Как да отуча детето си да спи при мен?

  • 3 122
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 991
Аз съм против твърдия подход. Всичко трябва да става постепенно, най-важното е да не се травмира детето. Нашето удобство е на заден план. Първо сложете леглото му до вашето, после го отделете по-далеч от спалнята и така - полека-лека.

За възрастта, на която е синът ти е според детските психолози това е характерно поведение - казват му separation anxiety. Децата се разстройват, когато са разделени от родителите си.

Последна редакция: чт, 06 ное 2008, 18:57 от Homesick

# 46
  • Мнения: 1 817
оххх, и ние сме с такъв проблем. Мислех да съм твърда,всеки да си знае леглата но не се получи. Той се будеше по 15-20 пъти. Rolling Eyes Аз постоянно ставах до кошарата, амии то нямаше сън.Нямах сили вече. Като го взех в леглото и положението се подобри. Еми и аз имам нужда от сън.
Сега се чудя как да го отуча. Ама все някога ще стане.

# 47
  • Мнения: 1 432
И Момчил спи при нас , откакто е станал на 3-4 месеца.  Crazy Не желае да си легне в леглото и това е. Какви ли не методи съм опитвала. Последно да му слагам 4аршав4ета  слюбилите анимационни герои......усети се и не ги иска.........Спи на голямото легло и най-лошото е ,че усеща на мига ,когато се опитам да го преместя, колкото и дълбоко да е заспал. Confused
Имам чувството ,че от нашето легло ще отиде в това на жена си  Crazy

# 48
  • Мнения: 1 674
тони също иска да спи между нас надявам се този период бързо ше мине
дъщеря ми не само иска,ами си и спи при нас.Записвам се да  следя темата.

# 49
  • Мнения: 698
Е, аз послушах Спок и не съжалявам.  Peace И с двете ми деца. Нито едно не е травмирано. За детето е по-лесно да преживее две нощи неудобство, отколкото за родителите. Къса им се сърцето и отстъпват. Ако се вслушате, ще видите, че то плаче гневно, а не жално. Но не всеки е готов за тази стъпка. Само искам да кажа, че усилието се възнаграждава. Сега в детската стая си спят две ангелчета, които лягат след целувка и "лека нощ", гушкаме се денем и няма травмирани.  Heart Eyes Но ако не сте готови да слушате плач нощ и половина-две, изобщо не опитвайте. 

# 50
  • Мнения: 4 362
Води се по детето.

Ранното отделяне пти нас нямаше никакъв ефект  Tired до 2 г. си спеше сама в стаята, никога не е плакала, никога не е била приспивана - слагам в леглото и излизам, тя си заспива сама. Но дойде време да махнем решетките и от тогава край - става и идва, не иска да спи там. В началото я връщахме, но след няколко безсънни нищо се отказахме, все пак човек има нужда от сън Rolling Eyes сега аз или баща й лежи при нея докато заспи и след това излиза. А през нощта тя идва по някое време, в повечето случаи не я и усещаме Crazy примирила съм се с положението Rolling Eyes


В момента и при нас се получи точно така,сега заспива ако някой легне до нея,но вечерта по някое време идва сама  Tired

Общи условия

Активация на акаунт