Детски песнички, приказки, анимации, филми, игри

  • 764 798
  • 1 988
  •   1
Отговори
# 1 770
  • Мнения: 1 685
Напоследък си пеем една песничка с дъщеря ми от моето детство, но помня само 2 редчета от нея. Пее се за следното:
"В къщи имам мишенце,
то си гризе сиренце...."
Някой сеща ли как продължава по нататък?
А отсреща котката чака го горкичкото....
Мисля че има още, но за сега това се сетих

Винаги, песента е много хубава

# 1 771
  • Пловдив
  • Мнения: 630
Нашата кака в градината пееше една песничка:
"Маци-писи, моля ти се покажи се! Обещавам, вече няма, с гребена голям на мама да те реша на обратно и да ти е непирятно..."
Сега имаме котка и като гледам как я тормозат малките все се сещам за нея, но не знам целия текст. Някой случайно да го знае?

# 1 772
Напоследък си пеем една песничка с дъщеря ми от моето детство, но помня само 2 редчета от нея. Пее се за следното:
"В къщи имам мишенце,
то си гризе сиренце...."
Някой сеща ли как продължава по нататък?
А отсреща котката чака го горкичкото....
Мисля че има още, но за сега това се сетих

Винаги, песента е много хубава

Текста който знам е:
  В къщи има мишченце
 то си гризе сиренце,

  а отвънка котката
 чака го горкичкото

 Bягай,бягай мишченце
  ще те хване котката
 
  Всяко куплетче се повтаря .Ние я играем на игричка и се казва "Котка и мишка". Всички деца са хванати за ръце в кръг.Вътре в ктъга влиза едно дете /мишле/.Отвън на кръга остава друго дете /котка/.Децата пеят и  въртят кръга около мишлето. При последните думи котката се опитва да влезе в кръга и да хване мишката ,тя се опитва да избяга,а децата се опитват да помогнат на мишлето и да пречат на котката без да разкъсват кръга.
   Това е от мен .Дано ти свърши работа.

# 1 773
  • Мнения: 200
Това е една от най - ценните темички. Страхотни сте.

# 1 774
  • Мнения: 172
Нашата кака в градината пееше една песничка:
"Маци-писи, моля ти се покажи се! Обещавам, вече няма, с гребена голям на мама да те реша на обратно и да ти е непирятно..."
Сега имаме котка и като гледам как я тормозат малките все се сещам за нея, но не знам целия текст. Някой случайно да го знае?
 
    "Маци -писи"   на   Бон-Бон  до   20.10.09  -  http://dox.bg/files/dw?a=b17eab4d53

  - малко  преди   краят ,  във  файла   има   дефект  ,но  въпреки  това   я  качвам    ,за  да  си  я   ползвате  в  домашни  условия  .

# 1 775
  • Варна
  • Мнения: 5 525
Момичета издирвам
Буква А Васил Лолов Павел Горянски
Опни ми, тропни ми шарени чорапки
Дули, дули гайда Константин Шопов Иван Генов
Въобще оказва се, че от целият учебник по музика на щерката - 1 клас, аз съм чувала по-малко от половината песнички.  newsm78

# 1 776
  • Пловдив
  • Мнения: 14 057
Деспина, в подписът на vorfaxx  има сайт с песнички. Учебниците са качени там.

# 1 777
  • Пловдив
  • Мнения: 630
gabriela652, много ти благодаря!   bouquet

# 1 778
  • Мнения: 588
Здравейте!
Търся на МР3 песничката "Светофар".

# 1 779
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте!
Някой може ли да ми каже дали мога да намеря да сваля от някъде серийки на Педя човек-Лакът брада?

# 1 780
  • Мнения: 1 949
Здравейте!
Някой може ли да ми каже дали мога да намеря да сваля от някъде серийки на Педя човек-Лакът брада?
В темата за торентите попитайте.
Открих ви в Zamunda...

# 1 781
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте!
Някой може ли да ми каже дали мога да намеря да сваля от някъде серийки на Педя човек-Лакът брада?
В темата за торентите попитайте.
Открих ви в Zamunda...

Благодаря! Hug

# 1 782
  • Мнения: 1 949
Момичета издирвам
Буква А Васил Лолов Павел Горянски
Опни ми, тропни ми шарени чорапки
Дули, дули гайда Константин Шопов Иван Генов
Въобще оказва се, че от целият учебник по музика на щерката - 1 клас, аз съм чувала по-малко от половината песнички.  newsm78
Последвай линка от подписа ми, за да си ги свалиш  Hug

# 1 783
  • Мнения: 2 096
sladko pate: http://dox.abv.bg/files/listtree
На Ники учителката по музика намери песента за Палячото която издирвах.. но я няма в изпълнение а само текст и музикален лист.. детето е щастливо майка му също...ако някой се интересува мога да го пусна..

# 1 784
  • Мнения: 1 949
Здравейте!
Търся на МР3 песничката "Светофар".
Отново в подписът ми можете да намерите песничката, а също и инструменталът и. Линкът води към голям архив в който свободно може да сваляте всичко което е изброено. Изтеглете си съдържанието от първият коментар, ако не се ориентирате в коя папка е търсеното от вас.

лек ден  Hug



sladko pate: http://dox.abv.bg/files/listtree
На Ники учителката по музика намери песента за Палячото която издирвах.. но я няма в изпълнение а само текст и музикален лист.. детето е щастливо майка му също...ако някой се интересува мога да го пусна..
Изписва ми
Цитат
Несъществуващ файл / папка
Не сте взели правилно линкът. Опитайте с десен бутон, properties и копирайте адреса който е изписан. Трябва да завършва на цифри.


Последна редакция: ср, 14 окт 2009, 15:34 от vorfaxx

Общи условия

Активация на акаунт