Отговори
  • Мнения: 762
Има ли други,които си разкъсват денонощието между уроците и децата?
Хайде  да споделим,да се подкрепим и да пием заедно по една чаша вино за 8ми декември. Wink

ВНМАНИЕ!МАЙКИ С ВИСОК АКАДЕМИЧЕН СТАТУС!
Списък на колегията:

ането не си казва името. Wink Учи Управление и развитие на организацията в НБУ . Дистанционно,бакалавър.
Нейното слънце е Алина и изгрява на 07.03.2008 година.
Голямата почерпка ще е през: 2010 г

Бухтичка учи счетоводство и контрол в ИУ Варна . Редовно,бакалавър.
Нейното слънце е Лилия и изгрява на 18.07.2008 година.
Голямата почерпка ще е през: 2009 г

Гад Чевръста   е Станимира. Учи се готви за втора магистратура.Първата е от ПУ .
Има две слънца...

Дес е Десислава.Учи БЕАЕ в ПУ . Прекъснала,бакалавър.
Нейните слънца са 2,но не им казва имената и датите. Wink
Голямата почерпка ще е през: 2010 г –гледах ти на картофено пюре-(много познавам)

Спокойна е Таня.Учи Логопедия в СУ . Задочно,магистратура.Бакалавър по Специална педагогика и Социален работник (2008).
Нейните слънца са Наско ,което изгрява на 04.03.2004 година и Вал ,която заблестява на 24.09.2005
Голямата почерпка ще е през: 2009 г

galentinass учи право в ВСУ Черноризец Храбър (Варна).
Нейното слънце е Жорислав и изгрява на 19.10.2007 година.
Голямата почерпка кога ще е? Wink

dess76 е Десислава.Има две магистратури по Счетоводство и одит в нефинансовите предприятия от С.А."Д.А.Ценов"  (Свищов) и Техники и технологии за опазване на природната среда от ТУ- Габрово.
Нейните слънца са Даниела ,което изгрява на 17.09.2004 година и Цветелина ,която заблестява на 12.07.2007 година.
Голямата почерпка е била на 09.10.2008.

dimitriana е Димитриана.Учи архитектура в УАСГ (София). Редовно,магистър.
Нейното слънце е Калина и изгрява на 19.06.2007 година.
Голямата почерпка ще е през: 2009 г

donka е Донка.Учи Социални дейности в СУ . Задочно,бакалавър.
Нейните слънца са Самуил, което изгрява на 01.08.2001Боян ,който заблестява на 07.07.08 година.
Голямата почерпка ще е през: 2010 г

emanuela88 е Емануела.Учи Икономика в НБУ . Редовно,бакалавър.
Нейното слънце ще изгрее месец април 2009 година.
Голямата почерпка ще е през: 2011 г

evelinar е Евелина.Учи Финансов мениджмънт в СА „Д. А. Ценов" (Свищов). Дистанционно,магистър. Бакалавър - СУ, Португалска филология.
Нейните слънца са Благовест ,което изгрява на 09.10.2006 година и Магдалена ,която заблестява на 11.02.2008 година.
Голямата почерпка ще е през: 2010 г


Iveto_86 е Ивелина.Учи Книгоиздаване във Великотърновски университет . Редовно,бакалавър.
Нейното слънце е Стилян   и изгрява на 06.02.2008 година.
Голямата почерпка ще е през: 2009 г

  Kaili  е Калина.Учи Здравни грижи в Медицински Университет Пловдив . Редовно,бакалавър. Има степен специалист от мед. колеж Пловдив със специалност "акушерка". Работи като медицинска сестра.
Нейното слънце е Антон   и изгрява на 01.09.2006 година.
Голямата почерпка ще е през: 2009 г

lorini е Мария.Учи психология в НБУ (София). Редовно,бакалавър.
Нейното слънце Катерина ще изгрее месец януари 2009 година.
Голямата почерпка ще е през: 2010 г

mamasvetla е Светлена. журналистика, профил телевизия Учи журналистика, профил телевизия в ПУ . Задочно,бакалавър.
Нейното слънце е Симеон   и изгрява на 25.12.2006 година.
Голямата почерпка ще е през: 2009 г

mirenceto   е Станимира. Учи психология в НБУ . Редовно,бакалавър.
Тя май е в очакване на нейното слънце?
Голямата почерпка ще е през: 2012 г
offioly е Галя. Завършва Геология в СУ .
Нейното слънце е Димитър   и изгрява на 16.06.2008 година.
Голямата почерпка ще е през: март 2009 г

Princess of Faith е Ива.Учи Регионално планиране и развитие на селските райони в ТрУ (Стара Загора). Редовно,бакалавър.
Нейното слънце е Авигея и изгрява на 22.05.2006 година.
Голямата почерпка ще е през: 2011 г

tanzen не си казва името. Wink Учи журналистика, профил телевизия в СУ . Задочно,бакалавър.
Нейното слънце е Аспарух   и изгрява на 25.03.2008 година.
Голямата почерпка ще е през: 2010 г

Zarrasuzuki е Светлозара.Учи Журналистика с Лингвистика и масови комуникации в Шуменския университет . Задочно,магистър.Бакалавър по Български език и история.Педагог.
Нейните слънца са Дамяна ,което изгрява на 16.11.2004 година и Стефани ,която заблестява на 24.09.2006 година.
Голямата почерпка ще е през: 2009 г


  Малко пищови:

1.   тема от архивите
2.   заем за майки-студентки-статия във вестник Стандарт,необходими
3.   документи за стипендия (от Югозападен Свободен Университет,но са актуални за всички университеи май)
4.   Правила за специални облекчения на студенти, съгласно чл.70(2) о …  ПУД  на ВТУ.
5.    ISIC (International Student Identity Card) България
6.   www. student.bg -студентски портал
7.   Информация за студенти -пищови,курсови,работа и др
8.   Сайтът на Студентски Град -студентски портал
9.    www.pomagalo.com

Предложения за теми на курсови работи:

1.   Децата вдигат врява,а сесията наближава.
2.   Дядо Коледа,моля те помогни на студентските майки и жени

Последна редакция: нд, 30 ное 2008, 11:41 от Reza

# 1
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Хайде здравей

аз съм мама студентка , уча в София в НБУ , последна година.
А ти?

# 2
  • София
  • Мнения: 4 570
Аз съм магистратура в СУ- логопедия

# 3
  • София
  • Мнения: 2 813
Хайде и  аз да се включа в отбора! Последна година съм БЕРЕ в ПУ. Щом сме стигнали до тук, края се вижда момичета! Още малко търпение!

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 082
Чужбински студентко-майки приемат ли се?  Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 4 570
Чужбински студентко-майки приемат ли се?  Mr. Green
Разбира се, добре дошла   bouquet. Ще си стискаме палци по сесиите. Аз днес малко лаконична бях, но писах от офиса. Та...темата ми напомни да звънна да видя кога е записването на платеното обучение, но в 115 часа вече нямаше никой по отделите на СУ. Tired

# 6
  • Мнения: 762
Много се радвам,че не съм сама!Аз толкова търсих някоя в моето положение,за да ми е по-леко по заверки и сесии.

Аз уча в УАСГ спецалност архитектура.Когато забременях бях 4ти курс и прекарах бременността си тичайки да защитавам проекти и да изтеглям изпити преди термина си.За мой голям кърмет успях и дъщеря ми търпеливо изчака всичко без лятната сесия,която взех после септември.Сега ми е смешно,защото когато пръхтях с корема нагоре-надолу из кабинетите на преподавателите си, ми се струваше,че по-лошо не може да бъде.За щастие детето ми е сравнително умно и лесно за гледане.Много ми помогна това,че я кърмя,педагогическото захранване и ЕБХ,които не само ми спестиха време и ресурси,но и ме сближиха с дъщеря ми,на която иначе нямаше да мога да обърна внимание от проекти.Също така много ми беше полезно,че и направих режим да заспива вечер в 20 часа и сядах да чертая след това.
Благодарение на късмет,неуморен съпруг,добри колеги и двете баби, успях да завърша (без да прекъсвам) това лято,а сега правя дипломен проект.При нас е пакет-5,5 години.
Разбира се,няма как да не спомена,че и помежду следването "си свиваме гнезденце" (ремонтираме една къща,в която пак това лято се нанесохме).
Вие как се справяте?Имате ли помощници?
Също така-кой ви издържа?Предполагам има и други майки като мен с образование и без стаж,които не получават благи пари от НОИ.
Изобщо ако някоя има трикове за съчетаване на студентство и родителство - да споделя.

Спокойна, теб искам да попитам за магистратурите как стават нещата,защото моят съпруг стана татко точно преди държавния си изпит.Той завърши психология бакалавър (в СУ),но сега се е заел с тежката мисия да ни издържа и не може дори да се яви на държавен,а аз го карам да запише и магистратура вече.Ще ми обясниш ли как става?

# 7
  • Мнения: 489
Чужбински студентко-майки приемат ли се?  Mr. Green

И аз се включвам - още една незавършила бъдеща мама. Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 4 570
О, не си сама. При мен положението беше по.....-странно. Забременях 3ти курс от три-годишен бакалавърски във Ф-та по педагогика на СУ. Мъжът ми по същото време пишеше дипломна работа за инж.ССС в Любен Каравелов. През деня работеше, аз с корема пишех неговата дипломна, вечер той .....учех за моите изпити. Той се дипломира, а аз последно се явявах на зимната сесия, бременна в 7ми месец. После...родих Наско, не можех да се справям с всичко, затова отложих ученето. бях в къщи с бебчо, мъж ми строеше новото летище /т.е. почти винаги беше на работа/. Точно се бях възстановила и мислех да продължа - е, не...оказах се бременна с второто. Пак отложих....Родих Вал....Общо 4 години си гледах децата. От 1 година съм се върнала на работа, те ходят в държавно заведение, мъж ми има своя фирма/ т.е. пак все го няма/ и аз реших, че ми е време да завърша. Възстанових си правата, взех си изпитите, явих се на дипломна защита. Сега записвам магистратура платено, щото се дипломирах на 16.10. и държавната поръчка се бяха записали вече. Ще уча 2 год. задочно, това ми е мечта отдавна, въпреки, че работя в съвсем друга сфера сега.
П.С. Нямаме баби в Сф, не сме имали - и двете работят. Все още сме под наем, но вече почваме да обзавеждаме собсвен апартамент - това като обущарите, дето ходят боси.... hahaha
Радвам се, че има и други като мен, надявам се да не съм ви отегчила с разказа си; но се надявам всяка от нас да разкаже. А може и да се запознаем...  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 594
Да се включа и аз.  Grinning Макар че вече завършвам.
Уча "Здравни грижи" в МУ Пловдив. На кандидат студентския изпит бях в края на 8 месец. Приеха ме задочно,както исках и като почнаха лекциите Тони беше на 2мес. Бабите помагаха за гледането му докато бях на лекции, а аз тичах постоянно до в къщи за да мога да си го кърмя. За изпити четях докато спи и така мина майчинството в грижи за датето и учейки за изпити. Сега съм на стаж и после ми предстоят държавни изпити. Надявам се януари успешно да се дипломирам. Магистратурата ще я отложа за сега, поради финансите.
Ще си стискаме взаимно палци по изпитите. Hug

# 10
  • Мнения: 575
И аз съм в отбора Simple Smile 3-ти курс НБУ.

# 11
  • Мнения: 762
Това май ще е темата с най-хубавите истории.
Аз сега чертая дпломната си работа (защото помолих майка ми да се грижи за Калина) и помежду другото хвърлям по някое око на форума-вие много е зареждате. Wink
ането,pepelyashka,arodoet,mamasvetla,разкажете повече-кой,къде,кога,кой курс...ако имате време и за това де.
Меду другото не знам вие как сте били,но аз по време на бременността си (пък и до сега) като седна да върша студенстки дела на компютъра и само заровям нос в бг-мама-образовам се за най-големия проект. Grinning
Спокойна,историята ти е наистна романтична.А като ходят децата на заведения и се разболяват кой ги гледа?Мен ме глождат подобни въпроси вече.Намерих хубава градина на дъщеря ми,където приемат от 2 годишна възраст и смятам да започна работа възможно най-скоро,защото след 2 години стаж по специалността ми дават пълни проектанстки права от камарата на архтектите.Но се чудя-дали да дам дъщеря ми още лятото или да почакам да есента,дали да започна работа веднага или да почакам да видя как върви...разни въпроси...
Kaili ,непременно ще стисаме палци-нали за това е темата.Пък и както споемена mamasvetla -малко остава. Wink

# 12
  • Мнения: 1 594
dimitriana моя съвет е да я пуснеш на градина/ясла още лятото. Сезона е по подходящ и са  по-малко вирусните заболявания. Така ако си още в къщи ще ти е по-лесно относно различния срок за адаптация при отделните деца.
Тони тръгна на ясла миналата седмица,защото чакаха ремонт,който в крайна сметка почна късно и пак е в сборна група. Вече се чудя как да го обличам, а и виждам доста хремави деца. Надявам се да не се разболее, че другата седмица ми е единия практичен изпит и съм доста притеснена за подготовката си, отделно кой да гледа детето като го взема на обед от ясла. Сега се моля да е здрав и да свикне с яслата за да мога да уча през деня за държавните изпити. Добре че имах натрупана отпуска,която сега ползвам и ми е малко по леко,иначе е кошмар да съчетаеш гледане на дете, учене и работа. Пробвах и този вариант, не е удачен - едното винаги страда. Sad
Успех на всички! Hug

# 13
  • Мнения: 619
Айде и аз тук Simple Smile
Уча икономика,2 курс в Тракийския университет -редовно !
Исках задочно, но вдигнаха бала и не се класирах,после останах с 3 ликвидации и сега пак съм на линия  Tired.Вече започнах да свиквам на темпото,ползвам си 50-те % право на отсъствия,а по изпити си ходя с курса.За малката помага свекървата единствено(нямаме втора баба),но винаги ни е трудно понеже съпругът ми е също 2 курс в МГУ-то та неговите и моите сесии са в различно време.Общо взето винаги някой от нас има изпити  Mr. Green.Някой попита за издържането-майчинството ми свърши и сега получавам стипендия по майчинство от университета,иначе милото ни гледа-ходи в чужбина през месец -два в командировки,понякога и на частно ходи допълнително и тъй...Трудно ни е и направо не знам как успяваме, но засега се държим и не сме изкукали напълно...

# 14
  • София
  • Мнения: 2 813
Ами да ви разкажа и за мен малко повече. Мони се роди когато бях втори курс, първият семестър го изкарах до Коледната ваканция с корема нагоре-надолу. Той се роди точно на Коледа и след това дойде сесията. После започнах да ползвам и 50% за посещаемост и така и трети курс. Има помощ от бабите, но само уикендите, работещи са и двете, а и не са ми в града. Основно се спасяваме двамата с въжа ми. Добре, че той е на плаващ график, та винаги работеше събота и неделя, а през седмицата почиваше и така вързвахме двата края. От една седмица вече сме на ясла и мисля, че ще ми поолекне малко. Тази година ще имама практика и ми трябва повече време за това. Финансово се оправяме с парите на мъжът ми. А днес с най-голям ужас разбрах, че съм имала право на стипендия в размер на 100лв като майка с дете исъм ги изпуснала за предходната година. Всъщност общо за 14 месеца съм изпуснала пъричките от скъпата ни държава. Не ме питайте как се чувствам. Но поне тази година ще получавам. И така това е положението, мисля от следващата година да си търся нова работа.

Общи условия

Активация на акаунт