Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-10 от 10 отговора
Момичета,имам много шипки и изкам да направя вино,но незная как.
Ако има някой,който може да ми помогне нека ми напише рецептата подробно.
Цитирай

Две шепи шипки се счукват (ако са сухи) или нарязват(ако са пресни),слагат се да врат около 15-ина минути.Оставя се да изстине,прецежда се и се подслажда на вкус.Налива се в някаво шише(аз пълня в 3 литрово от лимонада "Горна Баня" ) и го оставяш капачката незавита(за да може да "диша".....След около седмица до 10 дена е готово.

П.П. Шипките може да се използват за още една доза.....
Цитирай

Малко извън темата за виното, но лятото ме гощаваха със зелева салата с оцет от шипки - страхотно беше !
Цитирай

Малко извън темата за виното, но лятото ме гощаваха със зелева салата с оцет от шипки - страхотно беше !
И на мен миналата зима ми остана една бутилка,която не изпихме бързо и вкисна....Стана си оцет....Изядохме го на салати по същия начин.... Laughing Laughing Laughing
Цитирай

TheNMaster,благодаря за рецептата ще я пробвам.
Цитирай

Майка ми го прави в дамаджана. Слага шипките, захар и налива гореща вода. И оставя до парното на топло да си ферментира.
Цитирай

Майка ми го прави в дамаджана. Слага шипките, захар и налива гореща вода. И оставя до парното на топло да си ферментира.
И така става,ама остават власинки от шипките  и не ми допада(въпрос на вкус,разбира се)....Затова аз прецеждам отварата....
Цитирай

колко шипки на литър вода? newsm78

виното после киселее ли?
какво става на цвят? като розе ли?
Цитирай

Асе,аз слагам две пълни шепи шипки на 1 1/2 вода.По толкова правя за един път,защото "виното" не е много трайно и трябва да се пие бързичко.Не е хубаво да се държи в хладилник,разрушават му се витамините....Ако преседи,тогава започва да киселее.
На цвят е ..... по-скоро като чай  Laughing Laughing Laughing ,но с по-розов ...Винен отенък Laughing Laughing Laughing
« Последна редакция: Четв., 30 Окт. 2008, 09:14 от TheNMaster »
Цитирай

мерси  Hug

уикенда ще видя има ли в парка шипки  Crazy
нали шипката е дива роза?
да не набера нещо друго newsm78
Цитирай

същото  Peace
Цитирай

1-10 от 10 отговора