Да станеш майка на 24 или на 34 години?

  • 7 164
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 666
Най-обективно на този въпрос според мен може да отговори майка, която е родила на 24 и после на 34  Grinning Има неща, за които си мисля че щяха да са ми по-лесни ако бях по-млада, но като споделям опит с млади майки и виждам, че не е точно така. Аз всъщност хич не се имам и за стара де, не е важно на колко си, а как се чустваш. Някои са си по-муднички и на 24, а има и такива дето не се спират и на 44. Всичко е въпрос на нагласа. Човек не може да си прави план-график на живота и да каже - ще родя на 24 та да ми е по-лесно. Важното е кога ще срещнеш бащата  Grinning

# 76
  • Мнения: 3 034
Да, но имам предвид и самата бременност. Дали например на 34 е по-тежка?

няма такава зависимост, всичко опира до организъм, но и до настройка. карах бременност на 32, прекрасна от гледна точка на липсващи сериозни проблеми. даже и неразположения може да се каже, че почти нямах.

# 77
  • Мнения: 2 478
Когато си готова да станеш майка,ще станеш Grinning
Аз направих своя съзнателен избор на 24 г.,родих на 25 год.
А знае ли човек може на 34 пак да родя Laughing

# 78
  • Мнения: 176
На 28г.станах майка за първи път. На 34г.станах майка за втори път. Бих родила още веднъж... Еднакви, абсолютно безпроблемни бременности, без нито ден болничен докрая!
Важното е да срещнеш мъжа, който искаш да е баща на децата ти. любовта прави чудеса и на 24 г.и на 44г., стига да ти стиска да й се отдадеш!

# 79
  • Мнения: 780
Цифрите не са от значение.По-важна е вътрешната нагласа.

# 80
  • Мнения: 1 103
Станах майка на  24 и после на 30 имам прекрасен син и дъщеря и двете бременности бяха леки . Мисля и за трето след време  Joy Joy

# 81
  • Мнения: 3 372
Цифрите не са от значение.По-важна е вътрешната нагласа.
Абсолютно съм съгласна с това Peace Може на 20 да си супер майка и да си на 30 и да не ставаш за такава

# 82
  • Мнения: 388
Родих на 31. Имах абсолютно осъзнато желание за дете. Изкарах най-леката бременност. Но си мисля, че с напредването на годините, става по-трудно възстановяването на организма след бременността. А за таткото - мъжете рядко са наясно дали наистина искат - никога не са готови. А това какво ни казват на нас е друга тема  Laughing

# 83
  • Мнения: 84
според мен тогава когато си готова

# 84
  • София
  • Мнения: 1 529
 Живота ни поднася изненади. Зачеването дори да е желано понякога се бави. И двете възрасти са подходящи.
Ето сутринта даваха репортаж за най възрастната родилка на 52 години... Аз родих на 21 и на 25 години.

# 85
  • малко градче
  • Мнения: 188
Станах майка веднъж на 25г. и втори път на 34г.И двете ми бременности бяха абсолютно безпроблемни.С второто сякаш накрая малко по- ми тежеше(кака-3кг., бебчо 3700) разбираемо е. Първото ми раждане мина без болка,но с второто-кошмар.Но всичко се забравя много бързо.Ако питате и трето искам,ама  лв. лв.?Сега като че ли не ми се тича толкова,отслабването никак не върви.Но пък знам повече от първия път.Гледам бебето по съвсем различен начин.Той е в общата пералня,яде каквото поиска и най-важното ОЩЕ ГО КЪРМЯ.Някак си на 34г. си по-улегнала,но нервите с две деца са повече.Важно е желанието.Въпреки това смятам,че човек трябва да е под 30 когато роди за пръв път.Много грозно впечатление прави(в парка на майките) мъж над 40-те , с побеляла глава да бута бебешка количка.Някак си е смешно.Но има разбира се двойки,които имат проблеми със забременяването-не визирам тях.В крайна сметка кой когато е готов става родител.Като че ли по-късно други са начините на възпитание и отглеждане на децата.Всичко е въпрос на личен избор.

# 86
  • София
  • Мнения: 226
Относно забременяване и раждане - явно не е въпрос на възраст.

Аз забременях от първи опит и родих /секцио по мое желание/ на 35 г. Изкарах лека и безпроблемна бременност, макар че лично се чувствах некомфортно, по-скоро психически, отколкото физически. След секциото се възстанових невероятно бързо и не съм имала никакви проблеми.

Въпроса с възрастта на майката по-скоро е психологичен. Едни са идеални майки на 20, други на 40. За себе си не смея да се категоризирам, но единственото "предимство" да имам дете на 35 е може би по-зрялото наслаждение да гушкам бебе и по-ясно да осъзнавам преходността на момента. Това същевременно не ми пречи да си съхранявам здравословната доза егоизъм.

Всъщност никога не съм си планирала идеята за раждане - просто така се случи. Ако бях родила на по-ранна възраст сигурно съвсем естествено щях да приема и тогава нещата.

# 87
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Зависи. Всичко си е строго индивидуално. Аз самата родих на 30. А исках по-рано. .. Heart Eyes

# 88
  • Мнения: 3 268
Аз станах майка за първи път на 24 г.Не бях готова за това,макар,че бебето беше планирано внимателно.Емоционално не бях готова,правеха ми се други неща,живееше ми се със 100 км в час.Когато станах майка за втори път на 36 г. се насладих на майчинството от сърце и разбрах какво щастие е да си мама.Да са ми живи и здрави и двете деца,но второто раждане ме направи истински щастлива.Явно съм от жените,които съзряват по-късно.

# 89
  • Мнения: 512
Първата си дъщеря родих на 24, а втората на 29 години.
Не намирам никаква разлика нито в изживяването на емоциите около раждането, нито в понататъчното отглеждане на децата ми.
Според мен има жени които са готови да станат майки и на 18 години и такива които и на 35 смятат, че още не са готови за тази стъпка.
Мисля, че всичко е до човек.
  Peace

Общи условия

Активация на акаунт