По колко мляко давате на вашето 4 месечно бебе?

  • 22 110
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Едно не разбирам - ако бебето е на изключително кърмене, то яде когато поиска и колкото поиска. Представа за поетите милилитри нямаме. Тогава е ок. Но ако е мляко от шише, защо тогава пак да не следваме същите принципи и нужди на бебето?  Thinking
Не е заяждане, само питам  Heart Eyes

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

   Simple Smile Simple SmileТъй като според теб съм с ниска култура, едва ли моят отговор ще ти бъде интересен Simple Smile.За това ще оставя на някой друг да отговори на този въпрос.Не случайно на всички АМ има орентировъчна доза мляко спрямо възръстта.

# 17
  • Мнения: 27 524
 Simple Smile Simple SmileТъй като според теб съм с ниска култура, едва ли моят отговор ще ти бъде интересен Simple Smile.За това ще оставя на някой друг да отговори на този въпрос.Не случайно на всички АМ има орентировъчна доза мляко спрямо възръстта.

Имах си хас да не клъвнеш  Grinning Нещо си въобразяваш за културата, но твоя си работа  Peace
Да, има ориентировъчно, обаче все пак децата са различни - различни килограми, сантиметри, апетит, охота за ядене... да, едно дебело или тъпчещо се дете трябва да се поставя на режим или да се внимава, но едно малко бебе...
Тук педиатърка една ми каза на 40 дни да спра нощното хранене на бебето. Това дали е правилно?
На едни познати с бебе казват да яде колкото иска, на други казват еди колко си милилитра. Виждаш ли, колкото лекари, почти толкова и мнения. Затова питам конкретно как да се отсее правилното, спрямо прочетено и изследвано.  Simple Smile
И все пак искам да прочета и твоят отговор и престани да си измисляш тъпотии и да се припознаваш без нужда  Crazy Hug

# 18
  • Мнения: 544
Моят бебчо е на 2 мес. и яде 5 пъти по 150 мл, даже някой път по 180. Няма да изказвам мнение на поискване ли е правилно или не, ама аз не мога да го държа да реве гладен до следващото хранене.

# 19
  • Мнения: 239
Здравейте.Моят син пиеше около 140 мл.6 пъти.Според мен трябва да се водиш по детето.По въпроса за кутиите и аз съм на мнение ,че са завишени дозите.Докторите си говорят това ,което са им казали.Синът ми за първия месец беше качил 1.500 и беше пораснал със 7 см и тя ми се накара,че не трябва да давам толкова да яде.Следвах единствено и само детето си.  bouquet

# 20
  • Мнения: 3 034

     newsm78Егати, само аз ли попадам на "заблудени мозъци" Simple SmileИ английската педиатърка ми каза да увелича до 20мл.дозата. Wink

не знам дали само ти попадаш, аз имам доста приятелки с деца в Англия, хранят ги на поискване. а до 20 мл може би зависи от това колко пие в момента. спред мен се прави грешна аналогия между "на поискване" и "тъпчене". логиката на храненето на поискване е, че бебето най-добре знае колко му е голям обема на стомаха. това нито майка му, нито най-гениалният лекар могат да отгатнат. това, че ще се храни на поискване в никакъв случай не значи, че ще изяжда повече от написаното в разни схеми. повечето бебета се вписват в тези схеми, включително и моето. НО, има бебета, които са по-фини, с по-малки стомахчета и по-малки нужди, както и обратното - за такива бебета храненето със спусната "отгоре" доза може да бъде или натоварващо, или недостатъчно. това е.

п.с. нито тук, нито в Щатите има подобни схеми за количества на кутиите. това е меко казано неприемливо, тъй като педиатрите насърчават храненето на поискване. не зная как е в други страни извън Европа.

Последна редакция: пн, 03 ное 2008, 02:48 от simplyaven

# 21
  • Мнения: 514
Благодаря ви момичета! Ние от вчера сме на 180 мл 4 пъти дневно. Досега Ники се събуждаше в 4, 5 или 6 часа (а понякога и в 7) и много трудно му вмествах 5 хранения. Да не говорим че 150 мл си ги изпиваше до дънце, а 5-тото хранене вечерта му се падаше 2,5 часа след яденето в 6 часа и се притеснявах, че си претоварва коремчето.

# 22
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


                    Както и да е, всяка майка си има акъл в главата и преценява как да храни детето си.Имам страхотна книжка(не от български автор), в която много добре е обяснено защо не е желателно бебето да се храни с АМ на поискване.Обяснено е и как се изчисляват милилитрите спрямо килограмите на детето.

  Лично аз се радвам, че попадам на такива педиатри.Защото от собствен глупав опит знам, че да дсам на детето си АМ на поискване, което все още е с колики, е равнозначно на сокче от втория месец.

  Спирам да пиша по темата, казах каквото искам, мир да е Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3 034

  Лично аз се радвам, че попадам на такива педиатри.Защото от собствен глупав опит знам, че да дсам на детето си АМ на поискване, което все още е с колики, е равнозначно на сокче от втория месец.
 

Биляна, това просто не е вярно. не е въпросът да има мир или не, но това твърдение, макар и вероятно да е имало нещо общо с твоето конкретно дете, просто противоречи на всякакви медицински изследвания и факти. коликите се обострят от изкуствено наложен режим, ако той не следва беебто. в един момент на празен стомах се налива вода, което го раздразва още повече, а в следващия момент прегладнялото бебе се натъпква и стомахът съвсем се раздразва.
нито едно детет тук не пие сокче през втория месец, пък масово се хранят на поискване.

п.с. на мен този спор винаги ми е звучал абсурдно. по пътя на чистата логика, всеки човек се храни различно и по различно време. а децата са малки човеци, не роботи. затова и не разбирам изобщо смисъла на режимите. те са били нужни преди години, когато АМ е било страшно трудно смилаемо и несравнимо по-некачествено.

# 24
Аз от един месец давам на моята госпожица 180 мл вода с 6 лъжички мляко. Това като го разбъркам става 200 мл мляко. Това количество тя си изяжда, понякога остават 20-30 г, не я насилвам да ги изяжда. Тя сама си разреди храненията - от 3 на 4 часа. Така, че за денонощие и се събират 5 хранения. Освен това като си легне в 20 часа, сутринта става в 6-6:30. И по този начин коремчето и си почива. Поне аз така мисля. Веднъж през деня и давам сок от ябълка и морков. Другата седмица, когато сме на консултация, ще питам лекарката, дали трябва да започвам да я захранвам с пюрета или е рано. Поне аз си мисля, че това зависи от килограмите на детето. А може и да греша, не зная.  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 658
Иzвинявам се, че ще полzвам чуждата тема, но няма смисъл да отватям почти същата. Та моя "проблем" е, че моята щерка е на 2мес. и беz поблем си иzяжда 150мл вода плюс 5л. От някой и друг ден даже zабеляzвам, че май не и стигат. Жадно ги поглъща и после трудно иzкарва и 3 часа. Пробвах и 180мл плюс 6л., иzпива ги. Но не е ли много? Гладна няма да я държа раzбира се, zащото някакви педиатри така смятали.. И раzбира се, че децата са раzлични и имат раzлични нужди. Дори по раzличното време на деня е раzлично.. Но по скоро се чудя, ако така напредва, най много след месец ще стигне 210мл. и после  newsm78 ? Да търся ли по zасищащо мляко, или "такова животно нема" ? Живея в Германия и давам мляко, което го няма в БГ, не е скъпо или нещо такова, но принципно от него иначе съм доволна. Детето го понася добре, ака си и т.н. Смятате ли, че някои млека са по zасищащи от други, ако да, кои?
Благодаря  Hug

# 26
  • Мнения: 313
Не мисля. Имат почти еднаква калорийна стоиност. Все пак има някакви стандарти. Може, ако е някакво по-трудносмилаемо, да създава впечатление , че засища, или пък обратното - да минава без да се усвои - не мога да кажа. Аз съм следила колко мляко поема средно дневно, а не на отделните хранения. Доколкото знам 700-900 мл е ок за 6 седмици до 6 м възраст, но съм чувала за бебета които си пият и по 1 литър . Не бива да се минават 1000 мл средно дневно, ама пък няма гладно да реве.

# 27
  • Мнения: 3 034
всъщност и да минават литър дневно, никой западен педиатър няма да ти каже "захранвай" преди минимум 4 навършени месеца. а на въпроса ти за засищащото мляко: не мисля и аз. давай й колкото иска, сега е важно да се храни и да наддава, след 4-тия месец вече тези темпове често намаляват. освен това сега ще минава през кризи на растежа, ще расте и яде скокообразно - води се по нея, защото няма режим, който да е съобразен с всички тези етапи на развитие на бебето  Peace
и от личен опит - дори след като захраних на 4.5 месеца, при изпивано мляко над литър ежедневно, синът ми пак си пие много АМ - между 750 и 850 мл дневно + останалата храна. и много се радвам за това, защото АМ е най-важно до годинката. така че, давай си й това мляко, щом си го харесва - има надежда да го пие по-дълго значи   Grinning

# 28
  • Мнения: 3 993
~:Деси:~ споделям мненията на smutty и simplyaven. Преди да навърши 4 месеца не можеш да я захраниш (тоест можеш но не трябва Simple Smile), така че до тогава си й давай АМ колкото иска. Разбира се, че най-важното е да не стои гладна!
И аз мисля,че няма големи различия в различните марки млека, поне не такива, които да ти дадат достатъчен мотив да тръгнеш да й сменяш млякото. Щом си харесва сегашното мляко, не рискувай с ново, което не се знае как ще приеме. Hug
А вашия педиатър какво казва по този въпрос? Според мен е добра идея да чуеш професионално мнение, и особено относно млеката, които се предлагат на пазара в Германия, от човек, който е компетентен по въпроса.  Peace

# 29
  • Мнения: 2 658
Мерси, момичета, на всички, zа отговорите. Успокоихте ме. Да zахранвам рано хич не съм помисляла. Иначе може да питам лекаря, само дето на консултация сме чак началто на декември. До тогава ще я караме според желанията, явно ще имам дунда  Wink . В същност се шегувам, синът ми също беше едро бебе, а сега  Rolling Eyes едвам го карам да яде. Нормален е, дори по скоро слаб.
И сте прави, че никой тук по принцип не каzва колко трябва или не да яде бебето, zатова вас попитах в същност. Първия месец идваше една сестра в къщи, така е при всички. На последното и идване вече окончателно стана ясно, че най малко ще се дохранва. И като я попитах колко трябва да иzяжда едно бебе на таzи въzраст, както едно време ми се каzваше в БГ, тя ме погледна странно и каzа да пробвам и сама ще раzбера колко ще яде моето дете. Толкова, повече не питах   bowuu
Лек ден на всички мами.

Последна редакция: вт, 04 ное 2008, 10:12 от ~:Деси:~

Общи условия

Активация на акаунт