Лоша майка

  • 1 799
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 85
Здравейте!Дъщеря ми е на 1 месец вече и започнаха истинските колики.Сама съм в къщи понеже мъжът ми е
по цял ден и до късно на работа и сама си я гледам.Не че се оплаквам.Днес тя цял ден рева като сме станали
рано рано сутринта и накрая вече следобеда се побърках напълно,направо изтрещях.Не знаех какво да я правя.Тя заспа най накрая дълбоко и реших да пусна кучето за 2 минути с бейбифона пред блока.Но когато затворих вратата се усетих,че не си взех ключа от вкъщи и направо ми причерня.Тя беше самичка а аз пред вратата без ключ.Побърках се и ревнах.Започнах да се обвинявам че съм най-лошата майка.
За щастие баща ми бе наблизо и бързо ми донесе ключ а тя си спеше като влязох..Имали ли сте моменти и случки,в които сте се чувствали безпомощни или че сте лоши майки?Аз се почувствах ужасно зле и не спирам да се обвинявам за това,което направих,беше страшно глупаво и безотговорно от моя страна.

# 1
  • Мнения: 544
Не се притеснявай на всеки може да се случи. Няма страшно, ако се е наложило е можело да помолиш  някой комшия  да разбие вратата и пак ще си влезеш при детето. Не мисля че трябва толкова строго да се обвиняваш.  Peace

# 2
  • Мнения: 9 814
Едва ли си лоша майка.
На всеки се случва да "изпуши".
Но лично аз никога и при никакви обстоятелства не бих оставила бебето само в апартамента.
Човек никога не знае какво може да му се случи.

# 3
  • Мнения: 349
ralim    Hug Това което се е случило не означава, че си лоша майка . На всяка от нас може да се случи. Аз също съм имала досега много такива моменти, и колкото повече ги премислям, нещата стават още по-лоши. В такива моменти ми е тежко, поплаквам си - олеква ми и събирам нови сили . Така, че не се вини. Peace

# 4
  • Мнения: 780
Здравей!Случвало ми се е.Докато дъщеря ми спеше, реших да отида до магазина.Забравих си ключовете, нямаше как да вляза.Не си взех и телефона, нямаше как да се обадя на мъжа ми.Добре, че имахме едини резервни в свекървата/тогава живеехме в един блок/ и добре, че тя беше в отпуск.
Чувствах се.....тъпо.Чак, че съм лоша майка- не.
Не се тормози.Не си лоша майка.На всеки може да се случи.Преумората и напрежението те правят "по-разсеяна". Hug

# 5
  • Мнения: 209
ralim    Hug Това което се е случило не означава, че си лоша майка . На всяка от нас може да се случи. Аз също съм имала досега много такива моменти, и колкото повече ги премислям, нещата стават още по-лоши. В такива моменти ми е тежко, поплаквам си - олеква ми и събирам нови сили . Така, че не се вини. Peace

такива моменти ще имаш тепърва много - ситуация в която си реагирала по-остро, избухване, и т.н... не се вини - още повече щом си гледаш детенцето сама. аз съм в същата ситуация и повярвай ми имало е моменти в които съм се ненавиждала. но това е част от израстването ти като майка според мен - без това не може - така че не се вини...

# 6
  • Мнения: 1 512
Ами вчера за първи път и аз се почувствах като лоша майка.Оставих само за малко бебка върху спалнята за да си облека блузата ( излизахме на разходка) а тя за секунди се обърна от спалнята .За един миг всичко ми пречерня пред очите,цялата се разтреперих,щях да се побъркам и докато тя плачеше аз се обвинявах,че ако съм добра майка нямаше да го допусна.Слава на Бога,че нищо и нямаше.Но си взех поука.Станала съм по-разсеяна и на моменти не мисля разумно.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 364
Аз вече два пъти излизам до магазина, когато малката заспи следобеден сън. Тя спи дълбоко и горе долу еднакво продължително така, че мога да си направя сметката пък и не излизам за повече от 4-5 минути. Което, разбира се, не ме оправдава, но просто ми се налага, а си я гледам самичка. Винаги нося ключ и телефон и съм на бегом. Не съм се чувствала лоша майка и не мисля, че при теб това моментно невнимание вследствие на умората е основание да се чувстваш лоша майка. Имай повече доверие в себе си и бъди по-спокойна - знай, че за детето си ти си център на Вселената и трябва да бъдеш спокойна и уверена в себе си, за да се чувства и то добре. Иначе никой не е безгрешен и не бива да се самобичуваме, а просто да си взимаме винаги поука от грешките  Simple Smile
Аз на друго обърнах внимание - имате бебе на един месец и куче?  newsm78 Мисля, че не е много удачно да отглеждате и куче в дома, в който е и бебенцето. Но това си е мое мнение, в никакъв случай не го натрапвам  Peace

# 8
  • Мнения: 286
Това с излизането без ключ съм го правила и аз. Оставих малката в леглото, за да изкарам количката и боклука пред входа, но не съм взела ключ, а вратата се заключва сама като се затвори. Направо ми идеше да се гръмна #2gunfire. Добре че един съсед се прибираше от магазина, та не висях дълго пред входа... От преумора винаги може да направим грешки, това не означава, че сме лоши майки.

# 9
  • Мнения: 7 201
Не се тормози.Не си лоша майка.На всеки може да се случи.Преумората и напрежението те правят "по-разсеяна". Hug
Peace И нали все пак всичко се е наредило! Hug

# 10
  • Мнения: 2 336
Спокойно не си лоша майка просто си под напрежение, стрес и безсъние /при всяко едно положение те мъчи щом сами се гледате/.
Това на всеки може да се случи и не е критерий че си лоша майка  Peace

# 11
  • Мнения: 1 367
Сигурно всяка от нас е имала периоди,в които си е мислела тези неща.Особено щом нямаш отмяна и детето плаче дълго време.Това те смазва.В такива моменти съм се чувствала лоша майка-че не мога да му помогна и да облекча болката му /коликите му бяха свирепи!/После също съм имала такива случаи-когато нервите ми не издържат и избухвам шумно срещу детето.Аз лично не бих го оставила сам,дори да съм сигурна,че няма да се събуди.Даже в повечето случаи седя при него в стаята,докато спи.Не си лоша майка,просто се нуждаеш от почивка.

# 12
  • Мнения: 3 034

Аз на друго обърнах внимание - имате бебе на един месец и куче?  newsm78 Мисля, че не е много удачно да отглеждате и куче в дома, в който е и бебенцето. Но това си е мое мнение, в никакъв случай не го натрапвам  Peace

недей. много сме тези с животни и бебета, но пък не ходим до магазина, докато бебето е само - разни хора, разни идеали  Grinning с малко повече четене се изясняват незаменимите аспекти на съжителството с животно. но това все пак не е по темата. има друга (пак!), където можеш отново да споделиш това си мнение.

ralim , и аз си гледам бебето съвсем сама. на хиляди километри съм от всякаква помощ, съпругът ми е на работа. моят лек беше да изляза в друга стая или просто да отворя вратата към двора/прозореца и за 5 минутки да вдишам дълбоко малко чист въздух. това ми го беше казала сестрата, която идваше да види как сме с бебето. действаше ми безотказно - просто да разчупя за момент, колкото и кратък да е, рутината  Peace

# 13
  • Мнения: 4 433
И аз имах подобен случай Simple Smile
имаме на вратата горен секретен ключ,прибирам се с много багаж и малкия
пускам той да влиза,слагам багажа вътре до вратата и докато се обърнах за последната чанта,вратата се лопна и Алекс отвътре вика Мами,Мами Sad
ключовете бяха в мен,но никога не се научих да отключвам горния секрет
и в паниката се ошашавих,викнах комшия та той отключи.

# 14
  • Мнения: 85
Благодаря ви за успокоението Hug,но определено си взех поука от тази случка.И повече не бих я
оставила сама защото наистина може всичко да се случи.А относно кучето си спазваме строга хигиена,то
няма достъп до бебето,ваксинирано е и всеки път го мием след разходка.Но то много я обича и ако
за секунда се вмъкне в стаята веднага сяда до нейното легло

# 15
  • Мнения: 4 784
Точно в такава ситуация не съм изпадала, но пък в много други съм се обвинявала. Не си лоша майка, просто имаш нужда от малко помощ и почивка. Щом баща ти е наблизо, помоли го за съдействие.

# 16
  • Мнения: 4 447
И аз винаги съм си разигравала в тиквата как ми се
налага да изляза за малко докато малкия спи и си
забравям ключа и телефона и се побърквам.

Днес ми се наложи да ида да купя вода, че нямахме
дори с какво да му сготвя. Той заспа и нямаше как.
Преди да изляза 3 пъти се преджобих дали съм си
взела телефона и ключовете. Crazy

Иначе се чувствам и самообвинявам като лоша майка,
когато много му се скарам или го шляпна. После ми
е криво и гадно. Но в един момент просто не се издържа.
Майки сме, но все пак сме хора.

 Hug

# 17
  • Мнения: 405
Не е епитета тук "лоша майка"
а недоспала майка  Laughing
Споко,не си направила според мен  кой знае какво, това е само началото освен това Joy
А ти се опитай повече да си почиваш, колкото и абсурдно да ти звучи.
Обещавам ти, че догодина по същото време, с гордост и усмивка ще си спомняш за тези толкова трудни моменти и ще се смеете заедно с малкото човече.

На мен това точно не ми се е случвало, ама колко пъти съм излизала от нас по пантофи, само аз си знам  Crazy
Обикновенно се усещам до ъгъла на блока, но веднъж се усетих чак към спирката  Joy
Друг път пък излязох с порцелановата ми чаша за кафе  hahaha И си бутам количката и си пийвам кафенце и се чудя защо хората ме гледат така.

Пращам ти добро настроение и не се шашкай.  Hug

# 18
  • Мнения: 781
Не миличка, не си лоша майка на всеки се случва да го да е по-разсеян в даден момент. Когато Андреан имаше колики плачеше по цял ден и не знаех на кой свят се намирам.
Ще видиш колко бързо ще отмине този период и ще си спомняш с умиление после Hug
А знаеш ли аз ежедневно се питам дали не съм лоша майка, когато трябва да си свърша някоя работа в къщи и детето ме изпраща с жадни очички  всеки път когато излизам от стаята Cry. В такива моменти сърцето ми се къса

# 19
  • Мнения: 2 521
Точно в такава ситуация не съм изпадала, но пък в много други съм се обвинявала. Не си лоша майка, просто имаш нужда от малко помощ и почивка. Щом баща ти е наблизо, помоли го за съдействие.

Да, например да извежда кучето навън през деня докато съпругът ти е на работа.Защото иначе май всеки ден ще ти се налага да излизаш докато спи бебето newsm78.А за лошата майка-не се обвинявай толкова,всички сме имали някакви изцепки Mr. Greenидеален и безгрешен човек няма Naughty

# 20
  • Мнения: 9 973
и аз съм оставяла бебе на 3м. за да рина сняг пред блока ooooh!

# 21
  • софия
  • Мнения: 636
Едва ли си лоша майка.
На всеки се случва да "изпуши".
Но лично аз никога и при никакви обстоятелства не бих оставила бебето само в апартамента.
Човек никога не знае какво може да му се случи.
Естествено, че не си лоша майка!Но не оставяй детето си само в апартамента-всичко се случва. Аз досега дъщеря ми не съм я оставяла при никакви обстоятелства също. Като беше бебе-до магазина да сляза я взимах с мене. Сега вече е голямо момиченце и идва с мен. Не я оставям никога без надзор!Все след нея съм, а мисли че съм лоша майка не са ми минавали никога. Справям се чудесно и съм повече от всеотдайна, мъжа ми също.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 752
Ех,да можеше да сме идеални...съвършени...най-добрите...и майки,и съпруги... ... ...

# 23
  • Мнения: 4 621
В такава ситуация не съм изпадала, но в подобни да. Обвинявала съм се точно с епитета "лоша майка" в определени ситуации, когато не съм издържала  ooooh! ooooh! ooooh!
Не се тормози, просто имаш нужда от малко почивка  Hug

# 24
  • Мнения: 654
Случва се, важното е ,че нищо лошо не е станало. И на мен ми се е случвало и те разбирам напълно- сигурно за 2- те минути , докато чаках съседката да слезе, остарях с 2 години..

# 25
  • Мнения: 805
О, колко такива неща има да ти се случват от сега нататък! Не че ти го пожелавам. Не се тревожи! Била си под стрес. И аз имам подобни изцепки - един път Изабела тъкмо беше проходила, бях излязла на терасата, а тя врътна дръжката и ме затвори навън. Ха, обяснете през стъклото на 1-годишно дете как да завърти нагоре за да ми отвори!!!

# 26
  • Мнения: 432
Не бих казала, че си лоша майка - даже звучи пресилено! Естествено е като не си се наспала, изнервена си и си натоварена, да стават и такива грешки. Добре е, че всичко е свършило добре. След време вероятно ще се смееш на случката.

# 27
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не се самообвинявай. Още не можеш да се нагодиш към това, което се е случило с теб - родила си едно голямо съкровище. Почивай си винаги щом бебчето спи. Остави другите задължения на заден план или когато има някой да ти помага.
Успех и много щастливи моменти!

# 28
  • София
  • Мнения: 2 217
И аз винаги съм си разигравала в тиквата как ми се
налага да изляза за малко докато малкия спи и си
забравям ключа и телефона и се побърквам.


Иначе се чувствам и самообвинявам като лоша майка,
когато много му се скарам или го шляпна. После ми
е криво и гадно. Но в един момент просто не се издържа.
Майки сме, но все пак сме хора.



Аз не бих си оставила бебето само, но все пак живея на седмия етаж и магазина ни не е много близо, та от тази гледна точка. Иначе ако съм ниско и има наблизо магазин - ами понякога се налага, щом си и свсем самичка... Не се тревожи, добра майчица си, щом изобщо си пуснала тази тема  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 7 034
Чак пък лоша майка. Не бъди толкова критична към себе си, сбъркала си , човешко е. Ти си най-добрата майка за твоето бебе. Аз имам една единствена случка, в която си позволих да оставя спящото си бебе (беше на около 6 месеца) и да сляза до хранителният магазин до блока ни. В мига, в който влязох в магазина тичешком, вече се побърках от притеснение и самокритика, а какви черни сценарии ми минаха през главата, грабнах сметаната и буквално излетях, даже не изчаках асансьора, тичах пеша до шестият етаж - малкият кротко си спеше. Бавила съм се максимум 5-6 минути от момента на излизането си, но никога повече не повторих този опит.

# 30
  • Мнения: 298
ralim    Hug Това което се е случило не означава, че си лоша майка . На всяка от нас може да се случи. Аз също съм имала досега много такива моменти, и колкото повече ги премислям, нещата стават още по-лоши. В такива моменти ми е тежко, поплаквам си - олеква ми и събирам нови сили . Така, че не се вини. Peace

# 31
  • Мнения: 84
немислиш ли че си прекалено самокритична към себе си успокои се Hug

# 32
  • Мнения: 3 929
Това, което ти се е случило, не означава, че си лоша майка. Всички сме хора и грешим понякога, но не бива да се изтезаваме от подобни мисли. Аз също си мислех, че съм лоша майка, когато детето ми си счупи крака на 7 месеца. Разбира се, нямам вина за това, но нещо все ме глождеше отвътре. Все пак, от подобни случки човек трябва да си взима поука и да не допуска такива грешки.

# 33
  • Мнения: 1 629
Миличка не си лоша майка! Не се притеснявай! Нормално е да заправиш, да се ядосаш, да се ядосваш... нормално е! Не забравяй, че бременността и раждането и гледането на дете малко или много влияят на психиката на човек!  bouquet

# 34
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Оооооо мила, не се обвинявай. Не си лоша майка, а изморена и изнервена без помощ жена..

# 35
  • Мнения: 1 554
не си лоша майка,миличка Hug

# 36
Едва ли си лоша майка.
На всеки се случва да "изпуши".
Но лично аз никога и при никакви обстоятелства не бих оставила бебето само в апартамента.
Човек никога не знае какво може да му се случи.
и аз така

Общи условия

Активация на акаунт