Кучето над нас не спира да лае......

  • 7 561
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 983
Съседите над нас имат куче, което е ок според мен. Но от понеделник сме си вкъщи с малката, тъй като тя е болна. Това куче буквално по цял ден лае или вие, защото е само. Нямаше да ми пречи, ако нощем успявахме да се наспим, а това не се случва, защото малката много кашля. Слава богу, че тя все още не се е събудила, просто адски много й се спи. Но вчера и онзи ден следобед не можа да спи заради това куче.
Не мога да хвана кога си идват стопаните, пък и да говоря с тях, едва ли ще си махнат песа или ще спрат работа. Tired
Незнам в момента дали има решение на проблема, но съм толкова изнервена, че ...... #Cussing out.
Ако не друго, поне си излях яда тук.

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 10:23 от ПиНтИшПуНтА

# 1
  • Мнения: 23
Съчувствам ти за неприятната ситуация! Hug
Мисля, че е редно да кажеш на стопаните - може да измислят нещо - примерно да ограничат достъпа му до някои стаи, за да имате поне там спокойствие. Ако са отговорни хора, ще се опитате заедно да решите проблема. Остави им бележка с молба да ти се обадят, след като не можеш да ги нацелиш кога са в къщи.
Това ти го казвам от позицията на стопанин на голямо куче, което стои само в къщи. Много бих се притеснила, ако тревожи по някакъв начин съседите ми!
Успех! И бързо да оздравее малката!

# 2
  • Мнения: 2 229
...Остави им бележка с молба да ти се обадят, след като не можеш да ги нацелиш кога са в къщи...

 Peace

# 3
  • Мнения: 2 197
Ако кучето е малко ще израсне този период и ще престане да лае.
Ако не се разберете със съседите да го преместят в друга стая няма какво да направиш. Но все пак не е лошо да се замислиш, че кашлянето на дъщеря ти също не е най-тихия и приятен шум особено нощем, а едва ли някой ти е направил забележка. По същия начин когато започне да тича, скача, хвърля разни неща по земята и т.н. съседите ти отдолу ще са в правото си да недоволстват, но вие едва ли ще сте в състояние да направите нещо.

# 4
  • Мнения: 46 508
Не вярвам собствениците да мога да направят нещо (освен да махнат кучето).
Говори и с Домоуправителя.
И не позволявай да сравняват детето ти с куче! Като идем да живеем в гората, ще се съобразяваме с животните, тук не.

Ето защо трябва да се иска съгласието на съседите.

# 5
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Но все пак не е лошо да се замислиш, че кашлянето на дъщеря ти също не е най-тихия и приятен шум особено нощем, а едва ли някой ти е направил забележка. По същия начин когато започне да тича, скача, хвърля разни неща по земята и т.н. съседите ти отдолу ще са в правото си да недоволстват, но вие едва ли ще сте в състояние да направите нещо.

 Shocked Как можеш да сравняваш детето с куче?! И едва ли ще се намерят такива откачени съседи, които да правят забележки заради болно дете. Все пак става въпрос за болно дете, а не за лигаво куче.
Към авторката - говори със стопаните и ги накарай да предприемат нещо. И не се плаши, че кашлянето на детето им пречело през нощта.

# 6
  • Мнения: 4 841
Не вярвам собствениците да мога да направят нещо (освен да махнат кучето).
Говори и с Домоуправителя.
И не позволявай да сравняват детето ти с куче! Като идем да живеем в гората, ще се съобразяваме с животните, тук не.

Ето защо трябва да се иска съгласието на съседите.

Абсолютно  подкрепям!

# 7
  • Мнения: 1 983
Благодаря за съветите.  bouquet Довечера ще се опитам да говоря със стопаните.
boto, доста е налудничево да сравняваш дете с куче, това е първо. Второто е, че дъщеря ми е абсолютно наясно какво може и какво не, когато сме си вкъщи. И трето, кучето е на хора, които в прав текст ми казаха, че никой няма да се съобразява с мен в 15.00 часа следобед, само защото имам малко бебе!
П.С. Лошото е, че и други съседи ще се оплачат и най-вероятно кучето ще го отнесе, а не стопанина! Обичам кучета, но не мисля че трябва аз или детето ми да се съобразяваме с тях!

# 8
  • София
  • Мнения: 4 035
Ако кучето е малко ще израсне този период и ще престане да лае.
Ако не се разберете със съседите да го преместят в друга стая няма какво да направиш. Но все пак не е лошо да се замислиш, че кашлянето на дъщеря ти също не е най-тихия и приятен шум особено нощем, а едва ли някой ти е направил забележка. По същия начин когато започне да тича, скача, хвърля разни неща по земята и т.н. съседите ти отдолу ще са в правото си да недоволстват, но вие едва ли ще сте в състояние да направите нещо.

Е такава идиотия не бях срещала!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 508
хора, които в прав текст ми казаха, че никой няма да се съобразява с мен в 15.00 часа следобед, само защото имам малко бебе!

Нямам думи  #2gunfire

# 10
  • Мнения: 1 844
разбира се,че не можеш да настояваш съседите ти да махнат кучето си.така или иначе няма да стане,само ще се  изпокарате.
от друга страна имаш право на спокойствие и тишина,особено следобед и вечер,тогава по закон си е забранено съседите/в случай кучето им/да вдигат шум.
най-лесният вариант е да им предложиш,когато кучето е само и не може да бъде контролирано,да му слагат наморник-така няма да може да лае.
ние имаме отскоро куче,което вече се учи да лае,и ако видя,че почне да си джавка безпричинно и пречи на съседите,бих постъпила така-слагам му едно платняно наморниче и проблемът е решен.успех!

# 11
  • Мнения: 2 631
Като идем да живеем в гората, ще се съобразяваме с животните, тук не.

Ето защо трябва да се иска съгласието на съседите.

За какво да се съобразяваш със съседите си за това дали да имаш радост в къщи под формата на четириног приятел или птичка!  ooooh! ooooh! ooooh!
Ами аз тогава бих поискала комшиите да се съобразяват с останалите при купуването на стерео уредби и да питат живеещите в близост дали имат против!!! Защото имам против по цял ден да слушам чалга бисерите от съседната тема точно над главата си!  #2gunfire
Кучето не е виновно, виновни са стопаните му.
Виновни са хората без елементарното възпитание, които не спазват правилника за живущите в жил. сгради!  Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 46 508
kafe, защото четириногият приятел определя кога да стваш и лягаш, за почивка пък съвсем, живяла с доберман над мен, знам какво е. Какво да направят стопаните? Да го вържат здраво и да му залепят устата? Това е животно, не му се седи самО цял ден, иска внимание.

За музиката - има си закон, ползвала съм го, Полицията решава проблемът за секунди.

# 13
  • Мнения: 24
В ужасна ситуация се намираш. Да това е добра идея да потърсиш полицията,щом не се разбират от дума съседите и немогат да си усмирят животното,тогава прибегни до органите на реда.Успех

# 14
  • Мнения: 2 631


За музиката - има си закон, ползвала съм го, Полицията решава проблемът за секунди.

За съжаление закона изтича след 8:30 сутринта и е годен между 14:00-16:00ч. и след 22ч.  Peace
През останлото време малко нямаш право да се месиш на комшиите по какъв начин вдигат шум и каква музика обичаш да слушаш  Laughing

Никой полицай според мен няма да се занимава с лая на едно куче  Stop
Никога не можеш да докажеш кога лае и кога не. При първата издънка с повикани полицаи, а нелаещо куче и няма да имаш право на втори дубъл.  Blush

Оправията си е със съседите. Всички сме хора (различни) и имаме различни потребности и граници на шумопонасящи ни заобикалящи фактори.
Както една съфорумка каза, някой може да е недоволен и от детето ти!  Peace
А и до колкото разбрах, проблема е временен - докато малката се излекува! Тогава защо се тормозите толкова? Няколко дни ще изтърпите кучето.
(За сведение на тези, които ще ме нападнат след малко, аз също съм търщпяла лаещо куче рано сутрин; чалга, докато учих за дипломиране; ремонтни дейности по ние време и тем подобни неприятни звукови ефекти.....)

Общи условия

Активация на акаунт