Fever,мартенки от сърце,стискаме ви палци с две ръце!

  • 19 626
  • 293
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 18
Браво Danielkka!
Вообще не се притеснявай наистина и  това е достатъчно. Важно е да има къде да пишеме.  bouquet

Веси- извинявай ама аз пак с мойте колички , моля те кажи нещо за Quinny dreame и Quinny speedy , зощото искам точно такъв зимен кош като на Dreame. Струва само 340 лв. дали е добре само за кош не знам? newsm78 Мерси предварително.

Nikita- ами и аз не знам, даже не знаех,  че има стерилизатори  Laughing, но пък като се замисля, какво е по болниците направо тръпки ме побиват. Хигиената е нулева и това провокира притеснението. Почти всички сигурно ги хранят с 1-2 шишета, не знам  де , ама така си мисля. И нямам нищо против да си занеса 1 шише и да го използват само за нас .  newsm78 Ама всъщност не знам как ще стане , може би са смешки тези неща.  Hug

Много се радвам за  Fever.  Дано е добре и да се оправи.

Есме- ти не знаеш какво е в София с тези строежи  doh, отврат.Леле Ии аз така с кафето сутрин  Joy , а преди ми бяха писали и успях да сложа една картинка , но вече не си спомням как .

Сиси- честита мацка, слабост са ми тези моми беееейййй. Все се кефя като каже някой момиче.

# 16
  • Мнения: 819
dianaknikolova, общо взето е така по болниците, но това все пак е родилно отделение, там хигиената е на първо място, абсурдно ми се вижда да хранят вс. бебета с 1-2 шишета, това е голяма отговорност.А и сега, като се замисля, ги хранят през нощта по едно и също време, там режимът е железен  Mr. Green-е няма как това да стане с 2 шишета на n-брой бебета, така, че споко  Peace А и не ми се вярва в държавна болница някой да ти уйдиса на акъла специално твоето бебе да храни с неговото си шише  Grinning. Пак ти казвам-не се притеснявай, няма страшно  Peace

# 17
  • Мнения: 222
Браво Danielkka!
Elg, радвай се, че си качила само 2,има време за дебелеене. аз дотук съм с 6,5 кила отгоре, но като се има предвид че първите 3 месеца отслабнах с 4....ама доктора ми каза да не прекалявам с яденето чак толкова. А аз - гладна като вълк, ако мога постоянно да ям нещо  Joy

# 18
  • Мнения: 9 988
Хоп нова тема! Даниелка, благодаря!!!

Есме, заглавието ме разчувства, радвам се че Фивър е добре.

Диана Николова, не съм Веси, но ползвах Дрийми-то и съм много доволна от него. Още повече като мартенско бебче няма да го мислиш дали на 6 месеца ще ти се събира и с чувалчето. Моето се събра, въпреки писъците на тези, които ме убеждаваха в противното.
За кошницата за кола- опасно е да возиш детето по друг начин. В кошницата е закопчано с 5 точков колан (през раменцата, около кръста и между крачетата) и путува с гръбче към посоката на движение. При рязко спиране няма дори да се събуди. Не е сгънато, кошниците имат подплънка за новородено, която после се изважда. Виж Макси Кози Кабрио например, ако не се лъжа все още е най-доброто на пазара. На мен след ползване цяла година не е мръднало, като ново изглежда, така че може втора ръка да го вземеш от продавалника, няма да личи, че не е ново Wink

Сиси, честито момиченце! За водата има различни мнения. Моите бебоци са отгледани без вода, защото тука е така, в ам. книжки същото пише. Може и шокиращо да звучи, но в Чехия вода не дават. Само кърма или АМ, захранване след 6тия месец.
Предупреждавам само, че всеки трябва да си слуша педиатъра, не сега да скочи армия срещу мене. На ви казвам да не си давате вода на бебенцата Peace.

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 15:02 от Dez

# 19
  • Мнения: 819
Dez, аз, ако трябваше да си слушам педиатъра, трябваше да давам вода, да давам сок от 2-я месец и пюре от...4-я, мисля, забравила съм вече. Не, че се оплаквам от нашата, общо взето е либерална и не си натрапва мнението, само ме уведомяваше как е по принцип, по схема, така да се каже и нямаше нищо против, че аз не я спазвам, щом бебето е добре. Умишлено закъсняхме с всичко, още повече, че беше на кърма.А в периода на коликите да се смесва мляко и плодов сок ми се струва абсурдно отвсякъде.Но, наистина, всяка майка си избира какво да прави  Peace

# 20
  • Мнения: 7 107
Заглавието на темата ви е прекрасно!   bouquet
Хер, магьосник си.   bouquet
Пожелавам в тази и всички следващи теми да отсъстват неприятните новини и всичко да бъде наред до последната мартенска мама, която ще роди.   bouquet

# 21
  • Мнения: 361
Браво Danielkka!
Elg, радвай се, че си качила само 2,има време за дебелеене. аз дотук съм с 6,5 кила отгоре, но като се има предвид че първите 3 месеца отслабнах с 4....ама доктора ми каза да не прекалявам с яденето чак толкова. А аз - гладна като вълк, ако мога постоянно да ям нещо  Joy
аз винаги съм била 46-50кг и ям като за световно, но не качвах. Така че и да кача ще ми е добре, все пак колички трябва да се мъкнат  Joy
направих си една папка със снимки и разни списъчета за бебето и съм доволна, нямам търпение да се почне с пазаруването Rolling Eyes
Днес си поръчах на един приятел от щатите коша за кола, че там са по-специални, а нашия татко искаше такъв. Ще разгледам из техните магазини още какво има и ще си поръчам някоя и друга щуротия.
Преди малко гледах едни бейбифони, дигитални, гледаш го как спи. Е това ми е малко прекалено, но ако в щатите са някаква нормална цена ще си го поръчам, че тук са 400лв Rolling Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 5 718
Благодаря на всички за новата тема!  Hug Радвам се на добрите вести за Фивър, както и на заглавието!  Hug Heart Eyes  bouquet
Сиси, честито за девойката! Hug Аз защо имам спомен, че ти знаеше вече  Rolling Eyes Или може да съм чела, че много искаш розови гащи  Laughing
Аз лично стерилизирах само помпата там, шишета не. Надявам се те да се го правили. Ние по-скоро имахме други подозрения - не че хранят с едно шише всички бебета, а че не си правят труда да сменят АМ, ако бебето не го изпие и просто ти го карат след 3ч със същото шише и същото АМ.  Rolling Eyes Дано и това не е така.  Rolling Eyes
Водичка му давах, защото бяхме на АМ предимно. Ако го кърмех - нямаше да давам. Иначе и аз не съм давала сок от 2-3м, захраних на 6м, с оризова каша, по съвет на д-р. Ама докато стигнем дотем, много ще пишем още  Laughing

# 23
  • Мнения: 1 170
Първо: изпращам цялата си положителна енергия към fever. Дано всичко лошо отмине бързо и до и след март да няма никакви проблеми, освен наакани бебешки пеленки Praynig

Даниелка, мерси за темата Peace

За пелените: аз също съм решила да пробвам с един пробен комплект на БамбиноМио от пелените за многократна употреба. При все, че са на същия принцип слагане/сваляне като другите, мисля, че няма да ми утежни живота с нищо. Най- много да ми олекне джоба (излизат определено по-евтини Peace ). А за околната среда няма нужда да коментираме, това, което изхвърляме сега ще го ядат и дишат нашите деца, не ние. Няма нужда да го мислим Tired
Elwing, по- скъпи са пелените на БамбиноМио за еднократна употреба Peace . Може би за тях са ти казали
Никита, заради пластмасата на стерилизаторите аз стерилизирах нещата на Боби в йенска тенджерка. Слагах шишетата вътре с 1 пръст вода вътре, захлупвам и в MW за 5-10 минути. Принципа на стерилизаторите за MW е същия, за това така го реших: хем няма пластмаса (за всеки случай да я избегна Wink ), хем сега си имам йенска тенджерка, в която си готвя.
veroniki, всеки път като прочета твой пост имам чувството, че аз съм го писала- по много въпроси, май че, имаме еднакво виждане. Луда работа Crazy Peace
зелено човече, аз реших кой какво да ми подари след като си направих списъка с нужните неща (направих селекция от няколко такива според моите виждания). Така някакси е по- лесно, като всичко необходимо ти е пред погледа Peace
А водата не е необходима при кърмене, тъй като 80% и повече от кърмата е вода Peace

# 24
  • Варна
  • Мнения: 222
Есме, заглавието ме разчувства, радвам се че Фивър е добре.

Сиси, Моите бебоци са отгледани без вода, защото тука е така, в ам. книжки същото пише.... захранване след 6тия месец.
Предупреждавам само, че всеки трябва да си слуша педиатъра, не сега да скочи армия срещу мене.

Аз ще подкрепя думите ти. Нашата педиатърка ми каза, че бебето не се нуждае от вода и тя само може да засили коликите, ако бебето има такива. Истината е, че моето момченце така и не пожела да пие вода (аз съм пробвала да му давам) докато не стана на близо 8 месеца, но тогава започна и времето да се стопля и може и това да е причината. Захраних на навършени 5 месеца.

А за Fever, вчера три пъти започвах да пиша и накрая нищо не написах. Истината е, че не знаех как да кажа колко силно се надявам всичко с нея и момиченцето й да е наред. Много се радвам, че към момента всичко се развива добре и дано няма повече притеснения с бременността. Нито тя, нито никоя от нас.

# 25
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте милички,
зелено човече,  Hug записах се за лекцията утре. Ти със сигурност ли ще ходиш? Ако да, можем да се видим на ЦУМ в 10.00 ч. На кой вход? Ако има и други желаещи,  Hug
tedsan, това с козунака и баницата много ме разсмя  Joy
много се радвам, че fever е по-добре вече!  Praynig рони, есме, мерси че се включихте с новини за нея! Всички стискаме палци! Есме, страхотно заглавие!  Heart Eyes
Благодаря пак на всички, които се включиха по въпросите ми за осигуровките. Много сте мили! tai, мила, не съм била въобще в болничен. Откак съм разбрала, че съм бременна, не съм взимала и един ден, а всъщност като се замисля тази година въобще не съм била в болничен - и един ден болничен нямам, което много ме радва.
Есме Вихронрав, бързо да оздравяваш, мила! Вода гледам да пия поне по 1,5 л. на ден. Аз също обожавам Варна, баба ми (бог да я прости) беше от там и със сестра ми сме изкарвали цялата ни лятна ваканция там. Много хубав град, наистина! А безразборно строителство за съжаление има на много места  Crazy
БОДЛИВКА,  Hug браво за добрите новини от прегледа. И мен започна яко да ме боли кръста, много е неприятно.  ooooh! Количката е много хубава, кажи малко повече за нея - лесно ли се управлява? и каквото друго се сетиш като най-големите и плюсове. Мерси предварително!
Tony_st,  Hug ох и аз май се чувствам някак далеч от тези неща - помпи, стерилизатори, шишета, колички.. и аз имам много да уча, ама това му е хубавото Wink Успех на таткото!
dianaknikolova,  Hug Неудобната истина на Ал Гор е хубав филм, и ние го гледахме миналата година. Сега с нетърпение си чакам 22.30 и си гледам Бягство от затвора по НТ. Много го обичам този сериал. Някой друг следи ли го? Снощи малко се разстроих Sad
Любима, успех и да се похвалиш после!
Elwing, задължително ли в ТК бебетата са при майките през цялото време? Аз незнам дали това е най-добрия вариант. Thinking Смисъл, искам да си е при мен, но само ако съм добре. Страх ме е много от раждането и как ще се чувствам веднага след него, и в тази връзка се зачудих..  newsm78 Ако някой е раждал в ТК, моля да сподели! И също така, да попитам там някой консултира ли ни за кърменето, смисъл някой обяснява ли ни?
Danielkka, slancetoo®, Хера, мерси за включването ви за новата тема!
sisi_dqvol4eto, честито момиченце! И аз като dianaknikolova все се кефя на розовите новини.
Хубав ден на всички!   bouquet

# 26
Дано всичко е наред при fever  пращам и много целувки на нея и на бебчето и и много положителна енергия!!!!!

# 27
  • Мнения: 18
Dez-много ти благодаря за отговора.  Значи сега със сигурност ще си взема такава количка , а и стол за кола щом е толкова важен. А и още нещо какво е това чувалче?  newsm78 . Аз баткото го возих в такава количка със зимен кош, (е преди 13 год. можеш да си представиш какви са били количките  - смях  Grinning) а той е роден през април само 18 дни след сегашния ми термин и си спомням, че до зимата не ми се наложи да го воза в друга количка, направо като стана на 1 год му взехме лятна количка. Така че ще си я купиме тази.  Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 819
rossykv, аз раждах там и преди няколко поста писах - през деня си беше при мен, взимаха я само нощно време, за да се наспя.Аз отначало се възпротивих-исках през цялото време да си е при мен, но успяха да ме убедят, че по-добре така, поне там да се наспивам, че вкъщи вече няма спане/и бяха много прави  Laughing /. А бях секцио и определено ми беше трудничко ставането, но на практика ти нямаш кой знае какви задължения там  - нито го преобуваш, нито го преобличаш-само да го гушнеш, ако плаче/по желание  Mr. Green / и да го накърмиш през няколко часа/ както споменах-режимът е железен, точно на 3 часа/, но аз пак "не слушах" и нали си беше при мен-и по-честичко и давах, само да е спокойна  Simple Smile

# 29

Общи условия

Активация на акаунт