Само ние си останахме в "ОТЧЕТНИ", скоро ще сме с ОКТОМВРИЙЧЕТА великолепни!

  • 12 511
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 156
Честито на всички нови мамчета!
Айде, Софко, с теб сме!  Peace Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 278
Добро утро  Simple Smile
Първо да пожелая успех на Софко, айде мила, чакаме най-хубавите новинки  Hug
Гледам, че сме останали 10 неродили от първа страничка, то сигурно сме и по-малко де, ама той и месеца свърши  Confused Хихи, моя младеж ще се появи последен от момченцата май  Laughing Даже ако другата мама с момче вече е родила, верно останах последната мъжка мама  Crazy Малееее, къв ли мотльо ще излезне, аз каквато съм и все бързам  ooooh!
Ванче мамче  Praynig за теб и Криси  Hug
Шики, ако искаш прати потр. име и парола на тези които са пускали теми досега ( Северинка, Инчето, Майлили, Пуканка, Гери и на мен) да ги имаме повече хора, ако вземеш да зачезнеш (което ти пожелавам с цялото си сърце  Hug) , а ако и други ги искат, те ще ти пишат.

Имам въпрос към някой, който е наясно. Утре ми е термина по документи и ще трябва да ходя всеки ден на тонове оттук нататък, до 7-ми ден от преносването, когато ще ме приемат в болницата. Дали ще ми дадат възможност да избирам между секцио и нормално, или директно ще ми пуснат сиситеми или хапче, когато решат? Хич не ми се ще да ме предизвикват и после недай Боже пак да се наложи да ме режат  Sad Ако имам право да избирам, лягам под ножа и каквото ще да става  Sad Ама дали ще ме пита някой въобще  newsm78

# 32
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Добро утро и от мен. Може да се каже, че откъм 4:30 съм будна, защото малката до тогава спа непробудно, ама като се събуди и сме се надлъгвали допреди малко. Иначе е послушно детето Simple Smile

Снощи мислех да пиша, ама не бях много в настроение. Консултацията мина добре, за една седмица Преслава е наддала около 220гр. Аз също се претеглих и установих, че имам да връщам между 2 и 3кг  Peace Бяхме с количката за пръв път и на беба май и хареса, защото не е мрънкала въобще, даже и при докито. Надвечер като се накърмихме, станах да я оставя в легълцето и усетих как ми текна по-силно. Не обърнах кой знае какво внимание, защото още бях с беба на ръце. Какво обаче си наместих долнището отдолу и като си погледнах ръката - беше в кръв  Shocked Веднага в банята, доизтече още, че имаше и едни такива неща, които аз оприличих на съсиреци. Качихме се с майка на колата и в АГ-то. Прегледа ме доктора (бърка Sad ), изписа ми едно лекарство и каза на сестрата да ми бие окситоцин, че ако има още нещо за изхвърляне, да го изкарам по лесно. Днес по обяд ще отида в кабинета му да ме види на ехографа дали няма някакви остатъци. В най-лошия случай може да се наложи кюртаж, а в най-добрия вече съм се изчистила... Стискайте палци  Praynig

# 33
  • Мнения: 3 453
   Честито на всички нови мамчета!

    Софко, всичко ще е наред!С теб сме! Hug Hug Hug

   Ние с Боби сме добре, хапва си детето и си спинка.Колики няма.Само се буди в 4ч всяка сутрин от глад, но се залъгваме с чайче.За депресията да ви кажа честно за сега такова нещо не усещам.Не мога да ви опиша колко съм щастлива. Laughing Разходките ме карат да се чувствам още по-добре.Таткото си взе втора седмица отупска, че времето е прекрасно и да си ходим по разходки.Много ми помага.Вечер го храни той и го сменя за да мога да се наспя за 4ч.  Отделно от тези радости вчера ни зарадваха, че до две седмици ще идва комисията за акт 16 на жилището ни и ще можем да започнем с ремонта и съм още по-щастлива.

   Хубав ден ви пожелавам -отивам да си будя сладкиша да хапне. Hug

   Ето и снимки от нас http://radionovi.multiply.com/photos/album/9/Malkiq_Borislav

 Искам да помоля за паролата на лични за темата ни Praynig

# 34
  • Мнения: 132
Софко  Hug УСПЕХ
аз днес съм тъжна много майта баба е починала вчера в съня си а аз не не можах да я видя а пък тя не видя беба на живо newsm45
Майка ми не ми е звъннала да не ме тревожи и е казала на мъжа ми.Само им казах да не крият коа е погребението ако не отида няма да се чувствам добре а брат ми се опитва да ме разубеди заради тея бабини деветини.ВИЕ КАКВО МИСЛИТЕ?


# 35
  • Мнения: 42
Добро утро момичета!  bouquet
Как сте тази сутрин? Grinning Софко, ша та мисла днес и ша прата малко положителна енергия през океана да стане всичко бързо и леко! Hug Едва ли днес е моя ден Sad! Но и той ще дойде, че къде ще ходи? Laughing Трябва да ви призная нещо Rolling Eyes, аз знам точно кога съм заченала и според това което знам истинския ми термин е 5.11...  Embarassed
Честито на мама JANITA75bouquet Да са живи, здрави и много да си хапвате с малкия Хрис!
На Ванче_мамче пожелавам да е спокойна, ще се оправи малкия сладур! Hug Толкова мъки изживя, това ще мине бързо и ще си се гушкат скоро в къщи! Съвсем скоро и ти ще се разпишеш как ака, колко спинка и как се справяш с коликите... Wink
tediko, добре дошла отново! Hug
Фиил, едва ли ти е до това, ама започвай да твориш заглавия на нови теми, че се изчерпват вече! Малкия съм сигурна, че ще ти е муза! И за другите вдъхновени мами го пиша! Hug

# 36
  • Мнения: 8
Честито на всички нови мами!Айде не останахме необебили се!Сиси чакаме те и теб най сетне.
Софко успех душо не му мисли много,то и без това не зависи нищо от теб-аз така се успокоявах,стискаме палци всичко да е наред и да се хвалите с новия член на вашето семейство.
Аз също засега не се оплаквам от моето момченце-папк си ,спинка -даже доста ,будудва все повече и даже едва го докарваме до 5 хранения ,толкова е поспалив че едва го будя да яде,ама пък като яде по един час не му мърда да виси на гърдата.Има малко колики от време на време ама явно не са силни и само леко се гърчи и мръка ама няма как,дано с това се разминем само.И много обичаме банята ,така се кефи и чака блаженно ,просто е прекрасен!
Успех мамчета ,желая ви много здраве на вас и малките съкровища и благодаря за подкрепата  ,много ми помагате само като ви чета и всичко ми се струва по лесно и естествено!

# 37
  • Мнения: 8
Гери,съжалявам много за загубата ти, Praynig,дано баба ти да ви пази и закриля от небето !
Аз мисля че ти трябва да прецениш как ще го понесеш-ако се чувстваш силна и мислиш че няма много да се разстроиш,отиди и се сбогувай с нея,понякога като поплаче човек мъката му минава по-бързо.Поплачи си но не забравяй че сега най-важното е бебчето и ти ад сте добре,живота продължава !Прегръщам те и те подкрепям ,бъди силна майка и баба ти ще се гордее с теб!

# 38
  • Мнения: 498
Гери, мила, моите съболезнования!
На мъжо, бабата почина два-три дена след като родих и не ми казаха, и той съвсем случайно се изпусна. Не били ми казали да не ме тревожат. Стана ми кофти, и той даже не ходил на погребението. Вярно в Пловдив живееше, но все пак можеха да ми кажат. Не знам дали за теб ще е добре да се натоварваш психически. Не знам дали искаш да я запомниш такава каквато е била или искаш да я видиш за последно, май сама трябва да вземеш решение. Но което и да решиш, важното е после да не се терзаеш и страдаш! Прегръдки от нас!


Имам въпрос за ваничките. По колко време държите бебетата вътре?! Аз за едно миене под чешмата затоплям цялата баня, а тя е голямшка и отнема бая време... и го мия много набързо. Незнам, страх ме е да не донастине с тия сополи.

# 39
  • Мнения: 42
Крисси, много сте красиви бееееее! Пу, пу... Hug
gery_roz, миличка много съжалявам за загубата ти! Cry Важното е, че преди да почине баба ти е знаела, че си родила и всичко е наред, така че е била спокойна и готова! Сега вероятно бди над вас! Мисля си, че ако ще се почувстваш по-добре можеш да я изпратиш и да си поплачеш, за да не подтискаш мъката си! Не забравяй, че само така можем да разберем колко е прекрасен живота, а той е пред теб! Hug  bouquet Heart Eyes
Наде, дано тези ти неприятности са свързани с окончателното ти прочистване и не се налагат други интервенции Hug!
Аз днес пак съм на лекар и пак ще ме пребърква за разкритие Sick,много гадно... Дано не ме тормози с разни свои планове! Стискайте ми палци! Praynig

# 40
  • Мнения: 95
gery_roz, приеми моите съболезнования! Моето мнение е да поставиш живота преди смъртта и да запомниш баба си такава, каквато е била приживе. Едно погребение с всичките съпътстващи го емоции не е подходящо място за една току-що родила жена. Все пак направи това, което ти подсказва сърцето. Прегръщам те!

За банята - при нас известно време се развиваше истински екшън по време на баня. По-точно след нея. Къпем дракона в стаята като преди това хубавичко стопляме. Дотук добре. Идва ред на водата - не й се кефи особено, но не мрънка много. Ей, извадим ли го оттам това дете се скъсваше от рев! Няма усмиряване и това е... Докато снощи ми просветна, че най-вероятно просто му е студено. Стаята е топла, но хавлийката - не. Затова сложих хавлията върху радиатора преди да го извадим от водата и го завих в топла хавлия. Ей, няма такъв кеф. Малкият беше ухилен до ушите. Та ако и вашите деца се късат от рев, може би им е студено  Peace За часа на къпане, гледам да го къпем по едно и също време, но не винаги се получава. Та банята е в интервала 8-10ч.

Софко, в очакване на добри новини съм! Стискам ти палци Peace

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 10:22 от barabina

# 41
  • Мнения: 104
Добър ден и от мен, успях да се доредя до компа  Crazy

Моя сладур от няколко дни почти бодува от рано сабалем до късно сабалем после пак, най-ревлив/колики е в ранния следобед и след 16 ч се кротва и е най -поспалив, после по времето на полунощта той пак се оцаферва за 'радост' на мама и тате  Crazy
в депресия още не съм изпаднала, вчера си лакирах ноктите/е, набързо в другата стая, ама пак е нещо/ и реших, че съм се погрижила за себе си  Flutter благодарение на мъжа ми се наспивам понякога, но това постоянно носене на бебчо ме изгърби-боли ме кръст,гръб,шипове и кво ли не  Tired наболява ме и в ляво около операцията и се надявам да не е от това  Whistling
понякога се чувтвам не достатъчно добра майка, ама съм се примирила  Wink

Крисси много ти е сладък Борислав, и въобще сте хубаво семейство  Heart Eyes

Успех на [sfkbfk]  Praynig  

Nadejda:))) дано си чиста и да не се налагат процедури  Peace

Гери съжалявам за баба ти  Sad на твое място не бих отишла.

Стискам палци и на Ванчето -бързо да се оправят  Praynig

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 10:06 от adina

# 42
  • София
  • Мнения: 368
Здравейте, сладурки! Честити бебчета на новите мами!
Не съм писала два дни, беше ми голяма лудница на главата покрай питката на Рая! Изхабих много нерви заради родата на мъжо  #Cussing out #2gunfire м.....а им, скъсаха ми нервичките тъпите селянки, още не мога да се освестя! С мъжо се сдърпахме по този случай, а аз се скъсах да рева, бебето сякаш усети, че съм разтроена и рева почти цял ден в неделя и вчера също! Майка му е в нас от неделя и едва я издържам, нямам търпение да си тръгне утре, направо ми идва да крещя от нерви и яд!  #2gunfire
Имам едно питане, Рая след като се нахрани сутринта повръща 4 пъти, като последния път беше изкарала и през носа, много съм притеснена, на някоя от вас случвало ли се е? Чудя се дали има смисъл да звъня на педито! Моля ви за съвет!
Гери, моите съболезнования! Постъпи както ти прецениш, за да не чустваш вина! Прегръщам те!
Поли, радвам се,че се обади и сте добре с малкия!
Ванче,  Praynig Praynig Praynig
Сиска, с теб съм, миличка!  Hug
Софко, хайде не остана!
Още нещо исках да пиша ама забравих какво!Целувки от нас

# 43
  • Мнения: 132
Мерси за отговорите прави сте Hug
Аз мисля че ще се чувствам по добре ако ида но всички се опитват да ме разубедят защото имам малко бебе

# 44
  • Мнения: 40
Здравейте и от мен!
мамчетата, които дохранват - какво количество забърквате за бебона? На мен лекарката ми каза след като е сукал от гърдата ,после му забърквам не повече от 45 мл. Да , ама не му стигнаха още 1-я път и сега му правя по 60мл. Обаче понякога търси още, а понякога ми остава в излишък. Вие по колко давате? А, и да ви се похваля - снощи едната ми гърда щеше да се пръсне и изцедих цели 60 мл, което си е направо рекорд за мене  newsm44
Инче, златото като ви е със сополки като нашето изкарвате ли го навън? Аз още не съм си позволила от страх да не го разболея повече, ама пък тия дни много хубаво време го дават, та се чудя  newsm78
Трикс, сподели моля те за питката подробности, да сме информирано какво да правим. А за свекито напълно те разбирам, моята мамичка е тук от раждането на малкия, но си тръгва вдругиден. И после познай кой идва да помага - тежката артилерия - свекито. даже ми вика - спокойно, имам цял месец отпуск на разположение  ooooh!  при което на мен ми приседна...  а пък най-много ме  е яд, че мъжо си я слушка безпрекословно , а моето мнение на боклука...  Усещам, че и аз ако ми прикипи ще тегля м...и   Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт