Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

ЗДРАВЕЙТЕ!
АЗ СЪМ НА 36, А ТОЙ НА 55 Г. ТОЙ ИМА ДВЕ ГОЛЕМИ ДЕЦА, А АЗ ДО СЕГА НЕ СЪМ ПРАВИЛА ОПИТИ ДА ИМАМ, НО ВЕЧЕ 6-7 МЕС. НЕ СЕ ПОЛУЧАВА. ОТ КЪДЕ ДА ЗАПОЧНА, СИГУРНО ЛИ Е, ЧЕ ПРОБЛЕМА Е В МЕН, МОЖЕ ЛИ С ВРЕМЕТО И ПРИ НЕГО ДА СА НАСТЪПИЛИ ПРОМЕНИ?
Цитирай

borivann, най-добре е да се консултирате със специалист и да започнете с рутинните изледвания в този случай:

- спермограма
- репродуктивни хормони при теб
- проследяване на овулацията (съветвам те и да започнеш да мериш базалната температура)
- проверка на проходимостта на тръбите - първо опитайте с ултразвук и физиологичен разтвор или контрастно вещество (хидротубация). Друг метод е хистеросалпингография или т.н. цветна снимка - рентгенова снимка с контрастно вещество, и ако не се види нищо - тогава лапароскопия.

Успех! fingerscrossed

П.П. Първо трябва да изключите мъжки фактор. Затова започнете със спермограма. За нея трябва 4-5 дни каренц (въздържание), мъжът ти трябва да е здрав и да не пие много алкохол. След това при теб трябва да се изследват репродуктивните хормони - правят се на 3-5 ден от началото на цикъла; прогестеронът до 7 дни след овулацията.
Цитирай

Посетете и специализирана клиника по стерилитет.
Недейте да отлагате щом сте решили действайте по най бързия начин.
Така ако има някакъв проблем ще може да го разрешите по бързо

УСПЕХ newsm10
Цитирай

Посетете и специализирана клиника по стерилитет.

Точно това съм написала и аз.  Peace
Цитирай

София

оплодителните способности на мъжа не са константа. напълно е възможно да се влошат с годините и промяната в средата. да направи спермограма в клиника по стерилитет - не в обикновена лаборатория и в никакъв случай в Майчин дом, ако сте от София.
6-7 месеца не са много време, но с оглед на възрастта ви е редно да започнете още сега с изследванията.
Цитирай

по света и у нас

оплодителните способности на мъжа не са константа. напълно е възможно да се влошат с годините и промяната в средата. да направи спермограма в клиника по стерилитет - не в обикновена лаборатория и в никакъв случай в Майчин дом, ако сте от София.
6-7 месеца не са много време, но с оглед на възрастта ви е редно да започнете още сега с изследванията.
PeaceПодкрепям напълно!
Цитирай

Близо до София

подкрепям момичетата, направете спермограма, хормони 3-5 ден и проходимост на тръбите - това са най-важните стъпки. задължително се обърнете към клиника по стерилитет.

успех   bouquet
Цитирай

София

Това, че той има две деца, не е гаранция, че в момента всичко е наред при него. Вероятно децата са големи, т.е. правени са преди доста години. С течение на времето нещата се променят. Дано всички изследвания са наред, стискам палци за това.
И поздравления за двама ви, че искате детенце. Дай Боже да стане по-скоро!
Цитирай

София

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА СЪВЕТИТЕ И ПОДКРЕПАТА. ВЕЧЕ ЗАДВИЖИХМЕ ИЗСЛЕДВАНИЯТА. ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ДА СБЪДНАТ МЕЧТИТЕ СИ, КАКВИТО И ДА СА ТЕ!
Цитирай

Аз съм на 33, а той на 53 и в момента съм бременна в третия месец. Само не се притеснявай излишно и при тебе ще се получи. Успех!
Цитирай

София

Бихте ли погледнали графиката ми? Послушах съветите Ви и дано да има резултат!!!
Цитирай

София

добре изглежда, сега си в очакване на тест, нали? но защо си пила антибиотик в началото на цикъла?
Цитирай

София

Стрптококи от гр. Б бъб благалището, на които не им е там мястото. Оказа се, че имам много бактерии в устната кухина и по гърлото. Надявам се, че съм се излекувала. Снощи теста беше с бледа втора черта. В понеделник съм на преглед.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.