Нека духа, нека вее - с усмивки МАРТенчето ще ни грее!

  • 18 861
  • 282
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 980
Зайо, много се радвам за вас, очаквам с нетърпение следващи включвания и снимки от теб.
Пухчо, Преси е страхотен сладур и толкова големи вече изглеждат нашите "бебоци".
Таня, много се смях на грижите на Гено към малкия Петърчо. А разкажи какво е това с библиотеката, нещо като групово четене на книжки ли има?
Мини, радвам се за баба ти и съжелявам за леля ти. Hug
Хони 81, как е Алекса, не си се включвала тези дни.
Дени, за биберона споделих преди, че успяхме да го махнем учудващо бързо преди седмица и нещо, но то си е до момент. По принцип до 2г. не е такъв проблем, поне от това, което четох в нета.
За гърнето, казва за а.о, но малката работа хич не я съобщава или показва и сме с памперси още. Даже вече знае и обяснява, че на "пама пиш не, а в гъ/р/ненце", ама резултатите не са налице.
Възглавничка й слагам бебешка, т.е. малка, но тя се върти като спи и често е с кратата на възглавницата, така че не мога да кажа, че я ползва много. Не си спомням дали писах преди, но ортопедът при профилактичната консултация на Ния ни посъветва, че е добре за да няма изкривявания да се слага възглавничка, която да е дебела колкото разстоянието от врата до края на рамото на детето, макар че нашата май  е по -ниска.
Аз благодаря на тези, които писаха за хъркането. Май наистина се оказа хрема, но понеже нямаше никакъв секрет се чудих. От вчера обаче имаме и сополи и то доста, така че днес ще ходим на лекар. Милата не можа да спи като хората, защото явно се стичат и се давеше от сополи. Засега слагам капки, давам витамин С и оксцилококцинум, но за всеки случай ще я заведа следобяда, че ме притеснява. Приемам съвети за бабини илачи, че да не я тъпча с много лекарства по възможност.
Лек и успешен ден на всички!

# 181
  • Мнения: 907
МианаНиа, само да ти кажа, че стеримара (или друго подобно средство) явно действат облекчаващо на хремата, защото Киара като има сополи и доброволно идва да й пръскам стеримар, а от капките реве, та знае ли се Crazy За хъркането няколко пъти забравях да пиша, съжалявам Embarassed, но и на Киара й се случва когато й е запушено нослето (макар и съвсем малко).

# 182
  • София
  • Мнения: 515
Здравейте!
Първо за бибата-и Мишел заспиваше само с нея...докато миналата седмица като ходихме при свекър ми си забравихме бибата там...и с мога да кажа че вече сме без биба от 1 седмица и мисля да ги хвърля(че съм ги скрила в един шкаф) Mr. Green не я търси бибата което е супер!
За възглавничката,нямаме но тя си иска възглавничка и й правя като и слагам нещо в калъфката колкото да има нещо.Имахме две малки от спалните комплекти но ги забравихме на морето като бяхме.
Та по този повод ако може да ми кажете от къде мога да взема детска възглавничка и какви са цените? Rolling Eyes
Приятен ден от нас!

# 183
  • Мнения: 452
MianaNia, Кристиана хърка мноооого от 3 дни, и сега ще я водя на лекар. Друго нищо и няма, незнам и аз какво е това хъркане.
После ще пиша какво е казала лекарката.

# 184
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Пак съм аз Grinning
Ходихме до педито. Преси е добре, лекото покашляне е от секретите по гърлото. То не е зачервено. Изписа ни Коларгол и някаква добавка към храната - Имуно бейби. Ако не дай боже се влоши му изписа Суметролим, но искрено се надявам да не стигаме дотам.
Сега включвам на 5-а скорост и почвам да въдворявам ред и чистота вкъщи  ooooh!

# 185
  • Мнения: 2 960
Здравейте мили дами  bouquet

Край морето времето е тъжно и някак си смутено
препръсква дъжд ,подготвя се да е студено!! Sad
Улиците са по тъжни,от листата пожълтели
птичките ги няма тук ,далеч са отлетели ooooh!
Колите са изпраскани със есенната кал
хората навлечени с два ката дрехи -чак да ти е жал
че ги няма оскъдните роклички и късите полички
дъждеца дребен ни замерва -сякаш ледени стрелички.
И в този  сив ,надвиснал есенен пейзаж
единствено форумчето дава ми кураж Laughing
Че времето е "временно " и ще отмине Rolling Eyes
ще пекне Райко и още малко зимата ще ни размине!!!

Така ето и по  темите:
За възглавницата-моят Виктор не ще такава "екстра"..така ,че сме без възглавници.
за гърнето-тотален крах в опитите ми  EmbarassedНе ще и да чуе за възможността да свърши "нещо" в него.Мисля,че трябва да чакам подходящия момент ,който явно не е сега.
за бибата- ooooh!До годинката почти не го"уважавахме",сега все си иска "бубольона"...не заспива без неговата"компания".Махането ни явно няма да е  скоро!!
На всички Hug  bouquet

# 186
  • Мнения: 386
 Hug, май не съм писала много отдавна, но поне успявам да чета Embarassed
Зайко, радвам се за бързата адаптация и чакаме новини и снимки от вас Peace
daninka , много се зарадвах че се "завърна" в нашите редици Hug. Много е хубаво днешното стихотворение, както и всички които си споделяла с нас де Hug
Сега и аз да споделя за нашите навици Mr. Green. Спим с малка бебешка възглавница, като денем спи в леглото си, нощем при нас. SadОткакто я отбих се буди по 5-6 пъти и реве за сок, от зъби, да я гупкам, да ме щипе и дере някъде на голичко и за каквото още и дойде наум ooooh!.
  На гърне не ходим, слагам я по няколко пъти на ден на тоалетната с адаптер. Стои там с удоволствие, но не прави нищо освен да пее Grinning.
За бибата /тъкмо днес се канех да питам как е при Гого, все още мислим еднакво Heart Eyes/ , постоянно е с нея. Търси си я и реве за биба, ако не е с нея става мокра до пъпа от лиги, а и лапа каквото и попадне. Предвид това , а и скорошното ни отбиване съм решила да я махна веднага щом избият кучешките. До тогава ще ни е пръв другар Mr. Green

# 187
  • Мнения: 907
Ала-бала, ти ми върна радостта от живота Joy Притеснявах се, че само моята хубавица е "залепена" за биберона си, а като знам, че има и други, ще ми е по-спокойно да я оставя още известно време  (и аз се оправдавам, че чакам кучешките, както и преместването ни в новия апартамент, където мислим да отделим Киара в собствена стая).

# 188
  • Мнения: 250
От сутринта се каня да се включа и все не успявам.
Сега Тишо заспа,но е в ръцете ми. Crazy
daninka много оригинално описание на днешния ден,както винаги в твой стил.
poohcho и Тишо е така цяла седмица-секрети,които се стичат към гърлото и от два дена покашля.И аз ще го водя днес на лекар и ако каже че е добре в понеделник пак на ясла.Дано не стигате до Суметролима. Praynig
Наталчето възглавници продават в магазините за завивки,одеяла,чаршафи.
Tanya Genova много сладко и грижовно ти е голямото момче.Изглежда весело и забавно с две малки дечица,но предполагам,че на моменти е доста трудно. Naughty

Днешния ден доста зле започна за нас,но няма да ви занимавам с неща,които не включват дечицата.
Не знам какво става с Тишо,но откакто е в къщи(вече цяла седмица)не иска почти нищо да яде.Уж беше започнал да хапва повечко,и на яслата го похвалиха и сега пак това неядене... ThinkingПрез деня гледам да не давам да суче и той почти не си иска,само за обяд като заспива,но пак не иска да яде...Много изнервящо ми дейстава.Единственото което ми идва на ум,че може да го мъчат зъби затова да отказва храна(още е само с 10).При вас забелязвали ли сте такава зависимост?

Хайде спирам и отивам да готвя,че довечера ще имаме гости.

А аз се оправдавам за отбиването със зъбите и стреса от яслата.Ама то дали биба или цица все тая. Mr. Green

# 189
  • Мнения: 93
Здравейте момичета!Ние сме добре няма и помен от разстройството , но все пак си я оставих 2та дни удома и няма време за нет.
Мини тези редове направо ме просълзиха даже се обадих на мама и на мъжо да им кажа , че ги обичам!
Сега малко по темите :
Биберона-не мога да се включа не сме използвали.
Гърнето- ве4е 5ти месец сме без памперс .Вкъщи показва , но в яслата ако я улучат(по-често -не , но не и обръщат внимание на знаците , а тя не казва , а показва).
Възглавница-малка бебешка ползваме но тя спи повече при нас така , че май е без.
Храненето-Али има такива периоди точно преди пробиването на зъбче отказва всичко без кисело мляко и хляб.Дано да са от зъбки при Тишо(хремата също ги мъчи и хапват по-малко).
Муци- не се стресирай минава им.Аз така в началото тя реве там , аз - у нас . За какво децата просто не са разбрали , че е хубаво там сред връстници.Ще го преживее-моята ревеше и там постоянно , но с всеки изминал ден е все по-добре.
Зайо радвам се че сте добре и че се включваш!
Ами май е туй , че роман написах...
Лек ден на всички!

# 190
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Наталчето, не знам в София от къде може възглавница. Аз гледах в Пловдив във Вис Виталис (там по принцип са леко по-евтини нещата на бельото и дрешките, защото са тяхно производство). Ами една смотана възглавница 20/30 сигурно, струваше към 5 лв, а "голяма", т.е. нормална детска възглавница 8 и нещо. Е видя ми се доста скъпо за едно смотано хасе с грозни картинки и вата, която ще се спити за нула време. Сега сме с двойно сгънато парче от олекотен юрган, вместо възглавница и в калъфка.

Пухчо, ей това им се чудя на педиатрите. Как се изписва антибиотик, ако се влоши. Кой разбира, че се е влошило и какво се е влошило, по усмотрение на родителя ли? Не е ли редно да се прегледа отново детето и да се прецени.
На нашите кумове педиатърката така изписва антибиотици. Тяхната малката сменя по 3 антибиотика на месец заради кашлица с неизвестен произход. Скоро бяхме у тях и кумата сподели, че отишли на лекар, преслушал детето - нищо му няма. Но видиш ли на излизане, малката се изкашляла и педиатърката казала "аааа, тази кашлица е лоша - антибиотик"  Shocked Shocked Shocked Е не го разбирам това!

Ала бала, не си споменала, че си отбила или аз нещо съм изпуснала.
За протокола, кои са още кърмещи? - Бамби мама и аз ли сме само  Crazy или има и други?.
Аз от един месец и повече съм решила да махаме вечерното кърмене, да остане само нощното (него да видим кога ще махаме), ама все нещо се проваля. Ту Андрея нещо е болна, ту ни предстои пътуване, ту други работи - само се разтакавам. А защото съм го решила и вече почва да ми тежи това кърмене или по-скоро да ме плаши, че ще е много трудно отбиването.

# 191
  • Мнения: 1 986
Здравейте и от мен!
Снощи ходихме да празнуваме 20-годишнина на нашите кумове. Изкарахме си чудесно, но малко ме боли глава от 1 чаша и половина вино. Уж беше много скъпо и прекрасно вино(кумът ми твърди, че разбира от вина), а още не мога да се съвзема.

При нас процеса на отказване на смучене на пръст върви добре. Не го лапа при заспиване и много смешно ми обяснява, че е лют с жестове. Дори ми предлага и аз да си близна hahaha. Навикът обаче е много силен и когато веднъж бях забравила да я намажа с лекарството, чух силен и познат смучещ звук през нощта. Мисля, че се включих навреме с опитите за отказване, защото виждам, че и кучешките зъби се показват.

Да споделя опит как отказах навремето Владислава от биберон. Първо да уточня, че тя не го смучеше постоянно, а само при заспиване. Започнах да й го вземам 2-3 дни първо при заспиването по обяд, а после и вечерта. При нея много лесно се получи, но тя беше мнооого кротко бебе и много лесно се съгласяваше с всичко, за разлика от сега.  Rolling Eyes

Днес смятам да си тръгна по-рано от работа и да заведа Мартина на лекар, защото кашля. Хремата понамаля, защото й слагах Коларгол, но кашлицата се усили.

Мартина спи на възглавница, която е голяма но много мека и ниска. Тя си я иска и си спи на нея. Възглавницата много помага при хрема. Знам, че в яслите и детските градини децата спят без бъзглавница.

Данинка, много забавни стихчета!

Разгледах снимките на Преси и другите дечица. Мони е сладурка голяма. То е ясно, нали е от Сливен, а там грозни нямаме. Simple Smile
Целувки и прекрасен уикенд на всички! Жалко, че времето не е хубаво, но все ще измислим нещо забавно. Аз например мечтая за това:

# 192
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Да ви разправям за вчера, какво прави моята убавица, та с баща й се "напикахме" от смях. Сложила една кукла седнала на земята и сяда върху главата й приклекнала, аз се чудя какво прави това дете, та се и ядосва чак. И по едно време гледам как върви приклекнала и така избутва куклата и вика "дий конче, дий конче"  Joy.

А пък преди малко, аз простирам и си мисля, това дете много се затихна в тоалетната, пак нещо четка с четките ни за зъби. Но не, тя взела четката за тоалетната, поставила я върху капака на тоалетната, облегнала я на корема си и чопли  Sick

# 193
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Манго, аз съм човек, който не обича да се бърка в на другите работата. След като съм преценила, че имам вяра на лекаря си значи дотам. Каквото ми каже, това правя. Изключая сериозен проблем, за който примерно е хубаво да чуеш поне две мнения. Тази педиатърка вече шест години лекува Мишо и имам наблюдения върху работата й. След като имаше случай, в който Мишо беше пред поредната гнойна ангина, а тя ми го излекува с 2-3 сиропчета и капки... Определено не е от привържениците на антибиотиците във всеки случай.
А за това дали се подобрява или влошава детето мисля, че всеки родител може да прецени - ако започне да ми кашля повече или пък ми вдигне и Т значи нещата не вървят на добре. А това, че не ни вика да го прегледа пак - явно след като в началото не не сме успели да се справим със сироп и капки, как след като се влоши да успее да го излекува без нещо по-сериозно? А да се разходя дотам и да чакам на опашка само за да ми изпише рецептата е губене на време според мен  Peace

# 194
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Толкова мразя да чистя, когато съм сама с двамата  Close Имам още да избърша праха, а после трябва и да сготвя. Но то със спирания за какво ли не една работа дето я върша за час и половина ми отнема половин ден  Tired

Общи условия

Активация на акаунт