Миете ли колата си?

  • 4 407
  • 100
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 300
Миенето на колата ми е най досадно, винаги казвам Хайде не днес, хайде другата седмица и т.н ( всъщност не знам дали съм точно по темата, защото имаме една кола, т.е. семейна).
 Веднъж на автомивката на Пикадили в Младост имаше някакъв младеж с една кошница, опел май. След като привършиха с миенето, той спря момчето, извади си от багажника чистак бърсак нова кърпа, разопакова я и му я подаде да му забърше колата с нея. Стори ми се меко казано странно Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 377
Отговорих с 2-ра опция, но всъщност е малко по-често - на 2-3 месеца.  Mr. Green
С тези строежи и ремонти на улици не стои и един ден чиста, а висенето по автомивки не ми е любимото.

# 47
  • Мнения: 918
Мъжът ми се е заел с тази задача, на около 2 седмици, когато придобия драматично-трагична физиономия. Е, естествено не го прави с любовта, с която мие неговата (това не съм го написала)Mr. Green
Случвало ми се и някой добър колега, да го помоля, да я закара на близка до работата ми автомивка.

# 48
  • Мнения: 4 473
Нямам личен автомобил за момента, но и нямам необходимост от такъв. Семейните возила се мият при необходимост, не по график. И двамата държим на чист, външен/вътрешен вид и се грижим да го поддържаме такъв.
Гласувах с опция веднъж седмично.

# 49
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
 Blush маам пръчката редовно. Стискам с две ръце и после ми е гадно малко, ама пък мия перфекциозно и хич не ми трябва заместник на тая дейност.

За по-малко безстрашните да кажа, че щом има ТОПУОШ на ОМВ, то задължително и някое от момчетата, работещи на бензинджийницата, може срещу скромно допълнително заплащане да почисти колата. Поне така ми обясниха веднъж там.
И понеже си обичкам колата, та сама си наливам горивото, сама си я мия,самичка си сменям крушки, разни филтри, а на старата даже и свещите,  мисля като застудее и гумите (които старателно и внимателно сама си избрах) сама да си ги  сменя  Mr. Green.
И няма да ми се кокорите останалите, ей  Naughty Mr. Green

# 50
  • Мнения: 1 878
Lioness, като ти гледам адреса, да те попитам, на бул. България ли я караш твоята?

Евала ти за филтрите и крушките и гумите Peace Аз съм стигнала до ниво да знам откъде се отваря предния капак Blush, но пък миенето на никого не отстъпвам!


# 51
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
на седмица - две гледам да я преплаквам, че иначе здравец ще поникне вътре  Mr. Green
а лятото на къщата мятам банския  и цял ден мога да я плацикам Crazy кеф ми е

Lioness -  ти си моя идол Hug аз само тасовете си връзвам със свински опашки и си сипвам вода в чистачките ooooh!

# 52
  • София
  • Мнения: 2 430
Уф много рядко вече.Писна ми да наливам пари за тоя дето клати гората.И без това знам,че след 2-3 часа ще заприлича на гъз.За да ми е чиста колата винаги ,
трябва да има по една автомивка  в двата края на улицата.УЖАС
Този месец по изключение ще я мия 2 пъти,иначе веднъж я мия.

# 53
  • Мнения: 2 755
Един път седмично, но уви, още на втория ден мога да се разпиша върху нея. В "чиста" столица живеем.

Lioness, знаех си, че не съм сама. Ама гумите сменям сама, само ако се спука на пътя. Тази дейност нещо не ме влече. Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 442
Последния път вътрешно и външно - 18 кинта. И става цялата в прашуляк за 1 седмица.
Мисля веднъж на месец й стига миенето. Повече пари не й се полагат за хигиенизиране.
Колеги, които ползват служебни, ги мият всяка седмица, щото фирмата плаща. Чистници!  Crazy

# 55
  • София
  • Мнения: 61
И аз моята си я мия на това ОМВ (на бул. България). Карам я на мивка сравнително често - веднъж седмично. Мия си я с любов, защото няма нищо общо със съвременните автомобили, не лъха на евтина пластмаса... и не може всеки да я кара  Grinning
П.С. На въпросната 'пръчка' не се ли вика пароструйка?  newsm78

# 56
  • Мнения: 304
 Peaceне мия съпругът ми се занимава с това аз само се возя Peace

# 57
  • Мнения: 2 768
Kölsches Mädel , странно ми е,  че точно ти питаш за миене на кола.  Simple Smile
Във вашия град прекарвам по седмица всяка година и винаги съм оставала смаяна от чистотата на улиците респ. на колите.
Особено зимата, когато сутрин и привечер пръска ситен дъжд - гледам, зверя се, но няма! Колите са по-чисто от колкото моята 3 минути след измиване.

Да съм по темата, не посещавам мивки, на работа сме се оборудвали за тази цел.

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 20:35 от eta

# 58
  • Мнения: 13 512
da, vsqka sedmica. Vynshno i vytreshno- 20 lv.

# 59
  • Мнения: 2 407
Мия я на Омв,срещу 10 кинта външно и вътрешно.1 път в седмицата или на 2 ,като видя ,че е мръсна и я мия.

Общи условия

Активация на акаунт