Плевен - 68

  • 32 664
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 196
Atrakcia, Тина, ще прощавате, но и аз сложих в подписа си герой от филма "Количките". Виктор зърна вашите с Макуин и Матю и рече: "Искам и аз!". А си мислех, че вече отшумя тази мания. ooooh! И за да не сме напълно еднакви избрахме Сали. Grinning

 Joy   Joy   Joy  прощавам   Joy   Няма отшумяване, само появата и на други герои. Ние дори Мечо Пух още не сме надрасли   Mr. Green

# 226
  • Мнения: 872
Харесаха ми и на мен тези линийки,та смених и моята ,ама с по-момичешка  Simple Smile

# 227
  • Мнения: 189
Взех сини сливи,ще ги поваря малко и после ще хапна,масажирам на Хриси коремчето често,лошото е че и аз съм в същото положение като нея,но не помня да съм яла нещо запичащо....Обаче одеве докато я кърмих.....ееее,радост голяма,до под мишниците се омаза както се казва,ама сливите ще си ги хапна...

# 228
  • Мнения: 50
мама на христина ,аз съм давала на Боби еспумизан,но той е по-слаб и не помага особено.Другите капки,които съм давала зса колики са Био гая.Те са някакви по-нови.Пробиотик са и имахме ефект от тях.Препоръчвам ги ,не помня колко струваха,мисля ,че към 17-18 лв.Няма да с езапече от тях и ще помогнат.Ние сега също бяхме два дни със запек ,та и ние се омазахме преди малко "до ушите".Чак на мен ми олекна като видях памперса.  Laughing

# 229
  • Мнения: 189
Не ми олекна,ами с кеф й измих дупенцето да си призная...И на мен ми казаха,че Еспумизан-а не действа много за това взех Саб Симплекс-а,който ми го хвалят....Лошото,че незнам от кърмата ли се е запекла,от АМ ли ,от капките....

# 230
  • Мнения: 50
Според мен от кърмата не е.Аз нали с моето "захранване" ,запече се за пръв път.Съжалявам ,че му дадох пюре.Горкия измъчи се. Още не си е готов за захранване,добре че питах тук във форума.Мамите казват ,че е от какпките,които си ползвала....саб симплекс ли,нз как бяха ,не съм ги ползвала ,но може би е от тях.

# 231
  • Мнения: 189
Ще ги спра първо да видя дали проблема е от тях и ако се оправи,ще взема други...То не е една беля. Sad

# 232
  • София
  • Мнения: 9 857
Валя,Мими сухо никога не е кашляла,значи съм го давала при влажна кашлица предполагам.Никак не съм наясно обаче точно за какво е. newsm78

# 233
  • Мнения: 1
Здравейте ,мами от Плевен  искам да питам можете ли да ми кажете с какво да премахна хремата на детето.Тръгна на ясла и вечно сме със хрема.Капах какво ли не Виброцил ,Коларгол,Ксилометазолин, нищо, незнам какво да правя. #2gunfire

# 234
  • Мнения: 1 951
Добър вечер, дами!
Ние бяхме на балкана за 2 дни. Митко днес отново започна с онази кофти спастична кашлица. Вече съм силно обезпокоена, няма и две седмици от предната.
Пак започнах Вентолин, Новфилин....ходихме до Метро и купихме инхалатор, направих му с триста зора една инхалация с лайка тази вечер.
Пак ще се консултирам утре с педиатър.
Не знам вече какво да си мисля...лошото е, че вечер ме налягат много черни мисли ( както в момента) и чета темите за астмата и направо ми се плаче  Cry
Днес ходих там по поляните и намерих цъфнала мащерка, брах колкото успях да намеря, защото не беше много, брах и теснолист живовляк, шипки, волски език ( местните много го ползват за кашлица). Правих някакви отвари и като сложа и мед горе-долу пие, но не е достатъчно.

И така...стига съм се оплаквала.

За ИКЕА, не ми пречи, че няма в БГ. То ако има сигурно ще е в София, пък от тук до Букурещ е почти същото разстояние.
Още не сме ходили, ама ние какво ли сме направили за новия апартамент...нищо. Друга болна тема, да не я почвам и нея, че сега имам други проблеми за решаване и по-важни.

# 235
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Здравейте ,мами от Плевен  искам да питам можете ли да ми кажете с какво да премахна хремата на детето.Тръгна на ясла и вечно сме със хрема.Капах какво ли не Виброцил ,Коларгол,Ксилометазолин, нищо, незнам какво да правя. #2gunfire
Много болна тема за всички нас. На моменти съм безсилна. Tired Знам, че хомеопатията много помага, но в Плевен няма класически хомеопат. Най-близкия е във В. Търново, а един ден от седмицата приема в Свищов. Друг проблем е, че трудно се намират хомеопатични препарати в Плевенските аптеки. Crossing Arms

# 236
  • Мнения: 2 111
Валенце,аз имах суха кашлица и си правих сиропа с мед и лимони обаче въобще не ми помогна,дори още повече ми се раздразни гърлото.Предполагам че за влажна кашлица ще е идеален.
Капките Саб симплекс и Еспумизан съдържат едно и също лекарство-симетикон и запичат.Симона се запече така от Еспумизан и ги спрях.Започнах да давам капки Бейбинос,които не запичат и имат по-голям ефект.За капките Биогая и аз съм чувала много добри отзиви.
А по въпроса с термометър,мушкато или дуфалак да се помогне на детето,който не го е преживял ги отрича тези средства.Аз почти месец я изхождах само с термометър,дуфалак предизвика ужасни спазми.И въпреки че бях много против мушкатото,то беше последния ми шанс веднъж-не беше акала 7 дни,правиха й 2 клизми в поликлиниката,термометър и нищо не помогна,тя плачеше много и се напъваше и намерих мушкато от една баба,потопих дръжката в бебешко олио и го мушнах в дупето около 2-3 мм и след 1/2 час се изходи 5 пъти.Оттогава не се е запичала/тогава беше на 7-8 месеца и в резултат от захранването се получи така/.Просто е вълшебно това мушкато,а си бях казала,че никога няма да ползвам подобно нещо.
Овесена вода не бих дала на малко дете,защото съдържа глутен,дори и малко.Овесът се замърсява с глутен от другите зърнени култури при събирането и непоносимостта към глутен не се появява веднага както при алергия към други храни,а е необходимо доста време за да се открие.И една от предпоставките за отключването на тази непоносимост в по-късна възраст/около1-1,5 год./ е именно ранното даване на глутен.При положение че почти никога не се израства тази непоносимост и децата цял живот са на диета и не могат да ядат куп неща,не бих дала овесена вода.

# 237
  • Мнения: 5 026
Здравейте ,мами от Плевен  искам да питам можете ли да ми кажете с какво да премахна хремата на детето.Тръгна на ясла и вечно сме със хрема.Капах какво ли не Виброцил ,Коларгол,Ксилометазолин, нищо, незнам какво да правя. #2gunfire
Пробвам с хомеопатия за момента. Капките нещо не действат, а те и не могат да се слагат дълго. От следобед пак взе да кашля и той  ooooh!, а си мислех,че имитира мен. До четвъртък беше на АБ  Tired на мен ми помогна сиропа бира,мед,лимон, сега и на Анатоли направих. И компреса с извара ми помогна  Peace
Дикси, скорошно и бързо отшумяване на кашлицата  Hug

# 238
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Пробвам с хомеопатия за момента. Капките нещо не действат, а те и не могат да се слагат дълго.
Kакво му даваш сега?
Я, кажи (по-скоро дай линк) къде в руския сайт се прави лентичка като твоята?

Дикси, горе главата. Мисли позитивно и нещата ще се подредят благоприятно.

# 239

Общи условия

Активация на акаунт