Твърдо АМ

  • 927
  • 13
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Моля ако някой е чувал за форма на АМ което не е течно да сподели. Мойте младежи категорично отказват биберона, а с лъжица не мога да давам по 1л мляко на ден. Гледам да слагам където може - в попарата, в супата, в пюрето, ама пак много малко мляко приемат, което ме тревожи. По съвет на педиатъра опитах с кисело, но получиха разстройство и не смея повече.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Ами няма АМ под друга форма.Децата ти са малки да предлагаш други видове мляко и млечни.Слагай АМ в каши,в пюрета,във всичко,което ядат.Пробвай някой друг вид мляко,може да им хареса.Има разни сладки и ароматизирани млека за капризни деца.Можеш да пробваш и да слагаш по малко от любимото им плодово пюре в шишето с мляко,може да има успех.

# 2
  • Мнения: 1 572
няма твърдо АМ , пробвай с друго мляко

# 3
  • Мнения: 27 524
Смени бибероните - пробвай с друг материал, дупки, форма.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Пробвала съм почти всички млека, но праблемът не е в млякото, а в шишето. изобщо не искат шише. Пробвах всякакви биберони и накрайници не става.

# 5
  • Мнения: 27 524
А със сламка могат ли? Може би зъби ги мъчат, малки са да се отказват от бибероните  Thinking
Прави им каши тогава, добавяй в зеленчуковите пюрета, в кремчетата. Твърдо АМ няма  Simple Smile

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Можеш да го желираш.
И просто да опиташ да го предлагаш с чашка, децата ти са достатъчно големи, за да могат спокойно да пият от най-обикновена чаша.

# 7
  • Мнения: 27 524
Можеш да го желираш.

 Shocked Уау, преди време и аз питах няма ли начин за желиране на АМ и ти основно ме обори как и защо това е невъзможно. Може ли сега да разбера как става?  Heart Eyes

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Със сламка не могат, а с чашката се давят до посиняване. Това за желирането е интересно - как става?

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Блонди, не съм била аз, слънце - бъркаш нещо. Не може да се кваси кърма, но на желирането на АМ не виждам какво би попречило - в готварския има сума ти рецепти за желирани млека. Нито е нужно самото мляко да се загрява, нито нищо - просто му се прибавя приготвения по указанията на опаковката желатин и се слага в хладилника, както се прави и желирано кисело мляко и всякаквите желирани десертчета. За около 500 мл мляко е нужно едно пакетче желатин, накисва се в 2-3 с.л. студена вода, докато я усвои цялата и след това съдчето с желатина се слага в съд с предварително кипната вода, като се бърка, докато се разтвори напълно (2-3 мин). Желатинът не трябва да завира!, а само да се разтвори и да заприлича на вода. После се смесва с приготвеното мляко (трябва много хубаво да се разбърка), налива се в купички и се оставя в хладилника да стегне за няколко часа (във фризера стяга за по-кратко време, само трябва да се гледа да се извади навреме, че да не замръзне).

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
А от каква възраст може да се дава желатин?

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Над 6 месечна възраст спокойно може да се дава - реално в състава на различни специални продукти се дава и на много по-малки бебета, когато има проблеми с рефлукс (може да е част от специалните съставки за сгъстяване на млека, които се ползват в някои случаи).

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Моето мнение е да се добавя в храната-каши,пюрета....

# 13
  • Мнения: 27 524
Блонди, не съм била аз, слънце - бъркаш нещо.

Може  Hug Сигурно е била сладка хапка тогава.  Thinking Криско беше на 8 месеца мисля и питах за желиране и се отговори подробно, че не може, заради желатинът. Търсачката на архивите е изключена и не мога да намеря темата, но със сигурност го помня  Peace
Но ако наистина става, би било супер, ще станат идеални кремчета  Peace

Общи условия

Активация на акаунт