Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-10

  • 29 543
  • 304
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 189
да, за постоянно живеене става въпрос. Мъжът ми от половин година има обект там и се прибира за 15-20 мин. оттам. Стига да сте с кола пътуването е по-бързо и дори по-приятно. За 30км колата ни харчи по-малко отколкото за 15 градско. В началото и аз се мръщих, но постепенно се убедих, че всъщност не е толкова голямо разстояние. А въздуха е тотално различен....

# 31
  • Мнения: 2 270
Добро утро девойки
Нашата одисея продължава.Майсторите вчера цял ден си оправяха кофража и бъркаха бетон за да го попълват.
Той кофража не е от новите елементи ,а е от дъски.Това е повдигнатата стена под кота 0.Те с термоблоковете не са почнали още да работят.За помпата няма проблем ,ако кофража е бил направен , както трябва.За стените ще си помисля дали да викам помпа или да леят на ръка.Навсякъде по света изливат бетона с помпа.Все пак блокове се строят.Сега започва строителството на 5 блока в Пловдив.Може да наблюдавате отблизо.

Вяря прекрасно местенце
vemite-много неприятно това със съседския прозорец.Аз бих побесняла. Сега се чудя как да си вдигна оградата с още един метър, че всички комшии са накацали като лястовички на нея да зяпат как върви строежа
Kokolin@-за децата е проблем далечното живеене, 30 километра не са малко.Сигурно автобусите 1 час ги пътуват

# 32
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
ani69 направо ти съчувствам мила.Нашия кофраж също е поддавал ,но не чак толкова много,той беше от технически шперплат.
Майчета днес идват да ми сглобяват кухнята.

# 33
  • Мнения: 326
да, за постоянно живеене става въпрос....А въздуха е тотално различен....
Аз пък се чудех дали боклуците от Кремиковци не се усещат и там.  Thinking Явно планинския въздух надделява.

Kokolin@-за децата е проблем далечното живеене, 30 километра не са малко.Сигурно автобусите 1 час ги пътуват
Това е така. Ние сме с две малки деца едното на 2г. а другото на 4 мес и незнам как ще ходят  в бъдеще на градина и училище. Аз си бях харесала по-близките софийски селца, но се оказа, че те са само за богаташи. Embarassed

# 34
  • Мнения: 3 770
Добро утро , момичета !  Hug
Снощи разбрах от мъжа , че зидарията на първия ни етаж май е цялата готова , ще трябва да се занеса в събота до там !  Grinning

Ани ,дано нямаш повече неприятни моменти !  Peace Ще е интересно да се видят тези блокове в Пловдив ,само дето не знам къде са - целите стиропорени !  Crazy

pavletutka , сигурно си супер щастлива и нетърпелива днес ?!  Grinning Успех в сглобяването  всичко да е ок , ще чакаме снимки !  Peace

П.П.Момичета , вчера взех присърце една кауза за спечелването на испански конкурс от БГ бебе.Имаше и драми снощи , но да не ви занимавам , дайте по един глас за тази снимка , горе вляво в синьото квадратче.Ние сме на второ място , пред нас са румънци - http://www.lazoos.com/foto-ana-maria-de-4-meses-con-su-papi_fd1c2c6.html

# 35
  • Мнения: 2 255
ей ДИДИ все се чудя какви са тез бебета покрай тебе  Joy гласувах  Peace няма да се даваме на румънците я  Hug

pavletutka, успех за кухнята  thumbsup дано като я видиш сглобена още повече да си я харесаш   bouquet

# 36
  • Мнения: 3 818
Здравейте Simple Smile
Позволявам си да се намъкна във вашата тема с надеждата, че ще можете да ми помогнете.
И ние с мъжа ми сме в етап на строене, само че не къща, а офиси правим. Което не е от голямо значение, де, зорът е един и същ  Laughing
Стигнахме вече до интериорните врати и закъсахме тотално, понеже вратите ни съвсем не са стандартни, а заради тухлата размерът на касите е 35-38см. И се оказа, че фирмите, предлагащи интериорни врати като цяло не работят с такива размери. Rolling Eyes
Та въпросът ми е дали някоя от вас знае фирма, която прави врати по индивидуални поръчки? Ако ги прави и на сносни цени, ще бъде направо чудесно  Wink

# 37
  • Мнения: 3 770
ВЯРА , те бебетата са отдавна , но на този линк попаднах вчера в ББ и не знам защо взех присърце идеята.Пуснах я още един път в ББ и даже в готварския.Разликата беше към 200 гласа , стопихме я до 50-60 и изведнъж линковете станаха неактивни , но на общата страница се виждаше как се увеличават гласовете за румънците , а нашите си стоят.По едно време пуснаха страницата и успяхме за 1 час да наваксаме 120 гласа.Пуснахме и по скайп.Дъщеря ми "само" на 90 души !  Mr. Green В момента разликата се топи до 11 гласа , но и онези се активираха нещо !  Thinking Конкурсът свършва довечера и ако някой още подкрепи бебето и изпрати линка на скайп, ще е много хубаво !

# 38
  • Мнения: 3 770
Fairy , не знам от кой град си , а и скоро не съм се занимавала с врати.Но съм сигурна , че има такива фирми , защото нашите в апартамента са всичките изработени по поръчка , че една с друга не си приличат изобщо !

# 39
  • София
  • Мнения: 4 397
Гласувах и аз  Peace
Диди честит ви първи етаж, да се "замъкнеш"   hahaha през почивните дни и да снимаш  Peace
pavletutka и снимки чакаме  Hug

# 40
  • Мнения: 189
Лелеее момичета не ме обезкуражавайте  Rolling Eyes и без това още съм с особено мнение.
За пътя- има дори маршрутки до там през 20 мин и те стигат максимум за 30 мин/ има случаи когато отиването до Люлин отнема повече време/. Излиза се по Ботевградско, после се хваща подбалкана и си там, път мечта е.
А Кремиковци, дори и да е близко изобщо не влияе на въздуха. Теченията отнасят мръсотиите в съвсем друга посока.
В самото село има ЦДГ и уч-ще до 12-ти клас, в което учителката по английски е директен внос от Англия. Ако решим, че не ни устройва там и детето почне да говори на силен шопски диалект, ще си го караме с нас в Сф.
Извинявам се за дългия пост, просто като напиша тези неща ще се надъхам и аз самата. Но ако виждате други негативи, ще съм благодарна да ги споделите Party

Диди и аз дадох глас, стискам палци!

# 41
  • Мнения: 3 770
mamilla , изобщо не се обезкуражавай ! За всичко се намира решение , а живота в къща не можеш да го сравниш с този в апартамент , бил той и голям !  Peace Само си представяй топлите лятни нощи в градина и снежните пред камината и спокойствието и тишината , която те обграждат и всякакви отчаяни мисли ще ти се изпарят !  Peace Няма никой да ти се разхожда на главата с токчета или да реши в 6 сутринта да си забие пирона за картината в хола !  Grinning

Последна редакция: чт, 30 окт 2008, 14:04 от * *•● Диди ●•* *

# 42
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Снимки ще има.
Fairy едната ми каса на 3 ет е 40 см. "Белисима"  ми взеха поръчката чакам ги тая седмица ,най-късно другата вече да ги сложат.
Тунадор също имат добри врати.
http://www.tunadorbg.com/
Сега немога да намеря сайта на Белисима.  ooooh!

# 43
  • Мнения: 481
ехоооо

Дидка,   Hug Гласувах  Peace

Вяра местенцето изглежда страхотно  Peace Интересен сблъсък се очертава  Laughing

pavletutka, представям си с какво нетърпение очакваш кухнята, очакваме снимки после, еййй

mamilla, ама как ще те разкандърдисваме. Ние имаме място в с.Локорско, което е до Кремиковци. Няма никакъв проблем, сигурно вече знаеш, но Той замърсява по-скоро Витоша не Стара Планина. Не строим там обаче. Оказахме се от глезльовците дето имат 2 варианта, избрахме другия  Wink
Kokolin@ , време е и теб да зарибим  Laughing

Ние сме... не знам до къде  Mr. Green май си имаме всички фундаменти, бомбоубежище (мазето се оказа изцяло бетон) и сме пред първа плоча, стискам палци и аз за времето  Wink

# 44
  • Мнения: 3 770
Rени , айде и ти в събота командировка за снимки !  Mr. Green И нашето мазе е изцяло от бетон , явно така се прави.Ще се крием заедно !   Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт