«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ѕотребителски групи
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 398 отговора

—офи€

ћнени€: 764
»ма ли други,които си разкъсват денонощието между уроците и децата?
’айде  да споделим,да се подкрепим и да пием заедно по една чаша вино за 8ми декември. Wink

¬ЌћјЌ»≈!ћј… » — ¬»—ќ  ј јƒ≈ћ»„≈Ќ —“ј“”—!
—писък на колеги€та:

ането не си казва името. Wink ”чи ”правление и развитие на организаци€та в ЌЅ” . ƒистанционно,бакалавър.
Ќейното слънце е јлина и изгр€ва на 07.03.2008 година.
√ол€мата почерпка ще е през: 2010 г

Ѕухтичка учи счетоводство и контрол в »” ¬арна . –едовно,бакалавър.
Ќейното слънце е Ћили€ и изгр€ва на 18.07.2008 година.
√ол€мата почерпка ще е през: 2009 г

√ад „евръста   е —танимира. ”чи се готви за втора магистратура.ѕървата е от ѕ” .
»ма две слънца...

ƒес е ƒесислава.”чи Ѕ≈ј≈ в ѕ” . ѕрекъснала,бакалавър.
Ќейните слънца са 2,но не им казва имената и датите. Wink
√ол€мата почерпка ще е през: 2010 г Цгледах ти на картофено пюре-(много познавам)

—покойна е “ан€.”чи Ћогопеди€ в —” . «адочно,магистратура.Ѕакалавър по —пециална педагогика и —оциален работник (2008).
Ќейните слънца са Ќаско ,което изгр€ва на 04.03.2004 година и ¬ал ,ко€то заблест€ва на 24.09.2005

galentinass учи право в ¬—” „ерноризец ’рабър (¬арна).
Ќейното слънце е ∆орислав и изгр€ва на 19.10.2007 година.
√ол€мата почерпка кога ще е? Wink

dess76 е ƒесислава.»ма две магистратури по —четоводство и одит в нефинансовите предпри€ти€ от —.ј."ƒ.ј.÷енов"  (—вищов) и “ехники и технологии за опазване на природната среда от “”- √аброво.
Ќейните слънца са ƒаниела ,което изгр€ва на 17.09.2004 година и ÷ветелина ,ко€то заблест€ва на 12.07.2007 година.
√ол€мата почерпка е била на 09.10.2008.

dimitriana е ƒимитриана.”чи архитектура в ”ј—√ (—офи€). –едовно,магистър.
Ќейното слънце е  алина и изгр€ва на 19.06.2007 година.

donka е ƒонка.”чи —оциални дейности в —” . «адочно,бакалавър.
Ќейните слънца са —амуил, което изгр€ва на 01.08.2001Ѕо€н ,който заблест€ва на 07.07.08 година.

emanuela88 е ≈мануела.”чи »кономика в ЌЅ” . –едовно,бакалавър.
Ќейното слънце ще изгрее месец април 2009 година.
√ол€мата почерпка ще е през: 2011 г

evelinar е ≈велина.”чи ‘инансов мениджмънт в —ј Дƒ. ј. ÷енов" (—вищов). ƒистанционно,магистър. Ѕакалавър - —”, ѕортугалска филологи€.
Ќейните слънца са Ѕлаговест ,което изгр€ва на 09.10.2006 година и ћагдалена ,ко€то заблест€ва на 11.02.2008 година.

Iveto_86 е »велина.”чи  нигоиздаване във ¬еликотърновски университет . –едовно,бакалавър.
Ќейното слънце е —тил€н   и изгр€ва на 06.02.2008 година.

Kaili  е  алина.”чи «дравни грижи в ћедицински ”ниверситет ѕловдив . –едовно,бакалавър. »ма степен специалист от мед. колеж ѕловдив със специалност "акушерка". –аботи като медицинска сестра.
Ќейното слънце е јнтон   и изгр€ва на 01.09.2006 година.

lorini е ћари€.”чи психологи€ в ЌЅ” (—офи€). –едовно,бакалавър.
Ќейното слънце  атерина ще изгрее месец €нуари 2009 година.

mamasvetla е —ветлена. журналистика, профил телевизи€ ”чи журналистика, профил телевизи€ в ѕ” . «адочно,бакалавър.
Ќейното слънце е —имеон   и изгр€ва на 25.12.2006 година.

mirenceto   е —танимира. ”чи психологи€ в ЌЅ” . –едовно,бакалавър.
“€ май е в очакване на нейното слънце?
√ол€мата почерпка ще е през: 2012 г
offioly е √ал€. «авършва √еологи€ в —” .
Ќейното слънце е ƒимитър   и изгр€ва на 16.06.2008 година.
√ол€мата почерпка ще е през: март 2009 г

Princess of Faith е »ва.”чи –егионално планиране и развитие на селските райони в “р” (—тара «агора). –едовно,бакалавър.
Ќейното слънце е јвиге€ и изгр€ва на 22.05.2006 година.
√ол€мата почерпка ще е през: 2011 г

tanzen не си казва името. Wink ”чи журналистика, профил телевизи€ в —” . «адочно,бакалавър.
Ќейното слънце е јспарух   и изгр€ва на 25.03.2008 година.

Zarrasuzuki е —ветлозара.”чи ∆урналистика с Ћингвистика и масови комуникации в Ўуменски€ университет . «адочно,магистър.Ѕакалавър по Ѕългарски език и истори€.ѕедагог.
Ќейните слънца са ƒам€на ,което изгр€ва на 16.11.2004 година и —тефани ,ко€то заблест€ва на 24.09.2006 година.

ћалко пищови:

1.   тема от архивите
2.   заем за майки-студентки-стати€ във вестник —тандарт,необходими
3.   документи за стипенди€ (от ёгозападен —вободен ”ниверситет,но са актуални за всички университеи май)
4.   ѕравила за специални облекчени€ на студенти, съгласно чл.70(2) о …  ѕ”ƒ  на ¬“”.
5.    ISIC (International Student Identity Card) Ѕългари€
6.   www. student.bg -студентски портал
7.   »нформаци€ за студенти -пищови,курсови,работа и др
8.   —айтът на —тудентски √рад -студентски портал
9.    www.pomagalo.com

ѕредложени€ за теми на курсови работи:

1.   ƒецата вдигат вр€ва,а сеси€та наближава.
2.   ƒ€до  оледа,мол€ те помогни на студентските майки и жени
« ѕоследна редакци€: нд, 30 ное 2008, 11:41 от Reza »
÷итирай

в илюзи€

ћнени€: 1 306
’айде здравей

аз съм мама студентка , уча в —офи€ в ЌЅ” , последна година.
ј ти?
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 606
јз съм магистратура в —”- логопеди€
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 514
’айде и  аз да се включа в отбора! ѕоследна година съм Ѕ≈–≈ в ѕ”. ўом сме стигнали до тук, кра€ се вижда момичета! ќще малко търпение!
÷итирай

√ермани€

ћнени€: 6 757
„ужбински студентко-майки приемат ли се?  Mr. Green
÷итирай

—офи€

–азбира се, добре дошла  bouquet. ўе си стискаме палци по сесиите. јз днес малко лаконична б€х, но писах от офиса. “а...темата ми напомни да звънна да вид€ кога е записването на платеното обучение, но в 115 часа вече н€маше никой по отделите на —”. Tired
÷итирай

—офи€

ћного се радвам,че не съм сама!јз толкова търсих н€ко€ в моето положение,за да ми е по-леко по заверки и сесии.

јз уча в ”ј—√ спецалност архитектура. огато забремен€х б€х 4ти курс и прекарах бременността си тичайки да защитавам проекти и да изтегл€м изпити преди термина си.«а мой гол€м кърмет усп€х и дъщер€ ми търпеливо изчака всичко без л€тната сеси€,ко€то взех после септември.—ега ми е смешно,защото когато пръхт€х с корема нагоре-надолу из кабинетите на преподавателите си, ми се струваше,че по-лошо не може да бъде.«а щастие детето ми е сравнително умно и лесно за гледане.ћного ми помогна това,че € кърм€,педагогическото захранване и ≈Ѕ’,които не само ми спестиха време и ресурси,но и ме сближиха с дъщер€ ми,на ко€то иначе н€маше да мога да обърна внимание от проекти.—ъщо така много ми беше полезно,че и направих режим да заспива вечер в 20 часа и с€дах да черта€ след това.
Ѕлагодарение на късмет,неуморен съпруг,добри колеги и двете баби, усп€х да завърша (без да прекъсвам) това л€то,а сега прав€ дипломен проект.ѕри нас е пакет-5,5 години.
–азбира се,н€ма как да не спомена,че и помежду следването "си свиваме гнезденце" (ремонтираме една къща,в ко€то пак това л€то се нанесохме).
¬ие как се справ€те?»мате ли помощници?
—ъщо така-кой ви издържа?ѕредполагам има и други майки като мен с образование и без стаж,които не получават благи пари от Ќќ».
»зобщо ако н€ко€ има трикове за съчетаване на студентство и родителство - да сподел€.

—покойна, теб искам да попитам за магистратурите как стават нещата,защото мо€т съпруг стана татко точно преди държавни€ си изпит.“ой завърши психологи€ бакалавър (в —”),но сега се е заел с тежката миси€ да ни издържа и не може дори да се €ви на държавен,а аз го карам да запише и магистратура вече.ўе ми об€сниш ли как става?
÷итирай

√ермани€

ћнени€: 485

» аз се включвам - още една незавършила бъдеща мама. Hug
÷итирай

—офи€

........................
ќ, не си сама. ѕри мен положението беше по.....-странно. «абремен€х 3ти курс от три-годишен бакалавърски във ‘-та по педагогика на —”. ћъжът ми по същото време пишеше дипломна работа за инж.——— в Ћюбен  аравелов. ѕрез ден€ работеше, аз с корема пишех неговата дипломна, вечер той .....учех за моите изпити. “ой се дипломира, а аз последно се €в€вах на зимната сеси€, бременна в 7ми месец. ѕосле...родих Ќаско, не можех да се справ€м с всичко, затова отложих ученето. б€х в къщи с бебчо, мъж ми строеше новото летище /т.е. почти винаги беше на работа/. “очно се б€х възстановила и мислех да продължа - е, не...оказах се бременна с второто. ѕак отложих....–одих ¬ал....ќбщо 4 години си гледах децата. ќт 1 година съм се върнала на работа, те ход€т в държавно заведение, мъж ми има сво€ фирма/ т.е. пак все го н€ма/ и аз реших, че ми е време да завърша. ¬ъзстанових си правата, взех си изпитите, €вих се на дипломна защита. —ега записвам магистратура платено, щото се дипломирах на 16.10. и държавната поръчка се б€ха записали вече. ўе уча 2 год. задочно, това ми е мечта отдавна, въпреки, че работ€ в съвсем друга сфера сега.
ѕ.—. Ќ€маме баби в —ф, не сме имали - и двете работ€т. ¬се още сме под наем, но вече почваме да обзавеждаме собсвен апартамент - това като обущарите, дето ход€т боси.... hahaha
–адвам се, че има и други като мен, над€вам се да не съм ви отегчила с разказа си; но се над€вам вс€ка от нас да разкаже. ј може и да се запознаем... bouquet
÷итирай

Plovdiv

ћнени€: 937
ƒа се включа и аз.  Very Happy ћакар че вече завършвам.
”ча "«дравни грижи" в ћ” ѕловдив. Ќа кандидат студентски€ изпит б€х в кра€ на 8 месец. ѕриеха ме задочно,както исках и като почнаха лекциите “они беше на 2мес. Ѕабите помагаха за гледането му докато б€х на лекции, а аз тичах посто€нно до в къщи за да мога да си го кърм€. «а изпити чет€х докато спи и така мина майчинството в грижи за датето и учейки за изпити. —ега съм на стаж и после ми предсто€т държавни изпити. Ќад€вам се €нуари успешно да се дипломирам. ћагистратурата ще € отложа за сега, поради финансите.
ўе си стискаме взаимно палци по изпитите. Hug
÷итирай

—офее

ћнени€: 575
» аз съм в отбора Smile 3-ти курс ЌЅ”.
÷итирай

—офи€

“ова май ще е темата с най-хубавите истории.
јз сега черта€ дпломната си работа (защото помолих майка ми да се грижи за  алина) и помежду другото хвърл€м по н€кое око на форума-вие много е зареждате. Wink
ането,pepelyashka,arodoet,mamasvetla,разкажете повече-кой,къде,кога,кой курс...ако имате време и за това де.
ћеду другото не знам вие как сте били,но аз по време на бременността си (пък и до сега) като седна да върша студенстки дела на компютъра и само заров€м нос в бг-мама-образовам се за най-големи€ проект. Very Happy
—покойна,истори€та ти е наистна романтична.ј като ход€т децата на заведени€ и се разбол€ват кой ги гледа?ћен ме глождат подобни въпроси вече.Ќамерих хубава градина на дъщер€ ми,където приемат от 2 годишна възраст и см€там да започна работа възможно най-скоро,защото след 2 години стаж по специалността ми дават пълни проектанстки права от камарата на архтектите.Ќо се чуд€-дали да дам дъщер€ ми още л€тото или да почакам да есента,дали да започна работа веднага или да почакам да вид€ как върви...разни въпроси...
Kaili ,непременно ще стисаме палци-нали за това е темата.ѕък и както споемена mamasvetla -малко остава. Wink
÷итирай

Plovdiv

ћнени€: 937
dimitriana мо€ съвет е да € пуснеш на градина/€сла още л€тото. —езона е по подход€щ и са  по-малко вирусните забол€вани€. “ака ако си още в къщи ще ти е по-лесно относно различни€ срок за адаптаци€ при отделните деца.
“они тръгна на €сла миналата седмица,защото чакаха ремонт,който в крайна сметка почна късно и пак е в сборна група. ¬ече се чуд€ как да го обличам, а и виждам доста хремави деца. Ќад€вам се да не се разболее, че другата седмица ми е едини€ практичен изпит и съм доста притеснена за подготовката си, отделно кой да гледа детето като го взема на обед от €сла. —ега се мол€ да е здрав и да свикне с €слата за да мога да уча през ден€ за държавните изпити. ƒобре че имах натрупана отпуска,ко€то сега ползвам и ми е малко по леко,иначе е кошмар да съчетаеш гледане на дете, учене и работа. ѕробвах и този вариант, не е удачен - едното винаги страда. Sad
”спех на всички! Hug
÷итирай

Stara Zagora, BG Sindelfingen, DE

ћнени€: 619
јйде и аз тук Smile
”ча икономика,2 курс в “ракийски€ университет -редовно !
»сках задочно, но вдигнаха бала и не се класирах,после останах с 3 ликвидации и сега пак съм на лини€  Tired.¬ече започнах да свиквам на темпото,ползвам си 50-те % право на отсъстви€,а по изпити си ход€ с курса.«а малката помага свекървата единствено(н€маме втора баба),но винаги ни е трудно понеже съпругът ми е също 2 курс в ћ√”-то та неговите и моите сесии са в различно време.ќбщо взето винаги н€кой от нас има изпити  Mr. Green.Ќ€кой попита за издържането-майчинството ми свърши и сега получавам стипенди€ по майчинство от университета,иначе милото ни гледа-ходи в чужбина през месец -два в командировки,пон€кога и на частно ходи допълнително и тъй...“рудно ни е и направо не знам как усп€ваме, но засега се държим и не сме изкукали напълно...
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 514
јми да ви разкажа и за мен малко повече. ћони се роди когато б€х втори курс, първи€т семестър го изкарах до  оледната ваканци€ с корема нагоре-надолу. “ой се роди точно на  оледа и след това дойде сеси€та. ѕосле започнах да ползвам и 50% за посещаемост и така и трети курс. »ма помощ от бабите, но само уикендите, работещи са и двете, а и не са ми в града. ќсновно се спас€ваме двамата с въжа ми. ƒобре, че той е на плаващ график, та винаги работеше събота и недел€, а през седмицата почиваше и така вързвахме двата кра€. ќт една седмица вече сме на €сла и мисл€, че ще ми поолекне малко. “ази година ще имама практика и ми тр€бва повече време за това. ‘инансово се оправ€ме с парите на мъжът ми. ј днес с най-гол€м ужас разбрах, че съм имала право на стипенди€ в размер на 100лв като майка с дете исъм ги изпуснала за предходната година. ¬същност общо за 14 месеца съм изпуснала пъричките от скъпата ни държава. Ќе ме питайте как се чувствам. Ќо поне тази година ще получавам. » така това е положението, мисл€ от следващата година да си търс€ нова работа.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 398 отговора