Плевен - 68

  • 32 651
  • 283
  •   1
Отговори
# 255
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Erota, a пилето яхния,пак ли е един червен, пиперен сос и малко пилешко накълцано? А супата една брашняна с малко фиде и настърган картоф?Питам от любопитство дали са пооправили рецептите или е старата песен на нов глас.
Аз когато взимах за Михаела, боб даваха само за малките, а леща за големите. В смсъл,че за малките никога не са давали леща.Явно има някаква промяна.

# 256
  • Мнения: 2 556
Не знам с какво е толкова привлекателна детската кухня newsm78 Винаги съм се чудила, защото почти не познавам майка, която да не си е хранила детето оттам,а  в същото време вечно се оплакваха от храната и обясняваха колко била жилава каймата, колко била рядка супата и т.н....

# 257
  • София
  • Мнения: 9 850
Сега пък ново 20-сутринта Мими беше яла бисквита преди секрета.И личната каза утре да я заведа на глазно и жадно.Идея си нямах,че има значение.Всъщност не знаех,че в градината ще взимат секрет,защото чак в петък вечер са разбрали за болното дете.

# 258
  • Мнения: 872
Mirama, от къде взимаш храната,още ли пункта е ясла Мир?
 Аз много се колебая дали пак да записвам Мира на кухня  Thinking Пролетта и лятото е добре,че си правим разходка до там,но зимата като навали снегът е ужас.Храната обикновено закъснява и миналата зима се чудех на кой да я оставя и кой да моля да ми взима яденето в големите студове.

# 259
  • Мнения: 2 111
Нади,ще взимам храна от сряда,защото не сме се записали за 03.11. и 04.11.
Днес се записахме за 05.11. и ще имам наблюдения.
Лично аз се надявам да й хареса кухнята,защото е доста капризна и яде само  определени пюрета-месни на Гербер и  каши в бурканче на Хип и Нестле.Не иска нищо непасирано и готвено.
Di_p пункта на ясла Мир е закрит.Храната се раздава в градината с/у ДКЦ 3-ОДЗ 1,в градина "Незабравка" и градината до бл.12.

# 260
  • Мнения: 22 414
Така, да споделя сега за самата храна от кухнята. ))))
Ерота, не знам къде го видя това пиле яхния, ама такова нещо нямаше. ))))

Супа, в която плуваха 3малки парченца фиде и 2парченца картоф.
Манджа, червена, с някакви остатъци от картоф - пиле изобщо няма.
Кремче, почти безвкусно, нито захар, нито особен вкус на мляко.
Та, понеже взех купони за целият месец направо не знам какво да ги правя. Или баба и ще ги яде тези манджи, или ще търся на някой да ги продам, защото няма смисъл.
Калина супа не яде, ядене без месо не се признава за ядене, а гол крем не съм и давала сигурно от 3месеца.

# 261
  • Мнения: 2 556
Да, доста по-добре детето да хапне 1 ядене дори само да е, но да е истинско, отколкото 3 редки изделия с не напълно ясно съдържание...

# 262
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Сега пък ново 20-сутринта Мими беше яла бисквита преди секрета.И личната каза утре да я заведа на глазно и жадно.Идея си нямах,че има значение.Всъщност не знаех,че в градината ще взимат секрет,защото чак в петък вечер са разбрали за болното дете.


Да така е,нас личната ни предупреди че трябва да е на гладно ,когато взимахме на Меги секрет от гърлото.
Валенце мисля че трябва да кажеш на госпожите за майката,която се е карала на болното си детенце,поне
аз така бих направила. Peace

Тази скарлатина май е плъзнала по доста ясли..... newsm78
Вече се чудя дали да водя Меги утре на ясла.

# 263
  • София
  • Мнения: 9 850

Валенце мисля че трябва да кажеш на госпожите за майката,която се е карала на болното си детенце,поне
аз така бих направила. Peace
Казах им наобяд,като отидох да взема децата.оказа се,че това било често явление с тази госпожа.Но нищо не можели да направят. Tired

# 264
  • Плевен
  • Мнения: 1 357

Валенце мисля че трябва да кажеш на госпожите за майката,която се е карала на болното си детенце,поне
аз така бих направила. Peace
Казах им наобяд,като отидох да взема децата.оказа се,че това било често явление с тази госпожа.Но нищо не можели да направят. Tired

 ShockedКак така,като детенцето си го е взела от дом,не я ли наблюдават разни инспектори как се грижи за него.
Мисля,че госпожите трябва да алармират където трябва за отношението на тази майка към детето.
Може и да бъркам в разсъжденията, не знам....

# 265
  • Мнения: 1 951
Ходих при Българанов, този път каза, че няма бронхиален спазъм, няма свиркане на гърдичките. Реши, че му е сочно гърлото и от това кашля, та ми изписа 15-я модел сироп. Ако някой ми види шкафа със сиропите......"Марешки" ряпа да ядат.
Та поне сега съм по спокойна, че кашля от друго, но дано това гърло пък на доведе до повишена температура.

Инхалатора го взехме от Метро - 140лв. Сигурна съм, че има и далеч по-евтини, но снощи като се притеснихме след като пак така се закашля и повърна и на Емо изобщо не му се чакаше и разправяше да търси къде другаде се предлагат инхалатори и се изстреляхме първосигнално в Метро и го купихме.
Днес Българанов ми се накара, че съм го купила. Той не ми бил казал да си купувам такова нещо, за какво съм го взела  Crazy
Но няма нищо, нека имам. Емо като малък е правил всеки ден инхалации с лайка в домашни условия, така, че мисля, че няма да ни е излишен.

Като чета за менютата в детската кухня и ми става весело. Аз затова се отказах, но съм оптимист и мисля другото бебе, живот и здраве, пак да запиша. Дано този път ми хареса храната. Истината е, че престанах да взимам храна, не е защото Митко не я е искал, напротив, хапваше я с удоволствие, но на мен не ми хареса  Laughing

# 266
  • София
  • Мнения: 9 850
Истината е, че престанах да взимам храна, не е защото Митко не я е искал, напротив, хапваше я с удоволствие, но на мен не ми хареса  Laughing
LaughingИ аз така направих и с двете деца.Така че,да не те отчайвам,Дикси,ама не вярвам и с второто да взимаш.На Бубка и взимах една седмица,на Мими и взех еднократно и дотам.И спрях защото обърках супата с крема-и двете бяха толкова редки,
че сложих жълтъка в крема и като го пробвах Sick.

# 267
  • Мнения: 5 026
Спомням си,когато писах ,че започвам да взимам на Бужи храна от кухнята, тогава Тес писа,че за нея кухнята ще си остане "неразгадана мистерия"  Joy

# 268
  • Мнения: 1 951
И спрях защото обърках супата с крема-и двете бяха толкова редки,
че сложих жълтъка в крема и като го пробвах Sick.

Joy Така, де, но си мисля, че не е редно да натрапвам моите вкусови предпочитаня на децата ми. Затова другия път отново с песен на уста и ако пак се поема с охота, не мисля да спирам, защото ще имам два пъти повече ангажименти  Mr. Green

# 269
  • Мнения: 872
Дикси,радвам се,че Миташки не е със спазъм  Hug Бързо да оздравява    love001
Ерота,мерси за инфото   bouquet Чак толкова ли са зле нещата с кухнята, а аз си мислех,че вече ще пооправят и менюто заедно с ремонта  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт