КОРУПЦИЯ В ГРАДИНИТЕ !!!

  • 1 776
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте майчета !!!

Първо да спомена че се занимавам с фотография от доста време, и реших да спестя излишните пари които се дават от нас родителите ,и от тук се почна одисеята препращане от учителите до директорката и обратно в крайна смека се разбра че въпросните учителки получават по 2 лв на календар от човека който снима децата и затова така реагираха на предложението ми да спестя пари на родителите, и от ясно по ясно е че няма да го допуснат та въпроса ми е имат ли право да го правят това ?
и още нещо  ,че нямаме достъп до офертите които идват в градината, не ние решаваме а те УЧИТЕЛКИТЕ и от къде на къде и САЩО е тази практика!!!!
 

# 1
  • Мнения: 2 821
Да ти кажа за календари в яслата ми искат по 4лв. В сравнение с парите, които искат в детската градина за това-онова, тези календари въобще не ме впечатляват като цена Confused

# 2
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
нямаме достъп до офертите които идват в градината, не ние решаваме а те УЧИТЕЛКИТЕ и от къде на къде и САЩО е тази практика!!!!
Все още не съм се сблъсквала с проблемите на детските градини,но съм съгласна с написаното от теб.Все пак вие сте крайният потребител и би трябвало да имате  2-3 оферти от които вие да избирате.

# 3
  • Мнения: 9 814
 ooooh! Ти на това корупция ли му казваш.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не знаех за тази практика. Но ми се струва, че не е масово ползвана.

# 5
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... в крайна смека се разбра че въпросните учителки получават по 2 лв на календар от човека който снима децата ....

Как се разбра?
Имаш конкретни доказателства или предполагаш, че става така?


# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
... в крайна смека се разбра че въпросните учителки получават по 2 лв на календар от човека който снима децата ....

Как се разбра?
Имаш конкретни доказателства или предполагаш, че става така?



И на мен ми е интересно да зная newsm78

# 7
  • Мнения: 1 479
Това за мен не е корупция,а далаверка между фотограф и учителки.Жалко и смешно е. Thinking

# 8
  • Мнения: 54
Каза ми се в очите от къде иначе да го разбера.

# 9
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
30 деца х 2 лв. = 60 лв.
Или 30 лв. на учител... просто имат възможност да изкарат по 30 лв. към нискте си заплати... това не е корупция! На теб ако ти изпадне начин, няма ли да изкараш 30 лв. отгоре, за да ги похарчиш за детето си?! newsm78 Или може би те е яд, че няма и в твоята лъжица?! Да бяха 3000 лв. , да търсим гнилото, а то за 30... ми да са живи и здрави!

# 10
  • Мнения: 550
Тези 4лв. за календар ги давам без да се замисля кой и колко си прибира в джоба.Истина е,че календарите не струват,дори снимките  на децата не са направени професионално! И аз бих искала да имаме възможност да си избираме сами от няколко възможни предложения,но това е!В края на краищата съм съгласна на всичко,но поне да предлагат някакво качество за парите ,които искат!А за това дали подобна далавера между учителите и фотографа е редна newsm78...е,. не бих го нарекла корупция,защото не е.Съмнявам се учителките да взимат нещо от тези пари,всичко е за фотото мен ако питаш.

# 11
  • Мнения: 22
Аз пък съм доволна, че могат да снимат децата сред другите на различни празници. Който не желае да поръчва в детската градина за да не се облажат даскалиците да отиде в близкото фото и да направи снимки на децата си. В края на краищата учителите не са задължени да ни правят тази услуга, от там насетне - всеки допълнителен труд се заплаща...

# 12
  • Мнения: 2 885
Някой да Ви е задължил да си поръчвате календари малки и големи? Да Ви е притиснал до стената, а?
Всеки родител сам решава. Дизайна на календарите, предлагани в яслата и градината са пълна скръб. Затова няколко мами вече 3 години си ги правим и печатаме сами. Така радваме нас, баби и роднини, а дизайна и снимките са на високо професионално ниво.
2 лв. не са корупция. Който иска ги дава............

# 13
  • София
  • Мнения: 1 057
Здравейте майчета !!!

Първо да спомена че се занимавам с фотография от доста време, и реших да спестя излишните пари които се дават от нас родителите ,и от тук се почна одисеята препращане от учителите до директорката и обратно в крайна сметка се разбра че въпросните учителки получават по 2 лв на календар от човека който снима децата и затова така реагираха на предложението ми да спестя пари на родителите, и от ясно по ясно е че няма да го допуснат та въпроса ми е имат ли право да го правят това ?
и още нещо, че нямаме достъп до офертите които идват в градината, не ние решаваме а те УЧИТЕЛКИТЕ и от къде на къде и ЗАЩО е тази практика!!!!

Dani.dani, големи букви в нета, означават крещене, предполагам знаеш...
От написаното, само ти си знаеш какво си искала да ни кажеш... Едно изречение на пет реда, без запетайки, точки или какъвто и да препинателен знак...

Никой не те кара насила да даваш пари за календари. Така поне е в нашата ДГ.  Предлагат няколко варианта, ако си съгласна избираш календар, снимат ти детето и готово.  

# 14
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Каза ми се в очите от къде иначе да го разбера.

Пак не си точна... кой точно ти го каза?
Някоя майка, която предполага, директорката или самата госпожа ти каза "Взимам по два лева от календар, така че си гледай работата".
Често сме склонни да нюансираме чутото  Wink

Общи условия

Активация на акаунт