Отговори
# 255
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Цитат
Може ли от 23.00 до сега-00.32 наше време,дане смятам ваше ,че хептен рано....да ни мъчат ш...ните колики...къркори ми ти тоя корем,опъвасе,вие като все едно я биеш....


Може, може. И ние често имаме точно нощни колики. Ето например вчера през деня нямаше колики, вечерта навакса от 12 таман до 4, че и след това насън пак се гънеше и мънкаше.

Елиса, телефон на докторката нямам.Звъниш на регистратура на Майчин дом и просто си записваш час за Желева за преглед на  фонтанелата. под затворена фонтанела имам предвид въобще да няма мек участък, защото и такива случаи има много вече.

Гале, за давенето те разбирам напълно, защото и ние сме така.Ти можеш да го избегнеш частично, като уригваш бебчо по няколко пъти ако трябва след хранене, избягвай да даваш вода, и внимавай да не преяжда.

Шики, успех мила.

Инче, за млякото поговори с педиаъра ви.

# 256
  • Мнения: 10
Хайде да се разпиша и аз ,че след малко ще нададем боен вик за МАНДЖА.
Шики стискаме палци и чакаме  Hug
За хараненията питаше някои(сори ама съм станала една блейка Mr. Green),дъщеря ми сама си направи режима през ноща-ако стане в 12 в 3 не или обратното.Същото беше и със съня сама си направи графика не съм я натискала насила,а и немисля,че бих могла PeaceСега с бебка сме пак така като е гладна давам когато не е спи и не я будя,за да яде.Само дето ми се струва,че кърмата ми не е достатъчно хранителна newsm78,струва ми се че е рядка и не  я задоволява.Но ще видим на консултацията.Ние също не акаме по цял ден(уж сме на кърма),но вечер като реши,че момента е дошъл пампито е........ ooooh!
Исках още много неща да кажа,но явно това със бременния мозък при мен продължава.
Айде после като ми дойде акъла пак ще драсна,прегръдки и целувки на всички   bouquet

# 257
  • Мнения: 217
Я кажете какви проблеми може да има ако е затворена фонтанелата? Аз нашата не я напипвам нещо, въпреки че за цялата бременност съм пила само 2 опаковки Матерна  newsm78


Баткото имаше отворена фонтанела дълго време...  Thinking

# 258
  • Мнения: 44
Здравейте мамчета!

Трикси и аз бях почнала да се цедя и да му давам с шишето,за да съм сигурна по колко изяжда.Но много ми намаля кърмата така.Сега пак го кърмя ,но и се изцеждам пак и те разбирам напълно и ти съчувствам

 Шики ,хайде мила  стискаме палци!

За нощното ядене на баткото го спрях и това в 12 часа още след първия месец,но сега не смятам да мъча детенцето -той сам ще се откаже от него по-късно ...

Момичета някой взе ли си помощта за второ дете ? Наистина ли е  600 лв?

Крисси ,благородно ти завиждам за започнатата диета ,аз още дълго време ще си ходя с "торбите".

Искам да питам пловдивчанки -някой да е чувал за сиропчето на Д-р Крушков против колики ?
Не знам какво да го правя горкото детенце -нищо не помага до сега бяхме на Инфакол , от вчера минахме на Еспумизан -ми те коликите му се засилиха .Има ги и през деня и през нощта и реве и се мъчи Cry а и аз вече започнах да се предавам  Cry



# 259
  • Мнения: 42
Завърнах се! Георгиев вече вдигна ръце от мене! Никакви признаци, грам разкритие няма... как не ма е срам! И в крайна сметка ми даде четвърт хапченце някакво цито-мито...бла, бла довечера да съм го сдъвчела и да чакам контракции... Утре в 8 сутринта пак съм при него! Може би за последно. Ей, сега вече съм нервна! Ама явно няма друг начин... Confused

# 260
  • Мнения: 11 074
Шики, ти верно си се запънала като магаре на мост... Joy

Имам 5 минути спокойствие, та забелязах, че снощи съм забравила да споделя по един чест тук проблем Simple Smile Цялата бременност (и целия си живот досега де) изкарах без проблеми със "задния план", ама от напъните при раждането ми изскочи такъв зверски хемороид... лекувах го с бани със смрадлика, отварата е много пипкава за варене и цедене, но помага.
Що се отнася до запека, и той сефте ме споходи. Снощи направих тиква по съвет на Трикси, а да видим Grinning А иначе Дуфалак ми бяха дали в болницата, явно не е толкоз вреден за кърмата, но той пък така ме погна към тоалетната, че не си е работа.

За нощното хранене - бебчо няколко нощи наред се будеше чак в 4-5, след като е нахранен и заспал в 9-10. А може би аз съм била смертелно уморена и не съм й чувала шумчетата - защото сега се будя аз и я вдигам преди да е заплакала (така ми препоръчаха и консултантките по кърмене). Сега обаче ядем регулярно през 3 часа и нощем. Само първата пауза може да откара до 4, 4 1/2 часа. Едната пауза след това даже хич и не я спим, понякога реве (като миналата нощ), понякога само джвака и мрънка.

Както и друг път съм писала - чудя се кога спи това дете! Спели новородените 20 ч в денонощие, ама друг път. Че то на нас само кърменията са ни повече от 4 часа! А  аз имам чувството, че през 80% от останалото време не спи.

Аз си давам всеки път и двете гърди, пак по съвет на кърмаческия - досега не ми се е случило да ми откаже нито първата, нито втората. Но не й ги бутам при всяко заплакване, гледам поне час и половина-два пауза да има от НАЧАЛОТО на предното кърмене. Оставям я да си изсуче всичко, което иска - допреди седмица сме висели повече от час общо на гърдите, сега гледам се справя за 30-40 минути повечето пъти. Това го правя и от чиста проба егоизъм, защото ми е неприятно и неумело да се цедя, а бебчо е най-добрата помпа все пак. Ако в момента пропускам нощно хранене, определено ще имам нужда от цедене... а така и не се научих и се надявам да не ми налага!

Гледам, че все още много от вас се притесняват дали "детето не е гладно". И аз имах такива кошмари Simple Smile Но тъй като пълним памперсите стабилно, а и според очевидци Марта видимо расте, аз реших да не я тегля преди задължителната консултация на 1 месец и дотогава да кара само на кърма. Пък после - каквото сабя покаже.

За шезлонг - ние нямаме, мама си има ръце Grinning, пък и татко понякога. И биберон не даваме, и вода. Ха да видим.





# 261
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Фийл, не е проблем това с фонтанелата.Просто лекарката имаше предвид че това е изкуствено заради Матерната и затова не е добре.А не че нещо се отразява на бебетата. Освен това при затворена фонтанела, мисля че няма как да се извърши тоя преглед на фонтанелата,който всъщност не е точно за нея, а за това под нея, тоест съдове, хидроцефалии и други проблеми, които ако се хванат навреме,може да се вземат мерки.

Шики, защо не обсъди с лекаря по-подробно за това  хапче? Знаеш ,че писахме доста за тези хапчета. Иначе явно днес,утре ще раждаш, щом до хапче я докарахте.

# 262
  • Мнения: 42
Шики, защо не обсъди с лекаря по-подробно за това  хапче? Знаеш ,че писахме доста за тези хапчета. Иначе явно днес,утре ще раждаш, щом до хапче я докарахте.
Разбира се, че веднага ми изникнаха всички притеснения покрай хапчетата, които сме обсъждали. Питах го, какво е това, вредно ли е, какво прави... Той ми отговори, че има за цел само да възбуди процеса и че ми дава минимална доза - 1/4, което било почти нищо, т.е. ако все пак не съм готова няма да ми подейства силно провокиращо и до сутринта или ще имам контракции или ще са преминали и спрели/тези от хапчето/. Малко ме обърка честно казано, но какво повече да го питам? Иначе и аз се чудя дали да го взема, но като гледам май ще се наложи...

# 263
  • Мнения: 899
Елиса, честита годишнина, дълги години любов и разбирателство   bouquet! Честито и за намъкнатите дънки  Wink
Инче, много красива двойка сте с Криско  Heart Eyes
Шики, сигурно ти е притеснено, но като има един зор да минава....Нали знаеш, че всички тук заедно с теб ще напъваме   Hug Hug Hug
Сиска, и ние бяхме така в началото с храненето. Вече сме на 20 дни и едва сега забелязвам някакви признаци на урегулиране. И то относно храненето на детето, а кърмата кога ще се регулира не ми е ясно. Но мишето се разцърква 10-15 мин. преди часа си, а при нас това е на 3 ч. Гледам повечето от вас не будят за хранене, аз пък будех досега по съветите на кърмаческия. Вече не се налага, тя сама се разбужда и си търси манджата  Simple Smile. Наддава добре, което за мен е показател, че съм на прав път  Peace. От вчера насам не съм цедила, засега не виждам проблем.
Проблема с болезнените ми зърна наистина е бил от млечницата на малката. Днес е 3-ти ден на лечението и удоволствието от кърменето ми се завърна, понеже болката изчезва. Имаше и едно денонощие, когато едната гърда само я цедях, не можех да кърмя. И мога да потвърдя, че наистина цеденето не стимулира лактацията така, както сученето (някой беше го споменал)
Будуването - рядко ни се случва, обикновено спи между храненията, само ако я завърти коремчето обикновено вечер м/у 6 и 8 прицърква
Витамините - като бременна изпих една опаковка Матерна по предписание на док, но после самосиндикално ги спрях. Дали е толкова притеснително пиенето им обаче, много майки вземат витамини цяла бременност и сигурно се налага, особенно зимния сезон и при нашия лош начин на хранене  Peace
Параходче, първия път и аз така не се научих на това цедене. Ама сега се наложи, пък и нещо съм по-упорита (от ЕГН-то ще е). Започнах със картинките в оная книжка на Педиатричната асоциация, която раздават в Родилно, после в процеса на практикуване сама стигнах до много изводи и задобрях  bowuu. Може разбира се и без цедене, но си имам едно наум - ако ми се отвори парашута да мръдна нанякъде нали трябва да има с какво да я хранят докато ме няма. Примерно отсега съм се наточила за коледен банкет  Mr. Green
Какво става с Хеленка, някой чувал ли я е, още ли са в болница???
Отивам да прахосмуча, че и време за ядене идва....

П.С. Случвало ли ви се е да сте оакани до вратлето, че и по ръцете  Crazy Какъв ли залп трябва да е било...

# 264
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Здравейте Simple Smile Имам малко време спокойствие и бързам да ви пиша. Днес от както се е събудила сутринта не е заспивала за повече от 30-40 мин. Плаче и това е, май ни стигнаха и нас коликите Sad

Почвам малко да се нервя на някои съвети  #Cussing out Чичото на Преслава като дойде първия път да я види после като го питах какво ще каже за бебка - "Ами какво да кажа, още не е кой знае колко хубава." Представяте ли си?!!! Онзи ден ни видя на едно кафе, първо попита не е ли хладно да я извеждам и понеже я държах, тъй като се разплака малко по-рано, каза да съм внимавала и да не я свиквам така на ръце, щяла съм да я разглезя. Нищо не му казах, ама ме доядя Sad

Да ви питам за капките против колики. На всички пише, че трябва да се дават преди ядене. Ама трябва ли да изчаквам малко време след като съм ги дала на бебка или мога веднага да почна да я кърмя?

Параход ме подсети за запека. Забелязах, че след раждането не ходя всеки ден по голяма нужда. Но интересното е, че не ме заболява корема, не ми е некомфортно от това  newsm78

# 265
  • Мнения: 42
Сега дилемата ми е, да взема хапчето или да не го взема! Извечен въпрос! hahaha Ама май ще го взема! Трябва да се направи вече нещо, не може така!
Махнах една снимка от първа страничка над бебето на сисилис беше. Не беше на бебе и честно казано незнам на какво беше и беше в интересни размери Laughing. Някой се е объркал явно!
Аз май да спретна една нова темичка като за последно, а? Някой друг да не се е заел с тази работа и да се дублираме? Какво да правя кажете?

# 266
  • Мнения: 11 074
Пускай Шики, пускай Simple Smile

Всичко живо е заето да дундурка бебета и умряло за сън! В теб ни е надеждата!
Стискам палци, ако зараждаш до утре!

# 267
  • Мнения: 42
Струва ми се, че имам леки болки в кръста... Може и да си въобразявам, но вече съм  Crazy ! Лекички са още, но са заедно с леки контракцийки. Тя болката е подобна като да имаш газове... Дали...? Уф, айде пускам новата тема, че да не ме хванат истински болки hahaha!

# 268

Общи условия

Активация на акаунт