Полиестер?

  • 28 717
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
autumnsphere, бебето ти ще се нуждае от одеалце не само като новородено. Дори и да не го използваш първите месеци, после можеш спокойно да го използваш, не е нужно да хвърляш нищо.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 091
Не го хвърляй, ползвай си го, ако те притеснява - сложи го в памучен чаршав....Wink
autumnsphere, бебето ти ще се нуждае от одеалце не само като новородено. Дори и да не го използваш първите месеци, после можеш спокойно да го използваш, не е нужно да хвърляш нищо.

абсолютно Simple Smile

# 17
  • Мнения: 367
Не се притеснявай, а ще го облечеш с чаршавче и си готова.
Peace Подкрепям и то ще е от чист памук Wink аз също никога не съм се втелясвала на тази тема Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 44 091
Защото вълната  супер много алергизира, набива й се много прах, развиват се акари и т.н.... по същата причина не се взимат завивки и възглавници с естествен пух за деца.....а праховата алергия води до асма, развиване на трета сливица и т.н и т.н....
Вече като по-големи догодина например можеш някоя друга вълнена дрешка (обикновенно са акрил или полиакрил) но за новородени и пуловерите и жилетките са 100% памук - доста плътни....също и шапки, ръкавици, шалчета и т.н.....

Даже се препоръчва ако спите в една стая  или легло с бебето, и вие да не ползвате вълнени одеала....


Моят бебан имаше 1 олекотена зъвивка, адно тънко памучно, едно по плътно поларено и едно дебело от  непреден памук одеало......вълна не сме ползвали....

Ха, тукашните акушерки пък (говоря за Германия) препоръчват точно обратното - само естествени материи, за зимата по възможност вълна, вълна с памук или вълна с коприна. Тези дрешки, спални чувалчета, одеалца, шапки и т.н. обикновено се произвеждат от екологично чисти влакна и са доста скъпи, но се купуват много и не съм чула досега някоя майка от моето обкръжение да се е оплакала от алергии. Освен това почти всички ползват агнешка кожа, която се постила в количките и зиме, че и лете. Интересно къде ли е истината - най-вероятно както винаги - някъде по средата Wink

Не знам какви са тези екологично чисти влакна - ама тук вълната си е вълна - нали се сещаш за какво става въпрос......а алергията към прахта пък обикновенно идва към третата година...аз пък щото си гледам дете което проявява разни признаци на алергии, а и аз и баща му сме имали...та предпочитам да не рискувам и да не експериментирам прекалено много....

# 19
  • Мнения: 1 152
И аз имам същата мания при избора на дрехи, одеялца и каквото друго текстилно се сетите за бебка.  Rolling Eyes Първо гледам да е 100% памук. Това за вълната, че предизвиква алергии - четох точно обратното.  #Crazy Имам подарък разкошно вълнено одеялце и смятам да си го ползвам зимата пъхнато в памучна торба. А поларени за сега няма да ползвам.

# 20
  • DE
  • Мнения: 521
Не знам какви са тези екологично чисти влакна - ама тук вълната си е вълна - нали се сещаш за какво става въпрос......а алергията към прахта пък обикновенно идва към третата година...аз пък щото си гледам дете което проявява разни признаци на алергии, а и аз и баща му сме имали...та предпочитам да не рискувам и да не експериментирам прекалено много....

Споделям и друг опит просто. Еко означава, че вълната или памукът не са третирани с никакви химикали, ползват се естествени оцветители и т.н. Аз лично полиестерно одеало няма да взимам, поне не и в момента. Само за информация - ето едно бебешко вълнено одеало - тежи и изглежда по абсолютно същия начин, по който и памучно такова:

# 21
  • София
  • Мнения: 44 091
Ясно, но например такова каквото показваш тук не съм и виждала.
Тук само памук, полиестър и смески от двете, вълнените детски са акрил. От олекотените има разни дишащи и антиалергични.
Колкото до алергиите от вълна - мъж ми като облече нещшо вълнено целия става на едни червени петна - колкото и мека да е вълната, дори да е чиста камилска...абе каква да е.....ако му се докосва до кожата се обрива и това е.... така че - въпрос на поносимост....

http://www.e-prettythings.com/eshop/index.php?categoryID=193 тук също има много сладки - но са 95 памук 5% вискоза....

# 22
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Да ви питам и аз за този естествен пух! Мъжа ми е купил едно чувалче за количката, което е с естествен пух. Чудя се дали да го ползвам? Другите пък, които са на пазара са изкуствени! Това е германско на ТСМ!

# 23
  • София
  • Мнения: 44 091
Ми ей на - мнения разни - ти си решавай Simple Smile)))

# 24
  • Мнения: 3 034
Споделям и друг опит просто. Еко означава, че вълната или памукът не са третирани с никакви химикали, ползват се естествени оцветители и т.н. Аз лично полиестерно одеало няма да взимам, поне не и в момента. Само за информация - ето едно бебешко вълнено одеало - тежи и изглежда по абсолютно същия начин, по който и памучно такова:



да, и аз имам чувалче от фина мека вълна - 100% и изглежда точно като памучно, а и на пипане е толкова мекичко  Peace мен ме дразнят острите вълни и се изривам от тях, от такава мекичка - не. и бебето засега е добре с чувалчето. но имам и изкуствени, и от тях нищо му няма  Grinning

# 25
  • Мнения: 189
                                                             Аз все гледам да си купувам паму4ни неща,но 4естно казано някой път забравям да погледна
                                                             от какво е направена дрешката или там каквото съм купила doh.Но за бодитата специално и някой
                                                             дрешки са ми 100 на 100 памук.Май и доста избързах с комплекта за изписването.70 на100 полиестер
                                                             и само 30 на 100 памук,но памука си е от вътрешната страна,която е в допир с кожата,ще видим
                                                             дали въобще ще го ползвам Thinking.И на мен ми е в помощ тази тема autumnsphere,ще следя с интерес.
                                                             

# 26
  • DE
  • Мнения: 521
да, и аз имам чувалче от фина мека вълна - 100% и изглежда точно като памучно, а и на пипане е толкова мекичко  Peace мен ме дразнят острите вълни и се изривам от тях, от такава мекичка - не. и бебето засега е добре с чувалчето. но имам и изкуствени, и от тях нищо му няма  Grinning

Това е, тези изделия са си предназначени за бебета, аз не очаквах, че може да има толкова нежни неща, направени от вълна. Чувалче вълнено и аз съм взела, страшно ми харесва, доста е компактно и приятно. При всички положения нямам намерение да се втелясвам и да отглеждам детето си омотано отвсякъде във вълна и памук Simple Smile, то и без това е невъзможно, но доколкото имам възможност ще се постарая да му осигуря това, което тук препоръчват като най-добро за него  Peace

# 27
  • Мнения: 3 034
ами ние май все си представяме онези дебелите вълнени пуловери, които бодат и дращят  Laughing но сега като се замислих, моята баба ми е плела от чиста вълна страшно меки неща. имаше някаква обработка обаче на вълната, за да стане мека и да няма влакна  newsm78 леко раждане на теб, малко ти остава  Hug

# 28
  • Sf
  • Мнения: 978
Полиестерът не причинява алергии.  Peace

# 29
  • Мнения: 4 292
Полиестерът не причинява алергии.  Peace
Абсолюттно! Чак с чудя за какво е цялата тази драма. Полиестерът е антиалергичен и се препоръчва при бебета. За това и много производители го ползват.
Аз специално имам две испански бебешки одеала, които са ми подарък. И двете са 80% памук и 20 % полиестер. Имам и такива, които са чист памук, останали още от сина ми, ами няма да казвам как са се заваляли..

Общи условия

Активация на акаунт