Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 31 окт. 2008, 10:02 ч.

По колко мляко давате на вашето 4 месечно бебе?

• 15 444
  • 37
  •   1
Отговори
  • София, център
Здравейте! По колко мляко давате на вашето 4 месечно бебе? Ники е на 4 месеца и пие по 160 мл Аптамил (150 мл вода + 5 мерителни лъжички мляко) и се чудя дали е достатъчно. На кутията пише че трябва да пие по 180 мл вода + 6 лъж.мляко. Според мен така става 200 мл мляко и се страхувам че може да му разширя коремчето. Факт е че ако му дам това количство мляко ще го изпие Simple Smile От скоро започнах да му давам между храненията плодови пюрета.

# 1
Ако може да се говори за стандарти и формули, то на 4 месеца бебето ти следва да пие 6 пъти по 140 мл.

"Указанията" на кутиите са силно завишени. (некоректен маркетингов подход)

# 2
  • София
150гр. по 6-7 пъти в денонощието

# 3
  • UK/София

5 хранения по 180мл.

# 4
Мойта пикла е на 4 месеца и в шишето й слагам 5 л. NAN 1, после доливам до 180 ml. Оставя си по (20-40)ml. На 6 хранения дневно сме.
Кога се минава на 5 хранения дневно?

# 5
  • в Надежда-та
на 4м. по 150мл Peace

# 6
  • София
И ние бяхме така.Мисля,че им е достатъчно.Могат да изпият и повече,но го правят от лакомия,а не,че не са се наяли.Твърдо съм против да пие,колкото му се пие/и после да ми повръща/.

# 7
  • UK/София
И ние бяхме така.Мисля,че им е достатъчно.Могат да изпият и повече,но го правят от лакомия,а не,че не са се наяли.Твърдо съм против да пие,колкото му се пие/и после да ми повръща/.

Аз също съм против АМ на поискване.Синът ми е 8200кг., 68см., трудно би се заситил с 140мл.Винаги се колнултирам с педиатър преди да увелича дозата.

# 8
  • София
И ние сега сме на 4 месеца и спокойно си пие 5 пъти по 150мл, понякога му правя и малко повече ако ми се струва много гладен. Често си изпива и 180, но май в повечето случаи си му остава мляко.
Иначе и ние сега почваме с пюретата, та тогава ако не иска веднага мляко след пюрето, изчаквам малко да си огладнее.

# 9
Моята дъщеря пиеше по 160 мл 5 пъти дневно. Някъде в четвъртия месец си увеличи дозата и започна да пие по 180 мл. В момента е на 180 мл също.

Кога се минава на 5 хранения дневно?
Когато детето пожелае!  Peace

# 10
Давах по колкото иска.
На 4 месеца изпиваше по 210 мл.

# 11
  • Белгия/София
На 4 месеца пиеше между 220 и 250мл. Давай му толкова, колкото иска. Това с разширеното стомахче е някаква заблуда, незнайно откъде идваща  Thinking

# 12
Аз също и давам по150 мл.  вода с 5 лъж. аптамил, 5 пъти дневно, но се е случвало и да яде само 4 пъти като се събуди по-късно сутринта, а вечер до 21ч. е заспала. Или пък изпива понякога по-малко количество.

# 13
  • Journeys end in lovers meeting.
винаги е бил хранен само и единствено на поискване. на 4 месеца не помня колко точно е пиел, но от петия пие по 180 мл стабилно (минимум 5 хранения, понякога и 6), като на две от храненията пие по 210 мл.
заблудите за режими и разширени стомаси са поредната отживелица, вирееща в мозъка на българските педиатри, които не са забелязали, че АМ днес няма много общо с АМ преди 30 години, когато те са завършили и учебниците им са били написани. за справка - сайтът на СЗО. след като имате нет, имате достъп и до най-актуалната информация - може да се възползвате.

# 14
  • UK/София
поредната отживелица, вирееща в мозъка на българските педиатри, които не са забелязали, че АМ днес няма много общо с АМ преди 30 години, когато те са завършили и учебниците им са били написани. за справка - сайтът на СЗО. след като имате нет, имате достъп и до най-актуалната информация - може да се възползвате.

newsm78Егати, само аз ли попадам на "заблудени мозъци" Simple SmileИ английската педиатърка ми каза да увелича до 20мл.дозата. Wink

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт