Споделяне с цел олекване и една малка въздишка...

  • 7 004
  • 76
  •   1
Отговори
Здравейте мили майчета, да споделя това което ми тежи и да си въздъхна защото само това май остана. Семейна съм и имам дете на 4г. С мъжа ми сме  едно обикновенно семейство, започнало да съществува на основата на голяма любов, уважение и възхищение един от друг. И така до преди година-две може би. Не ми се изпада в подробности, но накратко фактите са:  
1. Според него съм с насадено бабешко мислене по отношение на детето
2. При отсъствие от работа/ работим заедно/ когато детето е болно ми се казва че за отсъствията не ми се полага заплата.....а по принцип вземам символична....уж си работим за себе си
3. Сега когато пак съм с детето в къщи защото е болно ми се казва че трябва да ми е неудобно че той поема моята част от работата
4. На работа работим, в къщи той стои само пред компютъра....има си хоби...не говорим ....
5. Почти не ми споделя лични планове негови
6. Говори ми че не мисля и това трудно ми се отдавало....
7. Подчертава на няколко пъти,че съм с комплекси и търся вината в хората.....
Това са глупости, но той имам чувството че ги говори с цел да ме наранява и не знам защо.....
Разбирам, че някои неща в мен го дразнят, не си го признава но зададен този въпрос по друг начин го признава.
Вообще стават неща, които ме карат да си мисля, че трябва да си отивам от там където съм дошла...ако може без излишни въпроси.
Споделете има ли причина едно подобно поведение в семеен мъж, който работи за бъдещето .....
Претендирам, че съм човек с характер, но това което става ми идва в повече наистина....кара ме да се чувствам ненужна....

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Ох, миличка Sad    Защо не поговориш с него затова ? Ако смяташ да го напускаш, поне да знае защо. Аз бих го попитала нещо от сорта: омръзнах ли ти вече, кажи какъв е проблемът и т.н.

# 2
  • Мнения: 3 675
Според мен мъжете не желаят да говорят открито за проблема, но Светла е права, трябва да поговорите сериозно по всички точки и въпроси, които си описала.Дано нещата се оправят и да не се стига до раздяла. Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
А според мен докато има жени, които позволяват мъжете да се отнасят с тях като с изтривалката пред входната врата, винаги ще се намерят и мераклии да си вземат изтривалка Confused
Чета подобни теми и се чудя - защо търпите подобно отношение, защо?! Аз за себе си не мога да измисля нито една причина да живея смъж, който ми говори подобни простотии, честно, нито една причина Rolling Eyes

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Хвани го на тясно и искай да говорите.Щом не винаги е бил такъв причина има, а може би не една.Каквото и да се случва м/у вас ти трябва да си наясно.Все пак сте пълноправни партньори в брака и ако с това иска да ти подскаже нещо не му прави чест.Просто като за начало го попитай как мисли, че се чувстваш ти след нещата които ти говори и постъпките му като цяло.И най-важното - защо го прави?От там на татък ще може да си правиш изводите и да решаваш какво да правиш.
Успех ти желая!

# 5
  • Мнения: 2 448
Започни работа другаде и когато детето е болно по възможност го накарай той за си вземе болничен.
Намери си и ти хоби или излизай с приятелки  поне 2 пъти седмично,  а детето оставяй на него.
Относно личните планове, не знам какво визираш. По принцип лични значи лични и не включват други хора, не е длъжен да ги споделя, ако не иска, както и ти.
За бабешкото мислене спрямо детето - за какво конкретно говориш? newsm78
След като знаеш кой неща в теб го дразнят, ако самата ти не ги смяташ за свои предимства, старай се да ги коригираш или поне да не му ги натрапваш.

# 6
  • Мнения: 46 437
А според мен докато има жени, които позволяват мъжете да се отнасят с тях като с изтривалката пред входната врата, винаги ще се намерят и мераклии да си вземат изтривалка Confused
Чета подобни теми и се чудя - защо търпите подобно отношение, защо?! Аз за себе си не мога да измисля нито една причина да живея смъж, който ми говори подобни простотии, честно, нито една причина Rolling Eyes

И аз мисля така.

И какво значи да ти "дава" заплата, щом работите заедно.
Питам, понеже ние също работим така, но всичко отива по общи сметки, в края на краищата, нали тези пари ги харчите за семейството, не за някой друг.

# 7
  • Мнения: 3 097
намери си друга работа задължително. оставяй детето на него като е болно. най-добре го напусни!

# 8
Всички сте толкова прави......
Работим заедно и по въпроса със заплатата нещата са ми на мен смешни, но моя мъж има съдружник и така са решили те двамата.
Относно личните планове...става въпрос за общиат ни дом, който мъжа ми в момента прави.....той се е зеал със всичко и до мен достига информация едва след като нещата са направени. Нямам време да отреагирам и да имам право да искам. Все едно че аз съм гостенка  и мой познат ми разказва каква къща прави. Направих такъв покрив, с такава дограма, ще слагам еди какъв си теракот, ще купувам за еди коя си стая такъв материал......е за това става въпрос. Кофти случка.....може би защото аз не участвам финансово в тази къща....
И дори сега преди 20 мин се опитах да поговоря за детето и за това че се съмнявам дали не прави вирусна пневмотия, искам да го заведа на лекар и да питам за евентуална снимка на дробовете....но получих викане, обиди че не мисля и как ще подлагам детето на такива неща......и че той не можел да живее с мен а искал????
Или сме щели да живеем заедно или не ..... и питах аз какво мисли да прави - не знаел. Питам да подавам ли за развод - отговор - ти си решаваш за твоя живот.
Казвам му да дойде с мен при лекарката да присъства на този разговор за снимката......казва ми че имал много работа и се е заел да изкарва пари за семейството. Странен човек стана този мой недодялан мъж.
Някоя от вас майчета има ли си такова животно вкъщи и как се дресират за да се превърнат в хора??????

# 9
  • Мнения: 3 376
Първо промени отношението си към самата себе си.След това промени това към мъжа си.
Накрая той ще промени своето към теб.
Така се "дресират" мъжете".

Хората се държат с нас така както ние им позволим.

# 10
  • Мнения: 606
Има една руска поговорка - "Любовь зла - полюбишь и козла".
А по точка 2. от споделянето ти, ще ти кажа, че мъжът ти е ...биииип....
 

# 11
  • Мнения: 5 710
Не знам дали ще ти олекне ( едва ли), но отношенията ви не ми напомнят по нищо семейни.
Ужасни неща прочетох, отнасят се с теб с нечувана липса на уважение, не те зачитат в най-естествени неща.
Абсурди. И аз се чудя ЗАЩО го позволяваш - грозна ли си, саката ли си, тъпа ли си че не можеш да си отвориш устата...

# 12
  • Мнения: 494
Ами не,нямам си такова нещо вкъщи. Извинявай за тона, ама ти собствено мнение нямаш ли си бе,жена? Ти гостенка ли си в това семейство?А може би бавачката? Така както пишеш,имам чувството,че ти липсва всякакво самочувствие.

 
Първо промени отношението си към самата себе си.След това промени това към мъжа си.
Накрая той ще промени своето към теб.
Така се "дресират" мъжете".

Хората се държат с нас така както ние им позволим.
Не ми хрумва да добавя друго Peace

# 13
  • Мнения: 3 146
А според мен докато има жени, които позволяват мъжете да се отнасят с тях като с изтривалката пред входната врата, винаги ще се намерят и мераклии да си вземат изтривалка Confused
Чета подобни теми и се чудя - защо търпите подобно отношение, защо?! Аз за себе си не мога да измисля нито една причина да живея смъж, който ми говори подобни простотии, честно, нито една причина Rolling Eyes

Абсолютно! Наистина, отдавна е трябвало да се надигнеш на бунт. И вземи напусни тази тъпа работа! Намиери си друга, гледай да е доходна и си върни достойнството, самоуважението! Колкото до неговото уважение  - ако още дълго се държи така, направо се махай да го видим, след като е решил, че си някаква тъпа даденост в живота му, чиято единствена дейност е да го дразни, дали няма да се завлачи след теб. Ей, най ги мразя такива работи: жената е за гледане на детето, но тъкмо затова вече не става за нищо...

# 14
  • Мнения: 2 563
грозна ли си, саката ли си, тъпа ли си че не можеш да си отвориш устата...

Ъ? newsm78

Тъжна, това вашето не е нормално семейство. Решавайте проблемите, защото скоро ще намразиш себе си. А жена, която не обича себе си, не може да бъде добра майка.

Общи условия

Активация на акаунт