Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Майка съм на 5 месечно бебоче, от няколко дни имам адски болки под лявата гърда при движение,кашляне, кихане, не мога да се обръщам даже  в леглото, а днес сутринта станах с писък чак от болка. Crying or Very sad веднага консултирах двама лекари,които независимо един от друг казаха"ХЕРПЕС ЗОСТЕР",но все пак ще видя и специалист невролог утре + кожен.Можело да буде и интеркостална невралгия. Знам за болестта съвсем смътно, моля дайте повече инфо,а най ме е страх за дребото. #Crazy #Crazy Чакам отговорите ви!Благодаря!
П.С. Имам регистрация, но за темата съм анонимна. Embarassed
Цитирай

София

Ако е херпес зостерс след ден два би трябвало да има обрив по нерва, който е възпален. А ако е това е и доста заразно. Но е заразно тогава, когато се спукват мехурите. Има мазило, пии Аулин за болката и си пери дрехите отделно. Свръх хигиена и винаги облечена покрай детето. Ако кърмиш задължително питай какво да правиш в случая. Ами какво да ти кажа...бавно минава..мъжът ми боледува преди време и за твое успокоение нищо, че не спряха да се боричкат с Алекс на детето му се размина. Успех. Very Happy
Цитирай
Всяко зло за добро,дама,не се кърмим.Нямам никакъв обрив,а само едно петно под гърдата,което го нося още от бременността. Приличаше ми на екземка-сухо и червеникаво. Но тогава не съм имала такива болки,както сега. Болката е от петък следобед,сега се увеличи.
нямам Т и никакви други оплаквания, освен ужасната на моменти болка.Дано да се окаже интеркостална невралгия-просто засегнат нерв, което си боли,ама не е страшно.Какви лекарства пихте вие?На мен единият лекар ми изписа антибиотик.
 Embarassed
Цитирай

София

аз в моментна имам херпес зостер и освен консултациа с двама независими доктори, изчетох доста много. сега явно е момент, в който пада естествения имунитете, а също а ако си пред менструация или подложена на стрес, или просто си имала температура. предишните 2 пъти , когато имах херпес на тялото ми изписаха мехлеми - ацикловир и фуцидин.  аз имах зачервяване и парене - меже се през 1-2 часа ту с едното, ту с другото, покрива се със стерилна марля и не се мокри. можеш да го познаеш по това, че мястото се зачервява, пари, може да се вдига температура и се покрива с малко мехурчета с течност. зостер обаче е по-тежката форма,  причинява се пак от вирус, но от вирус ана варицела - освен изброените симптоми с по-тежка форма стават големи мехури и е силно болезнен. пие се антибиотик ацик 4пъти по 2 хапчета и се мажеш със същото. и в двата случая трябва да се подсили имунната система! хубаво е и Б комплекс.
Цитирай

BE, 2260

Преди няколко седмици имах херпес зостер.
Ето темата която пуснах тогава http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31522.msg604651#msg604651
Не съм пила антибиотици, само мазах мястото с Пиоктанин /едно лилаво мастило/ и полсе с антибиотичен крем. Мина сравнително бързо и не заразих дъщеря ми Very Happy
Цитирай

BE, 2260

А също пих и невралгин 3х1
Цитирай
Хммммм..ни един от тези признаци си нямам,а как така бързо го определиха ха херпес? Никакви мехурчета,никакви сърбежи,само едно старо петно като екзема под гърдата-но то е СУХО. Дано се размина с втората диагноза-интракостална невралгия! Praynig Praynig
Цитирай

София

Изписаха му силен имуностимулант и пи Ацикловир (или нещо подобно) и се маза със същото кремче. Не е пил антибиотик. Най- евтиният начин обаче да загорят (ако се окаже такова де) тези пъпки е паста за зъби. Всъшност до някъде трябва самият организъм да се излекува..не толкова от хапчетата. Но имуностимуланта трябва да е силен и в максимални дози за възрастта.
Ами това е, което си спомням. Ако се окаже такова ще се поразровя и по рецептите му (добре че съм прибрана жена Laughing)
Цитирай
Да кажа какво се случи-бях днес на преглед при шеф на неврология-само като видя петното под гърдата ми,каза-да това е!!!! Embarassed С някаква игла ме боде по нервите,с чукче почуква за локализиране на болката-само там си ме болеше.Обаче-оказа се,че съм го била изкарала.Така поне каза.И ако съм го изкарала,то тогава съм била и бременна в 8-9 месец!!! Embarassed #Crazy Попита кърмя ли-не,спрях след 1 месец. Какви опасности има за бебо?Той спомена нещо за шарка -май морбили.Каза да съм направела и рентгенова снимка на гръбнака,за да се потвърди или отхвърли. newsm78
Цитирай

Варна

Разтревожена, потърси назад в архива на форума /мисля, че беше в майките/ има тема "Бременност и херпес зостер"
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.