До мамите, които вече не кърмят!

  • 1 614
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 252
Спирах кърменето постепенно. Като направи 18 месеца спрях нощното, след още 4 месеца спрях сутрешното и след още 3 спрях и вечерното. Процесът беше плавен и не се наложи да ползвам медикаменти или да се цедя. Не съм имала проблеми.

# 16
  • Мнения: 493
Кърмих месец,защото си спря сама.

# 17
  • Мнения: 4 784
Кърмих около месец. Спрях кърмата с Достинекс.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 585
Когато беше на 8-9 месеца, сам отказа да суче. Кърмата ми намаля и спря без проблеми.

# 19
  • Канада
  • Мнения: 494
Баткото го гърмих до година и 4 месеца.След като навърши годинка за почнах постепенно да раздерждам кърменията.Последния месец сукаше само един път-вечер преди да заспи.Един ден просто си казах край и спряхме.Не съм имала никакви проблеми след това.

# 20
  • Мнения: 2 821
леле бебка крештеше докато пишех и сега видях колко грешки сам допуснала в правописа .Извинявайте !
Без да сме забелязали Laughing

# 21
  • Мнения: 86
Първия път кърмих 9 месеца,а втория почти година.и двата пъти я спрях с Достинекс.

# 22
  • Мнения: 805
Аз кърмех около месец и половина, а после давах донорска кърма - една приятелка с малко по-голямо дете имаше повече. И така до шестия месец.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Кърмих 2 мес. и половина.Кърмата ми за съжаление спря сама.В началото имах много и бях замразила.Така със замразената изкарахме още 2-3 седмици и после сина ми мина изцяло на АМ.

# 24
  • Мнения: 4 555
Десет месеца. Спрях, защото кърмата ми спря от самосебе си. Накрая беше толкова малко, че изцедих два пъти по 20 мл и това беше.

# 25
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 729
Кърмих до 3 месеца.Имах желание за повече,но кърмата ми спря,въпреки усилията от моя страна  Sad

# 26
  • Мнения: 4 003
Криво - ляво избутахме стотина дни на смесено хранене и кърмата си спря сама.  Sad

# 27
  • Мнения: 3 929
Кърмих сина си 2 год. и 7 мес. Първите 2-3 дни се наложе да се поизцеждам съвсем малко, колкото да облекча напрежението. И всичко спря до там. Повече нито съм се изцеждала, нито съм пила хапчета, чайове и тем подобни, нито съм си правила компреси. Така спря кърмата.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 558
Голямата беше на 6 месеца, когато спрях да я кърмя, но я дохранвах от 3 и така постепенно кърмата ми намаля. Малката почнах да я дохранвам с цел да намалее кърмата, когато беше на 8 месеца и така докато стана на 9 и нещо кърмата сама си спря.

# 29
  • Мнения: 1 554
на 7 месеца беше,сам се отби,първо спря да суче през деня искаше само вечер,после и нощното отказа Peace в началото се цедих и му давах да пие,после постепенно цедих само когато ми се напрягаха гърдите Peace още имам кърма ,но не се цедя,всичко е ок Peace

Общи условия

Активация на акаунт