Въпрос към мамите давали Аптамил и Милумил

  • 677
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 272
Сменихме най-после НАНа АР (е в процес на смяна сме) с Милумил, но почнах да се колебая дали не сбърках.
Имам си причини да задраскам от списъка два от производителите на млека:
- Нестле, защото  на въпроса ми към тях каква е точната температура на водата за млякото НАН АР отговора беше "...Спазвайте стриктно инструкцията на опаковката!"  Shocked бе да ви вземат дяволите, какво да спазвам като не пише нищо там. После купих една не херметизирана оризова каша.... и дотам!
- при производителите на Фризолака се отчаях с една каша Фризокрем дето я изпихме с шише вместо да я ядем с лъжица, Close че то млякото ни беше със същата гъстота...

На няколко места питах за разликите при Аптамил и Милумил и ми казваха "...ами само вкуса на ванилия при Милумила". Тъй като и без това с мъка пиехме НАНа (слагах пюре за промяна на вкуса, други хитрини не помогнаха). Реших че Милумила е нашето мляко, но установих че е с 45 ккал повече на 100г от Нана (325 срещу 280). Та сега се чудя дали да го сменям пак с Аптамил.
Малчо е в средната норма на ръст и кг

Редакция:
Още един въпрос (с риска някоя мама да ми се изсмее): Какво е "Пребиотици" ?

Последна редакция: вт, 12 юли 2005, 23:09 от Desem

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Ако те притесняват калориите въобще недей да го сменяш.Ако на бебо му харесва карай с него.Мойта дъщеря повръщаше от Фризолака,но когато й дадох Милумил много го хареса.Вие сте във възраст,която тепърва ще изразходвате много енергия не се притеснявай за килограмите и аз мислех,че ще пълнее от него ,но сме добре.7,970кг на 69см. на 6,5мес.Ти като сложиш пюре в млякото пак става толкова калорично

# 2
  • София
  • Мнения: 8 272
благодаря за отговора.
Аз сравнявах всички показатели, които ги пише та така видях разликите.
Иначе се харедса Милумила на Малчо, чак на мен ми хареса аз дето прясномляко не близвам Simple Smile
А за пюрето слагах по 10-20 гр. колкото да обия гадния вкус на Нана майка ми като го опита съжали Малчо Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 884
Пребиотици (олигозахариди). Функционалните храни, наричани още “биотерапевтични”, включват в състава си специфични добавки и субстанции, които въздействат положително върху здравето на човека. Функционални храни са пробиотиците, пребиотиците и в известна степен - хранителните фибри. Пробиотиците са живи микроорганизми със специфично действие върху баланса на интестиналната микрофлора. Съдържат се във ферментирали храни. Пребиотиците са неразградими хранителни ингредиенти, които стимулират развитието на полезната интестинална микрофлора.

# 4
  • Мнения: 1 753
Ползвали сме Аптамил и Милумил. И от двете Анна се запичаше зверски, но най-вече от Милумила. Аптамила определено го понасяше по-добре. Обаче пак трябваше да я изаквам с термометър...  Twisted Evil Та най-накрая се спряхме на Омнео. Супер доволна съм и ти го препоръчвам!!!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Ползвали сме Аптамил и Милумил. И от двете Анна се запичаше зверски, но най-вече от Милумила. Аптамила определено го понасяше по-добре. Обаче пак трябваше да я изаквам с термометър... Twisted Evil Та най-накрая се спряхме на Омнео. Супер доволна съм и ти го препоръчвам!!!
Сигурно по принцип сте по-запечени.Мойта дъщеря с Милумил ходи по 3, 4 пъти на ден по голяма нужда,а преди да въведа пюретата и по 5 пъти.Мисля,че си е до организъм

# 6
  • Мнения: 319
Бяхме на Аптамил до осмия месец - много, ама много съм доволна от него. По-вкусно адаптирано мляко от него не съм близвала, нямаше запек, нямаше повръщане, нямаше проблеми с разтварянето, нито пък е дебеляла Крисата. Всички останали адаптирани млека, които съм опитвала, ми миришат меко казано неприятно.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 025
Здравейте,
Ние също да се включим към превържениците на Аптамил-Рали пълни памперса поне по 2 пъти на ден, а преди пюрета и по повече. Може би някое от тях я запича леко. Но иначе нямаме никакви оплаквания Peace

# 8
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Здравейте,
Ние също да се включим към превържениците на Аптамил-Рали пълни памперса поне по 2 пъти на ден, а преди пюрета и по повече. Може би някое от тях я запича леко. Но иначе нямаме никакви оплаквания Peace

И ние сме така. Да живее Аптамил-а! Laughing

# 9
  • Мнения: 514
С две ръце за Аптамил. Милумил-а е по-мазен и е за деца, които повръщат. Откакто Дани е на изкуствено мляко само Аптамил му давам. По колко мл мляко давате на децата си?

# 10
  • София
  • Мнения: 8 272
Сега (6м) пие около 160-200 мл мляко. Зависи колкото изпие - рядко стига до 200 мл без след това да повръща.

Благодаря за отвоворите и поясненията. Ако не се запече, значи Милумила е нашето  млякото защото повръща ме понякога Simple Smile

# 11
  • Мнения: 397
Здравей,

Аз смених Нан с Аптамил, защото от Нана Сашко получаваше ужасен запек. В Аптамила има пребиотици и детенце се чувстваше по-добре с него. Знам, че по принцип Милумила е за по-капризни деца, които не харесват вкуса на всяко мляко. Ние проблеми с това нямахме. Даже и Нутрилон пиеше, въпреки че не му беше любимото. Поздрави!Ала

# 12
  • Мнения: 554
Абсолютно съм ЗА Аптамил.Моята дъщеря беше на кърма до края на 8 месец,след което започнахме с Аптамил.Пие го с голямо удоволствие,даже мисля,че не направи разлика с кърмата.Ходи по голяма нужда по два пъти на ден без проблем.

Общи условия

Активация на акаунт