Възмутена съм от тези цени.............

  • 38 941
  • 292
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 413
Mоя мъж си купи костюм от сако и панталон на Версаче в Америка, цената на етикета беше 4500 долара, а той го взе за 800. Да, не беше в бутика, но там си има такива магазини, които продават маркови неща, останали бройки....
Ето мамите от Америка да кажат за веригите на ДЖ Макс.
TJ MAXX

# 76
  • Мнения: 1 434
Абсолютно нищо ненормално  не виждам   ,  човек да си купи  палто от 1500 лв  Thinking ..Стига разбира се да може да си го позволи  ! Така  е и със  останалите неща  ...
Нормално е да има от 50 лв и от   1500  лв  ..

# 77
  • Мнения: 413
Никой не е казал, че цена от 1500 лв. за палто е нормална и достъпна. Идеята беше, че цената е нормална за стоките на споменатата от авторката марка. Отделен въпрос е това, че малко хора могат да си позволят дрехи от този клас, както в БГ, така и в чужбина.  

 
Не може да ме убедиш,че хората си харчат заплатата САМО за дрехи и после гладуват. Stop

Повярвай ми, познавам такива и то не един и двама.

и аз.....пази боже Stop

# 78
  • Мнения: 1 434
А такива дето си дават всичките пари  за дрехи и  карат на фотосинтеза  до края  на  месеца   има  , Суета   Whistling

# 79
  • Мнения: 451

Всъщност, напълно е възможно.Две думи - sample sales..
Става6е  въпрос за рокля на Верса4е за 65 евро....
Не казвам, че тази рокля специално е оригинална, а че не е невъзможно да се намери нещо дизайнерско за много по-малко пари, отколкото повечето хора предполагат. Wink
освен това, една къса рокличка на Версаче за $ 900 примерно на една таква разпродажба съ 60% - 70 % намаление можеш да си я вземеш доста евтино(евтино като за рокля на Версаче, разбира се Laughing)

# 80
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222

Всъщност, напълно е възможно.Две думи - sample sales..
Става6е  въпрос за рокля на Верса4е за 65 евро....
не е невъзможно да се намери нещо дизайнерско за много по-малко пари, отколкото повечето хора предполагат. Wink

Peace с това съм напълно съгласна

# 81
  • Мнения: 2 414
Никой не е казал, че цена от 1500 лв. за палто е нормална и достъпна. Идеята беше, че цената е нормална за стоките на споменатата от авторката марка. Отделен въпрос е това, че малко хора могат да си позволят дрехи от този клас, както в БГ, така и в чужбина. 

 
Не може да ме убедиш,че хората си харчат заплатата САМО за дрехи и после гладуват. Stop

Повярвай ми, познавам такива и то не един и двама.
Е,те са друга тема. Laughing
Просто исках да кажа,че е нормално човек с доходи от 2000 лева на месец(особено,ако няма семейство-тоест парите отиват само за негови разноски) да си купи палто за 1500.Особено като се има в предвид,че палтото си е палто,а не е блузка. Peace

# 82
  • Мнения: 2 414
...освен това много хора в България взимат заплата над 2000 лева,така че не виждаш откъде идва възмущението ти.
Я пак!
Ами поне аз познавам. Rolling Eyes Естествено не става въпрос за по-голямата част от обществото.

# 83
  • Мнения: 156
Е,нее!
Ако вземаш 2000 лева на месец, въпреки че нямаш семейство, пак си е изхвърляне да дадеш 1500 лева за палто. То тогава ти остават 500 лева, с които си за никъде. Това при положение, че нямаш и други доходи разбира се...
А иначе определено в България е силно наболял проблемът относно "материалните придобивки - символ на определен социален статус и определящи мястото ни в обществото"... Жалко, но факт, че май  всички си падаме по лъскавото... Stop

# 84
  • София
  • Мнения: 3 786
Ето какво прочетох днес в едно интервю:

Наред с Япония България се нарежда сред водещите страни по ценители и потребление в сферата на луксозните часовници. Това твърдение е базирано на статистика, представена на часовникарското изложение в Женева.

Не разбирам какво толкова възмутително има в палто за над 1000 лв, това е палто все пак, не потниче или бикини. Не съм намирала разлика в цените на Макс Мара тук и в чужбина, проверете ако искате и в сайтовете на www.shop.nordstrom.com и www.saks.com , макар че те са в долари и сигурно ще са дори по-високи от тукашните. Ако има нещо възмутително, това са ниските доходи, а не подобни цени. Такива дрехи никога и никъде не са достъпни за всички, има и по-масови марки с по-прилични цени, всекиму според възможностите. Щом като България е лидер в потреблението на луксозни часовници, а там става въпрос за суми, много по-високи от въпросните 1500 лв, значи има кой да ги купува. Това е. Друг е въпросът, че това едва ли са хора на заплата.

# 85
  • Мнения: 2 414
Е,нее!
Ако вземаш 2000 лева на месец, въпреки че нямаш семейство, пак си е изхвърляне да дадеш 1500 лева за палто. То тогава ти остават 500 лева, с които си за никъде. Това при положение, че нямаш и други доходи разбира се...
А иначе определено в България е силно наболял проблемът относно "материалните придобивки - символ на определен социален статус и определящи мястото ни в обществото"... Жалко, но факт, че май  всички си падаме по лъскавото... Stop
По принцип съм останала с впечатление,че палто се купува на сезон. Thinking
Мисълта ми беше,че ако си отделяш три месеца пари можеш да си го позволиш напълно спокойно.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 786
Абсолютно - или да си го платиш с кредитната карта и да го връщаш три месеца, да речем. Защо пък не?

# 87
  • Мнения: 156
Аз имах предвид, че заплатата от 2000 лева предполага един средностатистически стандарт, който за мен не кореспондира с въпросното палто, но това си е мое мнение, не ангажирам никого с него. Човек, ако иска нещо, винаги ще намери начин да си го купи и може би тук идваме отново до фундаменталния явно проблем къде е границата между това, което можем да си позволим и това, което ни се иска да имаме. Отговорът за всекиго е въпрос на приоритети...

# 88
  • Мнения: 2 229
http://semeistvo.bg/index.php?option=com_content&task=view&a … =49&Itemid=27

Тази статия беше пусната в друга тема, но мисля че е на място и тук. Wink

Много искам да съм сноб и да оценявам хората по дрехите, но за съжаление, явно не съм толкова изтънчена и трудно различавам дали някой е облечен за 3000 или за 300 лева. Или ми харесва даден стил, или не, но да тръгна да въздишам по някой, защото има яке за 1500...затова и аз се чудя за чий ти е да гладуваш за дрехи и измислен "престиж"...

И малко офф - какво значи "шито на ишлеме"?

# 89
  • Мнения: 1 282
http://semeistvo.bg/index.php?option=com_content&task=view&a … =49&Itemid=27

Тази статия беше пусната в друга тема, но мисля че е на място и тук. Wink

Много искам да съм сноб и да оценявам хората по дрехите, но за съжаление, явно не съм толкова изтънчена и трудно различавам дали някой е облечен за 3000 или за 300 лева. Или ми харесва даден стил, или не, но да тръгна да въздишам по някой, защото има яке за 1500...затова и аз се чудя за чий ти е да гладуваш за дрехи и измислен "престиж"...

И малко офф - какво значи "шито на ишлеме"?

Заповядай: http://zforz.hit.bg/cmt_index_bg.html   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт