ЛЕК ЗА КОКОШИ ТРЪН

  • 70 489
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 71
продължавам да слагам всяка вечер кртоф,преди това го намазвам и със мляко от смокиня.
Абе така като гледам ще има ефект,но още е рано да се каже.

# 31
  • Мнения: 6





КОКОШИ ТРЪН   -    РЕЦЕПТИ

1./ Когато кокошият трън е на ръката, се лекува по следния начин: запалена цигара се допира до него няколко пъти на ден в продължение на 3-4 дни.
2./ Парченце прясно телешко месо се залива с ябълков оцет в затворен съд. Оставя се да престои 3-4 дни в хладилник. Всяка вечер мястото се накисва в гореща вода с 1 -2 кристалчета калиев перманганат. След това върху кокошия трън се поставя месото и се залепва с лейкопласт, за да не се измести. След около 10 процедури кокошият трън излиза.
3./ Малко парченце прополис (пчелен клей) се поставя върху кокошия трън и се превързва.
4./ Кисне се в гореща вода 10-15 минути. Подрязва се и се намазва 2-3 пъти със стипца на прах.
5./ Мястото се измива с топла вода и сапун, след което се разчепква с дезинфекцирана игла. Взема се парче от бялото месо на пиле, слага се вечер върху кокошия трън и се превързва. Прави се, докато изчезне напълно.
6./ Нарязва се кромид лук и се накисва във винен оцет. Престоява 24 часа. Налага се на мястото през 2-3 дни.
7./ Брадата на глава кромид лук се отрязва по-надълбоко. Посолява се месестата част върху брадата. Като пусне бяла течност, се търка върху кокошия трън. Повтаря се няколко пъти сутрин и вечер.
8./ Всяка сутрин през април и май кокошият трън се намазва със сок от млечка, а вечер се налага със сол и лимонтузу, разтворени във вода (мокри се кърпа и се слага върху тръна или брадавиците).
9./ Мястото на кокошия трън се разкисва добре в продължение на 1 час с топла сапунена вода и се разчовърква. В суха чаша се капват 3-4 капки лимонов сок и в него се прибавя салицил толкова, докато стане на кашица. От сместа с клечка за зъби се поставя върху марля и се прави превръзка. Изпълнява се няколко вечери поред, като превръзката се държи цялата нощ, докато кокошият трън падне.
10./ Трънът се напарва с гореща прахан и след това се прави гореща баня.
11./ Лекува се чрез изгаряне. Нагорещена до зачервяване тел се допира леко до кокошия трън и не се държи продължително. Прави се няколко пъти. На другия ден отново леко парване, докато на мястото стане дупка, и след това се вади ушна кал и се маже раничката. Ако тръните са няколко, лекува се само първият, другите сами изчезват.
12./ Вземат се 1 ракиена чаша олио и толкова пчелен восък. Восъкът се стопява и се смесва с олиото. Сместа се сипва в плитък съд и се потопяват ленти памучен плат (около 3 пръста широки). Като изстине, лентата се реже на квадратчета. Налага се на кокошия трън и през 6 часа се сменя.
13./ Разчопля се мястото, рязва се малко от трътката на жива кокошка и с парченцето се натрива кокошият трън. Поставя се парчето върху тръна и се превързва за през нощта.
14./ 1 глава лук се накисва в оцет за 4 часа и след това се завързва върху кокошия трън или брадавицата. Повтаря се няколко пъти.
15./ Съдържанието на 1 бутилка оцет (винен 6 градуса или 9 градуса) се изсипва в дълбок съд и се затопля. Кракът или ръката се държи в оцета 30 минути. Оцетът не се хвърля. Процедурата се повтаря 3 вечери. Прилага се също при брадавици и мазоли.
16./ Взема се воденицата от кокошка, разрязва се, без да се измива, обелва се вътрешната, жълтата ципа. Отрязва се парченце и се налага върху болното място. Превързва се. Престоява 24 часа. Сменя се няколко пъти, докато се излекува болното място. Ципата се съхранява в хладилника. Употребява се също при лекуване на брадавици и мазоли.
17./ По-нова народна рецепта е тази, която се приготвя от лъжица свинска мас и 4 аспирина. Трънът отново се изрязва в дълбочина, намазва се и се залепва. Важно е да атакуваме всички кокоши тръни, които са ни се появили, но най-вече да локализираме кокошия трън - майка, към който да насочим всичките си сили за унищожение.
18./ Народът пък препоръчва да се изпробва лечебната сила на чесъна. Обелваме скилидка чесън, намачкваме го на кашичка и я намазваме върху предварително измития крак. Важно е да се разрани кожата, където се намира кокошият трън, защото, както казахме, тя е твърда и вроговена. Когато мястото се разрани, даваме възможност на лекарството, в случая чесъна, да достигне по-лесно до корена на тръна и да го унищожи. Трябва всяка вечер в продължение на няколко дни да нанасяме чесновата кашичка върху проблемното място, като прикрепваме с анкерпласт. Според народната медицина три дни лечение са напълно достатъчни, за да се отървете от болката.
19./ Може да използвате и рецептата с луковица от градинско кокиче, която се почиства и нарязва на дребно. Залива се с малко оцет, колкото да го покрие, и престоява 1 седмица на тъмно в малко бурканче. След това кокошият трън се намазва. Само трябва да се внимава с луковицата - отровна е! След като я нарежете, се измийте добре.
20./ Най-често прилаганият физичен метод за разрушаване на кокошия трън е криотерапията (лечение чрез студ) с течен азот, чиято температура е -196 °С. Според големината на кокошия трън пълното възстановяване след терапията става за не повече от 20 дни. След лечението с течен азот не остават груби белези. Ако се налага, процедурата може да бъде приложена още няколко пъти.
21./В една винена чаша с вода се сипва и една лъжица готварска сол.Когато солта съвършенно се разтопи кокошия трън се маже 3-4 пъти на ден,докато оздравее напълно.
22./Взема се воденица от кокошка,разрязва се взема вътрешната твърда кожа заедно с пясъчните зрънца и се натрива няколко пъти кокошия трън.След натриването се наръсва с готварска сол.След това кожата от воденицата се хвърля в огъня и болния се отдалечава да не чуе пращенето на огъня.Ако болния е мтж снима се воденица от петел,ако е жена взима се воденица от кокошка.
24./ Много лесен и ефикасен метод: взема се една цигара, добре загасена и се доближава до брадавицата или кокошият трън. Цигарата се държи докато може да се търпи. Това се повтаря 2-3 дни. Може след 5-6 дни да се повтори. Брадавиците и кокошият трън изгарят и сами се отлепват. Когато брадавиците и кокошият трън са повече, то се започва с „майката\" (най-големият).
25./ Кокоши тръни по ръцете.За тяхното изкореняване служи дребният млечок – расте напролет. Като поникне, докато е млад, откъсва се и се капва млякото на брадавиците, това се прави 10-15 дни или повече. Мокрят се с силен пресол, солта се разтопява в вода, налагат се мокри кърпи на ръцете вечер, може да се разтопи солта в винен силен оцет; има бурен жълтиче и от неговия жълт сок се накапва, той помага за лекуването на кокоши тръни – мокрят се с сол, оцет или лимонен сок, с киселина (лимонтозу).
26./Мнения на хора използвали жива и мъртва вода
 кокоши трън от nicki на 24 Фев 2009 18:20 Какъв е начина да се справя с кокоши трън,излолзвайки активираната вода nicki от jivavoda.free.bg на 26 Фев 2009 09:29  Ежевдневно, по няколко пъти на ден мокрете кокошия трън с мъртва вода. Брадавиците изчезват за 5-8 дни, същото ще е и с кокошия трън. Поздрави и успех. jivavoda.free.bg Re: кокоши трън
от jivavoda.free.bg на 26 Фев 2009 15:30
Моля, след като постигнете резултат споделете тук. Много хора ще са Ви благодарни. Поздрави и успех.
27./Единственото,което ми помогна беше мравчена киселина...първо се потапят ръцете в топла вода,за да омекнат кокошите тръни и след това се капваше от киселината.....сами падаха..сега вече нямам!
28./ Калиев перганат се накапва върху кокошия трън отгоре се слага люспа от домат и чак тогава обикновенна лепенка и така докато се прегори живеца на кокошия трън.
29./ И аз имах преди години.Лекарка ми каза, че и да ги горя няма ефект, пак прорастват.Бях се отчаяла, защото бяха ужасно много и то по ръцете и краката.....
Тогава една баба от Царево(бяхме на почивка там) ми каза, да мажа "майката"(коренът)  със сока на смокина и за 1 седмица изчезнаха всички....но преди да го мажа го обелвах с острото на игла за да проникне по-добре сока на смокината.
30./ Aз съм пробвала с мляко от листата на смокиня. Единствено това ми помогна да се справя с гадните кокоши тръни на стъпалото!
31./  Компрес от мекото на хляба натопено в оцет.
Така няколко вечери подред, докато се отвори и падне "трънчето".Може да се сложи в ръкавица, ако е на ръка или в чорап, ако е на крак.
32./ Дъщеря ми имаше на едното краче - 1 на безименния пръст и 5-6 на петата. Мазахме ги с чист гел от алое - почерняха и после изчезнаха. В началото бях доста скептично настроена, защото нищо не се случваше, но в крайна сметка изчезнаха. Най-голямото предимство за мен беше, че методът не е болезнен, защото детето е малко.
33./ Накрая се излекувах с бабина рецепта - мас, колкото орех и аспирин(аз слагах по 8 -10 стрити на прах таблетки). И от това той сам се откърти. Другото, за което съм чувала е със салицил от аптека.
34./ И аз имах такъв проблем, бехе ми се появил отдолу на възглавничката на десния крак, уморих ги само с АСПИРИН. В чашка разтворих един аспирин с няколко капки вода, колкото да стане на кашичка и всяка вечер слагах от него на гладния като залепях с лепенка. За цялата процедура ми отиде само 1бр аспирин - евтино и неболезнено.
35./ Излекувах го с лепенки със силициева киселина. Много упорито и дълго беше лечението, но успях. Силициевите лепенки умъртвяват кожата и тя постепенно пада, заедно с нея и кокошия трън.
36./ Преди три години имах кокоши трън на показалеца на лявата ръка, появи се, когато се явявах на предварителни изпити. Живях си с него 1 година, дразнеше ме, чоплех го - никакъв резултат. Пробвах с лепенки - пак нищо. Една вечер вдигнах много висока температура - 39.5: Тогава майка ми ми сложи натопени в оцет, вода и хлебна сода чорапи на ръцете. Така 2 дни. След седмица си погледнах пак пръста, просто от мъките не му бях обръщала внимание и хоп - НЕГО ГО НЯМАШЕ.   
37./ На мен преди години ми излизаха по ръцете,седяха по 1-2 години и изчезваха,само последния(на палеца ми беше)се задаържа по дълго,тогава някой ми каза да му лепна лекопласт и да сменям лепенката всеки ден без да мажа с нищо и действително след 2-3 седмици изчезна,незнам дари заради лепенките или от самосебе си.
38./ Аз съм имала преди 10 год. и го махнах с калиев пергаменат !От лейкопласт си отрязвах едно парченце,правех много малка дупка колкото едно кристалче от пергамената (зависи и колко е голям тръна )и я залепвах така че трънчето да се покаже през дупката след това слагах 1-2 кристалчета калиев пергаменат и отгоре втора лепенка се залепва да не се размества !И така се изгори и изчезна!
39./ Брадавици и кокоши трън.Най-напред кожата край тях се намазва с вазелин.След това се отрязва резенче чесън и се притиска към неприятния израстък.Покрива се с лейкопласт и се сменя ежедневно, докато брадавицата или кокошия трън се отлепят.
40./ Вземаш малка глава кромид лук, която обелваш и разделяш на люспи. Киснеш във винен оцет 48 часа. Изрязваш малка дупка в лейкопласт колкото да се покаже брадавицата/кокошия трън и залепваш. Поставяш върху самата брадавица/к. трън парченце лук и отгоре залепваш с друг слой лейкопласт. Повтаря се 5 дни.! Опитай, при мен помогна.
41./ Смесваме свинска мас и салицил на прах.
Накисваме кракът в топла вода с морска сол.
Подсушаваме и залепваме леикопласт с изрязан отвор с големината на поразеното място.Отгоре намазваме с полученият мехлем и отгоре затваряме с цял леикопласт.Преспиваме и на сутринта го махаме.След 7 дни без никакви болки забелязваме че е изчезнал.
42./ Когато бях малък, баба ми лекуваше кокошите ми тръни, като киснех пръста си в горещ разтвор на домашен сапун. Домашния сапун се прави от свинска мас и сода каустик. Взима се калъпче домашен сапун и се настъргва на ренде около 20 грама. Настърганото се разтваря в една винена чаша гореща вода и пръста се кисне докато кожата "набъбне". Това се повтаря всеки ден докато кокошия трън залинее и падне.
Да не се прекалява с кисненето!
43./ Берат се листа, цветове и стъбла на билката змийско мляко. Измиват се с вода и се поставят блажни в сокоизстисквачка. С получения сок се намазват кокошите тръни няколко пъти дневно. Кокошият трън е защитна реакция на кожата срещу прекалено тесни обувки. Това може да се избегне, като се носят удобни обувки.
44./Кокошият трън се махна с лепенка URGO.Казват се
Urgocor Coricide.че са за мазоли и кокоши трън.Две вечери се лепи по една лепенка  и след три дни се маха.
45./Салицил:две шайби от суров картов в средата на едната се пробива дупка,която да обгръща мазола.В полученото гнездо се поставя смес от доматена вътрешност и салицил.Отгоре се похлупва с другата шайба картоф и се увива с бинт стегнато.Трянва да стои поне 24 часа
46./Накисват се крака в топла вода за да се поразмекне  кокошия трън.След това с ножче бръснарско се маха горния слой .Капваш каша от домат или лимон-нещо кисело.Добре е да сложиш лейкопласт с дупчица колкото големината на тръна преди да сложиш салицил.Така салициловата киселина няма да е върху несасегната кожа за да я изгори.И отгоре пак лепенка.Или салицила да се смеси с някъв крем за да размекне.
47./Точно върху кокошия трън се капва капка калиев перманганат,който го прегаря.
48./Поставя се мравчена киселина след като се махне коричката на кокошия трън се капват няколко капки.
49./Счукан чесън със сол  държи се 24 часа и се сменя.
50./Дъвка ,домат и аспирин на прах като дувката е сдъвкана върху нея малко домат и отгоре стрития на прах асперин отгоре завити с лейкопласт и така се спи/
51./на Ванга  .Луковица от кокиче  реже се грудката на две  и се налага на мястото  с  кокошия трън  и така до падне.Друдката отделя сок който се просмуква  и умъртвява тръна. 
52./ Майка ми ми сложи натопени в оцет, вода и хлебна сода чорапи на ръцете. Така 2 дни. След седмица си погледнах пак пръста, просто от мъките не му бях обръщала внимание и хоп - НЕГО ГО НЯМАШЕ.
53./ Със салицил от аптека и се смешва със свинска мас  и се маже кокошия трън като преди това се маха коричката.
54./ Наистина действа при едно 90% от тези случаи, а на всичко отгоре е и съвсем безболезнено и не миризливо и каквото и да е още...., това е АДСКИ камък - демек сребърен нитрат!!!! Леко се намокря камъка и кокошият трън, без да е нужно да се разранява, на другият ден мястото почернява, все едно си го намазал с дзиф и след няколко дена, това черното се обелва, а от кокошият трън и помен няма, всякаш никога не го е имало!
55./ На мен лично последният път ми изчезнаха точно за една нощ, след като предният ден с майка ми бяхме брали до изнемога от т. нар. кучешко грозде или див бъз - има го почти навсякъде в София - на спирки, полянки и т. н. Докато го беряхме толкова силно започна да ме щипе по едно време, че чак ми изтръпнаха ръцете, а мама каза, че на нея нищо и няма. На другата сутрин, аз просто нямах кокоши тръни. Не знам дали това ми е помогнало, но така се случи тогава.
56./ Аз пък ще кажа един лек към нещо много досадно-кокошия трън..Нито го горете с цигара,нито с азот,нито го изрязвайте-решението е много просто и расте по почти всички поляни дори и в градовете-млечка,глухарче или жълтурче късате и мажете кокошия трън с млякото....няма някаква установена система,просто като минете покрай някоя полянка скъсаите и се намажете....100% гаранция!!!

# 32
  • Мнения: 3 157
Цитат
1./ Когато кокошият трън е на ръката, се лекува по следния начин: запалена цигара се допира до него няколко пъти на ден в продължение на 3-4 дни.

 Shocked

# 33
  • Благоевград
  • Мнения: 79
Имах кокоши тръни по ръцете и краката и ми изчезваха само от баене на разни баби.Последният път ми казаха,че се появяват когато говора изпреварва мисълта.Оттогава доста съм мислила за това.

# 34
  • Мнения: 3 157
И какво измисли?Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт