Относно пасирането !?!

  • 4 980
  • 41
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 541
Здравейте мамчета ,моля ви кажете ми до кога пасирахте на бебетата си и как минахте към не пасирана храна .Моята дъщеря не иска нищо непасирано (бута с език и се отвращава от храната ако съм настоятелна , ако не просто не иска да яде докато не пасирам )това е !Помогнете ми със съвет!М О Л И Я !!! Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Окончателно спрях да пасирам яденето й това лято-на около 1г. и 5-6 м.Преди това имаше периоди,в които успешно си дъвчеше и други,в които плюеше и отказаваше непасирана храна.Тогава около 1 седмица й давах всичко гладко пасирано,после започвах постепенно да оставям по-едри парченца,за да пробвам дали желанието за дъвчене се е върнало.

# 2
  • Мнения: 581
 Дъщеря ми мина на непасирана храна окончателно към 2- годишна възраст.Стана постепенно за около 1-2 месеца.Не съм я насилвала по- рано, защото отказваше да яде непасирано готвено, дъвчеше само хляб, бисквити, солети, плодове и попара.

# 3
  • Мнения: 1 763
На 9 месеца го записах на детска кухня и там не пасират храната, а я режат на много ситно. Научи се да я дъвче, но моят син е голям лакомник и само да усети вкуса на храна, прави всичко възможно, за да я преглътне. Но някои неща още му ги пасирам.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 215
Ееее, имате напредък. Доскоро изобщо не ядеше.  Grinning
Иво се хранеше на ДК от 10-тия месец. Пасирах храната до годинка и 1-2 месеца. Постепенно започнах да пасирам само с няколко завъртания на пасатора, колкото храната да не е съвсем гладка, после намалих броя на завъртанията, и така-докато се научи да яде малки парченца.

# 5
  • Мнения: 46 488
До 1г. и 6м.
Оставих я, докато сама не прояви интерес към непасирано.
Преди това, когато аз предлагах се давеше и посиняваше.

# 6
  • Мнения: 4 433
до 10  месеца пасирвах Peace

# 7
  • Мнения: 961
Аз всъщност много рядко съм използвала пасатор, само когато приготвях месни пюрета. Още от началото намачквах с вилицата, колкото - толкова. Но имам познати, които дечицата им дълго време отказваха да ядат не-пасирана храна и след годинка и половина постепенно преминаха към нея! Според мен важното е, да не я насилваш малката принцеса, когато е готова, тогава ще си хапва храната на парченца.
Ако изобщо отказва да дъвче, може да й предлагаш коричка хляб или нещо, което да си държи в ръчичка и да си го дъвкоти!  Hug

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Петър ядеше едро пасирано до към 10 месец. После започнах да режа на малки късчета докато готвех и не пасирах. На Габриела до вчера пасирах на гладка каша. От вчера започнах да оставям по 1-2 малки парченца. От утре парченцата ще се увеличават!  Peace

# 9
  • BG
  • Мнения: 1 900
До годинката пасирах.

# 10
  • Мнения: 434
Не съм пасирала нищо, просто намачквам с вилица ако е нещо на по едри парчета, но всяко дете е различно Peace така, че не мисля че е проблем да пасираш докато детенцето не прояви само интерес да дъвче храната.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
Пасирах до 2г,но от 1г и 6-7 месеца не всичко.

# 12
  • Мнения: 27 524
Почти до 2 годинки синът ми ядеше манджите си гладко пасирани. Иначе се давеше. До дете си е, нямаш повод за притеснение. Никой не е останал на пасирана храна  Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 1 541
Ееее, имате напредък. Доскоро изобщо не ядеше.  Grinning
Иво се хранеше на ДК от 10-тия месец. Пасирах храната до годинка и 1-2 месеца. Постепенно започнах да пасирам само с няколко завъртания на пасатора, колкото храната да не е съвсем гладка, после намалих броя на завъртанията, и така-докато се научи да яде малки парченца.

Да поне яде сега  Laughing!
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ   bouquet
Очаквам още мнения Hug

# 14
  • Мнения: 431
Аз продължавам да пасирам,защото ако не е пасирано,повръща на фонтан или просто не яде(а и без това е злояд).Така че ще пасирам,докато е необходимо,само да яде  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт