Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 ноем. 2008, 11:14 ч.

Твърдо АМ

• 822
  • 13
  •   1
Отговори
  • Sofia
Моля ако някой е чувал за форма на АМ което не е течно да сподели. Мойте младежи категорично отказват биберона, а с лъжица не мога да давам по 1л мляко на ден. Гледам да слагам където може - в попарата, в супата, в пюрето, ама пак много малко мляко приемат, което ме тревожи. По съвет на педиатъра опитах с кисело, но получиха разстройство и не смея повече.

# 1
  • София
Ами няма АМ под друга форма.Децата ти са малки да предлагаш други видове мляко и млечни.Слагай АМ в каши,в пюрета,във всичко,което ядат.Пробвай някой друг вид мляко,може да им хареса.Има разни сладки и ароматизирани млека за капризни деца.Можеш да пробваш и да слагаш по малко от любимото им плодово пюре в шишето с мляко,може да има успех.

# 2
  • Varna
няма твърдо АМ , пробвай с друго мляко

# 3
  • Белгия/София
Смени бибероните - пробвай с друг материал, дупки, форма.

# 4
  • Sofia
Пробвала съм почти всички млека, но праблемът не е в млякото, а в шишето. изобщо не искат шише. Пробвах всякакви биберони и накрайници не става.

# 5
  • Белгия/София
А със сламка могат ли? Може би зъби ги мъчат, малки са да се отказват от бибероните  Thinking
Прави им каши тогава, добавяй в зеленчуковите пюрета, в кремчетата. Твърдо АМ няма  Simple Smile

# 6
  • София, Младост 2
Можеш да го желираш.
И просто да опиташ да го предлагаш с чашка, децата ти са достатъчно големи, за да могат спокойно да пият от най-обикновена чаша.

# 7
  • Белгия/София
Можеш да го желираш.

Shocked Уау, преди време и аз питах няма ли начин за желиране на АМ и ти основно ме обори как и защо това е невъзможно. Може ли сега да разбера как става?  Heart Eyes

# 8
  • Sofia
Със сламка не могат, а с чашката се давят до посиняване. Това за желирането е интересно - как става?

# 9
  • София, Младост 2
Блонди, не съм била аз, слънце - бъркаш нещо. Не може да се кваси кърма, но на желирането на АМ не виждам какво би попречило - в готварския има сума ти рецепти за желирани млека. Нито е нужно самото мляко да се загрява, нито нищо - просто му се прибавя приготвения по указанията на опаковката желатин и се слага в хладилника, както се прави и желирано кисело мляко и всякаквите желирани десертчета. За около 500 мл мляко е нужно едно пакетче желатин, накисва се в 2-3 с.л. студена вода, докато я усвои цялата и след това съдчето с желатина се слага в съд с предварително кипната вода, като се бърка, докато се разтвори напълно (2-3 мин). Желатинът не трябва да завира!, а само да се разтвори и да заприлича на вода. После се смесва с приготвеното мляко (трябва много хубаво да се разбърка), налива се в купички и се оставя в хладилника да стегне за няколко часа (във фризера стяга за по-кратко време, само трябва да се гледа да се извади навреме, че да не замръзне).

# 10
  • Sofia
А от каква възраст може да се дава желатин?

# 11
  • София, Младост 2
Над 6 месечна възраст спокойно може да се дава - реално в състава на различни специални продукти се дава и на много по-малки бебета, когато има проблеми с рефлукс (може да е част от специалните съставки за сгъстяване на млека, които се ползват в някои случаи).

# 12
  • Бургас
Моето мнение е да се добавя в храната-каши,пюрета....

# 13
  • Белгия/София
Блонди, не съм била аз, слънце - бъркаш нещо.

Може  Hug Сигурно е била сладка хапка тогава.  Thinking Криско беше на 8 месеца мисля и питах за желиране и се отговори подробно, че не може, заради желатинът. Търсачката на архивите е изключена и не мога да намеря темата, но със сигурност го помня  Peace
Но ако наистина става, би било супер, ще станат идеални кремчета  Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт