За успокоителните

  • 55 783
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
и аз съм на деанксит.
до колклото знам е доста слабичък.
при мен стреса е от работата, не от проблемното ми збаременяване и неустановения стерилитет.

# 16
И аз си мисля че е слабичък, още повече че се продава без рецепта, но лошото е че и към него също се привиква. И при мен проблема идва от ежедневния стрес и от заседналия начин на живот и че все още незнам как да контролирам паниката и да се боря с нея без да прибягвам до успокоителното хапче.  А и най-вече ме притеснява че ако забременея не трябва да го пия. Все пак вярвам че билковите ще ми помогнат, а и нали все пак самовнушението е голяма работа.

# 17
  • Мнения: 3 376
Радост, аз преди 4 години "благодарение" на среса на работното място бях се превърнала в същество, достойно за окайване... Не можех да спя, не ми се ядеше, не ми се излизаше и срещаше с никого. Чувствах се все едно всеки момент ще припадна от изтощение. Имах зверски главоболия с повръщане. Аналгини, Седалгин неота, Парацетамоли и т.н. не ми действаха. Пробвах и разни билкови препарати, но без успех. И въпреки всичко се оправих без лекарства.

Първо, моята етърва ме заведе при един свой приятел - масажист. Той ми прави всеки ден масажни процедури + иглотерапия. От това намаляха значително главоболията и спря повръщането. После, по негова препоръка отидох на хомеопат, който пък се справи с хроничната умора и безсънието. И (не на последно място!!!) просто намалих часовете, прекарвани в работа, и си забраних да мисля за работата след края на работното време. Тази тройна комбинация мисля, че просто ме върна към живота. Съвсем сериозно, тогава си мислех, че ще прекарам остатъка от живота си "вегетирайки". Сега силно ти препоръчвам и ти да пробваш нещо подобно като комбинация преди да посегнеш към лекарствата. Нищо не ти струва да опиташ, а ако е успешно, печелиш много. Успех!

# 18
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
И аз си мисля че е слабичък, още повече че се продава без рецепта, но лошото е че и към него също се привиква. И при мен проблема идва от ежедневния стрес и от заседналия начин на живот и че все още незнам как да контролирам паниката и да се боря с нея без да прибягвам до успокоителното хапче.  А и най-вече ме притеснява че ако забременея не трябва да го пия. Все пак вярвам че билковите ще ми помогнат, а и нали все пак самовнушението е голяма работа.

Знаеш ли, преди години страдах от "страхова невроза"
станеше ли тъмно, аз имах чувството, че ще умра.
Където и да бях, веднага хващах такси за да се пробера в къщи... там бях спокойна.
Предписаха ми "невробекс" и за 2 седмици се оправих.... бас държа, че повечето е внушение. Невробекса е витамин В, пия един и някакси вярвам, че вече нищо не може да ми се случи.

Успех!
  bouquet

# 19
  • Мнения: 431
а лекотам без рецепта ли го дават:))) Аз имам нужда от нещо, но не ми се мота по лекари. Мисля сама да си изпиша. Та какво ще кажете за лекотам???

# 20
  • Мнения: 1 441
Мацки, направо ме кефите как сами си изписвате хапчета и то успокоителни..... #Crazy

С валериана няма проблем, но с другите......
Деанксита, лектома и какво ли още не се продават С РЕЦЕПТА. Който и да ви ги е продал така е в нарушение.....

Слушайте Гризабелката - право дума момичето......Само позитивизъм му е майката.
Лечението на Диана с "гениалното" хапче невробекс също е добро.

Моля ви не си предписвайте сами лекарства - опасно е. Praynig

# 21
  • Мнения: 30
Hey, da vi kaja i moia opit s uspokoitelnite....

imah mnogo stresirashta i natovarena psihicheski rabota kakto i che rabotata prosto beshe tvarde mnogo i s natrupvaneto na mesecite umora i naprejenie edva izdrajah - ne mojeh da spia dobre, iskarvah celi noshti v bezsanie i posle oshte po-goliama umora i taka... mesec sled mesec 60 chasa sedmzichno, 6 dni rabota. propusnah da kaja che rabotia v Anglia. sled okolo 10 meseca takav stres znaeh che niama nachin da ne mi se ootrazi zdravoslovno, vzeh da vdigam kravno kato se iadosam, boleshe me glava neprekasnato... pribrah se v bg napravih mnogo izlsedvania i se okaza che ot stresa moje da razvia diabet - imame familna obremenenost, osven tova sam s poveche kilogrami poslednite godini, kato pribavim i zasednalija nachin na jivot 10 chasa v ofis i samo jadove... i taka zaminah vednaga za varna pri d-r Emilova, insuina mi beshe 8 pyti po-visok ot normalnia, minah na plodova dieta za mesec, svalih 10 kg, varnah se v norma, otpochinala i sveja i pak na trastikata... a tova koeto me chakashe tuk beshe oshte po zle ot predi... mnojestvo problemi natrupani v moe otstavie i nervite mi se kasaha den sled den. Tochno togava se zapoznah sas segasnia mi prijatel, nai-golemia kasmet v jivota mi, nai-goliamoto mi shtastie...!!!
Zapochnahme opiti za bebe oshte prez april 2005 i bez uspeh. Kachih malko po malko zagubenite kilogrami (sredata na stresa otnovo, zasednalija jivot i moje bi i shtatsieto manichko mi povlia i se razvalih rejima) kakto i da e, nervite mi biaha opanati do skasvane, placheh nepreksanato, Bombite prez uli v London me dovarshiha - za 5 minuti iztarvah bombata na stanciata na koiato slizam vseki den, posle naprejenieto che triabva da prodaljish da hodish na rabota i da patuvash po sashtia marshrut, postoianoto oglejdane koi kakvo nosi v racete si i vsekidnevnite falshivi trevogi che neshto sa otrkrili vav metroto, tichaneto po eskalatorite i krjasacite na horata che ej sega shte izbuhne.... kakto i da e, prez avgust mi zakasnia M 3 dni, zapochnah da se radvam, daje mi se struvashe che chuvstvam simptomie - otpadnalost, glavonolieto, chuvstvitelni gardi... ne se chuvstvah dobre , cialostna otpadnlaost, dokato edna nosht se sabudih ot topli i goreshti valni ibolki kato da mi idva M. proverih i vidiah che imam niakakvo bledo kafiavo zacapvane, ot koeto se obarkah mnogo i baniata se okaza tiasna za men, prilosha mi, zabolia me glava... misleh si ako sam bremenna tova che karvia malko ne e dobre, a ako ne sam bremenna pak neshto ne e nared... beshe sabota, triabvashe da tragvam za rabota, ne moga da otida na GP, iskat zapisvane pone 48 chasa predvaritelno, napravih testove - pazeh gi za po-natatak, misleh che e rano za testove - otricatelni, 2 za vseki sluchai. tragnah za rabota i edva stignah - krakata mi trepereha, stiagashe me garloto, glavata me boleshe zverski, sarceto me dusheshe... shefa me izprati v kashti, zakraha me v spechnoto vednaga - prisatapa mi popremina po-kasno, kazaha che imam virusna infekcia i tova e... ciala sedmiza ne mojeh da spra da treperia, stiaganeto i zadushavaneto prodaljiha, doide mi normalen cikal sled 5 dni kafiavo capane  i se pribrah v bg za izlsedvania. vsichko normlano kazaha, pochini si, ot stresa e, smeni obstanovkata, promeni si jivota i pii diaksit izvestno vreme, pitah dali vredi za zabremeniavane - kazaha che ne. Pribrah se v UK, napusnah rabota, kupuvahme kashta po tova vreme, dadoha ni kluichovete, pravihme 3 meseca remont, pieh si diaksita, postepenno spriah da izbuuhvam i da placha, pochuvstvah se po-dobre ot cialostnata promiana v jivota mi. V naahcaloto na Nomevri Za beda - ili za shtastie hvanah niakav virus i me trashna na leglo s temperatura i slina hrema i bez da se zamiislja sam zabravila za diaksita i prosto sprah da go vzimam okolo 5-6 noemvri i naaaa... na 29 Oktomvri beshe poslednia mi M. Mnogo ranna bremennost oshte, nnishto ne se znae kak she prodalji, znaete che e riskovano da se misli v parvite 12 sedmizi- da e jivo i zdravo embrioncheto i da se zakrepi zdravo - posle she se radvame:) dano ne beshe ottegchitelno vsichko tova do tuk - prosto iskah da razkaja na vsichki, koito se pritesniavat za uspokoitelnite i bremennosta i po-specialno za dianksita. Ednoto pomaga na drugoito, V parvia mesec v koito sam se uspokoila znachitelno i savsem estestveno sam spriala hapchetata - i zachenah - spokoistvie mu e maikata:)

uspokoite se momicheta, promenete chast pone ot nachina si na jivot za da go napravite traino tova spokoistvie, ostanete nasame sas sebe si i namerete silata si, poviarvaite si i si pochivaite poveche. Samo polojitelni emocii zadarjaite v sebe si i chudoto shte stane - pravete lubov i razdavaite lubov!

Az takmo si misleh che veche shte triabva po lekari da hodim, i dvamata sme na godinki - 31 i 35, izmoreni i ztoshteni ot jivota i ot rabota vsichko moje da se e povrediloo iz telata ni. takmo porachah na majka mi da izprati aloe ot bg i pochnah da meria BT, da pija folieva kiselina i misleh che tozi mesec e priopusnat no ot drugia kato mi dojde i pochvame serizono: toi niama da pie i shte iade zdravoslovno pone vav fertilnite dni, she is napravim i prechistvane niakolko dni pone na plodove i dano stanat neshtata:) i s poveche viara i ei taka bez da se nadiavam daje veche - i hop:) Ot sarce jelaia go na vsichki:) spiram:)

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 21 581
WAW   Crazy !
Ми то хубаво за споделения опит , ама кой ли ще го изчете това на латиница  newsm78 #Crazy  ?!
Аз лично хич не се захващам .


Предлагам ти това .
"Добре дошли" във форумите към първия български интернет портал за бременност и майчинство BG-Mamma
..................................

Моля, ценете времето на останалите - пишете грамотно, на български, на кирилица!

Когато пускате нова тема или задавате въпрос, на който искате да получите отговори - моля, уважавайте тези, които биха го прочели и могат да дадат мнение и пишете на български!

Колкото по-ясно, грамотно и лесно четимо е написана дадена тема или зададен определен въпрос - толкова повече хора ще го прочетат (доста от посетителите въобще не четат теми написани с латински букви) и толкова повече мнения и отговори ще получите - а нали точно това желаете и това е целта при поставянето на нов въпрос/тема? ...

# 23
  • Мнения: 2 123
по темата мога само да ви препоръчам да прегледате ето това http://www.hypnoza.org/comments.html
Това, за което говори Дара е т.нар. панически синдром - от него страдат в определен етап от живота си над 30 % от хората, като проблемът се отключва от най-различни стрес причинители /включително и незабременяване, или аборти/.

# 24
  • Мнения: 945
Тъй като темата е интересна zа мен, си поzволих да преведа постинга на ikra_london:

Цитат
Хеы, да ви кая и моиа опит с успокоителните....

имах много стресирашта и натоварена психически работа както и че работата просто беше тварде много и с натрупването на месеците умора и напреэние едва издраях - не моэх да спиа добре, искарвах цели ношти в безсание и после оште по-голиама умора и така... месец след месец 60 часа седмзично, 6 дни работа. пропуснах да кая че работиа в Англиа. след около 10 месеца такав стрес знаех че ниама начин да не ми се оотрази здравословно, взех да вдигам кравно като се иадосам, болеше ме глава непрекаснато... прибрах се в бг направих много излседваниа и се оказа че от стреса моэ да развиа диабет - имаме фамилна обремененост, освен това сам с повече килограми последните години, като прибавим и заседналия начин на йивот 10 часа в офис и само ядове... и така заминах веднага за варна при д-р Емилова, инсуина ми беше 8 пыти по-висок от нормалниа, минах на плодова диета за месец, свалих 10 кг, варнах се в норма, отпочинала и свея и пак на трастиката... а това което ме чакаше тук беше оште по зле от преди... мноэство проблеми натрупани в мое отставие и нервите ми се касаха ден след ден. Точно тогава се запознах сас сегасниа ми приятел, наи-големиа касмет в йивота ми, наи-голиамото ми штастие...!!!
Започнахме опити за бебе оште през април 2005 и без успех. Качих малко по малко загубените килограми (средата на стреса отново, заседналия йивот и моэ би и штатсието маничко ми повлиа и се развалих рейима) както и да е, нервите ми биаха опанати до скасване, плачех непрексанато, Бомбите през ули в Лондон ме доваршиха - за 5 минути изтарвах бомбата на станциата на коиато слизам всеки ден, после напреэнието че триабва да продалйиш да ходиш на работа и да патуваш по саштиа маршрут, постоианото оглейдане кои какво носи в рацете си и всекидневните фалшиви тревоги че нешто са отркрили вав метрото, тичането по ескалаторите и крясаците на хората че ей сега ште избухне.... както и да е, през август ми закасниа М 3 дни, започнах да се радвам, даэ ми се струваше че чувствам симптомие - отпадналост, главонолието, чувствителни гарди... не се чувствах добре , циалостна отпаднлаост, докато една ношт се сабудих от топли и горешти вални иболки като да ми идва М. проверих и видиах че имам ниакакво бледо кафиаво зацапване, от което се обарках много и баниата се оказа тиасна за мен, прилоша ми, заболиа ме глава... мислех си ако сам бременна това че карвиа малко не е добре, а ако не сам бременна пак нешто не е наред... беше сабота, триабваше да трагвам за работа, не мога да отида на ГП, искат записване поне 48 часа предварително, направих тестове - пазех ги за по-нататак, мислех че е рано за тестове - отрицателни, 2 за всеки случаи. трагнах за работа и едва стигнах - краката ми трепереха, стиагаше ме гарлото, главата ме болеше зверски, сарцето ме душеше... шефа ме изпрати в кашти, закраха ме в спечното веднага - присатапа ми попремина по-касно, казаха че имам вирусна инфекциа и това е... циала седмиза не моэх да спра да трепериа, стиагането и задушаването продалйиха, доиде ми нормален цикал след 5 дни кафиаво цапане  и се прибрах в бг за излседваниа. всичко нормлано казаха, почини си, от стреса е, смени обстановката, промени си йивота и пии диаксит известно време, питах дали вреди за забремениаване - казаха че не. Прибрах се в УК, напуснах работа, купувахме кашта по това време, дадоха ни клуичовете, правихме 3 месеца ремонт, пиех си диаксита, постепенно сприах да избуухвам и да плача, почувствах се по-добре от циалостната промиана в йивота ми. В наахцалото на Номеври За беда - или за штастие хванах ниакав вирус и ме трашна на легло с температура и слина хрема и без да се замиисля сам забравила за диаксита и просто спрах да го взимам около 5-6 ноември и наааа... на 29 Октомври беше последниа ми М. Много ранна бременност оште, нништо не се знае как ше продалйи, знаете че е рисковано да се мисли в парвите 12 седмизи- да е йиво и здраво ембриончето и да се закрепи здраво - после ше се радваме:) дано не беше оттегчително всичко това до тук - просто исках да разкая на всички, които се притесниават за успокоителните и бременноста и по-специално за дианксита. Едното помага на другоито, В парвиа месец в които сам се успокоила значително и савсем естествено сам сприала хапчетата - и заченах - спокоиствие му е маиката:)

успокоите се момичета, променете част поне от начина си на йивот за да го направите траино това спокоиствие, останете насаме сас себе си и намерете силата си, повиарваите си и си почиваите повече. Само полойителни емоции задаряите в себе си и чудото ште стане - правете лубов и раздаваите лубов!

Аз такмо си мислех че вече ште триабва по лекари да ходим, и двамата сме на годинки - 31 и 35, изморени и зтоштени от йивота и от работа всичко моэ да се е повредилоо из телата ни. такмо порачах на майка ми да изпрати алое от бг и почнах да мериа БТ, да пия фолиева киселина и мислех че този месец е приопуснат но от другиа като ми дойде и почваме серизоно: тои ниама да пие и ште иаде здравословно поне вав фертилните дни, ше ис направим и пречистване ниаколко дни поне на плодове и дано станат нештата:) и с повече виара и еи така без да се надиавам даэ вече - и хоп:) От сарце элаиа го на всички:) спирам:)

# 25
  • Мнения: 7 718
Хапчетата "Мента, глог, валериан" също не се препоръчват при бременност.
Ако наистина се чувствате болни трябва първо да се излекувате и тогава да правите опити за забременяване.
Или ако можете да си наложите поне във втората половина на цикъла да не приемате лекарства.
Аз лично съм привърженик на чая от жълт кантарион, действа добре, но разбира се при липса на сериозни проблеми със здравето.

Ето една тема в дира за    "Deanxit - странични ефекти " .
Кем.кем е психиатър и може да си зададете въпросите там.

# 26
  • Мнения: 30
Ох, извиниаваите за латиницата, нямам кирилица, а така барзах да напиша постинга си, че въобще не съобразих как пиша. Не сам свикнала да пиша нито на кирилица, нито на БДС, така че извиняваите и за грешките, които правя...

Прочетох за Дианксита от Дир-а, хм, интересна работа, на мен ми го изписа ендокринолог... дали ще навреди на бебчо сега? надявам се да се изчиства от организма бързо - спряла сам го около седмица преди да зачена. Ако последната ми М е на 29/10 аз не сам пила Деанксит от 10/11 и вероятно съм заченала между 13 и 16/11.

# 27
  • Мнения: 1 866
Хомеопатията е ефикасна при такива случаи, но само при условие, че отидеш при хомеопат, тъй като лечението е строго индивидуално. Предимството на хомеопатията е, че е напълно безопасна и за бременни, и за не бременни. Горещо ти препоръчвам този начин на лечение. Не знам къде живееш, но е имало много теми, в които са се давали координати на добри хомеопати. Не бих подценила и помоща на психотерапевт. И аз трябваше да преодолея доста трудни моменти и съм напълно съгласна с мнението на Дара за успокоителните. Те не помагат, а само замазват проблема и после става и по-лошо.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 21 581
Лала  в Лондон е , до колокото се вижда от постинга и от ника и' .

Ирка  споко  , всеки бърка , а ти вече си се ориентирала виждам ... с кирилицата , поздравления .
Аз отношение за успокоителните няма да взема , не разбирам , но ти желая всичко да е наред и лека бременност  Grinning !

# 29
  • Мнения: 1 866
Ох, извинете ме, много съм разсеяна. Аз отговарях на rmradost която обаче сега забелязвам, че е писала юли месец.  Embarassed Даже не съм видяла, че има втора страница.  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт