Чимен ?

  • 23 268
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 001
От къде в София мога да си купя подправката чимен? Убих се да търся,навсякъде ме гледат "умно" и вдигат рамене,а повечето даже и не са я чували..... Искам да направя кайзер пастърма....

Благодаря на всички отзовали се !

# 1
  • Мнения: 1 283
От къде в София мога да си купя подправката чимен? Убих се да търся,навсякъде ме гледат "умно" и вдигат рамене,а повечето даже и не са я чували..... Искам да направя кайзер пастърма....

Благодаря на всички отзовали се !
Търси по пазарите, аз оттам си я намерих, където продават подправките Peace

# 2
  • Мнения: 5 001
Търсила съм.....Или не познават такава подправка или ме гледат лошо....

# 3
  • Мнения: 1 283
Търсила съм.....Или не познават такава подправка или ме гледат лошо....
Joy Joy Joy hahahaАми гледай ги и ти лошо. Аз си я купих от Пловдив- четвъртък пазара, има всякакви подправки Peace

# 4
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Скоро гледах някъде при нас насипна такава подправка newsm78 А ти за какво ще я ползваш?

# 5
  • Мнения: 5 001
А ти за какво ще я ползваш?
Ще правя кайзер пастърма.....Без чимен вече не е кайзер,а обикновенна пастърма.... Sad

Търсила съм.....Или не познават такава подправка или ме гледат лошо....
Joy Joy Joy hahahaАми гледай ги и ти лошо.
hahaha hahaha hahaha hahaha
Абе гледам,ама няма Ифект Joy Joy Joy А на пазара съвсем не уцелвам...Абе поне да ми бяха казали "Няма,свърши"....Поне да разбера,че съм на прав път с търсенето.... ooooh!

# 6
  • Мнения: 25 571
Жената, която продава подправки на нашия пазар твърди, че чимен наричат семенцата на сминдуха. Така и ги продава - цели. Отказва да продава на прах, защото били много твърди и трудно се мелели.
Не знам дали е така, но пробвай да си намериш семена и да ги смелиш.

# 7
  • Мнения: 5 001
Жената, която продава подправки на нашия пазар твърди, че чимен наричат семенцата на сминдуха.
Не,не е сминдух...Сминдуха си е мерудия....Имаме го на вилата.....
И на чимена семената много трудно се мелят.....Разрових се аз из интернет,но и там няма яснота по въпроса кое точно е чимен....Никой не казва дали има някакъв синоним на чимен,за да е по-лесно да се ориентира човек....

# 8
  • Мнения: 9 107
няма май синоним, аз го търсих преди няколко години - не намерих  newsm78

И го търсих за суджуци разни  Laughing Освен за меса, за друго не знам за какво се използва. Ще чакаме Пепика да каже  Wink

# 9
  • Мнения: 5 001


И го търсих за суджуци разни  Laughing

Я,и в суджуци ли се слага?  newsm78
Брей......Аз само на пастърма съм го слагала....

# 10
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Да проверявам има ли още в онзи магазин, в който видях и да ви разпращам ???Hug

# 11
  • Мнения: 5 001
Да проверявам има ли още в онзи магазин, в който видях и да ви разпращам ???Hug
Хе-хеееее,ако е за София,само ми кажи къде е магазина и ще отида....Ама,ако не е ...Тогава е проблем.... Laughing Laughing Laughing

# 12
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Не,не е сминдух...Сминдуха си е мерудия....Имаме го на вилата.....


е добре де, аз си купих сминдух и са семена Shocked
исках шарена сол да правя.
какво се слага вътре в таз шарена сол: семената или зеленото?

тцтцтц, май пак се минах ooooh!

Названието “чимен” се използва само за семената, докато “сминдух … ата “шарена сол”.

# 13
  • Мнения: 5 001
Асе,пак се намеси с полезен линк  Hug Hug Hug Hug Hug
У нас се използва зелената част на сминдуха....Тате го мели заедно с чубрица,мащерка.Така се съхранява в стъклени бурканчета.Когато искаш да използваш мерудийката,прибавяш червен пипер към част от сместта и сол.Разбъркваш добре и поръсваш на хлебчето.


А твоите семена ....Като смелиш,мирише ли на чимен?Оня характерен мирис на подправката?

# 14
  • София
  • Мнения: 1 162
еее и аз точно я издирвам тая подправка, че и аз съм решила пастърма да правя.Сега поне разбрах че не съм търсила в правилната посока. То било семенцата на сминдуха ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт