Каза ми...

  • 3 455
  • 38
  •   1
Отговори
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Накратко:женени сме от почти 9 год., имаме син на 8 год.и дъщеря на 1г.и 2 месеца.Съпругът ми ми каза, че събота и неделя той няма да ми бъде детегледачка на мен.Да си викам майка ми да ми помага.При нас няма такова нещо като семейни разходки.И през седмицата и през почивните дни излизам сама с децата.Той е най-често на компютъра или пред ТВ.В резултат на тези му думи не му говоря от неделя.Той прави някакви бегли опити, но не си и помисля да ми се извини или да говорим поне.Мисля си, че децата са си наши, не на майка ми, и той трябва да се включи по-активно в грижите за тях.Права ли съм или нещо бъркам?

# 1
  • Мнения: 139
Ти децата от къщата на майка си ли си ги взела? Или той активно е участвал в създаването им?
И той теб ли ще детегледа, или общите Ви деца?
Май господинчото има нужда да бъде викната майка му, за да го обгрижва, защото видимо (изхождайки от написаното от теб) не е дорасъл за родител.
Децата имат нужда да им посвещават грижи и време и двамата им родители и е хувабо благоверният ти да започне за отделя време за децата си.
Извинение не ти трябва. Трябват дела. В полза на време и грижи за дечицата.

# 2
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Преди не беше такъв, излизахме, занимаваше се със синът ни , когато беше малък, но сега е егоист и се дразня страшно.

# 3
  • Мнения: 46 488
Преди не беше такъв ...

Значи има някаква причина, хората не се променят изведнъж.

И аз мисля като теб.
Грижите за възпитанието и отглеждането са задължение на двамата.
Казано с две думи:
- през деня ти работиш като детегледачка, той - неговата си професия
- след работа: всеки си поема неговата попловина от задълженията по деца и домакинство

# 4
  • Мнения: 1 243
Права си и още как. И съм на мнение, че хората се променят и без причина... Tired Просто всеки свиква на по-лесното и удобното, в случая жяната да се занимава с децата нон-стоп, таткото - когато прояви желание. Общи деца - общи грижи!

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
общо взето си права, но някъде си сбъркала по пътя за да стигнеш до тук.

# 6
  • Мнения: X
Labrador ,обикновено мъжете бъркат,като си мислят ,че щом носят парите в къщи,нищо друго не е тяхно задължение.

Децата да не би да вървят с чеиза?!И си ги е донесла заедно с дрехите и обувките...???
Много "обичам " такива арогантни простаци /да ме извини авторката за обидната дума,но.../, дето мислят,че целия свят им е длъжен...Познавам 2-3 такива,ей,по-големи боклуци светът не е срещал.
ricare , много си права и да се сърдиш,и да изискваш.Аз лично бих му изкарала през носа съботно-неделните почивки.

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
и не знам да ли е донесла децата с чеиза, но когато се изнеся си ги взема (с някои по-редки изключения)
авторката казва че промяната е от скоро което ме навежда на мисълта, че нещо са сгафили взаимоотношенията. а както знаем за това са нужни двама човека .....

# 8
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Вероятно е така, но той що си го изкарва на децата?

# 9
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
не си го изкарва на децата, да е писала някъде че ги тормози например? или че през седмицата не помага?

# 10
  • Мнения: 46 488
не си го изкарва на децата, да е писала някъде че ги тормози например? или че през седмицата не помага?

Ако аз съм дете, ще искам да бъда с баща си и майка си в събота/неделя, ако той каже пред мен на майка ми "Няма да се занимавам с тях, да не съм им детегледачка" и седне да си гледа телевизия или иде на бира с приятели, определено ще ме заболи и ще бъда много нещастно дете.

Може и да има някакъв проблем, но да си го решава с майката, това няма нищо общо със задълженията му към децата.

# 11
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
През седмицата е още по-зле.Прибира се в 18,30 винаги изморен, гладен.Слушам лекцията за задръстванията, изморителната му работа и т.н.Освен това 2 дни в седмицата ходи на курсове по Английски и се прибира след 21ч.
За него е достатъчно, че носи парите вкъщи.
Проблемът настана, когато поисках и аз малко почивка.Ако се примирявам и мълча сме идеалното семейство.

# 12
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
гадно е, макар че го разбирам.
ако искаш нещо да постигнеш, трябва да се "смените" за малко.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 840
Няма лошо човек да има нужда от лично време.
Единственото лошо тук е, че на разходките с децата и на времето, прекарано с тях се гледа като на неприятно задължение.
Би трябвало да е удоволствие и радост, а не да се превръща в досада, която да се прехвърля от единия родител на другия.

Имате сериозен проблем, макар повечето вероятно да не споделят това мое мнение.

# 14
  • Мнения: 2 197
А защо не опиташ директно да му представиш нещата в прав текст: еди кога си излизам за еди колко си часа. Да се оправя както реши. Много са ми интересни такива взаимоотношения, в които единия е "длъжен" да гледа децата и куп други неща. Аз не бих се съгласила. В къщи никога не е имало такова нещо, независимо кой колко пари носи (в повечето случаи неговите са повече, но е имало и обратно положение).
Между другото промяната не може да настъпи ей така изведнъж. Явно наистина има нещо друго, Лабрадор е прав.

Общи условия

Активация на акаунт