Кърменето-защо ми е толкова трудно?

  • 3 973
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И на мен ми беше много трудно в началото, стигнах до кръв разранени зърна около 12 -13 ден след раждането. Но все си вдъхвах кураж и вярвах, че ще успея. Коригирах позата на бебчо, зърната зарастнаха- благодарение на силиконовите накрайници, които използвах 5 дена , и нещата потръгнаха.
Кърменето ми доставяше до последно огромно удоволствие! Hug

# 76
  • Мнения: 130
Вени - аз използвах Гермастан (а не Лосинох) и съм много доволна!

# 77
  • Мнения: 5 713
Вени, аз сега се сетих, то ти сигурно знаеш, де. Всяка събота в CLSC-то има среща на кърмещите майки. Това също би могло да помогне.

# 78
  • Мнения: 625
Вери,знам за срещите в CLSC, но за сега предпочитам да се срещна с консултантката по кърмене пък после може да посетя кърмещите мами.Нещо започнах да се оплитам от многото информация и съвети.

# 79
  • Мнения: 2 376
мама Вени, ако си получила съвет, който да ти реши проблема, болката веднага ще изчезне или поне ще намалее достатъчно, за да разбереш, че си на прав път. И аз имах болка,  уж всичко като по учебник (според медицинския персонал в болницата) , а на мен ми се събираха очите в точка. в момента, в който бебето го сложих така, че да си отвори устата възможно най-много , О, чудо! Т.е. ак причината е позата, веднага ще забележиш разлика по моя скромен опит Simple Smile Стискам ти палци нещата да се оправят и да те видим да пишеш в най-скоро време какво удоволствие е кърменето  Hug

# 80
  • Мнения: 272
Как успя да го сложиш така, че да си отвори много широко устата? Аз все още не мога 100%. Hug

# 81
  • Мнения: 2 376
Хедра ми беше обяснила много добре как, но не мога да намеря темата. newsm78 Не знам аз дали ще мога.

Слагаш детето- коремче върху коремче. Издърпваш кракта назад и ги увиваш около теб. Зърното трябва  да е срешу носа. Потъркваш горната устна като си хванала гърдата така, че да е леко сплескана, когато отвори устата, набутваш, слагаш бебчо и готово.  Hug
А от известно време бебчето само взе да си се слага на гърдата Simple Smile))))))))))))) майка и докато се мотае Joy

# 82
  • Мнения: 272
Благодаря ти! Знам го това. Реших да не си открила нещо ново.Simple Smile

# 83
  • Мнения: 625
Britt ,тези инструкции ги знам и смятам,че ги спазвам ,но нещата не се получват и това си е.Само предшната нощ имах късмета да кърмя от дясната гърда без болка и реших,че нещата потръгнаха,но на сутринта болката си дойде.А с лявата гърда надали скоро ще имам това щастие.

# 84
  • София
  • Мнения: 570
mama Veni, търпение му е майката и много стискане на зъби. Аз вече мога да се похваля, че не ме боли и започнах да усещам удоволствието от кърменето. Но това е чак след почти три месеца. А си мислех, че никога няма да спре болката. Дано при теб по-скоро да се получи. Peace

# 85
  • Мнения: 625
verche ,моля се скоро да дойде и моят ден в който ще кърмя с удоволствие.

# 86
  • Мнения: 37
родих на 23 сеп и имах съштия проблем в продължение на един месец дъхът ми спираше от болка даже не можех и да викам. Къпех се в гръб ,заштото течаштата вода ми причиняваше невероятна болка. Мажех се с ланолин на Медела наи-добрия е. Не се отказваи всичко ште бъде наред, трябва да ти загрубеят зърната. Успех !!! Hug

# 87
  • София
  • Мнения: 2 249
mama Veni, а като казваш, че правиш описаното по-горе от Бритт, брадичката и долната устна докосват ли първи гърдата - това е важно за широкото отваряне и доброто захващане (долната устна спонтанно се обръща навън)?

# 88
  • Мнения: 625
Iva_D ,честно да ти кажа не знам дали брадичката и долната устна докосват първи гърдата.Просто в стремежа да попадне по-голяма част от ареолата в малката устичка на бебо и бързината да не изпусна момента на голямата уста не съм сигурна дали се случва това.Сега ми предстои кърмене и ще наблегна над това,дано проработи.Днес също така гледах едно видеоклипче в което обясняваха същото,предполагам,че това е доста важно(дано само да успея да се справя).
asia slavcheva ,ти си описала точно моите болки.

# 89
  • Мнения: 272
Ужасно е мама Вени. Зная от опит. Що срещи посетих, консултации....безброй. Най-важното е че продължавам да кърмя, въпреки болката  и съм невероятно горда и радостна от това. Моя случай е изкл\чително труден. Искрено се надявам при теб нещата да се решат. Не се отказвай. Болката е голяма, но наградите които  ще дойдат в лицто на едно здраво, кърмено бебе са много. Hug

разбирам те много добре. всичко описано съм го преживяла.

Общи условия

Активация на акаунт