Защо да не започна с каша?

  • 2 618
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 743
Брит, мойта позната е с бебче на 6 месеца и на нея го е казал съответния педиатър. На мен също не ми звучи логично, ако е първа храна да има такъв ефект, а ако се даде понатам, да няма Thinking
Благодаря и за съвета за картофите.

Аз започнах да й давам на мойта бебка малко оризова каша след обедното кърмене от няколко дни, но много бавничко. Още до 30мл не сме стигнали. Интересното е, че и само с вода я папа с доста гъста консистенция. Е, не с голям ентусиазъм, ама то и на мен ми е безвкусна Sick. Взех на Милупа безмлечна оризова Peace

# 16
  • Мнения: 132
Аз започнах със сок от ябълка и морков-претърпях неуспех.След това пробвах със зел.пюре-пак не се прие от беба кой знае колко добре,почнах да смесвам зеленчуково с плодово- и продолжи да се мръщи.Тъкмо да се откажа със захранването и да изчакам малко и последно реших да пробвам с оризова каша на ХИП- УРААААА! Имаше ефект- тя прояде!Така че всяка дете е различно.Аз смятам да наблегна на кашата(правя я с кърма)Ти сама си реши с кво да почнеш.Просто експериментирай

# 17
  • Мнения: 961
Аз също за първи път чувам подобно нещо за кашите и калция!  ooooh! Какво ли няма да чуе човек вече!  Rolling Eyes
Аз самата започнах с картофено пюре, като го правех с кърма и хубаво намачквах картофа. Оризовата каша я въведох по-късно, но просто имах домашни картофи и моркови!

# 18
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Например в Германия захранват с каша. Мисля, че зависи от теб самата и детето.

# 19
  • Мнения: 2 467
Ако кашата  блокира и капсулова калцият в организма като първа храна, ще го прави и като втора, трета и т.н.
С две думи - няма да се дава на бебета.

# 20
  • Мнения: 1 691
Ако кашата  блокира и капсулова калция в организма като първа храна, ще го прави и като втора, трета и т.н.
С две думи - няма да се дава на бебета.
Peace Съгласна съм. Кашата е всъщност брашно евентуално с мляко и подсладено. Не виждам какво точно ще й е тежкото - много по-тежка за стомаха е целулозата на пюретата.
Това за блокирането на калция вече съм го срещала в някоя тема тук - явно съответният педиатър на всички го казва.

# 21
  • Мнения: 2 376
Ако кашата  блокира и капсулова калция в организма като първа храна, ще го прави и като втора, трета и т.н.
С две думи - няма да се дава на бебета.
Peace Съгласна съм. Кашата е всъщност брашно евентуално с мляко и подсладено. Не виждам какво точно ще й е тежкото - много по-тежка за стомаха е целулозата на пюретата.
Това за блокирането на калция вече съм го срещала в някоя тема тук - явно съответният педиатър на всички го казва.

Едно време са захранвали бебетата така, обаче кашата, която бих дала няма да е с брашно и няма да е подсладена.

# 22
  • Мнения: 1 691
Едно време са захранвали бебетата така, обаче кашата, която бих дала няма да е с брашно и няма да е подсладена.
Няма как да е друга  bouquet  защото и готовите каши съдържат точно това - брашно (оризово, царевично, овесено, пшенично и т.н.), което е по някакъв начин обработено. Е, може и да не е подсладена, макар че повечето готови каши, които съм виждала, са поне малко подсладени.
Иначе какво си представяте, че съдържа една каша?

# 23
  • Мнения: 2 376
Имах предвид, че няма да е с бяло брашно Simple Smile   bouquet

# 24
  • Мнения: 835
Как така кашата ще блокира СА ?То няма логика.Ако е така не трябва да я даваме на бебетата!!!

Аз започнах с плодово пюре, после зеленчуково, местно и сега давам каши - много ги харесва.

Моля, те питай пак педито, което ти е казало това за кашите.Каква и е логиката.

# 25
  • Мнения: 3 718
Ако кашата  блокира и капсулова калцият в организма като първа храна, ще го прави и като втора, трета и т.н.
С две думи - няма да се дава на бебета.
Доста общо изказване е, че "кашата" блокира калция. Кашата може да е ориз, елда, царевица, просо, овес, какво ли още не. Какво в тези продукти блокира калция  newsm78
Но пък от друга страна ми хрумва следното логично обяснение, чела съм, че приема на захар пречи на усвояването на калция от организма. В повечето каши, задължително в млечните, има захар, следователно пречи на калция  Wink Малко волно съчинение е това, но има логика.
А иначе, Gali80 , дори да започнеш с оризова каша например, скоро ще въведеш и зеленчук или плод. Не е проблем и картофа да е първата храна щом го е харесало детенцето. А кашата може да дойде малко по късно.
Като се замисля, сега бих захранила педагогически, май е най близо до естественото. Но когато захранвах се притеснявах много от алергични реакции (излишно за щастие) и предпочетох оризовата домашна каша за първа храна. После дадох тиква, картоф, круша, тиквичка, ябълка..... горе долу в този ред.

# 26
  • Мнения: 3 743
Ами педиатърът е с 40 годишен стаж и специализация белодробни болести и алергии при децата Rolling Eyes. Не вярвам да си измисля.
Това, което научих допълнително е, че кашите извличат калция не от костите, а от кърмата, която е поело детето. Аз полюбопитствах коя точно съставка спомага за това, защото педиатърът е говорел за зърнените каши, без да споменава конкретно ориза /макар че в повечето случаи, това е първата каша/. За съжаление, ние не сме записани при него и информацията ми е от втора ръка Peace. Ако науча още нещо по въпроса, ще споделя и тук.

# 27
  • Мнения: 1 449

Връзката между калция и захарта е вярна, но за по-големи количества захар и редовна употреба. Което не може да се каже за бебешките каши.

Конкретно при храненето на най-малките блокирането на калция зависи най-пряко от други фактори: наличието на витамин Д, съотношението му с фосфора и съотношението му с магнезия в храните. Донякъде зависи и от консумацията на пълнозърнести храни заради фитиновата киселина, която блокира и калция, и желязото. Отделно, при кърменето и при приема на АМ има други взаимовръзки.
==> Като цяло, вносът/изчерпването на калций зависи едновременно от няколко фактора. 

Между другото, има медицински изследвания за оризовата (не друга) каша и връзката с минерализацията на костите и нивата на калций точно при захранването на деца между 4 и 6 м. Но резултатите са обвързани с различни хипотези и бази за сравнение – дали детето е на АМ, дали е кърмаче, кога е захранено при условие, че е на АМ, за какъв период и темп на изчерпване на калция става въпрос и т.н, и т.н. Няма безспорни заключения и доказани взаимовръзки, така че може би е по-добре да не се задълбава излишно по темата. Водещите педиатрични организации очевидно не взимат предвид тези факти.

Иначе има официални и добре обосновани препоръки оризовата каша да не е първа храна, но те не са свързани с калция.

# 28
  • Мнения: 3 743
Косе Босе, а какви са официалните препоръки оризовата каша да не е първа храна?

# 29
  • Мнения: 233
Косе Босе, а какви са официалните препоръки оризовата каша да не е първа храна?
И на мен ще ми е интересно да науча! В Швейцария започват да захранват със зеленчуково пюре, не с каши. Явно има защо...  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт