Бавно слизане на млякото и силна струя

  • 872
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 869
От някоя и друга седмица сме в тази невесела ситуация - млякото слиза някъде около 30 секунди след като той започне да суче и дотогава често се е изнервил, а като слезе... малеее, зле ми става и на мен, струята пръска на 15-20 см! Детето веднъж е раздразнено, че няма мляко когато иска, втори път че му пръска така жестоко в гърлото  Sad След 2-3 минути се оправят нещата, но дотогава и аз и той сме омазани с кърма и се е нагълтал с толкова въздух от плач, че след няколко минути почва да се дърпа за уригване  Sad Само нощем нямаме този проблем...
Знам, че съветът за силната струя е да се изцежда непосредствено преди хранене, но нямам никакъв шанс да стимулирам слизането на млякото сама..
От самото начало е борба с тази струя, но преди млякото слизаше веднага и можех да изцеждам преди хранене, сага вече не мога...
Дайте съвети  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 249
Меги, създай си условни рефлекси - всеки път преди кърмене правиш едни и същи отпускащи неща - удобно място, чаша топъл чай, хубава тиха музика, хубав контакт кожа-до кожа с бебето. Може преди това да сложиш топли мокри кърпи и да направиш лек масаж на гърдите. Като всичко, което решиш да правиш го правиш винаги в една и съща последователност. Освен това може да си представяш и  визуализираш слизането като включиш всички сетива - звуците, които бебето издава, когато преглъща, движенията с ръчичките, как усещаш телцето му, усещанията в гърдите и и т.н. Възможна и е друга техника - пълно разсейване и не мислиш за това- пускаш си телевизор, четеш интересна книга, списание и т.н.

За силната струя - пробвала ли си пози, които да противодействат на спомагателната сила на гравитацията Laughing(главичката и зърното да са над нивото на зърното) - легнала или полулегнала, а той върху корема ти, легнала настрани, люлка или футболна, но ти наклонена назад.

А какво ще стане, ако когато потече млякото ти го отделиш леко и изчакаш отминаването на най-силния теч, след което пак му дадеш гърдата?

# 2
  • Мнения: 9 467
Просто когато тръгне млякото на силна струя, го "събери" в една чашка-и във фризера Wink
Аз така правех със втората гърда, която протичаше успоредно с тази от която сина ни сучеше Mr. Green
Ако имаш ел.възглавничка-топлите компреси са по-бързи и удобни с нея Peace

# 3
  • Мнения: 3 869
Благодаря ви за съветите  bouquet
Започнах да използвам визуализации за слизането и силата на струята - засега намалих малко времето за слизането, а за струята мисля да пълня чашка първо, защото така и така той рядко изпразва гърдата, а така ще може да поема повече от задното мляко.
Полягването назад вече няма ефект - струята пак пръска на десетина сантиметра нагоре...
Втората гърда си тече, но ползвам подложки за притискане и така... иначе изобщо не се оправям хем бебето да държа, хем съд под другата гърда...

# 4
  • Мнения: 186
На мене също визуализациите ми помагат за по-бързо слизане на кърмата.

Общи условия

Активация на акаунт