Секс след раждане - кога?

  • 3 342
  • 64
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Малко ми е неудобно да задам този въпрос, но така или иначе няма кой да попитам. Та въпросът ми е :кога след нормално раждане може да се прави секс?

# 1
  • Мнения: 641
Когато се почувстваш добре.

# 2
  • Мнения: 31 112
Когато прецените със съпруга ти. Няма правило. Wink

# 3
  • Мнения: 4 433
Когато се почустваш вече добре Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 5 744
Когато се почустваш вече добре Peace
И когато спрат лохиите  Peace

# 5
  • Мнения: 871
След като ти спрат лохиите, разбита се и след като ти самата се почустваш готова. Някои хора започват 2 месеца след раждането, а други след 6 и повече Wink

# 6
  • Мнения: 512
Това е строго индивидуално - щом се почустваш добре действайте!  Peace

# 7
  • Мнения: 6 713
Когато прецените със съпруга ти. Няма правило. Wink

Напълно съм съгласна Peace

# 8
Няма писано правило кога. Всичко е индивидуално. Основното е лохиите ти да са спрели. Оттам нататък почувстваш ли се готова-действай. Wink

# 9
  • Мнения: 422
Това е строго индивидуално - щом се почустваш добре действайте!  Peace
и съответно когато ти спрат лохиите,както са ти казали Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 12 554
И когато спрат лохиите  Peace

 Peace

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Когато имаш желание.
При нас - като ми свършиха лохиите.

# 12
  • Мнения: 339
Няма писано правило кога. Всичко е индивидуално. Основното е лохиите ти да са спрели. Оттам нататък почувстваш ли се готова-действай. Wink

Съгласна. Ние правихме месец и половина след раждането.

# 13
  • Мнения: 1 629
Чак след три месеца се почувствах добре Confused Лохиите ми спряха след 70 дни Confused

# 14
  • Мнения: 9 973
когато си готова Wink

# 15
  • Мнения: 544
Общо взето са ти отговорили. Аз се присъединявам към всички-като ти спрат лохиите и когато си готова.

# 16
  • Мнения: 367
След 40-тия ден, когато се почустваш готова. Няма нищо страшно, първите няколко пъти може леко да се чувстваш некомфортно, но при всяка жена е различно.

# 17
  • Мнения: 9 814
45 дни след раждането.
Но всеки сам решава.

# 18
  • Мнения: 242
ами като ти свършат лохиите,като се почувстваш добре,всичко са ти отговорили,но първият път е наистина като първи път. Peace

# 19
  • Мнения: 349
При всеки е индивидуално. 

# 20
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Когато си физически готова  Wink

# 21
  • Мнения: 493
след месец и половина бях готова за секс,но както и другите са ти писали вече-при всяка жена е различно.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 306
А каква е връзката между лохиите и секса? В смисъл защо трябва да се изчака да спрат и чак тогава да се прави секс? Просто ми е любопитно Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 5 744
Най-малката причина за мен е, че не ми беше приятно така. Чела съм, че не е хубаво заради опасност от инфекции. Но предполагам има и жени, които са правили секс по това време.

# 24
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз знам, че е най-добре след 40-ия ден.
Но щом се чувстваш добре, защо не и по-рано.

# 25
  • София
  • Мнения: 521
При нас нещата се случиха 1 месец след раждането, но е хубаво да се ползва овлажнител. Ние ползвахме Глайтгелен. Освен това мъжът ти трябва да е внимателен.

# 26
  • София
  • Мнения: 23 072
Когато ти спрат лохиите...
Когато отидеш на профилактичен преглед и лекарят даде зелена светлина...
Когато имаш желание  Peace

# 27
  • Мнения: 742
Когато си готова Wink

# 28
  • Мнения: 173
След като ти спрат лохиите, разбита се и след като ти самата се почустваш готова. Някои хора започват 2 месеца след раждането, а други след 6 и повече Wink
Peace

# 29
  • Разград
  • Мнения: 518
При всеки е строго индивидуално. Когато ти спрят лохиите и когато се чувстваш готова. При нас нещата се случиха 2 месеца след раждането.

# 30
  • Мнения: 174
Най-малката причина за мен е, че не ми беше приятно така. Чела съм, че не е хубаво заради опасност от инфекции. Но предполагам има и жени, които са правили секс по това време.
Peace

# 31
  • Мнения: 1 512
Когато ти спрат лохиите и естествено ти се прави секс.При нас беше някъде около 2 месеца след раждането.

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
При мен на 15 ден ми свърши квото имаше да се изтича и на 20 ден имаше секс

# 33
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Когато си готова  Peace Peace Peace
При мен това беше месец и половина след раждането

# 34
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Когато се почустваш готова Peace

# 35
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
ами като ти свършат лохиите,като се почувстваш добре,всичко са ти отговорили,но първият път е наистина като първи път. Peace
При мен точно на 40 ден. Зависи от много неща - дали са те шили и т.н. Мен лично ме беше много повече страх отколкото първия път Embarassed. Идеята за лубрикант е много добра Peace

# 36
  • Мнения: 4 784
Имам приятелка няколко месеца държа на сухо мъжа си, защото не се чувстваше готова. Имам и такава, която действаше по бързата процедура - на 20-тия ден Laughing. Това, което искам да кажа, че е абсолютно индивидуално. Единственото важно нещо е, ти да си готова и да го искаш.

# 37
  • Мнения: 1 572
на мен докторката ми каза "един месец без секс" , при норм.раждане с 1 шев , всичко е строго индивидуално , ама то като не спиш по цели нощи не си мислиш много за секс  Laughing

# 38
  • Мнения: 61
един месец след операцията но вси4ко е индивидуално когато се по4увстваш готова

# 39
  • София
  • Мнения: 5 079
Имаше една приказка, че като почнеш да се замисляш, значи ти е дошло времето.  Wink
Сериозно - много е индивидуално, при мен през цялата бременност цареше абсолютна суша и чааак 4 - 5 месеца след раждането се реших (горкият ми мъж...)
Сега пак се очертава същата картинка. Confused

# 40
  • Мнения: 2 270
лохиите ми спряха на 18-тия ден, на 20-тия правихме секс
но най вече когато си готова Peace

# 41
  • Мнения: 195
След като ти свършат лохиите можеш да пробваш, но ако си раждала нормално зависи колко шева имаш и как си зашита. Аз имам доста шевове и продължава да ме боли въпреки обилното количество лубрикан, така че и желание нямам никакво  Confused

# 42
  • Мнения: 1 170
Когато се почувстваш физически и психически добре Peace (обикновено второто се позабавя, но е важно да се изчака).

# 43
  • Мнения: 925
Уф, на мен ми се прави секс през повечето време, но като "опре ножът до кокала", ако ме разбираш Mr. Green, почва доста да ме боли, независимо колко добре сме "разгрели" предварително. Раждах нормално и уж имам само външни шевове, но... Tired Иначе първият ни опит беше 1 месец след раждането и нищо не стана.

# 44
  • Мнения: 20
какво е това лохии???? Embarassed

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Когато прецените със съпруга ти. Няма правило. Wink
Peace

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Когато се почувстваш готова Peace

# 47
  • Мнения: 741
Когато ти спрат лохиите...
Когато отидеш на профилактичен преглед и лекарят даде зелена светлина...
Когато имаш желание 
Peace

# 48
  • Мнения: 1 428
Когато ти си готова.Няма точно определен срок  Wink

# 49
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Когато ти си готова.Няма точно определен срок  Wink
Peace
При нас беше за първи път 2 месеца след раждането.

# 50
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 670
Когато се почувстваш готова. Първият път е като първи път странно и не дотам приятно. Поне при мен така беше.

# 51
  • Мнения: 4 017
Моят доктор ме предупреди, че около петата седмица след раждането е възможно да се отдели яйцеклетка, така че не пренебрегвайте методите за предпазване, дори да кърмиш Simple Smile

# 52
  • Мнения: 58
И аз имах доста шевове след раждането и се възстановявах по-дълго време.Ходих първо и на гинекологичен преглед,за да се уверя че всичко е наред.Минаха може би близо четири месеца и първият път нещо не се получи както трябва.Но при всеки е строго индивидуално.Така че подкрепям всички останали ,които са да ли мненията си досега. Wink

# 53
  • Мнения: 60
а кога требва да се иди на доктор след раждането? моя гинеколог не ми каза кога да ида ! И не съм на ясно.

# 54
  • Мнения: 304
 Thinkingиндивидуално е по принцип като се почувстваш добре и имаш желание

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 588
След 1,5 - 2 месеца, ако се чувстваш добре, разбира се.  Peace

# 56
  • Мнения: 1 372
Аз изчаках традиционните 40 дни, посетих гинеколог за да се уверя че всичко е наред и чак тогава се върнахме към обичайните креватни занимания с мъжа ми. Това разбира се при условие че се чувствах добре и имах желание за секс.

# 57
  • Мнения: 227
Когато физически и психически се почувстваш добре и го желаеш  Peace

# 58
  • Мнения: 3 743
ами като ти свършат лохиите,като се почувстваш добре,всичко са ти отговорили,но първият път е наистина като първи път. Peace

Зависи кога е. Аз изчаках 5 месеца след раждането и усещането беше невероятно. Определено не съжалявам, че не избързах Wink. Бях чувала за хормонална сухота на влагалището веднага след раждането, независимо дали е нормално или секцио и затова решихме с мъжа ми да изчакаме да мине известно време Peace

# 59
  • Мнения: 27
Аз раждах секцио и около 40-тия ден всичко беше наред и пробвахме. Хич не беше зле

# 60
  • Мнения: 3 453
  Докторите казват след 40тия ден и при положение че са ти спрели лохиите.Е, аз не чаках 40, а 20 и всичко си беше така хубаво както преди.Бях чела доста преди това, че в началото не е много приятно..но при мен това не се случи LaughingБях секцио, но много бързо се възстанових.

# 61
  • Мнения: 87
аз изчаках 40 дена , и наистина е като ПЪРВИ път  Simple Smile
Едва сега след 6 месеца мога да кажа че ми харесва така както преди да забременея!....аз имах и раничка,така че............
УСПЕХ! Mr. Green

# 62
  • Мнения: 60
какво е това лохии???? Embarassed

Простичко казано , това е кървенето което имаш след раждането.

# 63
  • Мнения: 3 743
аз изчаках 40 дена , и наистина е като ПЪРВИ път  Simple Smile
Едва сега след 6 месеца мога да кажа че ми харесва така както преди да забременея!....аз имах и раничка,така че............
УСПЕХ! Mr. Green

Раничката не е болезнена. Болката идва от хормоналната сухота на влагалището след раждане. При някои е по-силно изявена, при други не толкова Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 4 587
И аз ще повторя същото - когато се почувстваш готова, когато ти спрат лохиите...
Аз се престраших около 20-я ден (със секцио раждах). Тогава ми бяха спрели лохиите уж и не беше никак зле, макар че усещах сухота, което е нормално, но с някакъв лубрикант нещата се нормализират. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт