До мамите, които вече не кърмят!

  • 1 613
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте мами ! На колко беше вашето мъниче когато спряхте да кърмите? Как спряхте кармата си?

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 08:04 от Reza

# 1
  • София
  • Мнения: 43 904
беше на година и два месеца, наложи се да спра от раз. Та един ден просто спрях да кърмя, щом  усещах напрежение в гърдите  изцеждах по малко колкото да олекне и да не са твърди....и така за седмица или две беше съвсем спря кърмата - без хапчета, без проблеми. принципно по някоя друга капка можеш да имаш доста време след това, но не е опасно....

# 2
  • Мнения: 544
Първият път кърмих до 5 мес., а сега до 1 мес. Не съм спирала кърмата си, тя спря сама.

# 3
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Аз имах кърма само 3 седмици , не съм я спирала Peace

# 4
  • Мнения: 37
леле бебка крештеше докато пишех и сега видях колко грешки сам допуснала в правописа .Извинявайте !

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз спрях когато Мила беше на 1,4г.Щом навърши 1 година започнах много бавно и постепенно разреждане на кърменията,докато стигнахме за 3-4 мес до едно в денонощието-вечер.Един ден просто не я накърмих вечерта и това беше краят.С бавното отбиване дадох време на гърдите си сами да се настроят и да намалят прозиводстяото си.Напълниха се един единствен път,3 дни след като спрях кърменето.Изцедих малко под душа,колкото да премахна напрежението и това беше всичко.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Здравеите мами ! На колко беше вашето маниче когато сприахте да кармите? Как сприахте кармата си?

има един бутон проверка правопис и един друг редактирай PeaceНа година-кърмата ми спря сама Peace

# 7
  • Мнения: 3 695
На 1 година и 10 месеца, отбиването беше много постепенно и не ми се е налагало да вземам някакви мерки за спиране на кърмата!  Peace

# 8
  • Мнения: 2 100
Спрях когато беше на 6 месеца, той сам се отби.  Sad А кърмата просто изцеждах докато не започна са намалява и после спря.

# 9
  • BG
  • Мнения: 1 900
Почти не съм кърмила,но имаше капки и взимах първо бромокриптин и Парлодел,после Достинекс 2 хапчета и се оправих от тях.От Парлодела ми ставаше лошо.

# 10
  • София
  • Мнения: 23 036
И аз почти не съм кърмила - някъде около 20-ия ден след раждането, кърмата ми почти спря! Аз си го обяснявам с големия стрес от раждането, което беше с много усложнение. Много съжалявам, че не можах да дам на детето си най-пълноценната храна  Sad

# 11
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
До Шестия месец бяхме само на кьрма,а после постепенно започнах да замествам кьрменето ,за седмица две заменихме едно ядене,после оЩте две седмици друго и така. С гьрдите нямах проблем,заЩтото те <произвеждат по поискванве.> Ама ,че се изразих ooooh!С две думи не ми се е налагало да се изцеждам.И на гинекологичния преглед ми казаха,че всичко е ОК.

# 12
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 298
Първият път само 45 дни за съжаление. Кърмата ми намаля и спря сама без медикаменти.

# 13
  • Мнения: 6 438
Кърмихме се до 1г и 4 месеца.Не съм използвала медикаменти,но все още имам по малко кърма.Иначе се опитахме нещата да станат бавно и постепенно.

# 14
  • Мнения: 4 433
за съжаление само 2 месеца кърмих,сама намаля и напълно спря

Общи условия

Активация на акаунт