добре де...каква е трагедията - някои искат, някои не...хора разни..никой не е задължен...вие ще искате ли да сте в операционната, ако недай боже на мъж ви нещо му се наложи един ден(да са ни живи и здрави всички),или ще предпочетете да чакате в чакалнята(ако имаше такъв избор например).....това може да е общото ви дете, но се отнася само към женското тяло...после какво докато кърмите за да е съпричастен всеки път през цялото време ще трябва да ви държи за ръка и да гледа трогнато....

# 122
  • Мнения: 1 428
Аз съм против мъжът да присъства на раждането.

# 123
  • Мнения: 3 034
ами аз бих искала да съм в операционната, ако мъжа ми го оперират - да! знам колко е хубаво някой да ти държи ръката. дори и да спиш - те затова на хората в кома близките им седят до тях и им държат ръцете или ги галят - допирът е незаменимо нещо.
и пак да кажем, че за задължение изобщо не е ставало дума. ако жената не иска - ОК, това си е нейно право. но ако жената иска или поне го обмисля, а мъжът й видите ли много щял да се затормози - айде де!

# 124
  • София
  • Мнения: 44 089
Комата е малко по-друго и доста по-продължително обикновенно....то по-можеш да го оприличиш да идва мъжът ти на свиждане след това....
Но за теб явно е морално задължен - за мен не е....ако той не го желае...няма защо да е принуждаван...апропо - аз пък знам за някои случаи когато това наистина е повлияло негативно...както и такива в които не че им е повлияло особено...но хич не е му е било приятно да е там.....
Има жени, които от страх не се навиват цял живот да раждат дете, а вие искате мъжът дет изобщо не му е работа да ражда да е в родилната зала - просто наистина не е за всеки....

# 125
  • Мнения: 3 034
така е  - за мен е морално задължен. само че, както написах и преди, пред мен този проблем изобщо не е стоял - и разговор. тук вече се намесва общото настроение в обществото - аз не знам моят мъж искал ли е или не е искал, защото винаги е декларирал, че ще бъде там. но дали това е било изначалното му състояние или му е повлияло мнението на сестри/лекари/акушерки и не на последно място - приятели, това не мога да знам.

# 126
  • Мнения: 666
Не мисля, че тези неща влизат в нормалните човешки отношения.

Ужас значи с мъжа ми имаме ненормални човешки отношения  Laughing

# 127
  • Мнения: 2 013
ами аз бих искала да съм в операционната, ако мъжа ми го оперират - да! знам колко е хубаво някой да ти държи ръката. дори и да спиш - те затова на хората в кома близките им седят до тях и им държат ръцете или ги галят - допирът е незаменимо нещо.
и пак да кажем, че за задължение изобщо не е ставало дума. ако жената не иска - ОК, това си е нейно право. но ако жената иска или поне го обмисля, а мъжът й видите ли много щял да се затормози - айде де!

Абсолютно точно!!! И аз така мисля!!! newsm10 smile3501 newsm74

# 128
  • София
  • Мнения: 1 524
Айде и аз пак да се включа.
Исках да е до мен преди да родя.
Сега смятам, че мястото на мъжът не е в родилната зала.

# 129
  • Мнения: 3 268
От тази тема вече ми се гади. Sick

# 130
  • Мнения: 46 508
От тази тема вече ми се гади. Sick


Да не си бременна Grinning

# 131
  • Мнения: 805
Не мисля, че тези неща влизат в нормалните човешки отношения.

Ужас значи с мъжа ми имаме ненормални човешки отношения  Laughing

Написала сам че не мисля, че да си правите клизма взаимно влиза в нормалните човешки отношения. А щом за вас е нормално - чудесно!
За мен - клизмите, а*ането, оригването, изпускането на газове не приспадат към нещата които си правим заедно. Никъде не съм написала, че се правим че не знаем за тях, но не си споделяме и не си коментираме кой какво е свършил в тоалетната.
По темата - Не казвам, че в раждането има нещо срамно, но мое лично (по случайност и негово) желание е той да не присъства. Като раждала жена съм преценила, че не искам мъжа ми да вижда това.

Последна редакция: пн, 03 ное 2008, 11:12 от v.pluemper

# 132
  • Мнения: 2 013
От тази тема вече ми се гади. Sick

Ами не пиши в нея,щом не ти понася!!! Confounded

# 133
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
"Нормалните човешки отношения" с еднакво съдържание ли са при различни обстоятелства и ситуации? Аз, примерно, си връзвам връзките на обувките и не очаквам някой друг да го прави вместо мен. Към края на бременността обаче  ми беше трудно да се навеждам и мъжът ми помагаше. Ако на една жена й е трудно да си завърже обувките, да се обръсне или там каквото и да е докато е бременна за мен си е съвсем "нормално човешко отношение" мъжът й да и помогне. Съвсем отделен е въпросът, че клизмата и бръсненето далеч не са задължителни подготвителни за раждането процедури, де.

# 134
  • Мнения: 3 268
От тази тема вече ми се гади. Sick

Ами не пиши в нея,щом не ти понася!!! Confounded
Ами няма да пиша повече.То и не виждам какво повече може да се каже по темата.Всеки си има позиция  и си я защитава,но нещата започват да се повтарят.

# 135
  • Мнения: 2 013
"Нормалните човешки отношения" с еднакво съдържание ли са при различни обстоятелства и ситуации? Аз, примерно, си връзвам връзките на обувките и не очаквам някой друг да го прави вместо мен. Към края на бременността обаче  ми беше трудно да се навеждам и мъжът ми помагаше. Ако на една жена й е трудно да си завърже обувките, да се обръсне или там каквото и да е докато е бременна за мен си е съвсем "нормално човешко отношение" мъжът й да и помогне. Съвсем отделен е въпросът, че клизмата и бръсненето далеч не са задължителни подготвителни за раждането процедури, де.


Подкрепям!!!! newsm10  coolcool

# 136
  • Мнения: 805
Аз говоря за неща, които намирам за лични при всякакви обстоятелства.
Връзването на обувките няма нищо общо с човешките отношения - което всъщност се опитвам да кажа - и клизмата не влиза според мен. Не виждам нищо за споделяне при нея.
Но в крайна сметка какво споделят различните хора в различните си семейства в повечето случаи са различни неща. Аз просто написах кое е за мен неприемливо. И няма смисъл от по-нататъшни коментари, защото те едва ли ще променят мнението ми.
  bouquet

# 137
  • Мнения: 666
" Съвсем отделен е въпросът, че клизмата и бръсненето далеч не са задължителни подготвителни за раждането процедури, де.

Именно, при нас такова чудо като клизма не се прилага при родилките.  Peace За мен всички отношения, в които мъжът и жената се подкрепят и са един до друг за да си помагат, спадат към съвсем нормалните. За някои не е нормално да са заедно на раждането, за други като нас това е магически момент, който никога няма да забравим и ни обедини повече от всякога  Heart Eyes

# 138
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
И аз не виждам нищо за споделяне при клизмата. Виждам обаче, че една бременна жена може да има нужда от помощ да си завърже обувките, да се обръсне, да си направи клизма. Да помогнеш на някой от семейството си за мен си е съвсем нормално човешко отношение.

Раждането, раждането е съвсем друго нещо за мен и съпруга ми, нямащо нищо общо с клизми, с бръснене, нито изпускане на газове...

# 139
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз мисля , че таткото сам трябва да реши  Peace
Моя за сега иска и аз нямам нищо против.Нямам и подобни притеснения, защото сме заедно и за добро и за лошо все пак.

# 140
  • Мнения: 826
Ще оставя на таткото да реши. Мисля си все повече за раждане във вода, а там е добре мъжа ти да те подържа през мишниците. Няма да е между краката ми, но ако водното раждане е възможно и се вредя и по време на раждането водата примерно се оцвети, сто на сто Моичкия ще припадне иззад мен Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 141
  • Мнения: 2 013
Гледах такова клипче със раждане във вода и наистина по едно време,цялата вана "почервеня".Не е гледка за всеки  Sick Но пък не винаги има чак толкова кръв,индивидуално е! Peace

# 142
  • Мнения: 86
не мисля че може да повлияе,но пък честно казано ми е много странна тази нова мода-таткото да присъства на раждането #CrazyКакви жени станахме-преди са раждали по 5-6 деца сами по полетата,а сега едвам се навием за едно и трябва някой да ни държи ръката докато раждаме.Е това е моето мнение,но мисля че жената трябва да е по силна и смела!В крайна сметка за това ние сме създадени да дарим живот!

# 143
  • София
  • Мнения: 44 089
Гледах такова клипче със раждане във вода и наистина по едно време,цялата вана "почервеня".Не е гледка за всеки  Sick Но пък не винаги има чак толкова кръв,индивидуално е! Peace

то във вода и малко кръв изглежда доста червено Simple Smile))

# 144
  • Мнения: 3 034
не мисля че може да повлияе,но пък честно казано ми е много странна тази нова мода-таткото да присъства на раждането #CrazyКакви жени станахме-преди са раждали по 5-6 деца сами по полетата,а сега едвам се навием за едно и трябва някой да ни държи ръката докато раждаме.Е това е моето мнение,но мисля че жената трябва да е по силна и смела!В крайна сметка за това ние сме създадени да дарим живот!

не ми беше хрумвало, че самотните изживявания са еквивалент на сила и смелост  Whistling жената трябва да е жена. съответно мъжът - мъж, а не майска роза. ако ще взимаме пример от патриархалния строй, нищо хубаво няма да произлезе. освен ако не си готова да те изстреля мъжа ти на полето бремнна/небременна, кърмеща/некърмеща и там да копаш, докат ти омекнат колената, а псоле да се върнеш да оправиш животните, да направиш вечерята и да му я сервираш, стоейки права до масата. така още по-силна ще станеш  Mr. Green

# 145
  • Мнения: 2 013
не мисля че може да повлияе,но пък честно казано ми е много странна тази нова мода-таткото да присъства на раждането #CrazyКакви жени станахме-преди са раждали по 5-6 деца сами по полетата,а сега едвам се навием за едно и трябва някой да ни държи ръката докато раждаме.Е това е моето мнение,но мисля че жената трябва да е по силна и смела!В крайна сметка за това ние сме създадени да дарим живот!

не ми беше хрумвало, че самотните изживявания са еквивалент на сила и смелост  Whistling жената трябва да е жена. съответно мъжът - мъж, а не майска роза. ако ще взимаме пример от патриархалния строй, нищо хубаво няма да произлезе. освен ако не си готова да те изстреля мъжа ти на полето бремнна/небременна, кърмеща/некърмеща и там да копаш, докат ти омекнат колената, а псоле да се върнеш да оправиш животните, да направиш вечерята и да му я сервираш, стоейки права до масата. така още по-силна ще станеш  Mr. Green
Евалла!!!  Joy rotfImao rotfImbo rotfImao rotfImbo smile3532Ще се напишкам от смях!!!Кефят ме постовете ти!!!Споделям напълно!!! newsm10

# 146
  • София
  • Мнения: 521
Според мен бащата сам трябва да изяви желание. Ако се чувства готов да сподели с теб раждането на детето ви, то това не би повлияло на сексуалния ви живот после.  Аз исках мъжо да присъства, но той не пожела.

# 147
  • Мнения: 3 034

то смешно, смешно, ама тъжно  Tired все тия препратки към бабите и дай да се върнем сто години назад, та да ни е най-добре  Confused

аз говоря за ситуации като тази на geriing - къде е уважението на мъжа към желанието на жена му? и защо българката е толкова търпеливо същество? западнячката е урсуз - няма уморен, няма чувствителен. и сигурно затова като роди я гледат в очите.

# 148
  • Мнения: 2 660
При нас не повлия. Тъкмо питах мъжа ми защо е така безчувствен и нетравмиран - той каза, че де факто нищо не бил видял.

# 149
  • Мнения: 4 784
mamma2  това, че мъжът ти е готов да споделя с теб един от най-съкровените моменти в живота, го прави мъж. Нали все пак мъжът е силния пол.
Това, че те държи за ръката не те прави слаба, прави него съпричастен, прави двама ви едно цяло. Все пак ако мъжът го нямаше, жената щеше да дари живот на 30 февруари.
 Peace

# 150
  • Мнения: 2 013
Напълно ви подкрепям,той моя мъж ги взе на сериозно тия глупости за травмирането.Но както вие казвате не мога да го заставя щом сам не проявява желание.Яд ме е че не иска да ме подкрепи,е кво да направя че не мога да се правя на супермен?! Tired Човешко е да се боиш.Как да му обясня?!
Той все "като ти даржа ръката,какво ще ти помогне това?Ще спре да те боли ли?Нито съм доктор нито нищо,само ще седя там и ще мигам докато ти се мъчиш!!!!
Еххххх,сигурно говоря на китайски?
Абе някой мъже тъпи ли са или се правят че не разбират?  newsm78 Sick

# 151
  • Мнения: 1 949
**Rbaby1**, по-добре е да не го насилваш да бъде с теб. Ако той не го иска и се страхува дори, това е нормално, не го обвинявай и недей да му натякваш колко е страхлив и пр. (сещаш се). Факт е, че повечето мъже се боят да са там в този момент, може и само българите да са така, нямам наблюдения.   33uu
Стискам ти палци, всичко да мине леко, знам колко те е страх (имаше пусната такава тема).   bouquet

# 152
  • Мнения: 2 013
**Rbaby1**, по-добре е да не го насилваш да бъде с теб. Ако той не го иска и се страхува дори, това е нормално, не го обвинявай и недей да му натякваш колко е страхлив и пр. (сещаш се). Факт е, че повечето мъже се боят да са там в този момент, може и само българите да са така, нямам наблюдения.   33uu
Стискам ти палци, всичко да мине леко, знам колко те е страх (имаше пусната такава тема).   bouquet

Да,темата е моя!Хубаво,той се бои,ама аз също се боя!!!Неговия страх да не е повече от моя?!Плюс това нали затова попа в църквата пее "в добро и зло,здраве и болест,....... bishopНали сме едно цяло и трябва да се подкрепяме не само в радостите.Щом чувствам че не мога да се справя без него в такъв момент,е редно да е до мен,а не да ми се оправдава с травми !!!

# 153
  • Мнения: 1 949
**Rbaby1**, по-добре е да не го насилваш да бъде с теб. Ако той не го иска и се страхува дори, това е нормално, не го обвинявай и недей да му натякваш колко е страхлив и пр. (сещаш се). Факт е, че повечето мъже се боят да са там в този момент, може и само българите да са така, нямам наблюдения.   33uu
Стискам ти палци, всичко да мине леко, знам колко те е страх (имаше пусната такава тема).   bouquet

Да,темата е моя!Хубаво,той се бои,ама аз също се боя!!!Неговия страх да не е повече от моя?!Плюс това нали затова попа в църквата пее "в добро и зло,здраве и болест,....... bishopНали сме едно цяло и трябва да се подкрепяме не само в радостите.Щом чувствам че не мога да се справя без него в такъв момент,е редно да е до мен,а не да ми се оправдава с травми !!!

Ти МОЖЕШ да се справиш и ще се справиш. Но ако той не проявява желание, не виждам как натискът от твоя страна би променила това. Той накрая може да реши да бъде с теб заради теб, но не защото го иска и тогава вече има опасност (не казвам, че ще стане със сигурност) това действително да повлияе на бъдещите ви отношения. Аз лично също не би присъствала на чуждо раждане. Случи ми се случайно да видя как седят нещата  и .... хич не е приятно. Всички жени се страхуват преди раждането. Но не изпадай в паника  Peace  Hug

# 154
  • Мнения: 46 508
Тежко е най-близкият ти човек да ти откаже рамо в такъв момент, но избор нямаш, бебето трябва да излезе.
Всичко това е изграждано с години, мъжете знаят, че се пие и припада, когато им се роди дете, с това свръшва тяхната част от работата.
Тъжно, но това е българската действителност.

Леко раждане!

# 155
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Rbaby1, мислила ли си дали някой друг може да е с теб и да те подкрепя в този момент? Майка ти, примерно?

# 156
  • Мнения: 2 013
Боже опази!!!Майка ми е по-голяма паника и от мен,не ми трябва в родилното,само ще ме стресира още повече!!!Ще бъда заета да се карам с нея вместо да раждам,а и не тя ме е довела до там!!!А страхливия ми мъж,който не се държи като такъв!!! newsm43

# 157
  • Мнения: 1 949
Боже опази!!!Майка ми е по-голяма паника и от мен,не ми трябва в родилното,само ще ме стресира още повече!!!Ще бъда заета да се карам с нея вместо да раждам,а и не тя ме е довела до там!!!А страхливия ми мъж,който не се държи като такъв!!! newsm43


Laughing Щом и той е страхлив, за какво ти е. Шегувам се.  Wink Отпусни се, ще видиш, че всичко ще е наред.

# 158
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
**Rbaby1** моите уважения.... но не може да му се сърдиш на човека  Peace ами представи си, ако му е по-лабилна психиката и нещо вземе да му стане... ако имаш някакви усложнения (недай си Боже).. като го е страх не го насилвай и не му се сърди  Peace
После ако съжаляваш цял живот че си го накарала да дойде с теб....  Hug недей така   bouquet

# 159
  • Мнения: 46 508
**Rbaby1** моите уважения.... но не може да му се сърдиш на човека  Peace ами представи си, ако му е по-лабилна психиката и нещо вземе да му стане... ако имаш някакви усложнения (недай си Боже).. като го е страх не го насилвай и не му се сърди  Peace
После ако съжаляваш цял живот че си го накарала да дойде с теб....  Hug недей така   bouquet

И моята психика е лабилна. Нейната също може да е такава.
Смяташ ли, че мъжете ни са взели това предвид, когато са пожелали дете и са го направили Thinking

# 160
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Еми то тогава.. никой не трябва да ражда... незнам какво да кажа  Rolling Eyes Peace

# 161
  • Мнения: 1 949
**Rbaby1** моите уважения.... но не може да му се сърдиш на човека  Peace ами представи си, ако му е по-лабилна психиката и нещо вземе да му стане... ако имаш някакви усложнения (недай си Боже).. като го е страх не го насилвай и не му се сърди  Peace
После ако съжаляваш цял живот че си го накарала да дойде с теб....  Hug недей така   bouquet



И моята психика е лабилна. Нейната също може да е такава.
Смяташ ли, че мъжете ни са взели това предвид, когато са пожелали дете и са го направили Thinking



Едва ли мъжете са пожелали сами дете и сами са го направили? А и какво сега, да си раждат сами мъжете ли, като са такива проклетници, които правят деца на жените си с лабилна психика? Ей така, за наказание  hahaha

# 162
  • Мнения: 2 013
Да ми тежи на съвеста ако лудне ли имаш пред вид?Ами то и за мен се отнася същото!На мен ако не ми понесе и лудна?! Thinking То е така защото има хора които се държат така сякаш мъжете са слабия пол.Моя все се бие в гърдите че ходел на работа,изкарвал пари!!!Е и,това да не е подвиг,и жените ходят и изкарват пари,че и раждат и деца гледат и т.н.А на тях възможностите им до там стигат,до ходенето на работа.Щом има хора които оправдават "шубето" на мъжа в такъв важен момент,то е ясно защо не стигаме американците!!!

# 163
  • Мнения: 46 508
Едва ли мъжете са пожелали сами дете и сами са го направили? ...

Именно. Решението се взима от двамата и е редно след това да си дават опора, щом са се нагърбили с тази задача. А не да се скриеш в ъгъла и да оставиш другия сам да се оправя.

Еми то тогава.. никой не трябва да ражда... незнам какво да кажа  Rolling Eyes Peace

Всеки си преценява дали ще се справи, аз съм се стегнала и съм казала, че ще създам живот, очаквам същото и от другата страна.

# 164
  • Мнения: 1 949
Ами добре, **Rbaby1**, тогава вземи му спретни един скандал, кажи му колко ти е гадно, че имаш страхлив мъж, обясни му, че ТРЯБВА да седи до теб и точка. Хич не се съобразявай с неговото мнение, а това, че той ще изпитва ужас от факта, че е там, докато жена му ражда и не може да облекчи болката й - голям прас. Айде де, лигавщини  Mr. Green

# 165
  • Мнения: 2 013

Именно. Решението се взима от двамата и е редно след това да си дават опора, щом са се нагърбили с тази задача. А не да се скриеш в ъгъла и да оставиш другия сам да се оправя.


В това е идеята,да сме едно цяло,а не "жено направих ти дете,а ти от там нататък се оправяй,от мен това!Така ли излиза!Като опира до "ужас" няма ли да е по-малък,ако е споделен?! newsm78

# 166
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Скандалът до никъде няма доведе, нито пък мятането на епитети в лицето на мъжа...  

Иначе хич не е ясно дали той ще изпита ужас. Съпътстващите ни чувства пред непознатото обикновено са много по-различни от това, което  реално се преживява.  Това важи и за жените, които ще раждат за първи път.


Rbaby1, ако не можеш да убедиш мъжа си с добро, трябва да се опиташ да се настроиш положително за раждането. Знам, че е трудно и тези думи са леко кухи. И все пак. Преживява се. Всички сме раждали. А емоциите при срещата за първи път с малкото човече са незабравими.

# 167
  • Мнения: 1 949
Скандалът до никъде няма доведе, нито пък мятането на епитети в лицето на мъжа... 

Иначе хич не е ясно дали той ще изпита ужас. Съпътстващите ни чувства пред непознатото обикновено са много по-различни от това, което  реално се преживява.  Това важи и за жените, които ще раждат за първи път.


Rbaby1, ако не можеш да убедиш мъжа си с добро, трябва да се опиташ да се настроиш положително за раждането. Знам, че е трудно. И все пак. Преживява се. Всички сме раждали. А емоциите при срещата за първи път с малкото човече са незабравими.

Аз се пошегувах Simple Smile Това със скандала далеч не го мисля насериозно. Просто мацката не иска да приеме факта, че съпругът й не иска по някаква си причина да присъства на раждането и е убедена, че той не е прав... За това го казах!

# 168
  • Мнения: 2 013
За мен не е прав да се измъква като "пръдня от гащи" в най сюблимния за нас момент.То май по скоро за мен  Crossing Arms

# 169
  • Мнения: 1 949
За мен не е прав да се измъква като "пръдня от гащи" в най сюблимния за нас момент.То май по скоро за мен  Crossing Arms

МИла, не се самонавивай и не се настройвай по този начин срещу мъжа си. Иначе сравнението си го бива   Joy
Мен ако знаеш от какви неща ме е страх, а родих и забравих. Ако се притесняваш от нормалното раждане, поговори с лекаря си дали не може да родиш секцио. Така пак боли, но вече всичко е свършило, имаш си бебе. Не казвам, че това е по-добрият начин да роди една жена, напротив. Но ако се страхуваш толкова много наистина, а така ще се чувстваш по-спокойна ... защо не  newsm78

# 170
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Ами, симба, гадно е да искаш подкрепа от най близкия си пък той да ти я откаже. И нея я е страх. Но няма как да избяга, да се скрие и да се откаже като него, уви.  

# 171
  • Мнения: 1 949
Ами, симба, гадно е да искаш подкрепа от най близкия си пък той да ти я откаже. И нея я е страх. Но няма как да избяга, да се скрие и да се откаже като него, уви.  

Ами разбирам го, но ако няма начин да го накара той да поиска да е там, съгласи се, че натискът няма да помогне с нищо  Thinking

# 172
  • Мнения: 2 013
Стигна се додилема-ИЛИ ТОЙ ЩЕ СЕ ТРАВМИРА ОТ ТОВА ЧЕ Е СТАНАЛ СВИДЕТЕЛ НА РАЖДАНЕТО НА ДЕТЕТО СИ,ИЛИ АЗ ЗАВИНАГИ ЩЕ ОСТАНА РАЗОЧАРОВАНА ОТ ЛИПСАТА НА ПОДКРЕПА ОТ НЕГОВА СТРАНА В ТОЗИ МОМЕНТ!!! Hug

# 173
  • Мнения: 2 013
П.С. и в двата случая ще има последици,ясно е!!!

# 174
  • Мнения: 195
**Rbaby1** моят мъж също не пожела да присъства. Аз не го приех като измъкване, нито пък му се разсърдих. Не съм се почувствала разочарована от липсата на подкрепа може би защото бях два дена с контракции вкъщи и той наистина беше съпричастен, помагаше ми и ме успокояваше. Не съжалявам, че не присъства на самото раждане. Аз раждах нормално в държавна болница и същата вечер бяхме 5 родилки. Честно казано не виждам мястото му там, как и с какво би могъл да ми помогне в предродилна и родилна зала. Ти къде смяташ да раждаш? Не се страхувай от раждането, мисли положително, представяй си как скоро ще се срещнеш със сладкото си бебче. Има болка, но тя се забравя в мига, в който ти сложат бебчето върху корема  Heart Eyes и после ти го покажат. Този момент е вълшебен! Кажи на мъжа ти, че ще пропусне именно това вълшебство. Но пък съм сигурна, че ти ще си го изживееш пълноценно дори и без него  Hug

# 175
  • Мнения: 2 013
В Шейново ще раждам,поздравявам те за това че си се справила сама.Реално погледнато мъжо с нищо няма да ми помогне,но ще ме успокоява факта че няма да съм сама сред непознати,че ще е до мен,ще го усещам.Може би съм друг тип човек,знам ли просто имам нужда от това,но явно той не иска да ми го даде.

# 176
  • Мнения: 2 013
Защо смятате,че таткото може да лудне от гледката на раждането?Нали всички казват че това е най-вълвебния процес,да се размножаваме!Е добре,в крайна сметка "Такъв е живота" би трябвало всеки мъж да е в състояние да "издържи"!Все пак ако не види,няма да оцени.Жалко е,че когато трудните моменти настъпят се бие отбой!!!

# 177
  • София
  • Мнения: 44 089
А ти защо пък си мислиш, че ако не види, няма да оцени???
И защо го приемаш като някакъв толкова труден момент...нали било вълшебен процес...или само за него трябва да е вълшебство?
Чак да лудне - надали, но все пак надали ще му е особено приятно....гледала ли си видео как се ражда бебе и излиза....ми гадно си е така отстрани погледнато....

# 178
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз мисля, че сам таткото трябва да избере дали иска да присъства, но без да бъде манипулиран. Дали ще му повлияе - може би да, дали ще си признае - може би не. И все пак, според мен, мястото му не е в родилната зала.

# 179
  • Мнения: 1 763
И аз мисля, че таткото трябва да реши дали да присъства. При нас беше обратното- таткото искаше да присъства, да снима с камера, въобще беше много въодушевен от идеята, но аз не се съгласих. Не ми се разсърди  Grinning

А за съпричастността не се притеснявай- дори да имаш много леко раждане, все пак после има период на възстановяване, през който ти се спи повече, наболяват те шевовете от епизотомията ( каквато ти пожелавам да нямаш) и през който таткото може да ти покаже много голяма съпричастност с грижи за теб и бебето.

# 180
  • Мнения: 2 013
Какво ще кажеш да си ги разменим,поне само за раждането де  rotfImbo newsm47 rotfImbo Шегичка!

# 181
  • София
  • Мнения: 1 524
Мен ме разколебаха филмчетата с истинското раждане, просто след тях реших, че не желая мъжът ми да е при мен. Но си умирах от кеф да го тормозя до край. Казвах - щеш не щеш ти ще си до мен, така каза докторът и така ще е.  Crossing Arms  Crossing Arms Горкият, така се шашкаше, че даже не питаше самия доктор защо за бога трябва да е до мен. Накрая го съжалих  Whistling и му казах добре няма. Е все едно камък му падна от сърцето. Но ние често се бъзикаме и сега като си спомняме,  той си признава, че понякога се е връзвал.  Mr. Green Mr. Green  Не го тормози **Rbaby1** хубост на сила не става, но виж базикай го - това ще му държи влага. Не смятам, че е чак толкова важно дали ще е до теб или пред вратата. При моето раждане хич не ми беше до него, най- много да го бях пребила. Все ми беше тая, исках да съм си самичка, даже гонех акушерката и доктора.

# 182
  • Мнения: 4 784
Rbaby1, мислила ли си дали някой друг може да е с теб и да те подкрепя в този момент? Майка ти, примерно?
Спомням си как сестра ми ме увещаваше да разубедя мъжа ми да присъства, за да можела тя да го направи. Голям мерак й беше. По - малка е от мен, не е омъжена, гради кариера и не е раждала, но пък беше голяма мераклийка да присъства на раждането на племенника си. Peace

**Rbaby1** не се настройвай негативно, ако мъжът ти не желае да сподели раждането с теб. На сила хубост не става. Нали знаеш, че преди всичко, най-важното е да родиш едно здраво и хубаво бебе! Спри да мислиш за присъствието. Остави мъжа си на спокойствие, пък току виж, той сам решил да дойде. Успех! Peace


# 183
  • Мнения: 227
Мъжа ми беше плътно до мен откакто бяхме влязли в болницата .. видя как се поизмъчих от контракциите, които в моя случей боляха повече от самото раждане... но той беше там, до мен, през цялото време, с изключение на 10тте минутки , в които беше същинското раждане - остана зад вратата на стаята, на 2 м от мен в буквалния смисъл и чу доста добре какво е да раждаш.  За мен лично директната гледка е кофти дори и за самата жена... но пък си права, че трябва да знаят през какво минава тяхната любима Peace Но и друго ще ти кажа, като се започне, последното за което ще си мислиш е как не ги познаваш тези хора и т.н. единствената ти мисъл ще е "кога ще свърши всичко и да си гушна бебчето след толкова чакане" Simple Smile
От друга страна не бива на сила да го караш. Всеки е различен, може би като започнеш да раждаш, ще те разбере повече и ще присъства на раждането, кой зане? Успех и хубаво, здраво бебче декември!   bouquet

# 184
  • Мнения: 2 013
Благодаря ти за милите думи,знам че си права и когато всичко започне нямя да имам търпение да свърши по-бързо и да си гушна беба,но времето до тогава....Много се изнервям!Надявам се на чудо и моя мъж да размисли за присъствието си до мен,защото истината е че от както сме заедно не сме се разделяли по никакъв повод (като изключим ноща преди сватбата Grinning),всичко сме посрещали заедно и винаги това ме е успокоявало.Викала съм си "каквото и да става Бисер е с мен,няма страшно!" Crossing ArmsДа ама сега дойде момент в който Бисер не иска да е до мен и се налага да бъда сама.Първия в живота ни,и най-важния!!! ShockedТова ме плаши! Shocked Shocked Shocked
 #Crazy

# 185
  • Мнения: 1 103
Моят мъж нямаше желание да е до мен и аз също .Не мисля че им е там мястото  Thinking

# 186
  • Мнения: 666
Благодаря ти за милите думи,знам че си права и когато всичко започне нямя да имам търпение да свърши по-бързо и да си гушна беба,но времето до тогава....Много се изнервям!Надявам се на чудо и моя мъж да размисли за присъствието си до мен,защото истината е че от както сме заедно не сме се разделяли по никакъв повод (като изключим ноща преди сватбата Grinning),всичко сме посрещали заедно и винаги това ме е успокоявало.Викала съм си "каквото и да става Бисер е с мен,няма страшно!" Crossing ArmsДа ама сега дойде момент в който Бисер не иска да е до мен и се налага да бъда сама.Първия в живота ни,и най-важния!!! ShockedТова ме плаши! Shocked Shocked Shocked
 #Crazy


Искрено ти пожелавам да си промени мнението. Може да се уговорите да дойде с теб в началото и в процеса на раждане ако реши, че не му понася и иска да напусне може да го направи във всеки един момент.

# 187
  • Мнения: 4 555
Разберете се на компромисен вариант - да бъде с теб само по време на контракциите. Там няма от какво да се плаши, защото нищо видимо не се случва. По време на самото раждане със сигурност няма да ти е до него и ще трябва да слушаш какво ти казват акушерките и докторът, а и ще имаш работа да вършиш  Wink
Пробвай на това да го навиеш.

# 188
  • Мнения: 2 013
Ще поговоря с него още довечера!!! Crazy

# 189
Не, дори напротив! При женените двойки секса не е просто привличане, но и любов и когато тй види какво изживяваш за да го дариш с дете и той самият стане маст от това бюбовта му ще се засили.

# 190
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Съпругът ми беше в пред родилната  зала и веднага след раждането влезе при мен. Само като ме погледна разбрах колко зле съм изглеждала....  hahahaЦялата кръв от лицето му беше изчезнала........ представям си, ако беше вътре  smile3544

# 191
  • Мнения: 9 973
не бих раждала пред мъжа ми

# 192
  • Earth
  • Мнения: 1 952
**Rbaby1** поговорихте ли си ?  Mr. Green

# 193
  • Мнения: 2 013
**Rbaby1** поговорихте ли си ?  Mr. Green
ще ти с

Да,поговорихме!!!Примирих се,че няма да е с мен на самото раждане.Каза че ако го пуснат в предродилна ще влезе (но в това се съмнявам-да го пуснат) но на самото раждане не иска по никакъв начин.Каза ми точно и ясно "ти ще пищиш,ще те боли,аз нищо няма да мога да направя,нито да ти помогна,доктора ще ти се скара,аз ще се скарам на доктора,ти ще се скараш на мен и ще забравим за какво сме отишли!!!"Ясно ми е,мъжо няма да изържи на гледката,а и вероятноста да припадне е голяма!!!
Питам се,как мъжете които са присъствали на вашите раждания са понесли безпомощността си да ви облекчат страданието???? Thinking newsm78

# 194
  • Мнения: 4 555
**Rbaby1**, няма да пищиш бе, това само по филмите го има. По време на напъните не се пищи. А и в предродилна зала се стои много по-дълго, може да продължи часове, а накрая изгонването е между 5 и 30 минути. Така че ако е с теб в предродилна, ще сте заедно през повечето време.
Не знам къде ще раждаш. Аз се гласях за Вита. Там родилката си стои с таткото в собствената стая, без други хора наоколо и чак като стане време за напъните, преместват я в родилна зала, изваждат бебето и след малко ги връщат обратно. Аз лично си представях, че таткото ще е с мен и той също имаше желание, но накрая се стекоха по друг начин нещата.
Ако е склонен да е с теб в предродилна зала, мисля че това е един добър компромисен вариант и за двамата.

Помисли си и за епидурална упойка.

# 195
[quote author=**Rbaby1** link=topic=342042.msg9231424#msg9231424 date=1226840564
Питам се,как мъжете които са присъствали на вашите раждания са понесли безпомощността си да ви облекчат страданието???? Thinking newsm78[/color]
[/quote]

Е, не е точно така. На мен и двата пъти и двамата ми давах кураж и дори беше по-лесно с тях. Аз бех без упойка, ама като се замисля не беше толкова болка, колкото усещането за нещо дето трябва да изтласкам от себе си и беше най-трудно с главата. При мен доктора не ми се караше, дори мога да кажа, че нищо не правеше а само беше там за да поеме детето и от време на време даваше по някое наставление. Но не е чак такъв ужас за мъжете.

# 196
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз си мисля, че не трябва да влияе присъствието на мъжа при раждането. И според лекарите е така. Нека да види през какво се минава за да се даде един живот.

# 197
  • Мнения: 3 034
Питам се,как мъжете които са присъствали на вашите раждания са понесли безпомощността си да ви облекчат страданието???? Thinking newsm78[/color]

аз бях секцио със спинална, но мъжът ми веднага изприпка да поеме бебето щом го извадиха, тоест видял ме е отворена. изобщо не се е травмирал. говорили сме какво е видял, знам как е зиглеждало, но той най-вече бебето е гледал и ми го донесе, в общи линии бебето е фокусът.
да ти кажа, че и тук се ражда в стая - от началото до края (вагинално раждане имам предвид). само родилката и мъжа. ако има нещо, идва сестра. акушерката се появява чак когато е време за напъване, а доктор - само ако има защо. и като гледам не са травмирани мъжете никак. още на курсовете за родители ги учеха мъжете какви масажи да правят, как да поддържат родилката - тук те са също активна страна в процеса и нямат много време да се травмират. не е като да седят и да чакат, и да гледат само отстрани - съществена част от подготовката за раждането пада именно върху тях - както физическа, така и психическа помощ за родилката.

# 198
  • Мнения: 2 013
Сексуално не знам до колко би му се отразило на моя мъж,но психически  Shocked
Братовчедка ми ми каза че плакал през цялото раждане,понеже бяха в коридора,а нощем е супер тихо и всечко се 4ува.А аз в един момент наистина си виках на умряло,защото така се и чувствах и си мисля сега че милия,наистина не би понесал гледката и щеше да припадне там,камо ли пък после на шиенето,което също беше без упойка и си увиках болницата.Колкото и да имах нужда от присъствието му (за кураж) си мисля че не беше за там.Щеше да се ужаси и да му остане болезнен спомен.Така си мисля..... ooooh! Sick

# 199
  • Мнения: 961
Според мен е строго индивидуално. Ако мъжът иска, хубаво е да присъства. Ако не иска, няма смисъл да се насилва да гледа нещо, от което наистина може после да няма сексуално желание към жената.

# 200
  • Мнения: 755
По темата: Всичко е строго индивидуално , до възприятие и нагласа.
Няма полова закономерност щом е мъж вън от родилното, за да не се травмира. Просто жените щом ще стават родители нямат избор да не присъстват Mr. Green , а мъжете го имат , но пък те нямат избор по принцип в перспектива, защото да си баща е не по-малка отговорност. Не мисля , че трябава да се насилва някой да прави нещо , ако сам няма желание затова. Ако бях мъж и аз нямаше да искам да присъствам в родилна зала. Mr. Green Е към днешна дата нямам избор първият път присъствах, и вториятпът, живот и здраве пак съм там! Laughing bowuu Laughing

# 201
  • Мнения: 2 658
По темата, НЕ, категорично не е повлияло на сексуалното му желание, поне при нас.  Повлия в мнооооого положителни други насоки  Peace . Никога няма да zабравя тоzи миг   Heart Eyes , а мъжът ми каzва същото. И двамата съжаляваме, че първия път не беше с мен. Но насила не съм го карала, дори мислех като някои от вас, че не искам да бъде. Сега си мисля, че съм била много глупава. И никак не е истина, че няма с какво да помогне. Мъжът ми помогна много, раzтриваше ми гърба с една специална въzглавничка, а подкрепата е неzаменима. Не zнам дали zаради него, но родих много по лесно от първия път. Първото ми раждане си беше лесно, имайте в предвид. Раzбира се, нека си е въпрос на личен иzбор, но искрено се надявам повече хора да иzбират това, нямате представа колко е прекрасно  Peace

# 202
  • EU
  • Мнения: 164
Ако влияееше на сексуалния живот би трябвало всички акушер-гинеколози мъже да са гейове или  да не работята тази работа, а бе това са за сексуалния живот са простотии, измислени от бъзльовците мъже, не че и моя не е от тях Mr. Greenю
Като кажат че може да не искат да правят секс с теб повече и естествено, ние не настояваме, защото все пак имаме намерение да го правим и след като родим Laughing И так се измъкват Mr. Green А всъщност се страхуват повече и от родилката Joy

Общи условия

Активация на акаунт